Şimdi Ara

Twitter, 4sq yatırımcısı Fred Wilson: Geleceğin lideri Google; Apple ve Microsoft, kan kaybedecek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Z1mBaBwE

Microsoft'mu kan kaybedecekmiş dünyada ki bilgisayar sistemlerinin neredeyse tamamına yakını microsoft işletim sistemi kullanırken apple deli gibi iphone satarken google'ın gerisine düşmesi komik bir bakış açısı google'ın serverlarında bile microsoft işletim sistemi var kendi sistemlerini geliştirmek uyarlamak için bile buna muhtaçlar

Apple veya microsoft fark etmez. Tarayici actîğında girdigin ilk site 'google' oluyor. Neyi tartışıyoruz ki. Google dûnyanin en degerli şirketi olucaktir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen öyle hocam.
  • egeboys0 E kullanıcısına yanıt
    Anasayfa ayarlarından bing yada yandex'i seçmek çok zor olmasa gerek herşeyin alternatifi vardır bunu unutmayın kendinizi birşey'e odaklayarak mecburiyet hissine kapılmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Markus Schulz

Zaten Google sadece android den ekmek yiyor kuantum bilgisayariymis ibm denilen bir sey var google in arastirdigi robot ivir zivir var maykrosoft anca windows iteler millete

Microsoft bing arama motorunda kuantum bilgisayar tenolojisini kullanırsa bing en iyi arama motoru olur ve alternatifi olamaz.
    Microsoft bu teknolojiyi sadece arama motorunda değil bilgisayar,tablet,telefonlarda da kullanır.
    Google da bunun farkına vardı ve kuantum bilgisayar için çalışmalara başladı ancak Microsoft ,google dan 8 yıl önce başladı ve tamamlama aşamasında.
    Muhtemelen ilk tamamlayan patentini alacak karşısındakinin bitirmesinin önemi kalmayacak.
    Kuantum bilgisayarların yapabildiklerini araştırmanızı öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende size ibm in kuantum bilgisayari ve yapay zeka ile ilgili yaptigi calismalara bakmanizi tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: RapscallioN

Gecmiste de gelecegi ongoren kisiler ongoremeyen cahil kesimler tarafindan yuhalanmis-dislanmis-dalgaya alinmistir. Lakin tarih zaten tekerrurden ibarettir lafi da bu tarz durumlar yuzunden ortaya cikmistir diye dusunuyorum!

Su anda 20 senedir adam akilli tek yazilim ureten yada senelerdir 1-2 cihazla buyuyen firmalarin gelecekte de ayni buyumeyi surdurebileceklerine inanmak cidden mantik disi! Ya urun yelpazelerini yenilikler ile genisletecekler yada donanimin yaninda yazilim sektorunde ciddi yenilikler getirecekler! Baska yolu yok bu buyumeyi surdurmenin!

Peki boş laflar üreterek ortada dolaşan gerzeklere ne demeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimhd -- 13 Eylül 2014; 17:24:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bm07tr

quote:

Zaten Google sadece android den ekmek yiyor kuantum bilgisayariymis ibm denilen bir sey var google in arastirdigi robot ivir zivir var maykrosoft anca windows iteler millete

Microsoft bing arama motorunda kuantum bilgisayar tenolojisini kullanırsa bing en iyi arama motoru olur ve alternatifi olamaz.
    Microsoft bu teknolojiyi sadece arama motorunda değil bilgisayar,tablet,telefonlarda da kullanır.
    Google da bunun farkına vardı ve kuantum bilgisayar için çalışmalara başladı ancak Microsoft ,google dan 8 yıl önce başladı ve tamamlama aşamasında.
    Muhtemelen ilk tamamlayan patentini alacak karşısındakinin bitirmesinin önemi kalmayacak.
    Kuantum bilgisayarların yapabildiklerini araştırmanızı öneririm.

Evet arkadas oyle bir konusmus ki dayanak olmadan atip tutmus.Microsoft kuantum bilgisayar isine evet once girmis olabilir.Google da 2008 den beri bu isin icinde.D-wave ilk kuantum bilgisayardir.Ama yeteri kadar hizli olmadigi icin pek tercih edilmiyor.Google ve Nasa D-wave adli sirketten bu kuantum bilgisayarlari alip birlikte optimize etme calismasina girdiler ve beraber arastirma merkezi kurdular.Simdi Microsoft farkli bir sekilde bu isi yurutmeyi amacliyor.Anyon tabanli bir islemci ile.Ama Google ile Microsoft bu projeye harcadiklari para ayni degil.Google kendi ustun yapay zeka deneyimi ve sahip oldugu kaynaklar ile daha avantajli bir pozisyonda.

Bu konularda bilmeden atip tutmazsaniz sevinirim.Bir cok quantum computer uzerine makale okudum.Az cok bilgim var bu konuda.Suan kuantum bilgisayar prensiplerine uygun bilgisayar var fakat hizli degil tek sorun bu.

Bu arada Google kendi kuantum islemcisini yapmak icin UCSB den John Martinis gibi bu alanin lideri bir profesoru ve ekibini bunyesine katti.Muhtemelen 4 ya da 5 yila kuantum bilgisayarlsr gorebilecegiz.

