Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2550. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.688.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25482549255025512552
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lethe_57

Yeniden merhaba :)
    Tv sormuştum ve arkadaşlar yardımcı olmuştu; şimdi biraz değiştirmek zorunda kaldım.

1) LG 50um7450 = 3800tl
    2) Samsung 50ru7400 = 3800 tl

Sizce ikisi arasında akıllı kumanda hariç fark var mıdır? (Çok ince ayrıntılar hariç) Ne tercih ederdiniz? ikisi arasında hangisini tercih edersiniz?

Bunlara ilaveten;
    300 tl daha para eklesem LG49sm8200 almaya değer mi?

Çok teşekkür ederim.
    Hocam tercih sizin bu durumda almışken
    LG 49SM8200 alın
    MAGİC kumanda içinden cıkıyor.
    DTS ses desteğide var
    SAMSUNG ta DTS yok bu arada

• Bu ikisi arasında ne fark var arkadaşlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: LİVERPOOLYWNA

Bu ikisi arasında ne fark var arkadaşlar ?
    iyi fiyatlar

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/b540b426d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 26 Şubat 2020; 0:22:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• LİVERPOOLYWNA kullanıcısına yanıt
    Boyut olarak aynı hocam 7450 magiç kumanda içinden cıkıyor ayak fark kı var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Samsung 82RU8000 ile ilgili dusunceleriniz nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Kendi şikayet etmiştir. Benimde onunla alakalı hiçbir hakaret içermeyen eleştiri mesajımı sildirtmişti.Yine bu çöplük üslübu ile alakalı bir mesajdı.Eleştiriye gelemiyor.Herkes onun gibi düşünsün istiyor.İşine gelmeyince de mesajları şikayet edip sildiriyor.

Alıntıları Göster
    Evet dün yazdığım İki mesajım da silindi Sebep ? Dallas memnun olmadı bu mesajlara düşünün artık forum da nasıl bir etkisi var arkadaşın.

Dün yazmıştım demiştimki forum yönetimine tarafsızsanız bu mesaj burada durur değilseniz silersiniz

S İ L D İ L E R

Bu mesaj da silinecek gün için de

doğrulara tahammülleri yok

Hala hangi marka hangi panel alabileceğime karar vermiş değilim ancak ;

Dallas ve bu sayfanın yöneticisi sayesinde artık hangi markayı almayacağımı çok iyi biliyorum

Bu sayfanın sponsoru !!! TV marka !!! yetkilisi :

Dallas nickli arkadaş markanıza artık yarar değil zarar veriyor Sayesinde artık samsungun hiç bir ürününü almam da aldırmam da

bundan sonro https://tavsiyeforumu.com/konu/televizyon-tavsiyesi-ana-konu.927/page-460 sayfalarını takip edeceğim.Burası artık güvenilirliğini yitirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: merilül

Evet dün yazdığım İki mesajım da silindi Sebep ? Dallas memnun olmadı bu mesajlara düşünün artık forum da nasıl bir etkisi var arkadaşın.

Dün yazmıştım demiştimki forum yönetimine tarafsızsanız bu mesaj burada durur değilseniz silersiniz

S İ L D İ L E R

Dallas ve bu sayfanın yöneticisi sayesinde artık hangi markayı almayacağımı çok iyi biliyorum

Dallas nickli arkadaş markanıza artık yarar değil zarar veriyor Sayesinde artık samsungun hiç bir ürününü almam da aldırmam da

bundan sonro https://tavsiyeforumu.com/konu/televizyon-tavsiyesi-ana-konu.927/page-460 sayfalarını takip edeceğim.Burası artık güvenilirliğini yitirdi.

Alıntıları Göster
    Benim de dün attığım mesajların hepsini silmişler.Konu yöneticisine mesaj attım cevap vermeye tenezzül bile etmedi.Bu foruma artık güvenmiyorum.Kendilerine göre olumsuz tüm mesajları siliyorlar.Bu iki yüzlü tutumları yüzünden çok kaybedecekler.

Bu adamın önerdiği hiç bir modeli kendiniz test etmeden almayın.Her yorumunda algı ve çıkar var.

Başka forumlarda da bu çirkin üslubunu devam ettirmek istedi fakat her yer burası gibi değil.Hakettiği cevabı, hakettiği şekilde veriyolar.

Alın okuyun.

İbretliktir.
    https://tavsiyeforumu.com/konu/televizyon-tavsiyesi-ana-konu.927/page-448#post-142900

• quote:

S İ L D İ L E R

Alıntıları Göster
    Benim de dün attığım mesajların hepsini silmişler.Konu yöneticisine mesaj attım cevap vermeye tenezzül bile etmedi.Bu foruma artık güvenmiyorum.Kendilerine göre olumsuz tüm mesajları siliyorlar.Bu iki yüzlü tutumları yüzünden çok kaybedecekler.

