Şimdi Ara

Tv'de ses sisteminin sadece subwooper'ını kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Birazcık karmaşık problemim var.
    Logitech Z533 2+1 ses sistemim var, bilgisayarım ve televizyonum aynı odada film, dizi izlerken bluetooth adaptörü ile tv ye bağlayabiliyorum. Fakat ses sisteminin uyduları bilgisayarımın konumuna göre ayarlı olduğu için saçma bir ses dengesi oluşuyor.
    Benim istediğim olay televizyonun kendi ses sistemini kullanarak sadece Logitech Z533'in sadece subwooper'ını kullanmak istiyorum. Veya başka nasıl çözümleyebilirim. Her seferinde taşımak cidden zor oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

TV'nin Sub. Out çıkışı varsa oradan bir RCA to 3.5 mm dişi kablo ile subwooferına kablo çekebilirsin.

Sub out yoksa Kulaklık veya Line Out çıkışından yine aynı kablo ile çıkış alabilirsin.

Her iki tür bağlantıda da ihtiyacın olan şey bir ara kablo sadece.

Line Out veya sub out için bunu;

Kulaklık çıkışı için bunu;

Kullanacaksınız.

Öncelikle çok teşekkür ederim, sorunuma yardımcı olmaya çalıştınız için.

Tv ve ses sisteminin çıkışları böyle, Birde ses sistemin ses açma kapama aparatında kulaklık ve aux çıkışı var. Televizyonda toplu ses girişi sistemi var sanırım ? çözemedim.

Benim istediğim tam olarak şu; Bilgisayardan uydular ile birlikte kullanmak. Televizyonda sadece subwoofer çalışsın istiyorum, uydulardan ses gelmesin. Çünkü uyduların konumu televizyonun sol tarafında kalıyor.Film, dizi izlerken Stereo ses özelliği kalmıyor.
    Televizyonun ayarlarında alttaki resimdeki giriş seçenekleri var.
    Tv'de ses sisteminin sadece subwooper'ını kullanmakTv'de ses sisteminin sadece subwooper'ını kullanmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oxer1 -- 7 Aralık 2017; 8:53:47 >

• oxer1 kullanıcısına yanıt
    Soruyu anlamadım, subwoofer televizyon için hoparlörler bilgisayar için çalışsın istiyorsun?
  • biri internal diğeri external olmak üere aynı anda 2 ses çıkışı birden kullanmak istiyorsunuzki sanırım tvde bunu yapabilmeniz mümkün değil.avrlerdeki sub preout tarzı birşey de görmedim ben tvlerde.olsaydı dediğiniz mümkündü.çözümü varsa bende görmek isterdim enteresan olurdu.
  • Subwoofer'a tv den l-r giriş yaparsın ve uydularu takmassın. Tv de eğer hem ses çıkışı verip hemde kendi hoparlörlerşni kullanabiliyorsa sadece sub'ı kullanmış olursun. Ama uydularu taktığın anda çalışırlar. Çünkü ayrı olarak sunwoofer girşi yok amfinin. Onun için 5.1 analog girşi olan sistem lazım. O zaman tv'den L çıkışı subwoofer girşine takarsın uydular bağlı kalır ve sadece sub çalar. Bilmem yardımcı olabildim mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DRUGS kullanıcısına yanıt
    Televizyonda sadece subwoofer çalışsın istiyorum. Ses sisteminin Uyduları çalışmayıp televizyonun uydularından ses almak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

biri internal diğeri external olmak üere aynı anda 2 ses çıkışı birden kullanmak istiyorsunuzki sanırım tvde bunu yapabilmeniz mümkün değil.avrlerdeki sub preout tarzı birşey de görmedim ben tvlerde.olsaydı dediğiniz mümkündü.çözümü varsa bende görmek isterdim enteresan olurdu.

Sony nin bir ürününde ses kabini bağlanabiliyor diye biliyorum. Yabancı forumlarda da wifi ile sound bar dan sadece bass çıktısı alabilirsiniz yazmışlar. Belki bir formülü vardır diye size danıştım. Ama hakkı mı ver güzel soru :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oxer1 -- 18 Aralık 2017; 18:52:19 >
  • Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    Şimdi ben televizyona bluetooth yolu ile bağlanıyorum. Ses sistemini, Kablo ile girişi sağlayamadım. Ekstra bir aparat mı almam lazım. Daha cahil adama anlatır gibi anlatır isen sevinirim :D Üst de televizyonun ve ses sistemini çıkış ve girişlerini attım. oradan da yardım alabilirsin (televizyonun üsten üçüncüsüne tak falan vb.)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.