Bu arada binge uyarlamak demissiniz.Cok zooor.Microsoft once basladi bu ise fakat Google in gerisinde.Apple dan caldigi bazi seyler gibi Google danda bu konularda bir seyler calar belki beklemeye devam

IBM e gelecek olursak herkesten once bu ise giristiler.Bu konuda pek bir sey aciklamiyorlar.En son 15-7 qubit arasi bir tasarim yapmislardi.Fakat hiz problemi onlar icinde gecerli.D-wave in qubit sayisi 512 bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi junkieismylord- -- 13 Eylül 2014; 17:44:16 >

• ibrahimhd İ kullanıcısına yanıt
    Mesajima istinaden bana laf atmaya calistiysan eger en iyi cevap senin kendine ne söyledigin olacaktir, zira böyle bir mesaja atlayip laf sokmaya calisan kisinin kendini tasvir edecegi kanaatindeyim. Sayet yanlis anladiysam da verecek bir cevabim yok cünkü cevremde öyle tipleri bulundurmam.
  • junkieismylord- kullanıcısına yanıt
    Dediginiz profesor hala ucsb de commputer science derslerinde bulunuyor mu ?

• quote:

Dediginiz profesor hala ucsb de commputer science derslerinde bulunuyor mu ?

Evet.Universiteyi birakmis degil.Yeni haber zaten bu.Arastirirsaniz bulursunuz.John Martinis Quantum Islemci alaninda bir suru odulu var.Bu arada Google in Quantum Arastirma birimi direktoru Hartmut Neven.Onuda arastirirsaniz nasil bir gecmisi oldugunu gorebilirsiniz :).Yapay zeka gelismeden quantum bilgisayarlar gelisemez.Her sey yazilima baglidir.Quantum sadece daha hizli islem yapar.Farkli bir sey yapmaz.Mesela pi sayisinin belki degerini bulabilir.Ya da bir paradox un cozumu.Yani onemli olan yazilim,yapay zekadir.Donanim 2.plandadir.Daha donanimk tam gelismeyen bir bilgisayar icin yazilimi. gelismesi 50 60 yil surebilir.Ama google in large scale alaninda yaptigi devrimsel calismalar,ortaya cikan makaleler Google i tanrilastiriyor.Microsoft ve IBM den pek bir sey beklemeyin diyebilirim kisaca.NASA da bunu gormus olacak ki Google ile anlasma icerisinde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi junkieismylord- -- 13 Eylül 2014; 18:05:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: RapscallioN

Mesajima istinaden bana laf atmaya calistiysan eger en iyi cevap senin kendine ne söyledigin olacaktir, zira böyle bir mesaja atlayip laf sokmaya calisan kisinin kendini tasvir edecegi kanaatindeyim. Sayet yanlis anladiysam da verecek bir cevabim yok cünkü cevremde öyle tipleri bulundurmam.

Lafı doğru anlamışsın konuda bahsi geçen gerzekle yazdıklarının ilişkisini anlat birde teknoloji dünyasında tekerrür eden tarihi izah et sana aferin diyeyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • junkieismylord- kullanıcısına yanıt
    Umarim kabul alirsam onu orada gorurum yapay zekaya buyuk bir ilgim var

• quote:

Umarim kabul alirsam onu orada gorurum yapay zekaya buyuk bir ilgim var

Yapay zeka cok karmasik.O fizik,matematik gibi degil.Sandigindan farkli cikma ihtimali cok fazla.Milyarlarca satir kod yazmak gerekir boyle sistemler icin.Tabi takim isi bu.Ama google in arama sistemine benziyor.Bir seyi algilayip bilgiler arasindan en uygununu secip sana sunuyor.Ayni insan gibi.Bu robotsu zeka.Bu yuzden yapay deniyor.Insan gibi felsefe ne zaman yaparsa o zaman yapay zekaya ulasmjs oluyoruz.Bu cok zor bir surec.20 30 yil sonra bence gorecegiz.Tek umudum Google.En buyuk butceyi ve destegi Google sagladigi icin umudum Google.

Umarim kabul alirsin.Fanboylar gibi yaraticiliktan uzak ve sisteme köle olmazsin :)

• Adini bilmedigimiz firma olarak iki fikrm var. Bir amazon iki oneplus. Ucuz yapsinlarda ne yaparlarsa yapsinlar cok pahaliya satiliyor artik bu aletler

• Katılıyorum bence de hala google daha fazla kazanacak, çıkardığı yeni gelişmeleri ve yenilikleri google gib platformlara uygulamak daha kolay bence. Diğer sosyal medyalar hep birbirinden ne görüyorlarsa onu alıyorlar

• #1. Saudi Aramco. 1.685 milyar dolar.
    Microsoft. 1.359 milyar dolar.
    Apple inc. 1.286 milyar dolar.
    Amazon Inc. 1.233 milyar dolar.
    Alphabet Inc. 919 milyar dolar.
    Facebook. 584 milyar dolar.
    Alibaba Group. 545 milyar dolar.
    Tencent. 510 milyar dolar.

Donanin haber yalan haber yapmaya yine devam ediyor ,fanboylugu birakin artik
    Microsoft apple ve Google daha buyuk

https://tr.fxssi.com/dunyanin-en-degerli-sirketleri

https://www.google.com/search?source=hp&ei=5VzSX5OAA6_jkgWq4pbQDQ&q=d%C3%BCnyan%C4%B1n+en+de%C4%9Ferli+%C5%9Firketleri&oq=Dunyanin+en+deger&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQARgBMgIIADICCAAyAggAMgIIADICCAAyAggAMgIIADICCAAyAggAMgIIADoICAAQsQMQgwE6BQgAELEDOggILhCxAxCDAToCCC46BQguELEDOgQIABADUKeGGliK5hpgrvgaaAFwAHgAgAHcA4gBpBuSAQowLjExLjQuMS4xmAEAoAEBqgEHZ3dzLXdperABAA&sclient=psy-ab

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.