Şimdi Ara

Silinsin

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
8.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HectorBarbossa -- 1 Mart 2021; 2:10:41 >

• Aklın yok mu kardeşim Türkmen ile evlenilmez vatandaş olsun yarın seni bırakır hemen turkmenistandan önceki manitasini getirir. Ayrıca 100 Türkmen kadından 95'i Türkiye'de genel evlerinde çalışıyor bu doğru zaten yap fuhuşu yakalan polis zorla imza attırıyor de polis zorla FELAN imza attirmaz kardeşim uğraşmaz bile.
    var. mantık evliliği, çıkar evliliği, günü kurtarma evliliği, iş evliliği, vs. vs. senin duerumu örnek alırsak, evlen benimle beni ülkeden atacaklar muhabbeti var ise uyanık ol. sen seviyor olabilirsin ama o seni seviyor mu nereden biliyorsun? velev ki sevgi olsa bile o da bir yere kadar yeter ama sonu ne olur Allah kerim anladın di mi.
    Burada ırkından uyruğundan ziyade yaklaşım tarzı sıkıntılı, karşınızdaki kadın ya buralardan gideceğim ya biriyle evlenip burada kalacağım diye alternatifler sunmuş. :) Sanki sevgiden sadakatten ziyade çıkarları uğruna katlanacağı bir durum gibi bahsetmiş. Aranızda sevgi yada herhangi bir bağ olabilir fakat o kadarda güçlü değil gibi, yani herhangi bir olay karşısında dağılıp gidecekmişsiniz gibi duruyor hocam...

Bence gerçekçi düşün ve yolları ayırmaya odaklan, 23 yaşındasın ve evlilik için maddi manevi hazır olduğunu sanmıyorum. Mantıktan ziyade fazlaca duyguların rehberliğinde konuşuyor gibisin, zaten aklınla hareket etsen buraya gelip sormazdın, sende ikna edilmek vazgeçirilmek istiyorsun...

Dostum bu ilişkiye mesafe koy uzaklaş, belki üzülürsün fakat ileride düşündüğün zaman iyi ki diyeceğine eminim....Bak evlilik kötü, şu sıkıntı filan demiyorum. Evlilik doğru insanla doğru zamanda mükemmel bir olay, fakat yanlış zaman ve insanla dünyanın en tehlikeli hapishanesine dönüşür.

Ben 27 yaşında evlendim, doğru zaman ve insanla evlendiğimi düşünüyorum. Hayattan aldığım keyif ikiye katlanmış gibi hissediyorum. Fakat 21/22/23 yaşındaki kafayla evlenseydim belki boşanırdım hatta evlilikten soğurdum. Karakter düşünce yapısı kesinlikle o yaşlarda pekte doğru çalışmıyor.

Ayrıca gün gelir evlilik kararı alırsan bunu kimseye sormazsın bile, çünkü aklın kalbin olayı onaylar ve sen şimdi tersi durumdasın o sebeple sakın diyorum...Evlilik, sevgili olmaya benzemez :)
  • yav dostum bırak Allah aşkına ülke zaten süriyeli den afganlıdan özbekten geçilmiyor kendi vatanımızda el olduk toplasın hepsini alsın götürsünler ipini koparan türkiyeye geliyor abi yol geçen hanı mı arkadaş ??
  • teşekkürler, başka yorumu olan var mı ?
  • HectorBarbossa kullanıcısına yanıt
    var. mantık evliliği, çıkar evliliği, günü kurtarma evliliği, iş evliliği, vs. vs. senin duerumu örnek alırsak, evlen benimle beni ülkeden atacaklar muhabbeti var ise uyanık ol. sen seviyor olabilirsin ama o seni seviyor mu nereden biliyorsun? velev ki sevgi olsa bile o da bir yere kadar yeter ama sonu ne olur Allah kerim anladın di mi.
  • Derman- D kullanıcısına yanıt
    Türkmenistanlılar Türk yalnız suriyeliyle afganla bir mi
  • Yalan söylüyor gibi geldi.
    Bu kız Türkiye'ye ne amaçla gelmiş peki?Ne yapıyor Türkiye'de?Öğrenci filan mı?
    Sanki kapağı Türkiye'ye atmak için böyle konuşuyor gibi geldi.
  • evlen de ömür boyu nafaka ver.
  • liseyi burada okumuş uzun bir süredir Türkiye'de zaten, pasaportunun süresinin bitmesine de bayağı var, yalnız böyle haberler aldı ve kız korkmaya başladı, bunların Türkiye den gönderilmeye başladığına dair haberler alan var mı ?
    Bunları öğrenmemin sebebi ilişkimi çöpe atmak istememek olmasından, uyumluyuz, çalışkan bir kız bizim diğer kızlar gibi değil ve ''temiz'' bir kız, aklınıza gelen her türlü yorum benimde aklıma geldi ama olaylara direk kötü yönden bakmak istemiyorum.
  • nasıl yani ? çocuk olmadan nafaka oluyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HectorBarbossa