Bu adamın önerdiği hiç bir modeli kendiniz test etmeden almayın.Her yorumunda algı ve çıkar var.

Başka forumlarda da bu çirkin üslubunu devam ettirmek istedi fakat her yer burası gibi değil.Hakettiği cevabı, hakettiği şekilde veriyolar.

Alın okuyun.

İbretliktir.
    https://tavsiyeforumu.com/konu/televizyon-tavsiyesi-ana-konu.927/page-448#post-142900

• quote:

Orijinalden alıntı: Beeline

Alın okuyun.

İbretliktir.

Alıntıları Göster
    Evet tavsiye forumunda teknik bilgisi olmadığı için ezilmişte ezilmiş bir güzel de şutlamışlar arkadaşı

• Oha ama yaaa,
    Dün benim de yazdığım Teknosa Cevahir Avm elemanlarını bu forumda gördüğümü söylediğim mesajım silinmiş.
    Ne sakıncası vardı bunu yazmamın acaba???
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANDUIN1

Oha ama yaaa,
    Dün benim de yazdığım Teknosa Cevahir Avm elemanlarını bu forumda gördüğümü söylediğim mesajım silinmiş.
    Ne sakıncası vardı bunu yazmamın acaba???
    Çünkü D O Ğ R U L A R işlerine gelmiyor. sponsorlar ve Dallas hoşlanmıyor bu mesajlardan

Muhtemelen ceza alacağım son mesajlarımdan ötürü

Ama hep birlikte sessiz kalmamalıyız bu yapılanlara Dh forum yönetiminin haberi varmı acaba burada olanlardan Sadece sayfa yöneticisi şahsi davranıyor da olabilir

• 55q7fn diye bir model buldum 6950tl. nasıl sizce alınır mı? q80r ile çok fark var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GatorOne

Bu mesaj silindi.
    Hocam gayet başarılı olmuş emeklerinize sağlık
  • Arkadaşlar 3500 5000 arası tv önerileriniz nelerdir tv hiç izlemeyen biriyim netflix izlemek için istiyorum 140 cm veya üstü olması çok iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cago34 -- 26 Şubat 2020; 13:40:29 >
  • cago34 C kullanıcısına yanıt
    140 cm demek istediniz herhalde...
  • etkinus kullanıcısına yanıt
    Düzelttim pardon bilmediğim terimler

• quote:

Orijinalden alıntı: cago34

Arkadaşlar 3500 5000 arası tv önerileriniz nelerdir tv hiç izlemeyen biriyim netflix izlemek için istiyorum 140 cm veya üstü olması çok iyi olur
    Merhaba hocam
    LG 55UM7100
    LG 55UM7450
    Bu modelleri inceleğin hocam.
  • Bu işin sonu yok. 3000 ile başladım. 7000e kadar çıktım. Ikisini alan da mutlu değil. Illa birşey çıkıyor. 7000 verince süper olsun istiyorsunuz. Mac izlerken topun arkasinda iz kalınca moralin sıfır oluyor. Ya da gece ışık lop diye ekranin yanindan çıkıyor. Siyahi duman oluyor. Gecesi gri oluyor. Be düşük fiyata birşeyler alacagim. Sorunu ciksa moralim 7000tl lik bozulmaz en azından. Okudukça soğudum bu sayfadan. Herkes marka bekciligine soyunmuş. Va , ips savaslari başlamış. Ben yokum arkadaş.

• quote:

Evet tavsiye forumunda teknik bilgisi olmadığı için ezilmişte ezilmiş bir güzel de şutlamışlar arkadaşı

Alıntıları Göster
    Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok!
    "Tüm kanıtlanmış veriler ışığında" yaptığım tesbit ve görüşlerim ile
    Beni Paneller konusunda Ezecek adam daha anasının karnından doğmadı
    Beni ezmek demek tüm bu kanıtlanmış verileri ve yapan siteleri hiçe saymak olur..
    Bu yüzden Lütfen o bilindik çirkin iddialarınızı kendinize saklayın

"TV olarak" Tüm Dünya panel literetürlerince yerin dibine sokulan ve zaten Oled satamama korkusu ve üretim maliyetleri yüzünden belirli bir amaç üretilen Kontrast ve siyah yoksunu Vasat ötesi İPS panellere ben ÇÖP dedim diyemi bu öfkeniz!

Biri de çıkmış DOĞRULAR'dan bahsediyor
    Yahu ne doğrusu kimin doğrusu, Satıcılar ve sizin hayal dünyanızda oluşturduğunuz doğrumu?
    VA ve İPS konusunda bir doğru ve sağlam bir göz varsa işte size doğru;
    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-lg-sm9000/585/887?usage=10135&threshold=0.1
    Buradan tüm LG İPS ve SONY SAMSUNG VA modelleri karşılaltırın,
    Veri ve görselleri tek tek inceleyin ve sonra "neye bakmanız gerektiğini" bilip bir mağazaya gidip tüm bunlara çıplak gözünüzle tekrar bakın,
    Kuru bir inat ve muhaliflik içinize işlememişse işte o zaman gerçeği anlayacak ve göreceksiniz..

