Şimdi Ara

Türknet Kullanıcıları 4 mbps Upload Sorunsalı [Ana Konu] (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
4
Favori
19.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
137 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

Paket hatası olmuş belli ki bu da hızı etkiliyor. Mesela benim paket 75 idi 60 i geçmiyordu. Akn sonrası hız alanı görünüp kayboluyor ya onu Oğuzhan bey 100 e çevirdi benim hız öyle 82 yı vurdu sırf oradaki yazı bile yazılımsal hızı etkiliyor biri daha yazmıştı foruma MH varken kavga ettim paketi 100 gösterin diye yapmadılar Oğuzhan bey arka planda güncelledi de düzeldi. Talep aç bakalım hatta başına Oğuzhan bey ilgilensin yaz Yapa da olmama rağmen hızım 2 mbit e yazılımsal kilitlenmiş fatura tanımı da böyle de. Anlayan birine düşer umarım. Çözülene kadar talep açın

Hocam ya hata var ya da yapa sisteminde olup port ücretlerinin artması sonrasında gelen yeni aboneler için 2 mbite indirmiş olabilirler. İmzaladığım belgeleri kontrol ettim açıklama kısmında upload hızı 100 mbit için 2048 kbps'e kadardır yazıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• #Ramazan kullanıcısına yanıt
    İyi de Yapa da port ücreti ödemiyorlar ki ? Sen talep aç bir de cidden Yapa da misin onu da kontrol etsinler belki de vae desin yanlış mı yaziyor ? Senin abonelik başlangıç ne zamandı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İyi de Yapa da port ücreti ödemiyorlar ki ? Sen talep aç bir de cidden Yapa da misin onu da kontrol etsinler belki de vae desin yanlış mı yaziyor ? Senin abonelik başlangıç ne zamandı ?

Hocam durum gerçekten çok karışık.

Abonelik başvurum 2 Ekimde oldu. Net bağlanması ise 10 kasım oldu. Teknik bilgilerde transmisyon tipi VAE, YAPA mı? Hayır yazıyor. Ancak net bağlandıktan bir hafta sonra twitter destek ekibine iki defa teyit amaçlı sordum bana YAPA'dasınız demişlerdi. Türk Telekom YAPA santralleri içerisinde bağlı olduğum Merkez-153 santralinde YAPA sistemi kurulu olduğu yazıyor.

Eğer YAPA'da değilsem bana neden 100 mbit tanımlandı? En azından 35 mbit tanımlanırdı. Demek ki yapa'dayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi #Ramazan -- 6 Ocak 2018; 2:8:55 >
    Vae de olup da yeni abonelerden birine 100 verildiğini görmüştüm sen bi talep aç en iyisi

• quote:

Vae de olup da yeni abonelerden birine 100 verildiğini görmüştüm sen bi talep aç en iyisi

Hocam YAPA'da olduğuma eminim çünkü apartmanın önündeki dolap bayağı eski bir dolap Telekom ekibi de vdsl aldığıma inanmamıştı. 16 dan fazla alamazsınız dolapta vdsl port yok demişti. Hem dediğim gibi Telekomun yayınladığı pdf dosyasında bağlı olduğum santralde yapa sistemi olduğu yazıyor. Destek talebi açtım açıkçası tırsıyorum siz yapada değilsiniz size yanlışlıkla 100 mbit tanımlanmış deyip hızı düşürebilirler.

Sen diyince hatırladim senin o olayi

düşüme gitmezler onu yapmıyorlar, bu direk müşteri kaybı demek

• quote:

Sen diyince hatırladim senin o olayi

düşüme gitmezler onu yapmıyorlar, bu direk müşteri kaybı demek

Türknet Kullanıcıları 4 mbps Upload Sorunsalı [Ana Konu]

Hocam benim kampanya bilgi formunda bu şekilde 100 mbite kadar 2048 kbps upload yazıyor.

Siz de kontrol eder misiniz? Muntemelen sonradan 2 mbit olarak değiştirildi.

Hocam ben vae deyim bende de 2 mbit yazıyor olması lazım

• Sözleşme sonradan değiştirildi. Geçmiş müşteriler de öyle bir ibare yoktu. Bizim baskılarımız yüzünden korumaya almışlar kendilerini.

• kütahyalı_ramazan kullanıcısına yanıt
    Selamlar

Yazdıklarımı okumadınız sanırım,

6 aydır talep açıyorum sistemlerinde 4 upload gözükmekte.

Talep açmaktan usandım onlarda aramaktan usandı

Telefon arkadaşı gibi olduk, Herkes kim olduğumu biliyor whatsaplarından görüntü atıyorlar değerleri...
  • Bende de 4yaziyor ama yapa değilse 2 ye sabitliyorlar yapa damisin?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ha 4mbps upload ha 2mbps upload ne farkları var ki İlla yüksek upload hızına ihtiyacınız varsa biraz sabredin yeni paketler gelince geçersiniz. Boşuna kurcalayıp eldeki internetten de olmayın diyorum yani Türknet bu sağı solu belli olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadio -- 6 Ocak 2018; 12:28:53 >
  • quote:

Hocam ben vae deyim bende de 2 mbit yazıyor olması lazım

Hocam basit bir düzeltme talebine tam üç gün sonra cevap verdiler.

