Şimdi Ara

TYT Nasıl '2' Yıl Geçerli Olabilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ösym başkanının Hürriyet'e yapmış olduğu röportajda tyt'nin 2 yıl geçerli olacağını dile getirmiş. Yks klavuzuna baktım 2018 sınavı için geçerli olan.
    Onlar "TYT’de elde edilen 200 ve üzeri puan, iki yıl süreyle geçerlidir. Uygulamaya yönelik usul ve esaslar, YÖK tarafından belirlenecektir"demiş.
    YÖK'de bulabildiğim kadarıyla da "TYT Puanında elde edilen 200 ve üzeri puanın ikinci yılda da kullanılması, her yıl
    değişen soruların kolaylık ve zorluk dereceleri açısından sorun oluşturabilir mi?

Adayların, sınava girenler içindeki başarı sırası referans alınarak, aldıkları puan takip
    eden yıldaki bu başarı sıralamasının karşılığına gelen puana dönüştürülecektir. Bu
    şekilde farklı yıllarda sınava giren adaylar için hak kaybının önüne geçilerek adil bir
    puanlama yapılmış olacaktır.

diye bir soru-cevap yazılmış. Benim anlamadığım olay bunu nasıl yapacaklar tamam referans meferans diyorlar da daha açıklayıcı olması gerekmez miydi? ve bilgisi olan yeşillendirirse çok sevinirim. Sorum şu "2020 için hazırlanan biri bu habere göre 2019 tyt'ye girerse, 2020 tyt'ye de girmesi durumunda 2019 sınav puanı direkt siliniyor mu yoksa en yüksek olan mı alınıyor?"

• Bence dünyanın en saçma yaptırımı budur. Bazı insanların tyt sınavı, bazılarının ayt sınavı rahat geçer. Ayt si iyi gelen tyt si kötü olan biri mezun yılında tyt de tekrar aynı stresi yaşarken, tyt sıralamasını kullanabilecek olanın ayt de rahat rahat öğrendiklerini zamana yaya yaya çözmesi haksızlık bence. Tyt korunuyor ama ayt korunmuyor. Saçmalığın daniskası. İnşallah bu saçma sistem yüzünden bu yıl fazlaca mağdurla karşılaşmayız
  • Bence dünyanın en saçma yaptırımı budur. Bazı insanların tyt sınavı, bazılarının ayt sınavı rahat geçer. Ayt si iyi gelen tyt si kötü olan biri mezun yılında tyt de tekrar aynı stresi yaşarken, tyt sıralamasını kullanabilecek olanın ayt de rahat rahat öğrendiklerini zamana yaya yaya çözmesi haksızlık bence. Tyt korunuyor ama ayt korunmuyor. Saçmalığın daniskası. İnşallah bu saçma sistem yüzünden bu yıl fazlaca mağdurla karşılaşmayız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sınavlar ülkesinde böyle bir uygulamayı görmek beni şaşırtmıyor artık hocam. işe başlayana kadar kaç tane sınava girdiğimi hatırlamıyorum ve hala da girmeye devam ediyoruz maalesef.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1FDD1EB83 -- 17 Şubat 2019; 3:2:44 >
  • enteresan
  • th3qu3st14 T kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1FDD1EB83 -- 17 Şubat 2019; 3:2:35 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.