Bu vesile ile
    Bu foruma kadar ulaşıp ses ve air kumanda gibi multimeda unsurlarından ziyade,
    performanslı GÖRÜNTÜ arayışında olan Detaycı Forumdaşlara tekrar ve tekrar sesleniyorum
    "Eğer" Film ve Oyun kriterleriniz varsa, Kontrast ve Siyah performansı vasat ötesi olan İPS panellerden uzak durunuz!
    Ve bu değerlerin çok çok yüksek olduğu VA Panelli Marka/modeller almaya özen gösteriniz..
    Ha yok eğer "varolan görüntü beni tatmim eder yeterki diğer Multimedia unsurları bol olsun" derseniz
    Bu kriteriniz ışığında tabiki İPS panelli marka modeller alabilirsiniz. Buna kim ne ditebilir ki..
    Kaldıki şahsen şimdiye değin bu kriterlere sahip bir çok kişiye bu konuda philips ve lg ips panelli modeller önerdim ve aldırdım...

Öte yandan
    Sözümona ezildiğim mesaja geri dönecek olursam
    Madem konuyu siz buraya taşıdınız, sizde işin aslını buradan öğrenin...
    Öncelikle, O foruma üye olma sebebim, şimdi yaptığınız gibi ta bu forumdayken kulağımı çınlatanlara "işte dallas geldi, öyle tek taraflı atıp tutmak olmaz ne söylediyseniz şimdide yüzüme söyleyin" demek,
    Ve bu forumda olduğu tavsiye ve yardıma muhtaç olan kişilerede yardımcı olabilmek içindi.....
    Konumuza dönersek
    Forumun sahibi sanırken sonradan bir moderatör olduğunu öprendiğim Adem beye,
    Bildiğin tarihi eser "iki dandik model panelle" Şu akıllara zarar İPS mi VA mı Konusundaki açmış olduğu Anket ve youtubeye dahi koyduğu videoyu,
    O ana kadar kimsenin yapmaya cesaret edemediği şekilde,
    Sorgulayıp "Hocam bu iki dandik pabelle sen ne yapmaktasın bak bu videoyu izleyenlerin vebalini alıyorsu böyle bir karşılaştırma olmaz,
    madem böyle bir karşılaştırma yapıyorsun bunu RU74/SM76 - sm86/Q80 - xf90/Sm90 - vs gibi güncel ve aynı segment modellerle yapsaydınya gibilerinde bir mesaj yazınca,
    Dananın kuyruğu koptu..
    Önce imkanımız buna yetti bu modelleri aldık peki bu konuda sen ne yaptın" diye yine beni yeren bir mesaj yazdı,
    Bende cevaben hocam sözümün başında dediğim gibi Amerikayı keşfe gerek yok Rtings gibi milyon dolarlık siteler zaten bu işi yapmış yapmaya devam ediyor deyince bu sefer
    Sanki Kral çıplak demişim gibi, Sen kimsin ki diye başlayan ve şahsımı aşağılayan cevaplar almaya başladım
    Peki, Eldeki tüm kanıtlanmış veri ve şahsi gözlemleri ile işi sağlama alan dallas dururmu, durmadım tabi
    Tüm bu ithamlara karşılık veri ve görsellerle karşılık verdim
    Bu sefer baktıki olnayacak moderatör olmanında verdiği güç ile,
    "Biz çekirdek aileyiz burada tartışma istemiyorum" gibi mazeretlerle ilgili mesajlarımı konudan sildi..
    Farklı bir konu açıp oradan bana cevap yaz dedi,
    Ben, Sen ve Sony'e dahi çöp deyip panellere 2-3-4 liradan fazla vermeyin diyen birinin olduğu forunda konu açsam ne olacak.
    Zaten kendilerine bir dünya oluşturup karşıt tek bir görüşe müsamaha dahi göstermiyorlar,
    Koca Forumu ise sırf bu bakış açısı ile Awox, seg, regal, axen, Hi-level vs gibi en alt segment Marka/modellere mahkum etmişler..(konu başlıklarına bakılabilir)
    Hatta, Bu foruma ilk girdiğimde gözüme çarpan bu durumu, Performanslı marka model arayışında olan insanların sırf bu yüzden forumu tercih etmeyebileceklerini,
    Forum sahibi olan Ahmet beyede iletmiştim...