Türknet Kullanıcıları 4 mbps Upload Sorunsalı [Ana Konu]

Modeminizde hız 5 mbit olarak görünüyor sorun bizde değil demek istemişler. Yani neden 2 mbit aldığıma dair bilgilendirme falan yapmamışlar. Adamların kendi sistemlerinden bile haberi yok.

Sistemin bir ön yüzü var bir de arka yüzü var. Taşeronlar ön yüzü görüyor sadece, sizin limit arka yüzde. Bunu ancak genel merkezden birisi çözebilir. Eskiden mail ile ulaşıyorduk ancak onu da kaldırdılar malum.

Cem CELEBİLERE mektup mu atsak ? Ya da Oğuzhan bey e ?

https://seyler.eksisozluk.com/telsime-el-konulmasina-uzan-ailesinden-daha-fazla-uzulen-birinin-nostaljik-cem-uzan-anisi

• quote:

Sistemin bir ön yüzü var bir de arka yüzü var. Taşeronlar ön yüzü görüyor sadece, sizin limit arka yüzde. Bunu ancak genel merkezden birisi çözebilir. Eskiden mail ile ulaşıyorduk ancak onu da kaldırdılar malum.

Cem CELEBİLERE mektup mu atsak ? Ya da Oğuzhan bey e ?

https://seyler.eksisozluk.com/telsime-el-konulmasina-uzan-ailesinden-daha-fazla-uzulen-birinin-nostaljik-cem-uzan-anisi

20 günde 200 bin destek kaydı açılmış. Abone sayıları hakkında bilgim yok. Destek kayıtlarının çözülmesinin neden bu kadar geciktiği, çözülmeden kapatıldığını daha iyi anlayabiliyorum. Ortalama olarak günlük 10 bin civarı destek kaydı açılıyormuş. 1-3 bin civarına müşteri temsilcileri bakıyordur. Gerisi ise otomatiğe bağlanmış zaten. Hız ile alakalı destek kaydı açtığınızda hızınız 1 mbit bile olsa internete bağlı olduğunuz için sorun yok diye kapatılıyor.

Türk Telekom'da hız güncelleme olayı için aradığımda müşteri temsilcisi anında hız güncellemesi yapardı. TürkNet'te destek kaydı açıp hızımı güncelleyin dediğimde hattınızda sorun yok denilerek kayıt kapatılıyor. Anlama noktasında da ciddi sıkıntıları var.

• Anlamalarında sıkıntı yok. İnternere çıkış bant genişlikleri o kadar. Herkes aynı anda girince internet hızı düşüyor. Bant genişliğini de arttırmıyor bu sefer zarar ederler çünkü, giden gidecek kalanlarda dayanabilirse sayı azalınca normale dönecek. Benim okuduğum gördüğüm konulardan bu çıkıyor.

• Yönetim tarafı böyle düşünüyor olabilir aklıma çok geldi o ama çözüm masası tarafında dsl hat modülasyonunu fastpath e alın diyince statik ip tanımlayan MH var karşımızda, ekranınız da yok üst çözüm masası görüyor dedim ekranı okumaya başladı bir başkası vod arızası falan ne diyim Mahmut mu diyeyim moduna geldim nazik nazik konuşuyorum efendim santral ile aranızdaki mesafe diyor ula dslam a 10 adimim diyorum sonrası fiber diyorum susuyor kapasite yetmiyor dedim ula 48 kişilik kabin 3/4 u dolu sıkıntı olsa zaten bana soruyorlar ne yetmemezliği dedim gene sus pus şu sıralarda Üsküdar bölgesinde sıkıntı var dedim tamam üst tarafa bildiririm dedi hani arıza tespit de ben yapıyorum. Üst tarafta cidden işten anlayan var da arızanın ilk uğradığı Çorlu masası tirt kurumsallara verilen hizmet bireysel e verildiği gün düzelme başlar yoksa bu böyle olmaz

• arkadaşlar hem modeme hemde turnek oim den verilen upload hızı 4 mbs olarak gözüküyor.Vae deyim yapa da değilim.50 KERE destek kaydı bıraktım fakat hala 2 mbs upload alıyorum.Müşteri temsilcileri hızınız 4 mbs olarak veriliyor herhangi bir kısıtlama yapmıyoruz sorun bizde değil diyorlar.Bu sorunu çözebilen oldumu?
  • cemodinho1 kullanıcısına yanıt
    35 mbps download verilebilmesi için teknik olarak en az 3 Mbps upload verilmektedir(50 ve yukarısı için 4). Ancak şirketin şu an ki durumda vae kullanıcıları max 2 mbit alacak şekilde yazılımsal olarak sınırlandırılmıştır. Yönetim karar değiştirmedikçe teknik ekibin yapacak bir şeyi yok

Download yönünde yapmıyorlar upload da yapılıyor. Sözleşmede eski de olsa, birde faturanızda da yazar Vae'de upload 2 mbit e kadardır diye
  • kütahyalı_ramazan kullanıcısına yanıt
    ama yazılımsal olarak ta bi kısıtlama yok diyorlar ve bu konuda kesin konuşuyorlar anlamadım gitti
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.