Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1526. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
25 Misafir (9 Mobil) - 16 Masaüstü9 Mobil7 Android
5 sn
88.189
Cevap
1.337
Favori
4.696.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
26. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 15241525152615271528
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lafım size değil, yani yuh arkadaş. Sadece Oyun için olmazsa olmaz kriterler;

1- Gerçek 100 hz
    2- Va panel

Opsiyon Hdr10 bit

Senin araman gereken TV bu kriterleri taşımalı. Ona göre onersinler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emirism kullanıcısına yanıt
    Boyut problem degilse oled alin kesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bugün gittim sony alacaktım normalde ama bu sefer samsungu beğendim. Biz de 5100'e düşürdük pazarlıkla. Önceden baksaymışım keşke foruma öyle pazarlık yapsaymışım. Aldım arabayla getirdim evde duruyor kutusu 2 hafta sonra taşınıcaz sonra servisi çağırıcam. Servis geldiğinde ne yapmam gerekiyor nelere bakmam lazım hangi videoları denemem lazım yardım edecek biri var mı?
  • _Mch_ _ kullanıcısına yanıt
    Yahu bırak, kendisi de 1 yıl önce ne alayım diye soruyordu. ))

Serkana attığı mesajın aynısını kendisi yapıyor, samsung samsung samsung sony samsung samsung samsung.....

Hayır TV zaten dünyada söz sahibi de, bunlar bu haber. Va panel 49/55 MU 8000 den iyi prim aldilar ses çıkarma.

Ona sor bakalım kendisi bu sıralar sık diline doladı TP Vision u (Philips) nerden duymuş.

Albani üstadı mi takip etmeye başladı. Çoluk çocuk yer bunları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 29 Nisan 2018; 20:09:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Lafım size değil, yani yuh arkadaş. Sadece Oyun için olmazsa olmaz kriterler;

1- Gerçek 100 hz
    2- Va panel

Opsiyon Hdr10 bit

Senin araman gereken TV bu kriterleri taşımalı. Ona göre onersinler.

Volkan
    Bu arkadaşın max bütçesi 4000
    100 hz ve VA panel fiyatları ise 5000 civarı
    Şimdi bu aradaki 1000 lira fiyat farkını senmi karşılayacaksın
    Çıkmışsın bir tavsiye dahi veremeden 4bin bütçe ile panel arayan birine VA/100hz olmalı diyorsun

Yahu aynı şeyi anlatmaktan yazmaktan hakikaten gına geldi,
    Anlamakmı istemiyorsunuz yoksa sırf muhalefet için mahsusmu böyle yapıyor yazıyorsunuz bilemiyorum ancak
    50 inçe kadar 50 hz. yeterlidir
    55 inç ve üstü için 100 olmalı/aranmalıdır diye yüzlerce kez yazdım.
    Hala olmayan panellerin peşinden koşuyor hayalini kuruyorsunuz.

Sen şimdi onu bunu bırak
    Bu kriterlerde 4bin bandında Oyun için VA panelli 49mu8000'e rakip tek bir tane tavsiye ver bakalım bulabilecekmisin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 29 Nisan 2018; 20:16:56 >

• Hocam 50"e kadar 50 hz yeterli yazmışsınız, yalnız rtings'de motion skor ortalaması en yüksek paneller 100hz olanlar. Tabi bir dezavantaj olarak hz yükseldikçe response time düştüğü için özellikle "frame hold" zamanı yükseliyor ve stutter hissi daha fazla görülüyor.

50hz'in yeterli olmasını açıklayabilir misiniz?

Tv alma arifesindeyim, ağırlıklı olarak 24p film, dizi ve uydu yayınları izlenecek (50/60i herneyse). Ve inanın motion konusunda takıntılıyım. panning shotlarda, motion interpolation'ı düzgün yapamayan tvleri izlemekten hiç keyif almıyorum. Soap opera efektini de sevmiyorum. Yani izleyeceğim tv'de motion interpolation'ı açıp judder ve blur'ı sıfırda bırakmak mantıklı geliyor (elbette tv'ye göre değişir). Ama demek istediğimi anlatabildim sanırım.

