Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1123. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Rsel , Rsel , MessiTugi , sarıkanaryam , electronication Daha Az
5 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir - 18 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.381
Cevap
1.343
Favori
4.706.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
10. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 11211122112311241125
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kuarejzmaaa

her özelliğin güzel olduğu bi tv yok resmen ya.Kaç gündür araştırıyorum beynim allak bullak oldu.Birinde ambilight var diğerinde yok birinde 4k var diğerinde yok hoşuma giden bi tv oluyor bakıyorum ips panel koymuşlar.
    Ps4 Pro da 4k Oyun oynamak ve Beşiktaş maçlarını göz zevkini doya doya yaşayarak izlemek istiyorum.49"-55" arası yok mudur şöyle sağlam rting.com sitesinde 7.5+ ratings almış canını yediğim bi TV

Şu max bütçeni söyle bakalım beynini yakmaya değermiymiş...
  • radko kullanıcısına yanıt
    acelem yok ama dolar korkutuyor. Yeni modellerde elle tutulur 65 ler çok daha fazla fiyata sahip olaca gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

her özelliğin güzel olduğu bi tv yok resmen ya.Kaç gündür araştırıyorum beynim allak bullak oldu.Birinde ambilight var diğerinde yok birinde 4k var diğerinde yok hoşuma giden bi tv oluyor bakıyorum ips panel koymuşlar.
    Ps4 Pro da 4k Oyun oynamak ve Beşiktaş maçlarını göz zevkini doya doya yaşayarak izlemek istiyorum.49"-55" arası yok mudur şöyle sağlam rting.com sitesinde 7.5+ ratings almış canını yediğim bi TV

4-4,5 arası hocam.Peder beyi ikna edebilirsem 5 bin :)

• quote:

quote:

quote:

4-4,5 arası hocam.Peder beyi ikna edebilirsem 5 bin :)

Bunda beyin yakacak birşey yokki kardeşim
    Bütçen gayet yeterli, yani 3500-4000 gibi arada kalan bir bütçen yok.
    gidip yerinde incele ve hangisi hoşuna giderse
    VA panel 100 hz.bu iki panelden birine karar kıl bu kadar :)

Sony 55xe8505
    Samsung 55mu8000

Hatta şu sıralar teknosada kampanya var;
    55mu9000 5499 etiketiyle satışta güzel tarafı 550 tl.likte hediye çeki var,
    madem 5000'e çıktın çok daha üst segment olan 55mu9000 alman içten bile değil...

• Kampanya Bilgilendiricisi

SAMSUNG 55MU9000

550 TL Hediye Çeki

SAMSUNG 55MU9000 55" 9 Serisi Flat Smart Premium UHD TV 5499 TL...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 1 Aralık 2017; 23:25:48 >
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Maksimum bütçe 2500 tl..2501 deme şansım yok..
    Ebat 32inç üstü 40 veya 43 max.

Denklem şu şekilde söz konusu üç tv arasında temel bir fark var mı?
    O üç şıktan uhd olanını seçmek mi mantıklı? o fiyata uhd ne kadar bir uhd olabilir?
  • 50mu7000 hakkında yorum alabilir miyim? pişman etmez diye düşünüyorum pek bir şey bulamadım ama
  • quote:

Kampanya Bilgilendiricisi

SAMSUNG 55MU9000

550 TL Hediye Çeki

Uzun süredir konuya girmiyordum dallas hocam geri dönmüşsün bilmiyorum ne zaman döndün ama ben yeni gördüm.

Forum ahalisi bu arkadaşın değerini iyi bilmeli bence, çok şey öğrenmiştim kendisinden. En son da 60ks8000 tercihinde bulunmuştum, çok memnunum televizyonumdan Maşallah, iyi ki almışım diyorum bugün. Geçen ayda bir ps4pro aldım ki sorma 4k+hdr1000nit tadından yenmiyor Maşallah diyeyim tekrar Aradan geçen bir yılın ardından teşekkür ederim tekrar kendisine.

Eski nick:barracudaaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 2 Aralık 2017; 0:3:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

SAMSUNG 55MU9000

550 TL Hediye Çeki

hediye çeki minimum 1100 liralık alışverişte geçerliymiş.