Beeline'nin, sırf Beni yermek için paylaştığı linkteki Bahse konu mesaja verdiğim silinen cevabım;

Sevgili Adem kardeşim bu konuyu daha fazla uzatmayayım diyorum ama sonra bana cevaben yazılan öyle sözler okuyorumki
    Bu sözler karşısında normal bir insan olarak ister istemez tüm bunlara bir cevap hakkım doğuyor..
    Görüyorum ki hiç bir kimseye sataşmadığım halde bir panel konusunda sana yazdığım sırf tek bir mesajdan yola çıkarak,
    Yada belkide şahsıma karşı zaten oluşmuş önyargılarından ötürü kurduğun cümlelerin hiç mi hiç hoş değil...
    Bu konuda ya sen hep böyleydin yada ben seni yanlış tanımışım...
    En başından "Uzman" olmadığımı, Sıradan vatandaş olarak Teknosever ve detaycı bir kullanıcı olduğumu bizzat sana söylemedim mi?
    Söylediğim halde hala şahsımı bu konuda suçlamak, 
    Sözümona kendi mesleki unsurları öne sürüp şahsımı aşağılayıcı/küçümseyici ithamlarda bulunmakta nedir?
    José Mourinho'nun;
    Teknik direktör olmak için, önce futbolcu olmak gerektiğini söylüyorlar... Peki, jokey olmak için de önce at mı olmak gerekiyor?
    Dediği gibi,
    Paneller konusunda eldeki verileri ve şahsi gözlemlerimi birleştirerek bir yorumda bulunmak için önce panel mühendisi yada servis olmak gerektiğini ben bilmiyordum...
    Peki öyleyse söylermisin kardeşim
    Bildiğin Üretilen bir Arabayı,
    Tasarlayan "40 yıllık" mühendisler mi,
    Fabrikada montajlayan işçilermi yoksa Sanayide tamir eden ustalar mı 
    Rallide birinci olurlar,
    Yoksa F1 pilotları mı?
    Hal böyleyken evet sen bu meslekten olabilir hatta bunu gururla söyleyebilirsin ama üretmek/tamir etmenin dışında "genel kullanım olarak" bazı konularda belki doğru bildiğin bir çok yanlışların olamaz mı, kimin yokki..
    Elbette uzman olmasamda teknosever birisi olarak "Elimizdeki kanıtlanmış verilerdende istifade ederek" paneller konusunda 
    10 yıldır aktif forum yazarıyım ve bu konularda  yeteri kadar tecrübem olduğunu düşünüyorum.
    Tüm bu zaman zarfında şahsıma şiddetle karşı çıkanlar dahi "Eldeki tüm kanıtlamış verilere dayanarak yaptığım" kişisel gözlem ve değerlendirmelerimin "Tek bir tanesi dahi" çürütemediler,
    Beyaza Siyah diyen bazı marka fanları dahi bu zaman zarfında teker teker dediğim yere geldiler,
    Bu kişiler dikkat ediyorum şimdilerde özellikle Film ve Oyun kriterleri ile panel alırlarken "Parmak bastığım" tüm konuları dikkate alarak seçim yapıyorlar..
    Ben tüm bunları işkembeden sallamıyor yada ego kasmıyorum,
    Çünkü "illaki benim dediğim olacak" için değil aklın yolu bir, eldeki veriler nezdinde gerçekler bu olduğu için.

Hala ama hala ısrarla "ona buna sataşma" diyorsun...
    Allah aşkına söylermisin ben kime sataşmışım? lütfen bana bu mesajımı göster,
    Sen belki bilmediğin veya merak ettiğin için, VA panel alan bir arkadaşımıza bizzat AÇI konusunda bir soru sordun,
    Bende sana cevaben, meselelerin daha iyi anlaşılması için örnekleme yaparak,
    VA Panellerdeki açı zafiyetini büyütenlerin ya dediğim dedik Marka fanları yada satıcılar olduğunu,
    Oysa bu durumun bizzat kullanıcılar için zerre sorun teşkil etmediğini,
    İnsanların SU vermezsem solar korkusu(açı kaybı) ile Gerçeği(VA) yerine gidip yapay çiçekler(ips) alMAMAları gerektiğini...Yazdım.
    Yani bu mesajımda ne bir gönderme nede bir sataşma var,
    Mesaj orada isteyen açıp okusun (tabii oda silinmediyse)
    Peki sen bu mesajıma cevaben yazdığın o mesajda neyin nesiydi, Hiç yoktan yere işi Albaniye getirmeler(peki sen bu arkadaşın foruma geldiğimden beri her mesajındaki bana olan göndermelerini görmedin mi),
    Sen fikrini söyleyemez dikta edemez söylemleriyle şahsımı alaya alırcasına kurduğun cümleler...
    Bumuduydu hani şu senin biz aileyizden kastın?
    Böyle (bilgi babında) tek taraflı tartışmamı olur.
    Hala sen uzman değilsin diyorsun, sana uzmanım diyen mi oldu?
    Yukarıda da dediğim gibi, Uzman olduğum için değil yine söylüyorum eldeki tüm kanıtlanmış verilere göre VA panel konusunda altı üstü bir mesaj yazdım,
    Sırf bu konuda fikrin uyuşmadığı için işi ta nerelere getirdin şimdi suçlu ben mi oldum.

