Şimdi Ara

TV üzerinde Dijital/kablolu TUNER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sharp LC-46HD1E LCD televizyonların kataloğunda aşağıdaki açıklma mevcut. Benim anladığım direkt uydu kablosunu TV'ye takıp HD yayın seyretme imkanı sunuyor. Harici HD receiver almak yerine fark verip bu TV'yi almak mantıklı geldi. Tabi Dijiturk ya da D-Smart için kart nasıl okutulacak onu anlayamadım. Bu konuda bilgisi olanlar lütfen bilgilerini benimle paylaşsın.Ekstra dan 1700 YTL vermeli mi, vermemeli mi[simage][/simage] Alternatif model LC-46XL2E

Katalog açıklaması:
    Cihaz üzerindeki yüksek tanımlı tuner ve DVB-karasal, uydu ve kablolu için tunerler
    * TV, ek bir kurulum kutusu karmaşık kablo tesisatı ve ekstra bir güç kaynağı olmadan dijital ve kablolu yayınları alabilir.
    *HD yayınları da alınabilir. [simage][/simage]

• Tam ayrıntı verilmemiş ama sanırım yanlızca DVB-T yani karasal yayınları alıyor.

Saygılar.
  • Hocam DVB-T dijital karasal yayınları alabilmen için cihazın anten girişine yaklaşık 20-30 cm uzunluğunda bir anten takman yeterli olur. Türkiye'de yanılmıyorsam sadece üç ilde (İstanbul, Ankara ve İzmir) Dijital karasal yayın var. Ve sadece iki televizyon kanalı (TRT1 ve TRT2), ayrıca 2 tane de radyo kanalı var.

Uydu anteni bağlayabilmen için DVB-S olması gerekir.

DVB den sonra gelen harfler ne tip bağlantı yapman gerektiğini belirtir.

DVB-T: Anten (20-30 cm boyundaki antenler yeterli oluyor.(Denendi.))
    DVB-C: Kablolu
    DVB-S: Çanak anten
  • bugun enkay teknik servis ile gorustum, canak kablosu direkt baglanabiliyormus. Hatta iki anak birden baglanip, cift tuner sayesinde bir kanal kaydedilirken digeri seyredilebiliyor ya da ekran ikiye bolunup ayni anda 2 kanal seyredilebiliyor.

Tek sorun fiyati ;-( 7900 ytl
  • İyi akşamlar
    Sharp/HD1 ler,Sharp ın en üst seviye serisidir.
    Bu model geçen sene Haz/Tem.gibi çıktı ve şuanda hala en üst seri olarak devam ediyor.
    Klasik panel sıkıntısı Sharp ta özellikle Avrupada devam etsede!(backlight-bleeding/clouding/lines v.s) HD1 ler de bu olay yok!
    Panel zaten dediğim gibi en üst seviye ve Avrupada bulunabilecek en iyi LCD TV dir(X3500 ile ancak mukayese edilebilir ama panel
    daha kalitelidir)

Tuneri Analog/Digital>>DVB-S/T/C dir+PVR(DVR-160GbHDD)sistemde mevcuttur
    YTL 6.500 gibi artık bulunabiliyor,ama değermi derseniz??bana göre değer,ama bu saatten sonra bu para verilirmi diyede
    sorarsanız,ben verilmez derim!!!
    ---------
    Bir diğer nedende şudur,ENKAY Sharp Distribütörü ama,hem çok yeni hemde kazıkçı firmanın tekidir bunlar!ilerde Servis olayı ne olacaktır!
    İst.Blş./DBank türü yerlerden alırsanız yine sıkıntı olursa başınız derde girebilir,çünkü Sharp,Türkiye de bildiğiniz diğer firmalar gibi
    değildir(sıkıntı burada işte)ama USA/İngiltere de bir numaralı TV dir!!bir problem oldumu şak diye TV değişir(hatta 10 defa bile değişir!!)

Sonuç olarak Sharp gerek fiyat gereksede fiyat/performans olarak sınıfta kalan bir TV dir!
    Yani mala iyi derken,diğer kriterlerede bakmak gerekir!

Selamlar

• Tekrar kataloga baktim; DVB-T.S.C. yaziyor!

Fakat digiturk vs kart ile cozulmuyor.

Normal canak antenle, yani decodersiz hd yayin var mi bildiginiz? Acaba bu paraya deger mi; karar veremeim. ya da direk dvd-hdd recorder ve decoder uzerinden is gormek var. Tek takilfigim nokta bu secenekle baglanti sayisini artirdigimdan goruntu kaybi yasamak!
  • SHARP LC-hd1E kullanıyorum tavsiye ederim dvb-t , dvb-c , dvb-s tuner var tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.