nasıl yani ? çocuk olmadan nafaka oluyor mu ?
  • burası amerika almanya değil dostum.
    orda insanlar formalite evliliği de yapıyorlar bazen çünkü nafaka diye bir saçmalık yok.
    TR de ise kadın çalışmıyorsa nafaka ödemek zorundasın.

hatta kadın kaçak çalışıp, başkasıyla imam nikahıyla evlenip 30 sene nafaka almaya devam edebilir. bunlar yaşanıyor.
  • Aklın yok mu kardeşim Türkmen ile evlenilmez vatandaş olsun yarın seni bırakır hemen turkmenistandan önceki manitasini getirir. Ayrıca 100 Türkmen kadından 95'i Türkiye'de genel evlerinde çalışıyor bu doğru zaten yap fuhuşu yakalan polis zorla imza attırıyor de polis zorla FELAN imza attirmaz kardeşim uğraşmaz bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UncleGrndpa -- 29 Mart 2019; 9:0:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, Türkmenlerin çok ama çok fazla olduğu hatta, Türki cumhuriyetlerden yüzlerce öğrencinin olduğu bir ünide okuyorum Türkiye'de. Sınıfım dahil 10 kadar Türkmen arkadaşım var ve hatt biriyle bir dönem sevgili oldum. Dostum şöyşr söyleyeyim, %90'ı vatandaşlık alma peşindedir. Ayrıca robot gibilerdir. Çünkü ülkeleri sovyetlerden sonra 28 yıldır diktatörlükle yönetilir, demokrasi hukuk yoktur ve yasakların haddi hesabı yoktur. Mizah ve kültür seviyeleri rezalettir. Türkmenistan'ı da araştırman gerek nasıl bir ülke diye. Bunlar istediği zaman istediği yerde iş bulup para kazanabilir, çünkü sigortasız işçi statüsündeler. Onun dışında çoğu öğrenci Türkiye de oturma veya çalışma izni aldı diye aile bireylerini yaşama ve çalışmaya aldırır Türkiye'de. Çoğunun maddi durumu iyidir, aileler genelde dolar gönderir, hatt bir arkadaşıma aylık 750 dolar geliyor. Kısaca evlilik düşünmeni tavsiye etmiyorum çünkü yetişme tarzları da kültürleri de yakın durabilir ama aslında çok uzaklardır

• Kardeşim dertsiz başına bela alma Allah aşkına ya. Memlekette kız mı kalmadı. Sonra haberlere çıkacaksın.
  • Olur da evlenirsen mutlaka evlilik sözleşmesi yap boşanma durumunda hiçbir şey talep etmeyeceğiyle ilgili.

Bir de burada akrabası tanıdığı vs var mı? Bazı olaylar duydum kız evlendikten yıllar sonra bile adam evde yokken pılı pırtı toplayıp kaçıp gidiyor diye.

Bazı arkadaşların da belirttiği gibi ülkelerindeki baskı rejiminden ve yoksulluktan dolayı aşırı materyalist bir toplum haline gelmişler. Örneğin buradaki Türkmenistanlı yatılı çocuk bakıcıları 100 lira fazla veren yer bulunca o hafta sizi yüzüstu bırakıp iş değiştirebiliyorlar zor durumda kalmanıza rağmen.