Ps4 pro'yu yeni almış olmasam kombo yapmak için alabilirdim. iyi fırsat ama

• quote:

Orijinalden alıntı: tw1sted

quote:

SAMSUNG 55MU9000

550 TL Hediye Çeki

hediye çeki minimum 1100 liralık alışverişte geçerliymiş.

Ps4 pro'yu yeni almış olmasam kombo yapmak için alabilirdim. iyi fırsat ama

hediye çekini atıyorum başka birine devrederek televizyonu 5bin seviyelerine çekebilme şansımız var mıdır hocam?

• dallass kullanıcısına yanıt
    Hediye ceki tutarinin 3 kati aliaverislerde sadece sitesinden ve belli bir sureye kadar gecerli.baska bir alisveriste kullandiriliyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smurf1971

quote:

quote:

Neden konsol ve oyunlarda va panel ve siyah kontrast öneriliyor.Bütün oyunlar gece karanlığında yada dehlizlerde geçmiyorki? oyunlarda asıl önemli olan renk kalitesi değilmidir?ben geçen ıps panele ps3 ümü takıp gt6 oynadım çokta güzeldi.Bu tavsiye isteyen arkadaşların birçoğu profesyonel olarak oyuncu yada film eleştirmeni değilki.Ben ıps in fazla eleştirildiğini düşünüyorum.

Elbette görüş bildirilebilir ama!

Bir konuyu bilmiyorsak fikir yürütmeden önce nedenini iyice öğrenmek gerek.

VA paneli sırf siyah performansı ve kontrast için değil

Oyunlar için daha elzem bir konu olan "Tepkime süresi / inpulag" içinde öneriyoruz,

Kontrastda oldu gibi bu konudada yine VA ile İPS arasında ciddi farklar var..

Tercihlerde son mesajlarda oyun için tepki süresinin ön planda olduğu bir mesajı ben kaçırdımmı? yanılıyorsam düzeltin.bunda bile usta oyuncular için önemlidir. normal kullanıcı farketmez bile, en azından ben farketmiyorum.

Bu konuda atladığın bir şey var,
    Bu konu, sırf senin/onun doğru(su)na kişisel görüşüne göre değil
    Genel kullanıcı kitlesine hitap eder...

Biz bu kitleye "eldeki kanıtsanmış verilere göre işin doğrusunu eğrisini gösteririz"
    kaale alan olur olmaz bu bizi bağlamaz,
    Sonuçta bir kimseye silah zoru ile illada "şu donanımda bu markayı al" demiyoruz,
    Bu konuda seçim tamamen son kullancıya aittir...

Tavsiye isteyenler genel değilki, onlarda kişisel, Son kullanıcı için tavsiyede 2. hatta 3. tercih hakkı sunmak lazım ki tercih son kullanıcının olsun.inan benim anlatmak istediğimi deveye anlatsam hendeği çoktan atlardı.Neyse ben sadece farkında oluşturmak istiyorum bu konuda. ıpse fazla yüklenmeyin, onu yok saymayın,bardağın dolu tarafını düşünün, bir kere en önemli özelliği diğer panele göre ucuz, bu bile tercih için kriter olabilir. daha ne diyeyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smurf1971 -- 2 Aralık 2017; 9:46:53 >

• En iyi panel tavsiyesi isteyene va panel diyin ama fiyat performansı iyi olsun yada bütçem kısıtlı diyenede biraz paranı arttır va panel al demenin bana göre bir anlamı yok.
  • Arkadaşlar 5000 tl civarında f-p ne önerirsiniz.

55xe8505

55mu9000

• Günaydın arkadaşlar.
    Bir süredir konuyu takip ediyorum. Sayenizde (dallas,RNNN ve diğer arkadaşlar) TV seçme konusunda çok yararlı bilgiler öğrendim. Bütçem ve ihtiyaçlarım doğrultusunda 50MU700 almaya karar verdim. En uygun fiyat Gitti Gidiyorda... World karta 50+50=100 TL+50 TL de kayıtlı visa karta indirim =150 TL indirim var. 2819-150= 2669 TL ye geliyor. Aşağıdaki linkdeki satıcıdan almamı tavsiye edermisiniz? Güvenilirlik hususunda sıkıntı yaşarmıyım diye çekincem var. Cevap için Teşekkür eder saygılar sunarım.
    https://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/samsung-ue50mu7000-ultra-hd-50-127-cm-smart-led-tv-317188019

• Ekim ayında Samsung QLED qe55q7fam TV aldım, yanında S7 hediyeli. Kampanya Kasım sonu bitti, fakat Hediye Telefon henuz gelmedi.

