Şimdi Ara

u-crew türkçe çeviriden dolayı devamlı gelen virüs/trojan uyarısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar darksiders 3 oyununun türkçe yamasını yüklemek için u-crew in yaptığı programı yükledim. nereden yüklediysem o günden beri sistem her başlangıçta ve gün içerisinde devamlı uyarı veriyor. uyarılar resimdeki gibi.
    windows\temp klasöründe işlem yapmaya çalışıyor. normalde yazılım yüklemelerine ilişkin temp klasörüm başka bir sürücüdedir. bu windows sistemi için otomatik oluşturulan temp klasörüdür.

ayrıca v.bat diye bir dosya oluşup duruyor ve bunu avira siliyor. içeriği aşağıdaki şekilde:

for /f "tokens=2 delims=[]" %%i in ('ver') do set verstr=%%i
    for /f "tokens=2" %%i in ('echo %verstr%') do set vernumstr=%%i
    for /F "tokens=1 delims=." %%i in ('echo %vernumstr%') do set maj=%%i
    Exit /B %maj%

tüm bu uyarıları ve varsa zararlıları silmenin bir yolu var mı? emsisoftun antimalware yazılı ile tarattım bir şey çıkmadı. bir yerde bir şey var ki tetikliyor. onu nasıl bulabilirim?

u-crew türkçe çeviriden dolayı devamlı gelen virüs/trojan uyarısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambetiko -- 3 Şubat 2019; 13:1:29 >

• Bana da trojan dadanmıştı, Malwarabytes ile tarama yaptığımda kökten gitti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba ben u-crew deki yama koruma lisans programının yazan kişiyim. İlk önce bir kaç konudan bahsedeyim. Programı antivirüslerin algılama sebeplerini sayayım.
    1- Yamalar bilgisayara özel lisanslandığı için araç bilgisayarınızın bilgilerine ulaşmaya çalışır.
    2- Araç oyun dosyalarının üzerinde düzenleme yapar. Kapanınca eski haline çevirir.
    3- Türkçe Yama dosyalarını korumak üzere bir takım önlemler aldık. Animus'un Origins yamasında yaptıkları gibi araçta bug oluşturup dil dosyası ele geçirmeye çalışanlara karşı aldığım bu önlemleri burada anlatamam tabiki.
    4- Araç bir sürü açık kaynaktan yararlanılarak toplanıp tek dosya haline çevrildi.
    5- Araç geriye mühendislik yoluyla kırılıp kaynak dosyalarına ulaşılmasın diye şifrelendi.

Şimdi bütün bunları karşımıza aldığımızda antivirüsün bu aracı tanıyamayıp uyarılar vermesi normaldir. Ya bu programı çöpe atacak dosyaları açık bir şekilde yayınlayacaktık 1 haftaya piyasaya düşecekti ya da böyle olacaktı. U-Crew ekibi emeklerini korumaktan yana seçtiler.

Aldığınız hataya gelince temp geçici klasör demektir. Dosyaların toplandığı tek bir araç dediğimiz için geçici klasöre birşeyler çıkarması normaldir. Ama onun olması gereken yer windows değil başka bir yerdir. Dediğiniz gibi sisteminizdeki temp klasörü başka bir sürücüde olduğu için böyle bir hata veriyorsa yardım için u-crew'e gitmeliydiniz. En azından bana böyle bir bilgi gelmedi. Varsa bir sıkıntı güncellemesini yapardık.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CCC610F8A -- 6 Şubat 2019; 15:34:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yaptığınız koruma işleminde haklısınız. ancak bu resimdeki uyarıyı yamayı yükledikten sonra almaya başladım. halen windows\temp klasöründe avira antivirüs aynı uyarıyı verip duruyor. sizin programın zamanlanmış veya bitirilmesi gereken bir işlevi var mıydı? en azından şu uyarı işinden kurtulayım. benim temp klasörüm d:\temp şeklinde. bende anlamadım neden windows içerisindeki geçici klasörde işlem yapıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambetiko

yaptığınız koruma işleminde haklısınız. ancak bu resimdeki uyarıyı yamayı yükledikten sonra almaya başladım. halen windows\temp klasöründe avira antivirüs aynı uyarıyı verip duruyor. sizin programın zamanlanmış veya bitirilmesi gereken bir işlevi var mıydı? en azından şu uyarı işinden kurtulayım. benim temp klasörüm d:\temp şeklinde. bende anlamadım neden windows içerisindeki geçici klasörde işlem yapıyor?
    U-crewin face sayfasına mesaj atın sizi bana yönlendirirler. Buradan çözebileceğim iz bir şey değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.