Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (282. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
88.171
Cevap
1.337
Favori
4.695.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
35. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: mahonifirarda

Arkadaşlar, Sony 43W805C modelini almayı düşünüyorum.

Benim için yayın kalitesi çok önemli, tavsiye eder misiniz. Teşekkürler...

Evet o sony modelini çok önerdim alabilirsin
    Ama şöyle bir durum var aynı paralara kullanıcılarınında memnun olduğu
    Vestel 48ua9300'ü düşünebilirsin çünkü,
    7_9 sene kullanacağın bir tv için, 43 inç eğer yerin müsaitse sana zamanla çok küçük gelecektir,
    Öte yandan bu vestel hem 4K hemde 3D barındırıyor...

Dallas hocam, 43 inç istememin nedeni salonum çok geniş değil ve şu an kullandığım tv, tüplü ve 70 ekran, onun için 43 yeter bana diyorum şimdilik...
    Bir de Vestel 43UA9400 hakkında fikirlerinizi soracam o da sony modeline yakın fiyatta ve özellikleri de çok iyi açıkçası bu iki model arasında kalmıştım:
    Bu durumda Sony mi Vestel mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar, Sony 43W805C modelini almayı düşünüyorum.

Benim için yayın kalitesi çok önemli, tavsiye eder misiniz. Teşekkürler...

Evet o sony modelini çok önerdim alabilirsin
    Ama şöyle bir durum var aynı paralara kullanıcılarınında memnun olduğu
    Vestel 48ua9300'ü düşünebilirsin çünkü,
    7_9 sene kullanacağın bir tv için, 43 inç eğer yerin müsaitse sana zamanla çok küçük gelecektir,
    Öte yandan bu vestel hem 4K hemde 3D barındırıyor...

Dallas hocam, 43 inç istememin nedeni salonum çok geniş değil ve şu an kullandığım tv, tüplü ve 70 ekran, onun için 43 yeter bana diyorum şimdilik...
    Bir de Vestel 43UA9400 hakkında fikirlerinizi soracam o da sony modeline yakın fiyatta ve özellikleri de çok iyi açıkçası bu iki model arasında kalmıştım:
    Bu durumda Sony mi Vestel mi?

Sony ile Vestel arasında kalmak Sony'e hakarettir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultiMance -- 31 Mayıs 2016; 0:48:29 >

• philip 55pus 7101 ilk gün izlenimlerim ilgili forum sayfasında..
  • quote:

Orijinalden alıntı: v0

Samsung F8000 46inc aldm tv harika1000hz 4 cekirdek el ve sesle kontrol 1080p izleyen arkadaslar 4k mi bu diyolar. Degil ama goruntu cok kalite. Cok memnunum. Tasarimi yetiyo. Ama su var 46 inc icin ileride pisman olucagimi dusunuyordum ve oldum da artik kucuk gorunuyo gozumuze. 50 55 inc olaydi iyiydi

Arkadaşım da aldıktan kısa bir süre sonra 46 yerine 55 alsaydım dedi

faydalı konu emeği geçen herkese tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nınja -- 31 Mayıs 2016; 1:44:25 >
  • Kim ne derse desin şu anda en mantıklı sey Full Hd(1920*1080p) televizyon almaktır. Ülkemizde full hd ye geçen kanallar bile bilinen bütçesi yüksek olan kanallar. Gerisi 360p yayıncılık.

Oyunlarda da 4k da 60 fps verecek konsol yok.

Diyelim ki Serap bu sene kendine 4k televizyon aldı. Parayı da bi güzel bastı. Şimdiden alayım seneyede giyerim mantığında hareket ettiğini düşünelim.
    Ortada bir risk var. Şu anda 4k içerik yok denecek kadar az ülkemizde. Onun için Serap bunu 5 yıl sonra 4k yaygınlaşmasi için bekleyecektir(tam verimli kulanmak için). Ancak 5 yıl sonra 4k yaygınlaştığı vakit geldiğinde televizyonda yeni değişik teknolojiler çıkarsa nolacak. Üstelik 4k yı daha guzellestircek yeni teknolojilik televizyonlar olunca Serap 'ın televizyonu eksik kalmış olacak.

Basit olarak şöyle örneklendirelim. Serap 2005 te sadece full hd li bir televizyon aldı. Misal 3d,internet, kendinden uydu özelliği yoktu o zamanlar. Yıllar geçti full hd yaygınlaştı ama 3d ,internet, kendinden uydulu teknolijilerle beraberde yaygınlaştı. E noldu. Serap 'ın zamanında pahalıya aldığı ancak tam verimli kullanabildiği anda diğer tvlere göre eksik kalmış oldu.