Kampanyadan yararlanıp telefonu gelen var mı ?
  • DaddyCooL88 D kullanıcısına yanıt
    Kandırılmışsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DaddyCooL88 D kullanıcısına yanıt
    Her tv alana vermiyolar stoklu

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Neden konsol ve oyunlarda va panel ve siyah kontrast öneriliyor.Bütün oyunlar gece karanlığında yada dehlizlerde geçmiyorki? oyunlarda asıl önemli olan renk kalitesi değilmidir?ben geçen ıps panele ps3 ümü takıp gt6 oynadım çokta güzeldi.Bu tavsiye isteyen arkadaşların birçoğu profesyonel olarak oyuncu yada film eleştirmeni değilki.Ben ıps in fazla eleştirildiğini düşünüyorum.

Elbette görüş bildirilebilir ama!

Bir konuyu bilmiyorsak fikir yürütmeden önce nedenini iyice öğrenmek gerek.

VA paneli sırf siyah performansı ve kontrast için değil

Oyunlar için daha elzem bir konu olan "Tepkime süresi / inpulag" içinde öneriyoruz,

Kontrastda oldu gibi bu konudada yine VA ile İPS arasında ciddi farklar var..

Tercihlerde son mesajlarda oyun için tepki süresinin ön planda olduğu bir mesajı ben kaçırdımmı? yanılıyorsam düzeltin.bunda bile usta oyuncular için önemlidir. normal kullanıcı farketmez bile, en azından ben farketmiyorum.

Bu konuda atladığın bir şey var,
    Bu konu, sırf senin/onun doğru(su)na kişisel görüşüne göre değil
    Genel kullanıcı kitlesine hitap eder...

Biz bu kitleye "eldeki kanıtsanmış verilere göre işin doğrusunu eğrisini gösteririz"
    kaale alan olur olmaz bu bizi bağlamaz,
    Sonuçta bir kimseye silah zoru ile illada "şu donanımda bu markayı al" demiyoruz,
    Bu konuda seçim tamamen son kullancıya aittir...

Tavsiye isteyenler genel değilki, onlarda kişisel, Son kullanıcı için tavsiyede 2. hatta 3. tercih hakkı sunmak lazım ki tercih son kullanıcının olsun.inan benim anlatmak istediğimi deveye anlatsam hendeği çoktan atlardı.Neyse ben sadece farkında oluşturmak istiyorum bu konuda. ıpse fazla yüklenmeyin, onu yok saymayın,bardağın dolu tarafını düşünün, bir kere en önemli özelliği diğer panele göre ucuz, bu bile tercih için kriter olabilir. daha ne diyeyim?

"Genele hitaben";
    Bir değil beş değil bin değil
    Yukardaki mesaja benzer birbirinin kopyası konular/mesajlarla beni eleştiren yahut eleştirmeyi düşünen Forumdaşlar,
    Elbette eleştirmek en doğal hakkınız olsada,
    Şahsımı bir konuda/konularda elştirmeden önce lütfen şu aşağıdaki mesajımı,
    Dikkatlice okuyun...
    Sonrası size kalmış...

----------------------------------------------------------------

Bir papağan gibi kendimi ifade etmekten,
    Neden-niçin-nasıl diye eleştirilere/konulara açıklama getirmekten hakikaten yoruldum artık...

Sırf beni eleştirmek için bana şunu diyebilirsiniz;

"Peki hocam zorun ne?"

Adına yardımseverlikmi dersiniz yoksa hobimi dersiniz bilmiyorum ama
    İnanın bunu tam olarak bende bilmiyorum,
    Bir bakıyorum bir arkadaşa yardımcı olurken kendimi burada buluyorum....

Konumuza dönersek...

Koskoca forum ve şu 4 yıllık konuda,
    Ta konunun son sayfalarından bize katılıp, kendisi henüz panelin p'sini dahi bilmiyorken birde üstüne,
    bilmeden öğretmeye akıl vermeye çalışanlardan artık gına geldi..

İnanın bu tür mesajlara cevap vermek tüm enerjimi tüketiyor,
    Böylelikle yardıma ihtiyacı olanlarada zaman kalmıyor...

