Şimdi Ara

tüylerim diken diken oldu okuyunja

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bir itiraf sitesinde okudum ve beni çoook etkildedi. sizlerle paylaşmak istedim.

Babaannem çok ilginç bir kadındı. Amcam öldüğünde, "Elli yıl sonra yanına geleceğim oğlum" dediğini babam söyledi. Okumamış olmasına rağmen Karadeniz'in bilge bir kadınıydı. Ondan çok şey öğrendim. Köyümüzde evler dağınıktı. Bizim evden diğer komşuya gitmek için en az yarım saat yürümek gerekirdi. O gün yoldan kaç kişinin geçeceğini hisseder, onlar için paketler hazırlardı. Kadınlar için baş örtüsü, yiyecek; erkekler için tesbih, yiyecek; çocuklar için her zaman şeker bulundururdu. Kim mutsuz, kim ağlıyor hisseder, mutlaka onların yanına giderdi. Herkes onu çok severdi. Doğayı, felsefeyi, matematiği o öğretmiştir bana (Adlarını bilmeden). Her bitkinin, her çiçeğin adını bilirdi. Gerçekten ilk oğlu öldükten 50 yıl sonra vefat etti. Sabah uyandı; el ve ayak tırnaklarını kesti, banyosunu yaptı, yeni elbisesini giydi, hepimizle vedalaştı, "Oğlumun yanına gitme vaktim geldi" dedi, yatağa yattı, ellerini karnının üzerinde birleştirdi, duasını okudu ve gözlerini kapadı. Bazen insan ilişkileri ve aşklar karşısında, yani hayata dair çuvalladığımda, "Keşke babaannemin yeteneğine sahip olsaydım" diye düşünüyorum. Sanki daha az hata yapardım gibi geliyor, ne bileyim.

• hakikaten ilginç...
  • HIIIIIIM
  • Kalp gözü denilen şey bu olsa gerek her şeyi hissetme olayı.Belki melekleri bile görüordu kadın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.