Bu durumda ne tavsiye edersiniz? ips istemiyorum görüş açısı genişte olsa glow vs görmek hoş değil.

samsung 55mu8000 aklıma yatıyor ancak malum geçen yılın ürünü, ne kadar titizlensekte iade ürünün kakalanma ihtimali var, nu8000'i beklesem bu sefer uydu yayınların üzerinden 24p içerikte (yani kaynak 50/60i) judder olacak (yine rtings'e göre).
    sony'lerde de 800 seviyesi bile 24p judder'da başarısız (rtings'e göre), üzeri zaten çok pahalı.

Bütçe 5000'e zorlayarak geldi. Genel olarak tavsiyelere açığım, lütfen bilgilerinizi paylaşın.

• quote:

Orijinalden alıntı: kimano

Hocam 50"e kadar 50 hz yeterli yazmışsınız, yalnız rtings'de motion skor ortalaması en yüksek paneller 100hz olanlar. Tabi bir dezavantaj olarak hz yükseldikçe response time düştüğü için özellikle "frame hold" zamanı yükseliyor ve stutter hissi daha fazla görülüyor.

50hz'in yeterli olmasını açıklayabilir misiniz?

Tv alma arifesindeyim, ağırlıklı olarak 24p film, dizi ve uydu yayınları izlenecek (50/60i herneyse). Ve inanın motion konusunda takıntılıyım. panning shotlarda, motion interpolation'ı düzgün yapamayan tvleri izlemekten hiç keyif almıyorum. Soap opera efektini de sevmiyorum. Yani izleyeceğim tv'de motion interpolation'ı açıp judder ve blur'ı sıfırda bırakmak mantıklı geliyor (elbette tv'ye göre değişir). Ama demek istediğimi anlatabildim sanırım.

Bu durumda ne tavsiye edersiniz? ips istemiyorum görüş açısı genişte olsa glow vs görmek hoş değil.

samsung 55mu8000 aklıma yatıyor ancak malum geçen yılın ürünü, ne kadar titizlensekte iade ürünün kakalanma ihtimali var, nu8000'i beklesem bu sefer uydu yayınların üzerinden 24p içerikte (yani kaynak 50/60i) judder olacak (yine rtings'e göre).
    sony'lerde de 800 seviyesi bile 24p judder'da başarısız (rtings'e göre), üzeri zaten çok pahalı.

Bütçe 5000'e zorlayarak geldi. Genel olarak tavsiyelere açığım, lütfen bilgilerinizi paylaşın.

Sana birşey söyleyeyimmi
    Madem 5000 bütçen varsa
    Senin aradağın panel Sony 55xe9005
    Motion konusunda sony çok daha iyi,
    Senin kriterlerin beklentilerin çok fazla
    Evet 5bine zaten zorlanarak çıktığını söylüyorsun ancak,
    Senin bu beklentilerini inan xe9005 karşılar
    Bu anlamda
    Ben olsam bütçemi sadece bir tık artırı ve bu paneli alırdım...

Öte yandan bu bütçelere yani 5000'e yeni model beklemeyin,
    Çünkü şimdilerde 9 segment 5000'lere alınabilirken
    Bu rakama yeni model(2018) 8 hatta 7 segment ancak alınabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 29 Nisan 2018; 21:35:34 >

• dallass kullanıcısına yanıt
    Özetle yaşananlar:

Sistem: Kimaro dan yeni bir tavsiye istegi var bütçe 5000 tl.

Dallass: Ohh tam da mu9000 müşterisi, hemen önereyim, primi de güzel.