Kaldıki hani şu senin Foruma anket açıp, youtubeye dahi koyduğun amiyane bir tabirle akıllara zarar VA mı İPS mi videondan aslında zaten anlamıştım bu konudaki düşüncelerini,
    İki neidüğü belirsiz (va-ips) dandik panelle bu videoyu neden ve hangi amaçla çektin hala garip garip düşünürüm. 
    Malesef insanlarımız (haklı olarak) o kadar çok bu konularda bilinçsizlerki, hem anket konusunda hemde youtube yorumlarını okuyorum,
    Bir Allahın kuluda çıkıp "iyide hocam bu paneller inmidir cinmidir tarihi esermidir" dememiş..
    Bunu soran ve sorgulayan ise yine ben oldum ve ilgili modelleri senden öğrenince "vay arkadaş" dedim ama yinede bu konunun üstüne gitmedim. 
    Adem kardeşim bak o video ile panellerin P'sinden anlamayan kaç kişiyi, Asla bir FİLMCİ ve OYUNcuya önerilemeyecek Vasat ötesi İPS panellere yönlendirdin sen farkındamısın?
    Ben söyleyeyim yüzlerce hatta daha fazla peki yazık değil mi bu insanlara, 
    Adım gibi biliyorumki bir çoğu (krtiterlerine göre) sırf bu yüzden yanlış seçim yaptıklarının farkına geçte olsa varacaklar sonra iade vs..(tecrübe ile sabit)

​Sıradan değil Farklı bir bakış açısına sahip olduğumu bildiğin halde,
    Şahsi görüşlerim konusunda çoğu mesajında beni suçlar niteliğinde yakışıksız mesajlar yazıyorsun,
    Peki Sen kendi fikirlerini neden bana dikta etmeye çalışıyorsun,
    Ben seninle aynı fikride olmak zorundamıyım kardeşim?

Öte yandan
    Aslında bu forumun sahibi olup olmaman önemli değil,
    Burada asıl mesele;
    Şahsıma oldum olası düşman olan "Bazı bazı kimselerin" sözlerinden yola çıkarak şahsıma karşı oluşan o "önyargıların" zaten tanışma konusundaki o ilk mesajında kendini göstermişti.
    Ama buna rağmen belki yanlış algılamışımdır diyerek bu garip hoşgeldin mesajlarını kaale almamıştım ama şimdi görüyorumki bunlar bir anlam kazanmaya başladı.
    Bu arada beni buraya bağlayan birşey yok, gitmek istesem çeker giderim bir daha yazmam olur biter bu anlamda kimseden icazet istememede gerek yok..

Son olarak benim kimseye Kontrast dersi vermek gibi bir eylemimde yok
    Bu konunun uzmanları zaten bize yeteri kadar ders veriyorlar açıp okumak sonrada çıplak gözle tüm bunları gözlemlemek yeterli..

VA-İPS paneller arasındaki Kontrast, Siyahlar ve dahasının karşılaştırılabildiği kaynaklardan birisi; 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q70r-vs-lg-sm9000/782/887?usage=7318&threshold=0.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 26 Şubat 2020; 14:34:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok!
    "Tüm kanıtlanmış veriler ışığında" yaptığım tesbit ve görüşlerim ile
    Beni Paneller konusunda Ezecek adam daha anasının karnından doğmadı
    Beni ezmek demek tüm bu kanıtlanmış verileri ve yapan siteleri hiçe saymak olur..
    Bu yüzden Lütfen o bilindik çirkin iddialarınızı kendinize saklayın

"TV olarak" Tüm Dünya panel literetürlerince yerin dibine sokulan ve zaten Oled satamama korkusu ve üretim maliyetleri yüzünden belirli bir amaç üretilen Kontrast ve siyah yoksunu Vasat ötesi İPS panellere ben ÇÖP dedim diyemi bu öfkeniz!

Biri de çıkmış DOĞRULAR'dan bahsediyor
    Yahu ne doğrusu kimin doğrusu, Satıcılar ve sizin hayal dünyanızda oluşturduğunuz doğrumu?
    VA ve İPS konusunda bir doğru ve sağlam bir göz varsa işte size doğru;
    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-lg-sm9000/585/887?usage=10135&threshold=0.1
    Buradan tüm LG İPS ve SONY SAMSUNG VA modelleri karşılaltırın,
    Veri ve görselleri tek tek inceleyin ve sonra "neye bakmanız gerektiğini" bilip bir mağazaya gidip tüm bunlara çıplak gözünüzle tekrar bakın,
    Kuru bir inat ve muhaliflik içinize işlememişse işte o zaman gerçeği anlayacak ve göreceksiniz..

