Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (911. sayfa)

6 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 12 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü4 Mobil1 iOS
5 sn
88.195
Cevap
1.337
Favori
4.697.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
67. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 909910911912913
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir de bu zamanda tv almak ne kadar mantıklı. Eylül ayında yeni tvler tanıtılacak sanırım. 1-2 ay beklesek mevcut modellerde fiyat indirimine gidilir mi sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Helsinki

8-10 bin tlye kadar en iyi tv hangisidir arkadaşlar. Aradığım özellikler 55inç 4k oled tv.

8 bine lg 55c6v var. Philips ve sonynin de 55 oledleri var ama daha yeni çıkardılar. Phlilips 12 sony 15 bin. Lgnin oled konusunda 4 5 yıllık deneyimi var 4 5 yıldır oled tv üretip satıyor. 8 binlik lg oled tvyi almanı öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

Hocam ben netten tv almam büyük mağazalardan yada markanın kendi mağazalarından alın derim

Tam tersi

"Geri İade" konusunda elinizden geldiğince magazalardan uzak durun.

Evet favori ve güvenli teknomarketlerden ürününüzü alın ama

Bu ilgili teknomarketlerin fiziksel mağazaları değilde internet siteleri üzerinden alışverişinizi yapın çünkü

Kanunen uzak alışverişlerde 14 gün koşulsuz iade hakkınız vardır,

Yok eğer ürün mağazalardan satın yahut teslim alınırsa (ki bunu bilindik bazı teknomarketler yapıyor)

Bu durumda degil 14 gün 1 gün dahi olsa iade hakkınız yok...

Yani ilgili magazalardan bir tv aldınız kurdurdunuz ama ürün hiç hoşunuz gitmedi diyelim,

Sizin mağazaya "aynı gün" geri gitseniz dahi "ben bu ürünü beğenmedim" deme şansınız yoktur

Hadi dediniz diyelim ilgili magazanın sizi sevkedecekleri yer tabiki ilgili markanın yetkili servisi olacaktır,

Servis gelip bakacak üründe fiziksel bir arıza olmadığı için tabiki ne iade nede değişim raporu tutmayacaktır,
    Ve malesef hoşunuza gitsede gitmesede bu ürünü yıllarca kullanmak zorundasınız kalırsınız...
    Oysa internet gibi uzak alışverişlerde ise 14 gün boyunca "hiçbir mazeret belirtmeksizin" ürününüzü iade edebilirsiniz

Hepsiburada, gittigidiyor ve n11 gibi siteler baya bir süredir servis kurulumu yapılmış cihazlar için 14 gün cayma hakkını kullandırtmıyor, iade almıyorlar.

Teknosa, vatan, mediamakt gibi mağazaların web satışlarına bakmak lazım, onlar nasıl diye.

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Online satilan urun stoklari hangi magazalari araciligiyla depolaniyor, bunu da arastirmak fayda saglayabilir. Bazi magazalarda sadece teshir urunler depolanabiliyor. Ornegin gecen gun bir urun icin stokta bulunan bir magazayi aradigimda sadece teshir urunlerini depoladiklarini ogrendim, halbuki online satista ise bu ibare yoktu :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

quote:

Hocam ben netten tv almam büyük mağazalardan yada markanın kendi mağazalarından alın derim

Tam tersi

Bu ilgili teknomarketlerin fiziksel mağazaları değilde internet siteleri üzerinden alışverişinizi yapın çünkü

Yok eğer ürün mağazalardan satın yahut teslim alınırsa (ki bunu bilindik bazı teknomarketler yapıyor)

Yani ilgili magazalardan bir tv aldınız kurdurdunuz ama ürün hiç hoşunuz gitmedi diyelim,

Sizin mağazaya "aynı gün" geri gitseniz dahi "ben bu ürünü beğenmedim" deme şansınız yoktur

Hadi dediniz diyelim ilgili magazanın sizi sevkedecekleri yer tabiki ilgili markanın yetkili servisi olacaktır,

Servis gelip bakacak üründe fiziksel bir arıza olmadığı için tabiki ne iade nede değişim raporu tutmayacaktır,
    Ve malesef hoşunuza gitsede gitmesede bu ürünü yıllarca kullanmak zorundasınız kalırsınız...
    Oysa internet gibi uzak alışverişlerde ise 14 gün boyunca "hiçbir mazeret belirtmeksizin" ürününüzü iade edebilirsiniz

Hepsiburada, gittigidiyor ve n11 gibi siteler baya bir süredir servis kurulumu yapılmış cihazlar için 14 gün cayma hakkını kullandırtmıyor, iade almıyorlar.

Teknosa, vatan, mediamakt gibi mağazaların web satışlarına bakmak lazım, onlar nasıl diye.

"Hiç kimse kanundan büyük değildir"

Yeterki tüketici olarak bilinçli olalım

Yani site sahiplerinin, asgari ücretle çalıştırdığı müşteri temsilcilerine vermiş oldukları uyduruk talimatlara boyun eğip rıza göstermeyelim ve

Böylesi durumlarda hakem heyeti gibi yasal mercilere baş vuralım.

