Şimdi Ara

tyt ayt giren kişi sayısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • tyt ye giren kişi sayısı 300k artmış ayt ye giren kişi sayısı 100 k artmış

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• geçen seneki tyt korunumunu çok etkiler mi acaba bu durum ya, benim 72k geldi geçen sene bu sene kaç olur acaba

• Yanlışın var senin dediğin 2020 deki sınava giren sayısı başvuru sayıları şöyle

2020
    YKS'nin TYT oturumuna 2 milyon 424 bin 718 kişi, AYT'ye 1 milyon 788 bin 590 kişi, YDT'ye ise 128 bin 177 kişi başvurdu

2021
    ÖSYM Başkanı Aygün, YKS'nin TYT'sine 2 milyon 592 bin 579, AYT'sine 1 milyon 781 bin 760 adayın katılacağını bildirdi.

Yani Ayt de 6830 kişilik azalma var başvuru sayısında
    Tyt de 167.861 kişilik artış var

Tyt ye öylesine girenlerde artış olduğunu görüyoruz buradan.ayt de eğer başvurup girmeyen kişi sayısı yüzdelik olarak geçen seneyle aynı olursa hemen hemen 6600 civarı az katılım olmuş olacak.öğrenci potansiyelinin aynı kaldığını düşünürsek minimum seviyede de olsa iyi bir haber bu.

Tyt yüzdelik dilimini koruyacak arkadaşlar için de ayt ye girmeyip tyt girenlerin daha yüksek yüzde ile baraj altı kaldığını düşünürsek yine aynı öğrenci potansiyelinde ileri çekebilir sıralamaları

Bu sene gerçekten ne olacağını bilemiyoruz,benim tahminim hiç bir türlü 2020 den kötü gelmeyecek,2019 dan iyi beklemiyorum 2020-2019 arası ama 2019 a çok çok az farkla yakın olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• pratan27 P kullanıcısına yanıt
    hocam ben de internetten 2020 ye giren sayısına baktım haber sitesi yanlış bilgi vermiş olabilir bu arada güzel açıklamışsınız teşekkürler

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.