Bu vesile ile
    Bu foruma kadar ulaşıp ses ve air kumanda gibi multimeda unsurlarından ziyade,
    performanslı GÖRÜNTÜ arayışında olan Detaycı Forumdaşlara tekrar ve tekrar sesleniyorum
    "Eğer" Film ve Oyun kriterleriniz varsa, Kontrast ve Siyah performansı vasat ötesi olan İPS panellerden uzak durunuz!
    Ve bu değerlerin çok çok yüksek olduğu VA Panelli Marka/modeller almaya özen gösteriniz..
    Ha yok eğer "varolan görüntü beni tatmim eder yeterki diğer Multimedia unsurları bol olsun" derseniz
    Bu kriteriniz ışığında tabiki İPS panelli marka modeller alabilirsiniz. Buna kim ne ditebilir ki..
    Kaldıki şahsen şimdiye değin bu kriterlere sahip bir çok kişiye bu konuda philips ve lg ips panelli modeller önerdim ve aldırdım...

Öte yandan
    Sözümona ezildiğim mesaja geri dönecek olursam
    Madem konuyu siz buraya taşıdınız, sizde işin aslını buradan öğrenin...
    Öncelikle, O foruma üye olma sebebim, şimdi yaptığınız gibi ta bu forumdayken kulağımı çınlatanlara "işte dallas geldi, öyle tek taraflı atıp tutmak olmaz ne söylediyseniz şimdide yüzüme söyleyin" demek,
    Ve bu forumda olduğu tavsiye ve yardıma muhtaç olan kişilerede yardımcı olabilmek içindi.....
    Konumuza dönersek
    Forumun sahibi sanırken sonradan bir moderatör olduğunu öprendiğim Adem beye,
    Bildiğin tarihi eser "iki dandik model panelle" Şu akıllara zarar İPS mi VA mı Konusundaki açmış olduğu Anket ve youtubeye dahi koyduğu videoyu,
    O ana kadar kimsenin yapmaya cesaret edemediği şekilde,
    Sorgulayıp "Hocam bu iki dandik pabelle sen ne yapmaktasın bak bu videoyu izleyenlerin vebalini alıyorsu böyle bir karşılaştırma olmaz,
    madem böyle bir karşılaştırma yapıyorsun bunu RU74/SM76 - sm86/Q80 - xf90/Sm90 - vs gibi güncel ve aynı segment modellerle yapsaydınya gibilerinde bir mesaj yazınca,
    Dananın kuyruğu koptu..
    Önce imkanımız buna yetti bu modelleri aldık peki bu konuda sen ne yaptın" diye yine beni yeren bir mesaj yazdı,
    Bende cevaben hocam sözümün başında dediğim gibi Amerikayı keşfe gerek yok Rtings gibi milyon dolarlık siteler zaten bu işi yapmış yapmaya devam ediyor deyince bu sefer
    Sanki Kral çıplak demişim gibi, Sen kimsin ki diye başlayan ve şahsımı aşağılayan cevaplar almaya başladım
    Peki, Eldeki tüm kanıtlanmış veri ve şahsi gözlemleri ile işi sağlama alan dallas dururmu, durmadım tabi
    Tüm bu ithamlara karşılık veri ve görsellerle karşılık verdim
    Bu sefer baktıki olnayacak moderatör olmanında verdiği güç ile,
    "Biz çekirdek aileyiz burada tartışma istemiyorum" gibi mazeretlerle ilgili mesajlarımı konudan sildi..
    Farklı bir konu açıp oradan bana cevap yaz dedi,
    Ben, Sen ve Sony'e dahi çöp deyip panellere 2-3-4 liradan fazla vermeyin diyen birinin olduğu forunda konu açsam ne olacak.
    Zaten kendilerine bir dünya oluşturup karşıt tek bir görüşe müsamaha dahi göstermiyorlar,
    Koca Forumu ise sırf bu bakış açısı ile Awox, seg, regal, axen, Hi-level vs gibi en alt segment Marka/modellere mahkum etmişler..(konu başlıklarına bakılabilir)
    Hatta, Bu foruma ilk girdiğimde gözüme çarpan bu durumu, Performanslı marka model arayışında olan insanların sırf bu yüzden forumu tercih etmeyebileceklerini,
    Forum sahibi olan Ahmet beyede iletmiştim...