Bu konularda sonuç her zaman tüketicinin lehine olmuştur / olacaktır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

quote:

Tam tersi

"Hiç kimse kanundan büyük değildir"

Yeterki tüketici olarak bilinçli olalım

Yani site sahiplerinin, asgari ücretle çalıştırdığı müşteri temsilcilerine vermiş oldukları uyduruk talimatlara boyun eğip rıza göstermeyelim ve

Böylesi durumlarda hakem heyeti gibi yasal mercilere baş vuralım.

Bu konularda sonuç her zaman tüketicinin lehine olmuştur / olacaktır.

Kanundan büyük olup olmaması, maalesef uygulanmasında önemli olmuyor.

Hakem heyeti kararlarının bağlayıcılığı, özellikle 65" tv.lerde geçerli olmuyor. Tüketici mahkemesine gitmek gerekiyıor. İşin mahkemeye düştükten sonra, uğraş babam uğraş. Adam değiştirmiyorum, iade de almıyorum diyor, ver mahkemeye diyor :) Ya vericen, ya da razı gelicen. Mahkemeye vermek ve sonucunu almak en az 1 yıl. Ne kadar haklı olursan ol, bir dolu da stres yaşıyorsun vs vs...

Kanunu güzel koyuyorlar ama uygulanıp uygulanmadığı kontrol edilmiyor...Uygulamayana ceza verilmiyor.

Kusura bakmayın ben bu durumu bile bile kimseye gidip de hepsiburada, gittigidiyor veya n11 gibi siteleri, kurulum isteyen cihazları almaları yönünde tavsiye veremem. Alacak olanlar da bu süreci göze alsınlar. Olması gerekenle pratikte olanlar maalesef aynı değil ülkede...

Ama bu durum, teknosada böyle değil diye biliyorum. Şu ana kadar teknosa.comdan ürün alıp da iade edemeyen hiç duymadım forumda. vatan ve MM'yi de araştırmak lazım.

• quote:

Oledden alırsınız hocam

Teşekkürler hocam lg nin c6 modeli öneriliyor genelde fiyatı nedeniyle başka bir alternatif var mı oled için ?
    LG Servisi çok kötü diye biliyorum .

• şuan 5 bin tl ye kadar 55" hangi tv öneriyorsunuz biraz geriye dönük baktım ama genelde sorunlu modeller konuşulmuş. bu arada bende 49vlx 8600 var. kayınpederim 55" istyor 9600 e baktım ama pahalıymış. smartı düzgün olsun maçlarda top geriden gelmesin yeterli.
  • panama P kullanıcısına yanıt
    Lg servisi dediğiniz gibi genelde herkes şikayetçi oledler hakkında pek bilgim yok hocam

Hangi Pioneer Kuro modeli kullaniyorsunuz?

PDP kullanicilari icin OLED TV ler arayislarina en yakin cozum olarak sunulabilir. Diger taraftan daha fazla parlaklik degeri (brightness) hedefliyorsaniz bazi LCD TV ler bu yonde uygun olabilir.

• Evet arkadaşlar destekleriniz, mağazalarda inceleme ve araştırmalar sayesinde 3 adet model belirledim. Son olarak desteğinizi rica ediyorum. F/P olarak tavsiyenizi rica ederim.

1-LG 49 UH 850V 3949 TL HEPSİBURADA HB
    2-LG 49 SJ 800V 4199 TL MEDİAMARKT GG
    3-LG 49 UJ 630V 2769 TL TEKNOSA GG ---- PLASE olarak ta 49 UJ 651 V 3048 TL HB HB

Bütçemi ayarladım zorlayarak da olsa alabiliyorum herhangi birini ama F/P olarak doğru cihazı almanın taraftarıyım. Daha önce paylaştığım gibi PS4 ve Digitürk bağlı olacak.

Desteğiniz için teşekkür ederim.
  • Bu sene tv arayanlara tavsiyem 55 inc ve ustu tvlerde paraniz varsa tam fiyat performans urunu olan sony xe9005 modelini gonul rahatligi ile alabilirsiniz aradiginiz hersey bu tv de var..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eylül ayı içersinde yeni modeller gelecek diyorlar.Eski yani 2017 tvlerde fiyatlarında düşme olurmu mesela sony,samsung gibi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: simsekutkua

Evet arkadaşlar destekleriniz, mağazalarda inceleme ve araştırmalar sayesinde 3 adet model belirledim. Son olarak desteğinizi rica ediyorum. F/P olarak tavsiyenizi rica ederim.

1-LG 49 UH 850V 3949 TL HEPSİBURADA HB
    2-LG 49 SJ 800V 4199 TL MEDİAMARKT GG
    3-LG 49 UJ 630V 2769 TL TEKNOSA GG ---- PLASE olarak ta 49 UJ 651 V 3048 TL HB HB

Bütçemi ayarladım zorlayarak da olsa alabiliyorum herhangi birini ama F/P olarak doğru cihazı almanın taraftarıyım. Daha önce paylaştığım gibi PS4 ve Digitürk bağlı olacak.

Desteğiniz için teşekkür ederim.