Hava atmak için alırsınız onu bilmem.

• Tv alma işine LG (49UH850V) ile giriştim ama IPS panel ve aktif Samsung LED TV kullanıcısı olarak caymaya yakınım.

İlk tercihim 49-50" arası olsun yeter idi ancak şimdi 55" ile kafayı bozmuş bulunmaktayım.

Curved in cazibesine kapılıp alıyordum az kalsın ama sonradan düz ekranın daha iyi olacağına karar verdim. Evimde tam karşıdan tv izlemek imkansız.

55KS8000 ile ciddi düşünüyorum TR'ye gelmeyecek deniyor ama TR'ye model getiren bir site var yurtdışı çıkışı sağlam. Stoklara gelmesini bekliyorum

not:http://www.istanbulbilisim.com.tr/samsung-55ks8000-139-cm-55-inch-55sinif-ks8000-8-serisi-4k-suhd-fiyati,207644.html

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: twister17

Merhabalar,

Konu çok faydalı öncelikle bunu belirteyim, biz televizyon alma arefesinde olan insanlar için çok yararlı tavsiyeler bulunabiliyor. Uzun süredir konuda ki mesajları okuyorum lakin ilk defa yazıyorum.

Sormak istediğim şey şu, Samsung bir televizyonun kapalı kutu olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? Birden fazla yöntem var mı ?

Öncelikle konu için olumlu düşüncelerinden ötürü tşk. ederim.

Bir panel kolisinin açılıp açılmadığı sırf koli bandına dahi bakıp anlaşılabilir,
    Mesela bir mağaza/esnaf panel kutusunu açtı ise, koli bandını sökmesi lazım buda ister istemez kolide defermasyon yaratacağı için bu yöntemi kullanmayıp,maket bıçağı ile koli bandını kesebilir, tvyi sıfır niyetine tekrar kutusuna koyduğunda ise ikinci bir koli bandı kullaması gerekir,
    Bu durumda çift katmanlı koli bandı kullanılan her kutu açılmış demektir.
    Hatta bazı tvlerin koli bantları üzerinde kendi markası yazılıdır bu ise tv kutusunun açılıp açılmadığını daha iyi anlamamızı sağlar...

forumda ki bir kaç gönderi de video life time a nasıl bakarım diye soran olmuş, bu yöntem de televizyonun daha evvel kullanıp kullanılmadığını anlamak için midir ?

diyelim ki baktık video life time'a normali nedir ?

diyelim ki kutu üzerinden TV'nin iade/teşhir/kullanılmış/kutusu açılmış olup olmadığını anlamadık başka yöntemler var mıdır acaba ?

• Dallas bilgilerinden çok faydalaniyoruz paylasimlarin için teşekkürler.
    Bende 2 tv arasında kararsız kaldım
    LG49uh850 ve senin çok tavsiye ettiğin samsung 50ku7000.
    Sence hangisini almalıyım lg modeli kağıt üstünde çok üstün ama samsungun modelinin iyi oldugunu söylüyorsun arti samsungun fiyati daha uygun ancak ekran yenileme hızı düşük görünüyor??? Tavsiyese göre bugün n11 indiriminden alicam ins:))

• samsung 40j5070 tv nasıldır ?
  • serap görüyorsun hocam. O dedigin gercekten elbise icin geçerli

• Tekrar merhaba.

Dün dediğim şeyi gerçekleştirdim: çerçeve yaptım 55 ve 65 inç için, oturduğum yerden şöyle bir baktım.
    Her iki boyut da bana uyuyor, o sebeple önceliği 65 inç'e vererek şu soruyu soruyorum, yardımcı olabilirseniz (ki yardımlarınızı esirgemiyorsunuz bunun için ayrıca teşekkür ediyorum) memnun olurum...

ultiMance dün bana Sony55X8505C önermiştin. Aynı serinin 65'i nasıldır (Vatan'da fiyat 5.999TL olarak görülüyor)
    http://www.vatanbilgisayar.com/sony-kd-65x8505c-165cm-4k-uhd-3d-bravia-android-led-tvhd-dahili-uydu-alici.html?srt=UP

Samsung 65JU7000 ile Sony 65X8505C arasında kalsaydın neye karar verirdin? (Samsung 6.500TL civarı)
    Ya da bunlara alternatif mutlaka şuna da bak diyeceğin bir TV modeli var mı (fiyat geçmemek kaydı ile). Hatta bunlara hiç gerek yok bu fiyat yerine daha düşük fiyatlı şu var senin işini görecek diyebileceğin bir model...