Ama kadınları eşlerine karşı çok saygılı oluyormuş böyle yetiştirildikleri için. Çok seviyorsan önlemlerini alıp risk al, ama kızı iyi tanımıyorum diyorsan sakata gelme boşver.
  • Rus kültürü ile büyüdükleri için iyi sevişirler bence evlen

• quote:

Orijinalden alıntı: lawbreaker

Türkmenistanlılar Türk yalnız suriyeliyle afganla bir mi
    Valla benim gözümde hepsi aynı ...
  • Burada ırkından uyruğundan ziyade yaklaşım tarzı sıkıntılı, karşınızdaki kadın ya buralardan gideceğim ya biriyle evlenip burada kalacağım diye alternatifler sunmuş. :) Sanki sevgiden sadakatten ziyade çıkarları uğruna katlanacağı bir durum gibi bahsetmiş. Aranızda sevgi yada herhangi bir bağ olabilir fakat o kadarda güçlü değil gibi, yani herhangi bir olay karşısında dağılıp gidecekmişsiniz gibi duruyor hocam...

Bence gerçekçi düşün ve yolları ayırmaya odaklan, 23 yaşındasın ve evlilik için maddi manevi hazır olduğunu sanmıyorum. Mantıktan ziyade fazlaca duyguların rehberliğinde konuşuyor gibisin, zaten aklınla hareket etsen buraya gelip sormazdın, sende ikna edilmek vazgeçirilmek istiyorsun...

Dostum bu ilişkiye mesafe koy uzaklaş, belki üzülürsün fakat ileride düşündüğün zaman iyi ki diyeceğine eminim....Bak evlilik kötü, şu sıkıntı filan demiyorum. Evlilik doğru insanla doğru zamanda mükemmel bir olay, fakat yanlış zaman ve insanla dünyanın en tehlikeli hapishanesine dönüşür.

Ben 27 yaşında evlendim, doğru zaman ve insanla evlendiğimi düşünüyorum. Hayattan aldığım keyif ikiye katlanmış gibi hissediyorum. Fakat 21/22/23 yaşındaki kafayla evlenseydim belki boşanırdım hatta evlilikten soğurdum. Karakter düşünce yapısı kesinlikle o yaşlarda pekte doğru çalışmıyor.

Ayrıca gün gelir evlilik kararı alırsan bunu kimseye sormazsın bile, çünkü aklın kalbin olayı onaylar ve sen şimdi tersi durumdasın o sebeple sakın diyorum...Evlilik, sevgili olmaya benzemez :)

• the little prince kullanıcısına yanıt
    mizah, kültür, diktatörlük, robot.. haklılık payın var gerçekten ama istisnai durumlar olabilir. lakin polisi de karalama var ise demiş biri. sanki büyülemeye çalışılmış bizim üye. neyseki dh var. uyan krdeş aman dikkat.
  • arkadaşlar ben bu evlilik konusuna sıcak bakmadığımı söyledim, zamanı gelince evlilik olur dedim yani erken evliliği kafamdan sildim, 2 sene sonra nişan ondan 1 sene sonra da en erken evlilik diye konuştum, yani şuanda normal ilişkime devam ediyorum, erken evlilik olayını kaldırdık. Yukarıda ki bazı genellemelerin yanlış olduğunu söyleyeyim, mesela benim bu kızda en çok dikkatimi çeken özelliği çalışkan olması, çalışmayı seviyor, bende zaten eğer ileride evlenirsek evde oturmanı değil çalışmanı istiyorum dedim, genç kızsın evde oturup beni bekleyeceğine ikimiz çalışır gerekirse birikim yapar veya her sezon sonu bir yerlere gezmeye gideriz dedim. Türkmen kadınlarının çoğu fuhuş yapıyor demek çok yanlış, bırakın fuhuşu yukarıda temiz demiştim. Yani daha önce bir ilişkisi olmamış. Annesi ile birlikte yaşıyor ve ikisi de çalışıyor. Annesi kızını sıkı yetiştirmiş, öyle rahat bir kız değil yani. Ben önceden burçlara inanmazdım ama bu kız sayesinde burçlara inanır oldum. İkizler burcu. Fikri hemen değişiyor, bir anda ortalığı ateşe verip bir anda bir şey olmamış gibi devam ediyor.
    Neyse özet geçiyorum şuan evlilik falan yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.