İşin içinde birde oyunda varsa

O zaman D şıkkı hiçbiri

Bu konuda sana tavsiyem

Samsung 49mu8000

• dallass kullanıcısına yanıt
    Yardımınız için teşekkür ederim hocam. Panel hızı olarak uh 850 ve sj800 100 hz iken mu8000'in 50 hz olması dezavantaj olur mu sizce ?
    Bu arada n11 üzerinden 4000 TL'ye geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simsekutkua

Yardımınız için teşekkür ederim hocam. Panel hızı olarak uh 850 ve sj800 100 hz iken mu8000'in 50 hz olması dezavantaj olur mu sizce ?
    Bu arada n11 üzerinden 4000 TL'ye geliyor.

Benim şahsi fikrim 50 hz bir tv ile 100 hz tv'yi mümkünse yan yana showroomlarda, marketlerde izle sonra karar ver. Ben pek anlamam tvden filan ama aradaki farkı bariz, çok net anlayabiliyorsunuz izleyince.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

Hangi Pioneer Kuro modeli kullaniyorsunuz?

PDP kullanicilari icin OLED TV ler arayislarina en yakin cozum olarak sunulabilir. Diger taraftan daha fazla parlaklik degeri (brightness) hedefliyorsaniz bazi LCD TV ler bu yonde uygun olabilir.

4280 xa hocam , derdim parlaklık değil aslında . 4k ya geçiş , plazmayı aratmayacak şekilde spor seyrederken ve Xbox oynarken akıcı performans göstermesi

Oled veya Sony 90e modeli iyi gibi

Gunumuz piyasasinda ne OLED ne LCD TV ler CRT /Plasma TV lerin goruntu akiciligina sahip degiller, nedeni motion resolution: Plasma Tv ler gercek 1080 satir, OLED /LCD TV ler 300-400 satır (interpolasyonla 1080 e ulasanlar vardir tabi)

Buteniz uygunsa 2017 model OLED TV ler derim. Fakat fiyatlari cok pahali, deger mi sorusu biraz tartismali (bence degmez). XE90 fiyati baz alindiginda daha uygun bir secenek olabilir. Tabi VA panel oldugundan Plasmadaki gorus acisini, 0.01ms tepkimesi, ornek olarak 20ms input lag degerini bulamayabilirsiniz. Yine de 4K LCD TV icin iyi bir ornek olmus. 2017 model OLED TV ler dedim cunku az da olsa modifikasyon barindiriyorlar (near-black, ABL gibi)

TV aciliyetiniz yoksa fiyatlarin daha da artisa gecebilecegini de goz onune alarak onumuzdeki sene ihtimal dahilinde olabilecek yenilikleri de bekleyebilirsiniz. Ornegin 4K cozunurlukte 100Hz tarama hizinda goruntuleme imkanini barindiracak calismalar ve entegrasyonlar basladi (HDMI 2 1) diger yandan gelip gelmeyecegini henuz bilemiyoruz. TV yayinlari 50Hz /konsollar 60Hz olsa da interpolasyon parametrelerini degistirebilir ve ozellikle PC /konsol kullanicilari icin bir yenilik olur bu destege sahip cihazlar uretilmeye baslar.

Ek: Sanirim sizin kullandiginiz TV bu olsa gerek, hemen her baslikta perfect bilgisini almis :) tabi statik kontasti 3000:1 dolayindaysa XE90 da local dimming acildiginda ANSI kontrasti 4000:1 imis. OLED lerde zaten cok daha yuksek.

http://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP4280XD/Benchmark.php

XE90 icin de goruslerimi bu baslikta belirttim:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=128402946

Iyi gunler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 15 Ağustos 2017; 16:05:36 >

• 40-43 TV lazım. Ulusal kanallar dışına sadece HDMI'dan bağlayıp 1080p film izlemek için çıkılır. Smart- zart-surt lazım değil.

Vatan'da uydu yayınlarına baktım. 43"ten büyük ekranlarda uydu yayını berbat gözüküyor. Ekran küçükken de 4K ile FHD farkı belli olmuyor. Kanalların 3-4 seneden önce 4K'ya geçeceğini sanmıyorum. Geçseler bile Türk dizilerinin 4K'yı hakettiğini düşünmüyorum. Konsol veya bluray kullanma ihtimalim yokken 4K almanın gereği var mı?

Vestel 43FB7500, 40FB7100 gibi modellere bakıyorum. Bunlar 1700 TL civarında. Başka önereceğiniz 2000 altı model var mıdır?
  • GG üzerinden 3035 liraya 6 taksit LG 55UJ630V aldım.

Birisi birşey desin. Bu rakama 55'' daha iyi birşey var mı? mu7000 demeyin bulamadım o fiyata. Bu modelin de uluslararası bir model olmadığı ortada. Kasası ne yazıkki kalın ama ekran görüntüsü olarak kötü gelmedi bana.

Vestel 55UA8300 bakarken buralara kadar geldim.

Bi el atın da bitireyim şu işi. İade edeyim mi? Yerine başka birşey bakayım mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 909910911912913
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.