Şimdi Ara

U.S Robotics Wireless 9108 Modem Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Geçende bilgisayarımdan bir program download ederken her zamankinden daha yavaş bi download hızı ile karşılaştım,biraz araştırma yaptıktan sonra genelde modemlerin firmware lerinin update edilmesi gözüme çarptı bende bari sitesine gidip update edeyim dedim.İşte ne yaptıysam o dakikadan itibaren sorunlar başladı.İlk başta modemin kendi sitesine gittim upgrade sini buldum (modemin kendi menüsündede güncelleme kategorisi varmış) indirdim sonra modemin içine girerek mevcut güncelleme yerinden indirdiğim versiyon yolunu göstererek upgrade ettim.Herşey normal seyrinde devam etti bu olayları yapmadan önce backup ını almıştım vede iyikide almışım upgrade den sonra bir türlü ayarlayamadım modemi bende modemi resetleyip eski backuptan geri döndüm ve internete bağlanabiliyorum.Ama sorun şuki bugün backuptan dönüp internete girebiliyorum ertesi gün modemi açıp internete bağlanacağım zaman modem kendini sıfırlamış şekilde karşıma çıkıyor ve herşeyi tekrardan yapıyorum ve bugün 3. günüm eve geldim bi baktım yine sıfır yine baştan backup geri dönüş gözüktü.Sizce arkadaşlar ben nerede hata yapıyorumda her seferinde ben tekrardan bu ayarı yapıyorum lütfen yardımlarınızı esirgemeyin arkadaşlar.El elden üstündür,herkese şimdiden teşekkürler

• yardım edebilicek kimse yokmu acaba
  • Bugün modemi kapatıp açtım yine ayarlar sıfırlanmış :(
  • ayarlarını yaptıktan sonra restart mı yapmıyorsun nedir..
    mesela wan ayarlarını sıfırdan yap ve en son apply dedikten sonra zaten karşına da çıkar restart butonu.
    ayrıca modem şifreni de değiştirmeyi unutma. yeni mi aldın modemi güle güle kullan.
    bak bu da ara yüzü, gez dolaş ne nerede..http://www.usr.com/support/9108/9108-tu-ug/wui_internet.htm#option1

bir post daha geldi be ne güzel..

• Zaten ayarlarını yaptıktan sonra modem otomatikman kendini restart ediyor sanada bilgisayarını restart et diyor bende aynı şekilde uyguluyorum.Zaten ondan sonra herşey normale dönüyor modemi kapatıp ertesi gün açtığımda yada gün saat farketmiyor kapatıp açtığımda herşey sıfırlanmış şekilde karşıma çıkıyor :(
  • restart komutu ile modeminin ışıkları flahs yapıyor ve restartı yapıyorsa bu durumda sorunun browser ile ilgili olaiblir diyeceğim? ama sanmam.
    o zaman birisi senin modeminle oynuyor olmalı. arkadaki reset deliğine bant yapıştır. bantı özel seç, benzeri olmasın.
    modeminin üç şifresi var. user - admin - support her üç isime ait şifreyi de değiştir.
    user: user
    admin: admin
    support: support yanlış hatırlamıyorsam.

modem şifreni de bilen yoksa kim reset atar senin modeme bozuk modem hiç çalışmaz..
  • Benden başka elini kimse sürmez modeme :) zaten dediğim gibi ayarları yapıyorum internete giriyorum sonra modemi kapatıp açıyorum elektrik düğmesinden ayarlar sıfır yani resetleme gibi bir olay değil
  • abi deliricem yaa yine ayarlar gitti yine gitti,kurcalamadığım yeri kalmadı valla modemin help help
  • bugün ne olduysa kökten hallettim modemi arkadaşlar backup dosyasından geri dönüyordum hiç değilse ondada bir olay oldu backup dosyasınıda yeğenim uçurmuş sizlere ömür direk elle kurmaya çalışıyorum ama bir türlü ayar tutturamadım maalesef ne yapacağımı bilmiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: spellll
    bugün ne olduysa kökten hallettim modemi arkadaşlar backup dosyasından geri dönüyordum hiç değilse ondada bir olay oldu backup dosyasınıda yeğenim uçurmuş sizlere ömür direk elle kurmaya çalışıyorum ama bir türlü ayar tutturamadım maalesef ne yapacağımı bilmiyorum

Merhaba,
    Bence modemin firmware inin önceki sürümünü bulup onu yüklemeyi deneyin. Yeni yüklediğiniz firmware belki sorunlu olabilir.