Kimaro msg: motion skor, response, interpolation, judder, dallass is system error, mavi ekran, system restart

Dallass: Ne dediğinden hiçbirşey anlamadım, bu adamı kandıramam. Ne sorduğunu bile anlamıyorum. Beni ancak sony önerisi kurtar.

Dallass cevap: Bana uzak Allah a yakın ol, sony al ve git buradan, bana bulaşıp cahilliğimi ortaya çıkartma.
  • Konunun ilk sayfasına gidin. Orada aldığı beğeniye göre sıralıyor. Okuyun mesajları, bir kaç yıl öncesinin bile eleştirileri aynı. Ama bunlar hala aynı lafları demekten bıkmadılar.

Tavsiye isteyenler, eğer bütçeniz 3000 altıysa veya samsung almayacaksanız bunlara sakın tavsiye sormayın. Kendiniz araştırın. Çünkü bilmezler. Samsung 3000-6000 fiyat aralığı dışında marka model yok, bu yazılımda yüklenmemiş. Belki sonraki versiyonlarda bu açığı giderirler.

Ben kendimi bilirkişi olarak görmüyorum ve bunu açıkça söylüyorum. Ama siz de değilsiniz! Öyle birinci çoğul zamirle kendini anlatmakla bilgili olunmuyor.

Tekrar söylüyorum. Bunlar full hd modelleri bilmez, vestel bilmez, regali bilmez, tpyi bilmez, diğer markaları bilmez. Ve bilmediği için de çöp der, geçer.

Bu konuyu yem olarak kullanırlar, mediamarktta yanınıza gelen samsung elemanı gibi diğerlerini kötüler, kendi markalarını överler. Siz teknoloji markette diğer markaları kötüleyen firma elemanına ne kadar güvenebilirsiniz?

• serkanhnr kullanıcısına yanıt
    Bu kadar lafın arkasından da direkt mu9000 diyemedi bence.

• İyi akşamlar , mutfak içim TV arayışımız mevcut 24 inç max ,uydu alıcılı , fulları hd marka önerisi rica edebilir miyim ? Smart tv özelliği olan bir model var mıdır bu boyutta ?

• İşte arkadaşlar bu tiplerin iddialarının elştirilerinin bir sonu gelmez diye ben boşuna demedim,
    Son iki üç sayfada hiç bir sözümü çürütemeyen bu zihniyet,
    Çareyi yeni umutlara bağlayıp konudaşlara yazdığım mesajları daha yakından takip etmeye başladılar,
    Ama her zaman olduğu gibi üzerine basa basa söylüyorum bu konudada çuvalladılar
    Arkadaşlar artık hakikaten hiç bir haltı bilmeyen bu tiplerle uğraşmak sıktı artık,
    Siz bi zahmet bu okuma özürlü bu arkadaşa tam 4 yıl önce kaleme aldığım konu yazımdaki Hertz bölümünde bu bilginin yer aldığını söylermisiniz..

"Ekran boyutları küçükken 50 Hz tv'lerde ekrandaki titreşim çok rahatsız edici değilken
    70 ekran üzerindeki boyutlarda belirginleşir ve 80 ekran üzerinde de rahatsız edici olmaya başlar (göz sağlığı açısından da zararlı).
    100 Hz'lik tv'lerde ekrandaki görüntü tek seferde taranarak oluşturulduğu için ekranın titremesi söz konusu değildir.
    Ekran boyutunun 80 ekran üzerinde olduğu durumlarda tv'nin 100 Hz. olması seyir kalitesini artırır ve gözleri rahatsız etmez.
    Kaynak: İstanbulbilişim...

Meger sen ne haklıymışsın RNNN kardeşim
    Bu zamana değin çok gereksiz gördümde
    Bu kadar gereksiz birine ilk defa rastladım...