Yahu madem bu işlerden siz çok daha iyi anlıyorsunuz, "Şunu şöyle söyle, bunu böyle öner tavsiye et" diye akıl vereceğinize,

Çıkın şu er meydanına siz bildiklerinizi açıklayın tavsiyelerde bulununda biz görelim hatta takdir edelim deyincede,
    Çil yavrusu gibi dağılıyorsunuz....

Neymiş bu konular tamamen kişisel olmalıymış;
    Ne kişiseli kardeşim, yine söylüyorum

Bu konu öncelikle;
    "Stabilite ve performans için, Elimizdeki kanıtsanmış veriler ışığında "genele" hitap eder"
    (ki dikkat edersinizki çoğu mesajımın bir bölünde "genele hitaben" diye yazarım)
    bu veriler kişilere göre değiştirilemez kişiselleştirilemez...

Yani bir arkadaş kriterlerini belirtirken çıkıp; "Ben ambilightten çok hoşlanıyorum buna göre bir tavsiyede bulunabilirmisiniz" diyince,

Sırf bu arkadaş ambilightin büyüsüne kapılıp,
    işin içini bilmediği için tutup hemen bu arkadaşa,
    Yüksek kontrastı, siyah performansını, 100 hertz'i, inputlagı, işletim sistemini vs. vs. gibi çok çok önem arzeden genel performansı etkileyecek donanımları görmezden gelip, bir kenara atıp
    Bu kişinin sırf kişisel isteği üzerine ilk önümüze çıkan ambilight panelimi önerelim yani...

Yada yine sırf bu arkadaşın kişisel isteği doğrultusunda, ona özel hem amblight hem 100 hz. hemde VA panel olan özel üretimimi yaptıralım,

Şimdi bu kişisellik olabilirmi Çocuk oyuncağımı bu...

Bu konuda elbette kişisellikte vardır, (bu hemen hemen tüm mesalarda görülebilir)

Kişisellik, Bu eldeki veriler paylaşılıp bilinmesi gereken ana hatlar belli olduktan sonra, başlar.

Yani tavsiye bekleyen bir forumdaş ebat/fiyat vs. gibi kriterlerini belirler söyler,

Bizde bu arkadaşın kişisel kriterlerine göre bir tavsiyede bulunuruz,

Ve hatta bir üst segment bir panele sadece ramak kalan bütçesi olduğunuda kendisine hatırlatırız,

Ne yani bu elzem bilgiyide hatırlatmayalımmı?

Sonuç olarak bu panel tavsiyemizi ve ardından bilgilendirmemizi kaale alır almaz o ayrı konudur kendi bileceği iştir ....

Geleyim şu VA panel İPS panel mevzusuna;

Öncelikle Asıl görevleri görüntü yansıtmak olan panellerde olmazsa olmaz olan KONTRAST'ın ne denli önemli olduğunu bilen birisi olarak,

KONRAST açısından son derece VASAT olan

İPS panelleri önermiyorum kardeşim, Varmı ötesi...
    Varsa diğer konularda ips panel tavsiye eden forumdaşlar gider onların tavsiyelerine uyarsınız, olur biter...

Hadi kontrast oranlarınıda geçtim ips panellerde INPUTLAG yani gecikme süreleride son derece yüksektir,
    Bu yüzden Oyuncular için kontrast ve inputlag değerleri iyi olan VA panel önerdiğimiz zaman ise,
    "Hocam sanki herkes oyun içinmi panel alıyor" diye yine eleştiride bulunuyorlar,
    Halbuki bu gecikme suresi "sırf oyun geçerli değil" kanısındayım
    Hayalet efekti yani hızlı görüntülerde izler boşunamı oluşuyor,
    Tabiki VA panellerdede bu durum oluşsada gecikme süresi çok daha düşük olduğundan,
    Bu durum çok daha az hissedilir...

Sonuç olarak;
    Beni bu konuda eleştirin eleştirmeyin hiç önemli değil
    sırf sizler (birkaçkişi) istediniz diye, eğrileri değil,
    Yine söyluyorum eldeki kanıtsanmış verilere göre ben doğru bildiğim şeyleri söylemeye devam edeceğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 2 Aralık 2017; 19:49:48 >

• Merhabalar, 40 veya 42 inç Led smart tv öneriniz nedir arkadaşlar? uygun fiyatlı birşey bakıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 11211122112311241125
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.