Beeline'nin, sırf Beni yermek için paylaştığı linkteki Bahse konu mesaja verdiğim silinen cevabım;

Sevgili Adem kardeşim bu konuyu daha fazla uzatmayayım diyorum ama sonra bana cevaben yazılan öyle sözler okuyorumki
    Bu sözler karşısında normal bir insan olarak ister istemez tüm bunlara bir cevap hakkım doğuyor..
    Görüyorum ki hiç bir kimseye sataşmadığım halde bir panel konusunda sana yazdığım sırf tek bir mesajdan yola çıkarak,
    Yada belkide şahsıma karşı zaten oluşmuş önyargılarından ötürü kurduğun cümlelerin hiç mi hiç hoş değil...
    Bu konuda ya sen hep böyleydin yada ben seni yanlış tanımışım...
    En başından "Uzman" olmadığımı, Sıradan vatandaş olarak Teknosever ve detaycı bir kullanıcı olduğumu bizzat sana söylemedim mi?
    Söylediğim halde hala şahsımı bu konuda suçlamak, 
    Sözümona kendi mesleki unsurları öne sürüp şahsımı aşağılayıcı/küçümseyici ithamlarda bulunmakta nedir?
    José Mourinho'nun;
    Teknik direktör olmak için, önce futbolcu olmak gerektiğini söylüyorlar... Peki, jokey olmak için de önce at mı olmak gerekiyor?
    Dediği gibi,
    Paneller konusunda eldeki verileri ve şahsi gözlemlerimi birleştirerek bir yorumda bulunmak için önce panel mühendisi yada servis olmak gerektiğini ben bilmiyordum...
    Peki öyleyse söylermisin kardeşim
    Bildiğin Üretilen bir Arabayı,
    Tasarlayan "40 yıllık" mühendisler mi,
    Fabrikada montajlayan işçilermi yoksa Sanayide tamir eden ustalar mı 
    Rallide birinci olurlar,
    Yoksa F1 pilotları mı?
    Hal böyleyken evet sen bu meslekten olabilir hatta bunu gururla söyleyebilirsin ama üretmek/tamir etmenin dışında "genel kullanım olarak" bazı konularda belki doğru bildiğin bir çok yanlışların olamaz mı, kimin yokki..
    Elbette uzman olmasamda teknosever birisi olarak "Elimizdeki kanıtlanmış verilerdende istifade ederek" paneller konusunda 
    10 yıldır aktif forum yazarıyım ve bu konularda  yeteri kadar tecrübem olduğunu düşünüyorum.
    Tüm bu zaman zarfında şahsıma şiddetle karşı çıkanlar dahi "Eldeki tüm kanıtlamış verilere dayanarak yaptığım" kişisel gözlem ve değerlendirmelerimin "Tek bir tanesi dahi" çürütemediler,
    Beyaza Siyah diyen bazı marka fanları dahi bu zaman zarfında teker teker dediğim yere geldiler,
    Bu kişiler dikkat ediyorum şimdilerde özellikle Film ve Oyun kriterleri ile panel alırlarken "Parmak bastığım" tüm konuları dikkate alarak seçim yapıyorlar..
    Ben tüm bunları işkembeden sallamıyor yada ego kasmıyorum,
    Çünkü "illaki benim dediğim olacak" için değil aklın yolu bir, eldeki veriler nezdinde gerçekler bu olduğu için.

Hala ama hala ısrarla "ona buna sataşma" diyorsun...
    Allah aşkına söylermisin ben kime sataşmışım? lütfen bana bu mesajımı göster,
    Sen belki bilmediğin veya merak ettiğin için, VA panel alan bir arkadaşımıza bizzat AÇI konusunda bir soru sordun,
    Bende sana cevaben, meselelerin daha iyi anlaşılması için örnekleme yaparak,
    VA Panellerdeki açı zafiyetini büyütenlerin ya dediğim dedik Marka fanları yada satıcılar olduğunu,
    Oysa bu durumun bizzat kullanıcılar için zerre sorun teşkil etmediğini,
    İnsanların SU vermezsem solar korkusu(açı kaybı) ile Gerçeği(VA) yerine gidip yapay çiçekler(ips) alMAMAları gerektiğini...Yazdım.
    Yani bu mesajımda ne bir gönderme nede bir sataşma var,
    Mesaj orada isteyen açıp okusun (tabii oda silinmediyse)
    Peki sen bu mesajıma cevaben yazdığın o mesajda neyin nesiydi, Hiç yoktan yere işi Albaniye getirmeler(peki sen bu arkadaşın foruma geldiğimden beri her mesajındaki bana olan göndermelerini görmedin mi),
    Sen fikrini söyleyemez dikta edemez söylemleriyle şahsımı alaya alırcasına kurduğun cümleler...
    Bumuduydu hani şu senin biz aileyizden kastın?
    Böyle (bilgi babında) tek taraflı tartışmamı olur.
    Hala sen uzman değilsin diyorsun, sana uzmanım diyen mi oldu?
    Yukarıda da dediğim gibi, Uzman olduğum için değil yine söylüyorum eldeki tüm kanıtlanmış verilere göre VA panel konusunda altı üstü bir mesaj yazdım,
    Sırf bu konuda fikrin uyuşmadığı için işi ta nerelere getirdin şimdi suçlu ben mi oldum.

