Şimdi Ara

Tv mi? Monitör mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oncelikle simdiden cevap veren arkadaslara cok tesekkür ederim.Öncelikle ihtiyac ve kullanimdan bahsedeyim odamda hem tv hem pc ekrani kullanmak artik istemiyorum bu yüzden true 4k 3840x2160 veya 4096x2160 da olabilir 40" dahil ve üstü bir şey ariyorum (şey diyorum cünkü monitorde olabilir tv de).Oyunlari aksam eve geldigimiz de bazen toplasip hem muhabbet hem oyun seklinde oynuyoruz yani profesyonel göz ile oyun oynamiyoruz öyle bir amacimiz da yok.csgo,bf1,leagueoflegends,overwatch,wow gibi oyunlar oynuyoruz.Ben kendi arastirmam da genelde ekranlar 2k 1000.1 2000.1 kontrasta 1ms ile 4ms arasi 60 ila 144hz arasi paneller. Oyun icin evet iyi ama ben oyundan fazla dizi film belgesel izleyen birisiyim bu seferde ips ekranlarin renk gamut eksikligi ve yikanmis gorüntü sorunu cikiyor.tv kisminda baktigimda ise sadece lg nanocell 49" sj800v di sanirim 120hz gercek deger panel ve 15ms gibi tv icin inanilmaz bir deger var.15ms beni arkadaslarimla oyun oynarken kanser eder mi? Wide pc monitorlerde 21.9 gibi film dizi izlerken black bar sorunu dedikleri sey cidden var mi?(ekrani ortalayip yanlarin siyah bar kalmasi,veya 16.9 filmlerin dar alanda sikismasi)Velhasıl kelâm benim durumumda ne yapmam gerekiyor 15ms oyun oynatmayacak bir degermidir simdiden tesekkur eder onerilerinizi beklerim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Oynadığın oyunlara bakılırsa 15ms sorun olabilir. 21:9 ekranda 16:9 izlersen yanlarda siyah bar çıkar. Filmlerin çoğu 21:9 oranında oluyor ama diziler tv ekranına göre yapıldığından hepsi 16:9 oranında.
  • bu benim gibi takıntılı birisi için büyük bir sorun philips'in 40" 4ms bir ekranı var ama oda 60hz gercekten cok kararsız kaldım önerilerinize açığım ama 15ms de bana cok aman aman bir deger gibi gelmiyor ama cunku mili saniyelerden bahsediyoruz
  • Up

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu konuda ben de yerimi alayım zira yaz mevsimine girdiğimizde eve tv almayı düşünüyorduk ancak onun yerine 144hz monitör alma gibi bir düşüncemiz de var düşündüğümüz monitör 61 ekran tv 82 ekran. Monitör 144hz tv gerçek panel değeri 50hz. Monitör mü avantajlı olur tv mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.