Şimdi Ara

Türksat kablo TV görüntü kalitesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba türksat kablo tv ile normal anten arasındaki HD görüntü kalitesini karşılaştırmak istiyorum. Varmı böyle bir karşılaştırma? Türksat kablo TV nin fiber İnterneti çok iyi ama tv görüntüsü anlamında bir kaybımız yok değilmi?

• Yayına ilişkin görüntü kaybı olacağını düşünmüyorum. Uydudaki yayın Kablo TV'ye aktarılıyor. Cihaz konusunda da iyi bir görüntü kalitesi için conax modül ya da ikutu'yu tercih etmek daha iyi olabilir. Uyduda da kullanılan cihazlar görüntü kalitesine bir etkisi olabiliyor.

• Türksat fiber modemi mi kullanıyorsunuz?

• Evet
  • rodiena17 kullanıcısına yanıt

modemin arkasında RF çıkış var onun üstünden alıyorsunuz yayını hiç bir fark olmaz hatta router üzerinden çıktığı için sinyal düşüklüğü zayıflıkta olmaz. sistemin adı zaten RFoG Cam üzerinden RF sinyali taşınıyor son noktaya kadar kayıpsız gelir sinyal kabloda DVB-C uyduda DVB-S adını alır.

AB ülkelerinde hizmet veren dijital yayıncıların anlık bitrate oranlarını gösteren çok güzel bir platform var bizim ülkemiz tabi ki yok.

www.digitalbitrate.com
    DIGITALBITRATE : Le debit des chaines en numerique
    https://www.digitalbitrate.com/?lang=en

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxi909 -- 3 Ocak 2022; 13:30:35 >
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt

Bugün kablo tv müşteri hizmetlerini arayıp i-kutunun eski netalar ile görüntü kalitesi farklılıkları olup olmadığını sorduğumda çözünürlük, görüntü kalitesi vs olarak neta marka olanların ya da i-kutunun hiçbirinin farklı olmadığını sadece i-kutunun daha fazla özelliği olduğunu söyledi.

• BarisYurumez kullanıcısına yanıt

İki cihazı da kullandım. Görüntü kalitesinde farklılıkvar. Kanal çözünürlüğü 1080i aynıdır.

• 1080p yok mu yani?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.