Kaldıki hani şu senin Foruma anket açıp, youtubeye dahi koyduğun amiyane bir tabirle akıllara zarar VA mı İPS mi videondan aslında zaten anlamıştım bu konudaki düşüncelerini,
    İki neidüğü belirsiz (va-ips) dandik panelle bu videoyu neden ve hangi amaçla çektin hala garip garip düşünürüm. 
    Malesef insanlarımız (haklı olarak) o kadar çok bu konularda bilinçsizlerki, hem anket konusunda hemde youtube yorumlarını okuyorum,
    Bir Allahın kuluda çıkıp "iyide hocam bu paneller inmidir cinmidir tarihi esermidir" dememiş..
    Bunu soran ve sorgulayan ise yine ben oldum ve ilgili modelleri senden öğrenince "vay arkadaş" dedim ama yinede bu konunun üstüne gitmedim. 
    Adem kardeşim bak o video ile panellerin P'sinden anlamayan kaç kişiyi, Asla bir FİLMCİ ve OYUNcuya önerilemeyecek Vasat ötesi İPS panellere yönlendirdin sen farkındamısın?
    Ben söyleyeyim yüzlerce hatta daha fazla peki yazık değil mi bu insanlara, 
    Adım gibi biliyorumki bir çoğu (krtiterlerine göre) sırf bu yüzden yanlış seçim yaptıklarının farkına geçte olsa varacaklar sonra iade vs..(tecrübe ile sabit)

​Sıradan değil Farklı bir bakış açısına sahip olduğumu bildiğin halde,
    Şahsi görüşlerim konusunda çoğu mesajında beni suçlar niteliğinde yakışıksız mesajlar yazıyorsun,
    Peki Sen kendi fikirlerini neden bana dikta etmeye çalışıyorsun,
    Ben seninle aynı fikride olmak zorundamıyım kardeşim?

Öte yandan
    Aslında bu forumun sahibi olup olmaman önemli değil,
    Burada asıl mesele;
    Şahsıma oldum olası düşman olan "Bazı bazı kimselerin" sözlerinden yola çıkarak şahsıma karşı oluşan o "önyargıların" zaten tanışma konusundaki o ilk mesajında kendini göstermişti.
    Ama buna rağmen belki yanlış algılamışımdır diyerek bu garip hoşgeldin mesajlarını kaale almamıştım ama şimdi görüyorumki bunlar bir anlam kazanmaya başladı.
    Bu arada beni buraya bağlayan birşey yok, gitmek istesem çeker giderim bir daha yazmam olur biter bu anlamda kimseden icazet istememede gerek yok..

Son olarak benim kimseye Kontrast dersi vermek gibi bir eylemimde yok
    Bu konunun uzmanları zaten bize yeteri kadar ders veriyorlar açıp okumak sonrada çıplak gözle tüm bunları gözlemlemek yeterli..

VA-İPS paneller arasındaki Kontrast, Siyahlar ve dahasının karşılaştırılabildiği kaynaklardan birisi; 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q70r-vs-lg-sm9000/782/887?usage=7318&threshold=0.1

Alıntıları Göster
    Bak sevgili dallas kardeşim ne va panele karşıyım ne ips panele veya markalara karşı önyargılı da değildim.

ilk attığım senden biraz daha yumuşak olmanı istediğim mesajımı hatırla ne demiştim ' Seni severek takip ediyorum ama insanlar çöp vasat ferrari megan laflarına takılıyor bunları kullanmasan da detay öenmli ise va panel Önemli değil günlük kullanım için ips panel de olur dersen Birbirimizi kıracağımıza tecrübelerimizden faydalansak abin veya kardeşin olarak böyle bir ricam var ' demiştim özetle

Bu mesajın neyini yanlış anladın da mesajı sildirdin senin veya sayfa yöneticisinin zoruna giden ne oldu bu mesajda BU KONUYU AÇIKLARMISIN bana

Samsungla ilgili en ufak serzenişte küplere biniyorsun Samsung un sahibi olsan ancak bu kadar tepki gösterir övmeye çalışırsın Ben senin söylediklerine yanlışsın veya doğrusun Va panel tü kötü kaka dediğimi gördünmü herhangi bir mesajım da hatta zaman zaman sana bir kaç marka model de sorduğum oldu

Tekrardan soruyor ve cevap bekliyorum senden Silinen ilk mesajımda neyi beğenmedin mesaj niye silindi ?

Elbette Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok ancak olur ya Lg nin yaptığı gibi ekonomik sebeplerle SAMSUNG ta İps panel üretimine geçerse önümüzdeki günlerde va panel üretimini iyice azaltırsa o zaman ne olacak ne diyeceksin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merilül -- 26 Şubat 2020; 14:41:48 >

• 
Sayfa: önceki 25482549255025512552
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.