• merhaba arkadaşlar ben de kısmet olursa 1 hafta içinde tv yi yeniliyorum
    baya araştırdıktan sonra LG SUPER UHD SK7900PL NANOCELL tv de karar kıldım

özellikleri :
    4k nanocell ekran (muadil ekranlara göre daha renkli ve parlak)
    4k active hdr hdr10 ve dolby vision
    native panel yenileme hızı 120hz işlemci ile birlikte toplam 2200 pmi hz
    20 watt dolby atmos surroand ses
    lg 3.5 webos işletim sistemi

ürünü kullananlar baya memnunlar ilk çıkan nanocell ekranlarından
    özellikle film ve oyun için alıyorum
    oled tv lere göre de fiyatı baya uygun buldum
    TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

• panama P kullanıcısına yanıt
    24 inch ve smart olarak vestel 22FA7100 modeline bakabilirsiniz.

• thinkvision T kullanıcısına yanıt
    Grundig 43VLX7730 yada LG 43UJ630V senin işini fazlasıyla görecektir. Grundig , arçelik işletim sistemini kullanıyor. Lg web os kullanıyor. Bende 55uj630v var kanal geçişleri çok çok hızlı ışık hızında değil ama çokta yavaş değil.koordinasyon süper. Mesela bein sport tan maç açıyorum. Çocuklar youtube istiyor, TV den direk gönderiyorum videoyu, sapITma falan olmuyor. Sonra öteki çocuğum netflixten birşey istiyor kumanda da tuşu var, ona basıyorum direk ona geçiyor. Gayet hızlı stabil. Önemli olan burada TV den memnun kalmak, işletim sistemi sürekli güncellenir zaten.

• dolland82TR kullanıcısına yanıt
    Sayın dostum bu tv nin kodu nedir kaç inç?
    fiyatı nedir? teşekkürler.
  • DbA kullanıcısına yanıt
    dostum 49 inch modeli zaten yazıyor
    fiyatı 4000-4500 arası
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Arada 1000 tl fiyat farkını verip, 4000 i çöpe atmaktan iyidir.

50 hz panelin bugün ps4 için yetersiz olduğunu bal gibi biliyorsun da, kayıp olmasın tabi.

Mevzu OYUN ise 50 hz olmaz, olur diyorsan buyur olur de... Bizde öğrenmiş oluruz, bilmemek değil öğrenmemek ayıp.

Ayrıca senin veya yancının bu tv yi yerden yere vurması lazım. NEDEN?

Yurtdışında bu modeli 100 hz çıkardığını burada yazıldı, ülkemizde ise ÇİFTE STANDART uygulanıp 50 Hz paneli yere göğe sığdıramıyorsunuz, sadece ve sadece bu ayırım için bile samsung un bu modelinden uzak durulmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 30 Nisan 2018; 0:45:36 >
  • Abooovvv, 4000 TL. yi çöpe atmışız haberimiz yok. PS4 pro ile bu tvyi on aydır kullanıyorum. Her açıdan bu tv, oyun konsolları için son derece başarılı bir tv ve fiyat performans ürünüdür. Bilhassa 3500-4000 fiyat aralığında aldıysanız son derece başarılı bir iş yapmışsınızdır. PC bağlayıp oyun oynamak içinde son derece uygundur.

Şimdi bazı arkadaşlar "100hz değil" diyecekler. Siz, madenci istilasından orta seviye ekran kartlarının bile 2000-3000 TL. olduğu piyasada, 4k, 60 fps üzeri değer alın, ben yazarım zaten pc için isteyenlere "almayın, 60 fps üzerine çıkamayacaksınız" diye. Ama yok öyle bir dünya. Konsollar için zaten böyle bir sorun yok. 4k, 60 fps oyun bir elin parmağını geçmez, yok neredeyse. Olsa bile tv 60 hz. destekliyor. 1080p de ise 60 fps alırsınız, dediğim gibi onda da sorun yok, krallar gibi oynarsınız.