Gönlüm ve cebim Sony diyor. Eğer senin de önereceğin Sony ise, multimedia oynatma açısından bazı sıkıntılardan bahsediliyor (altyazı problemi, bazı codec'leri oynatmama vs), bu konuda Sony'de gerçekten bir sıkıntı var mıdır?
    Yani Samsung'da çok daha rahat her haltı yersin diyor isen aradaki farkı verip ona yönlenebilirim.
    Daha önce dediğim gibi, ilk önceliğim kaliteli panel. Akşamları film izlemek amacım.

İş hayatım sabah 05:30'da başlıyor, akşam saat 21 gibi evde ancak boşa düşüyorum (o da çocuk uyursa). Bu nedenle TV aldıktan sonra da çok kurcalama, ayarlar için zaman harcama şansım yok. Filmi USB'den okutup, ya da smart özelliği sayesinde internetten izleyip 2 saatimi verimli ve keyifli kullanmam gerekiyor....

• quote:

Orijinalden alıntı: utquake

Tekrar merhaba.

Dün dediğim şeyi gerçekleştirdim: çerçeve yaptım 55 ve 65 inç için, oturduğum yerden şöyle bir baktım.
    Her iki boyut da bana uyuyor, o sebeple önceliği 65 inç'e vererek şu soruyu soruyorum, yardımcı olabilirseniz (ki yardımlarınızı esirgemiyorsunuz bunun için ayrıca teşekkür ediyorum) memnun olurum...

ultiMance dün bana Sony55X8505C önermiştin. Aynı serinin 65'i nasıldır (Vatan'da fiyat 5.999TL olarak görülüyor)
    http://www.vatanbilgisayar.com/sony-kd-65x8505c-165cm-4k-uhd-3d-bravia-android-led-tvhd-dahili-uydu-alici.html?srt=UP

Samsung 65JU7000 ile Sony 65X8505C arasında kalsaydın neye karar verirdin? (Samsung 6.500TL civarı)
    Ya da bunlara alternatif mutlaka şuna da bak diyeceğin bir TV modeli var mı (fiyat geçmemek kaydı ile). Hatta bunlara hiç gerek yok bu fiyat yerine daha düşük fiyatlı şu var senin işini görecek diyebileceğin bir model...

Gönlüm ve cebim Sony diyor. Eğer senin de önereceğin Sony ise, multimedia oynatma açısından bazı sıkıntılardan bahsediliyor (altyazı problemi, bazı codec'leri oynatmama vs), bu konuda Sony'de gerçekten bir sıkıntı var mıdır?
    Yani Samsung'da çok daha rahat her haltı yersin diyor isen aradaki farkı verip ona yönlenebilirim.
    Daha önce dediğim gibi, ilk önceliğim kaliteli panel. Akşamları film izlemek amacım.

İş hayatım sabah 05:30'da başlıyor, akşam saat 21 gibi evde ancak boşa düşüyorum (o da çocuk uyursa). Bu nedenle TV aldıktan sonra da çok kurcalama, ayarlar için zaman harcama şansım yok. Filmi USB'den okutup, ya da smart özelliği sayesinde internetten izleyip 2 saatimi verimli ve keyifli kullanmam gerekiyor....

JU7000 ve X8505C ikisi de kaliteli panellerdir. Multimedya konusunda Samsung daha üstün. Ben servis kalitesini de göz önünde bulundurarak JU7000 modelini daha ön planda tutuyorum her zaman.

Bu modellerin dışında 55KS8500 modeli şu anda 6500 lira civarına bulunabiliyor. Görüntü kalitesine bayıldım bu modelin. Ekran boyutu küçük de olsa bu modeli diğerlerinden üstün tutuyorum. Yalnız tek bir sorun var paneli kavisli. Burada sizin tercihiniz ön plana çıkıyor. Karar sizin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultiMance -- 31 Mayıs 2016; 12:45:15 >

• Teşeşkürler ultiMance cevaplar için... Ama dur kafamı karıştırma, zaten zor karar veriyorum :)
    O kadar para verip 55KS8500 alırsam niye 65 inç almadım diye kendimi dövdürecek adam ararım sonra :P
    Şaka bir yana curve olayı benim için çok önemli olmasa da tercihimin aynı şartlarda düz olacağını belirtmiştim.
    Ben Samsung 65JU7000'e yöneldim o halde, hayırlısı bakalım.
    Bugün gidip yerinde son bir defa bakacağım. İnşallah akşam akşam satıcı "bak şu da var" demez.
  • f.cole F kullanıcısına yanıt
    3d kriterin varsa lg uh850v
    Yoksa yine söylüyorum samsung ku7000 al..

