Şimdi Ara

TYT 70-75 net için nasıl bir yol izlemeliyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
9.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bu sene sınava sadece TYT'den gireceğim ve en az 70 net yapmak istiyorum. Meslek lisesi mezunuyum.

Hiç çalışmadan, geçtiğimiz sınava girdim 4 sosyal netim, 11 matematik netim, 13 Türkçe netim, 6 fen netim var.

Sosyale çalışmak istemiyorum, Matematik, Fen ve Türkçeye günde toplam 3.5 saat harcayacağım. Sosyalde 5 net yapsam 100 sorudan 65-70 soru doğru cevaplamam gerekecek.

Matematik soruları kolay gibi ama çok uğraştırıyor, malum TYT'de süre kısıtlı. Türkçe soruları uzun. Fen soruları mantığı anlayınca kolay.

Matematiğe hangi kaynaklardan çalışayım, problemlere mi ağırlık vereyim, nasıl yapayım pek bilmiyorum.

Türkçe'de her gün 20 paragraf sorusu çözsem ve dil anlatımı çalışsam iyi olur mu, bilmiyorum.

Fene nasıl çalışayım, fazla ağırlık vereyim mi bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben 0 dan çektim 1 senede 75 civarına ve okul varken yaptım nasıl yaptım hocam önce geometri temelin yoktur muhtemelen bu yuzden başlarken önce temel matematikte gelişin birey a alın mesela güzelce tarayın sonra 345 de aynı şekilde şimdi bu kitaplara nasıl çalışacağınız da önemli şahsen uğraşın sorularla bence aksilik olmazsa 20 civarına gelirsiniz ardından vakit kalırsa geo kasarak ve mattaki eksiklerle 25 civarına çıkılır bence tyt kısmında ütopik değil Türkçe için önce dil bilgisini halledin nasıl mı önce konu anlatım izleyin sonra soru çözüm videosu burda amaç hocalar soruya nasıl bakıyor nasıl yaklaşıyor onu kavramak (matematikte kaf sisteminin bu kadar tutmasının sebebi bu) ardından bence orta düzey bir dil bilgisi kitabı tarayın düzenli olarak Paragraf çözmeye çalışın en son çıkmışlar ve ales çözün ama Tr de şunu diyemezsiniz bunlardan sonra 35 falan diye Türkçe güne bağlı ama bence 30 civarını görürsünüz sosyal kısmı için bence normal konu anlatım hemen sonra soru çözüm sadece Coğrafya da yapsanız bence yeter tarih yorum ama din felsefe de terim ve filozoflar önemli bunları kavra yonca 15 16 altına düşmezsiniz toplam 70-75 arası olan hedefinize ulaşırsınız sonrasında arttırmak için alan denemeleri fen çalışmak geo çalışmak gibi şeyler geliyor ama ayt sınavını da düşünüyorsanız 80 yukarısı biraz zor

• hocam 66 net yapıyorum şuan 80 üstü olmaz diyosunuz yani

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2020yks 2 kullanıcısına yanıt
    Hocam arkadaşın durumu ile seninki bir değil ki onun netleri 35 36 civarı sen 65 66 diyorsun 90 95 belki 100e kadar gelir ama umut tacirliği gibi olmasın doğru çalışırsanız olur belki arkadaşta yapar bunu bilemem bu benim görüşüm

• hocam eşit ağırlığa geçtim 80-85 tyt 60 civarı ayt ile 5k geliyor inşallah

• hocam ben tr 31.5/sos 13/fen 7/mat 15 yapmıştım ancak ayrı mat bölüm denemwsi çözdüğümde 31d geldi artık bidahaki denemede gerçek neti görece inşallah yüksek gelir şimdiden 80i görürsem çok çok iyi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.