• Modeminin arkasındaki deliğe ataç vb. sokarak reboot et. Sonra easy configuration CDsiyle yeniden kurmayı denemeni öneririm. Elinde yoksa, CD USRobotics.com da vardır.
    Meret ;)
  • Arkadaşlar robotics in sitesine girip (işyerinden tabiki :)) ) easy configurationu indirdim,telekomuda arayıp ISS ayarlarını öğrendim ve şuanda herhangi bir sorun görünmüyor maşallah maşallah.Yardımını esirgemeyen arkadaşlara teşekkürler
  • Yanlız arkadaşlar yine bir enteresanlık var rapid den herhangi bir download yaptığımda % 60-65 lere geldiğinde download sıfırlanıyor bunu neredeyse 7-8 defa denedim.Zaten bu olayada zamanında bu yüzden girişmiştim zor atlattım hadiseyi :)) sizce ne yapmam gerekir yada ne gibi bir sorunla karşı karşıyayım
  • arkadaşlar 192.168.1.1 adresinin giriş şifresini unuttum. eğer modeme reset atarsam. 192.168.1.1 e girmek için illa kurulum cd sine ihtiyaç duyacak mıyım?
  • quote:

Arkadaşlar robotics in sitesine girip (işyerinden tabiki :)) ) easy configurationu indirdim,telekomuda arayıp ISS ayarlarını öğrendim ve şuanda herhangi bir sorun görünmüyor maşallah maşallah.Yardımını esirgemeyen arkadaşlara teşekkürler

benim yaptığım işlemi yap arkadaşım ben o konuda tecrübe kazandım artık :))
  • quote:

Yanlız arkadaşlar yine bir enteresanlık var rapid den herhangi bir download yaptığımda % 60-65 lere geldiğinde download sıfırlanıyor bunu neredeyse 7-8 defa denedim.Zaten bu olayada zamanında bu yüzden girişmiştim zor atlattım hadiseyi :)) sizce ne yapmam gerekir yada ne gibi bir sorunla karşı karşıyayım

bağlantı kesilmesi oluyormu ?
    kablolumu kablosuzmu bağlanıyorsun?
    firmware nedir ?
    QOS ayarlı mı ?
    işletim sistemin nedir ?
    indirme programı kullanıyormusun ?

sanırım bunlar yeter şimdilik cevapl bakalım neymiş sorun
  • quote:

Orjinalden alıntı: ioz

bağlantı kesilmesi oluyormu ?
    kablolumu kablosuzmu bağlanıyorsun?
    firmware nedir ?
    QOS ayarlı mı ?
    işletim sistemin nedir ?
    indirme programı kullanıyormusun ?

sanırım bunlar yeter şimdilik cevapl bakalım neymiş sorun

Öncelikle yardımın için teşekkürler

bağlantı kesilmesi oluyormu ?---Hayır bağlantı kesilmesi olmuyor sadece download sıfıra düşüyor ama nette her sayfaya girebiliyorum
    kablolumu kablosuzmu bağlanıyorsun?---Her ikisindede bu olay yakın zaman da yapmaya başladı
    firmware nedir ?---Valla ne yalan söyliyim bakmadım şuanda işteyim ama sitesindeki ilk ayarlarla ayakta duruyor
    QOS ayarlı mı ?---tam anlamadım demek istediğini mazur gör
    işletim sistemin nedir ?---Xp sp3 professional
    indirme programı kullanıyormusun ?---Normal download yapıncada aynı sorunla karşı karşıyayım flashget türü programlarlada indirincede aynı sorun.ama nedense hep yarıda kalıyor vede önceden böyle bir durumla karşılaşmamışken şimdi hep karşıma çıkıyor bu durum

• Rapidden download için Jdownloader programını kullan bakalım.

QOS ise modemde ayarlarında var

firefox yada internet explorerin eklentileri etkiliyor olabilir.

diğer eksikleri cevaplarsan bakalım
  • denedikten sonra yorumlar burada,ama genelde rapidden de indirme yapıyorum ama normal sitelerin kendi serverları üzerinden mesela her zaman dosya çektiğim farklı sitelerden full download hızıyla çekerken şimdi heps bi seviyeye geldi.Birde firefoz yada internet explorer eklentileri demişsin ama o sorun arasında herhangi bir eklenti yada güncelleme dahi yapmadım onuda belirteyim dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spellll -- 9 Haziran 2009; 10:57:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.