• engova kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum.
    Hala 4k gelişene kadar performanslı ve ucuz FHD alın diyorlar,
    Bende her sefeferinde soruyorum,
    hani nerede o ucuz olupta performanslı olan fhd, önerinde bizde alalım...

• utquake U kullanıcısına yanıt
    4 metreden aşağıda olan izleme mesafesi için 65 inç'i kesinlikle tavsiye etmem..
    Çünkü daha yakın mesafeden 65inç izlemek hd kanallarda bile akıcılık olmazken,
    sd kanallar çamur gibi bir görüntü verir...

• quote:

quote:

Merhabalar,

Konu çok faydalı öncelikle bunu belirteyim, biz televizyon alma arefesinde olan insanlar için çok yararlı tavsiyeler bulunabiliyor. Uzun süredir konuda ki mesajları okuyorum lakin ilk defa yazıyorum.

Sormak istediğim şey şu, Samsung bir televizyonun kapalı kutu olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? Birden fazla yöntem var mı ?

Bir panel kolisinin açılıp açılmadığı sırf koli bandına dahi bakıp anlaşılabilir,
    Mesela bir mağaza/esnaf panel kutusunu açtı ise, koli bandını sökmesi lazım buda ister istemez kolide defermasyon yaratacağı için bu yöntemi kullanmayıp,maket bıçağı ile koli bandını kesebilir, tvyi sıfır niyetine tekrar kutusuna koyduğunda ise ikinci bir koli bandı kullaması gerekir,
    Hatta bazı tvlerin koli bantları üzerinde kendi markası yazılıdır bu ise tv kutusunun açılıp açılmadığını daha iyi anlamamızı sağlar...

forumda ki bir kaç gönderi de video life time a nasıl bakarım diye soran olmuş, bu yöntem de televizyonun daha evvel kullanıp kullanılmadığını anlamak için midir ?

diyelim ki kutu üzerinden TV'nin iade/teşhir/kullanılmış/kutusu açılmış olup olmadığını anlamadık başka yöntemler var mıdır acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twister17 -- 31 Mayıs 2016; 15:03:12 >

• quote:

3d kriterin varsa lg uh850v
    Yoksa yine söylüyorum samsung ku7000 al..

Merhaba,
    Bende aylardır tv bakıyorum ve takip ediyorum vede neredeyse almaktan vazgeçeceğim. Lg850v formunda da bazı tereddütlerimden bahsettim ve 55" ju ve ku serilerini takip ediyorum.
    55" üzeri tv lerde gerçek yenileme hızı 50 olanlara bakmayın, en az 60 hz olsun deniyor. Buradan hareketle 55ju7000 ve 2016 model ku7000 serilerinde 50 Hz görünüyor, 55" ju7500 de 100hz görünüyor ki, samsung'un sitesinde de ju7500 ün gerçek yenileme hızı yazılırken diğerlerininki yazılmamış.
    Sorum şu: bu bilgiler doğrumu, doğruysa ozaman ju7500 ü tercih etmem lazım ama düz ekran değil. veya çoğunlukla gece film, dizi ve internet için kullanılacak 55" başka bir öneriniz ne olabilir. Fiyat 3500- 4200 opsiyonlu.
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: utquake

Teşeşkürler ultiMance cevaplar için... Ama dur kafamı karıştırma, zaten zor karar veriyorum :)
    O kadar para verip 55KS8500 alırsam niye 65 inç almadım diye kendimi dövdürecek adam ararım sonra :P
    Şaka bir yana curve olayı benim için çok önemli olmasa da tercihimin aynı şartlarda düz olacağını belirtmiştim.
    Ben Samsung 65JU7000'e yöneldim o halde, hayırlısı bakalım.
    Bugün gidip yerinde son bir defa bakacağım. İnşallah akşam akşam satıcı "bak şu da var" demez.

Hayırlısı olsun hocam 65JU7000 iyi bir paneldir güle güle kullanın şimdiden.

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

Normalde video lifetime 0 olmalı. 1-2 saat değerleri gözüküyorsa kullanılmış cihazdır.

Kutusu açılmış tv leri kutusunu dikkatle inceleyerek anlayabilirsiniz. Orijinale yakın paketleme yapamıyorlar. Bantlamanın yapıldığı yerlerde deformasyon olur.

• 
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.