Şimdi yine bazı arkadaşlar "herşey fps değil, 50 hz olunca titreme, takılma, ghosting vs. olur" gibi, bilhassa bu tv için son derece bilgiye ve tecrübeye dayalı yorumlarıyla bizleri derin düşüncelere sokup, endişeye sürükleyecekler. Yahu burada beyaz büyü arakadaşımız, ben, daha önce bu konuda bu tv yi konsollar için alıp, kullanıp, memnuniyetini dile getiren birçok arkadaşımız oldu. Her türlü online ve single, hareketli, aksiyon ve hız içeren birçok oyun oynadım. Motion performansında en ufak bir sorun ve rahatsız edecek birşey yaşamadım. Aksine dediğim gibi tv nin oyun performansı çok iyi. Renk, hdr, yüksek kontrast zaten iyi. Tv ler için yaklaşık 20 ms seviyesine inmiş input lag değeri var. Eeee! Burada başçavuşun eşşeği konuşmuyor. 44 yaşında, yaklaşık 20 yıldır profesyonel grafik tasarımcı olarak çalışan birisiyim ve bu tvden, hem oyun hem de gerek film, smart özellikler, maç performansında da gayet memnun olduğumu söylüyorum.

Yeni Tv alacak arkadaşlar; şimdi bazı arkadaşlara göre samsung elemanı filan olurum büyük ihtimalle, lütfen profilimden açın, alışverişlerime, alıp verdiğim oyunlara, yorumlara bakın. Yaklaşık 30 yıldır oyun oynarım. Ben diğer marka modellere çöp, rezil, berbat vs. demem. Diyenlere karışmam, kendi tercihleri arkadaşların, kızmam da. Israrla, bu sene ve bu dönemde, piyasada 49 inc modeller de belliyken 3500-4500 fiyat aralığında kesinlikle bu tv yi öneririm. Seneye lg, philips vs. çıkarsın minumum 5000/1 kontrast oranlı va panel, düşük input lag, sorunsuz, kaliteli yazılıma sahip, motion performansı iyi, fiyatı da ona göre alınabilir ve uygun seviye de bir panel, yemişim samsungu, hangi marka yaparsa onu öneririm. Ama şu anda aklın yolu bir. Oyun için alınabilecek son derece uygun bir model varsa mu8000. Hatta daha ileri gideyim, bilhassa online rekabetçi oyunlar oynayacaksanız (Cod, Battlefield, fifa vs. gibi) 49 inc. üstü önermem. Tek seçenek olarak direk mu8000 öneririm. Uzun yıllar oyun oynayanlar bilir. Belki çok büyük dev ekranda görsel keyfiniz artar ama ekran büyüdükçe hakimiyetiniz o derece azalır ve ne kadar düşük input laga sahip bir tv de olsa zorlanırsınız. FPS oyunlarında ağdalı, rakibinizden daha geç tepki vereceğiniz, futbol oyunlarında paslarınızın şutlarınızın gecikmeli gittiği bir deneyim yaşarsınız. O yüzden aşırı profesyonel düşünüyorsanız zaten monitörde, benim gibi konsol rahatlığından vazgeçmiyorsanız da maksimum 49 inc., olabildiği kadar düşük input lag değeri olan bir tv almalısınız. Bu TV de şu anda Mu8000 dir.

Ben lafımı ortaya godum, beğenen alır gider, beğenmeyen bırakır kaçar.
    (Kaynak: Avrupa Yakası, Dilber Hala)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theheretic -- 30 Nisan 2018; 2:58:40 >

• 20 ms ha input lag Salla salla reklamlar. Ortaya attım üstüne alınan alınır. Monitör maşallah.

Çöp konusunda ise hak veriyorum, orada anlatılmak istenen, bu değerlerde olursa daha iyi olacağıdır, sonrası içinde arama ihtiyacı kalmaz.

Yoksa defalarca yazdığım gibi, dünyada söz sahibi olan bir marka.

İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 30 Nisan 2018; 5:13:48 >
  • 
Sayfa: önceki 15241525152615271528
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.