Şimdi Ara

Turkler dunyaya kac defa hukmetmistir (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
106
Cevap
0
Favori
17.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyaya hükmetmek daha geniş kavramdır fakat büyük güç olan devletler
    Büyük Hun
    Avrupa Hun
    Göktürk
    Moğol İmparatorluğu
    Timur İmpratorluğu
    Osmanlı İmparatorluğu
    Bide Eğer doğruysa Büyük Uygur İmparatorluğu (bkz: Türk Piramitleri ve Mu kıtası)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArjesT

quote:

Orijinalden alıntı: uzak_dogu

emperyalist amerika defol

orakçekikorakçekik dünya komünisttir orakçekikorakçekik

Bi tarafından uydurduğun şeyleri yazma buraya.Sen koş reislerinizle çocuk dövün.Komünistler sizin gibi salak salak lafların sonuna bişey yazmaz cCc gibi.Dünya komünist diye iddamızda yok çünkü komünizm düzendir ırk değil.Gerçekçi olalım biraz değil mi?Yapmadığımız şeyleri yapmışız gibi göstermeyin ufak duruma düşüyonuz....

aslında var. siz sadece komünizm'e inanan ve onun başa gelmesine yardım eden insanlarsınız.baştakiler dünyayı kendi düzenlerine katmak isterler niye rusya sovyet olduktan sonra bile boğazlara hakim olmak istedi sanıyorsun? sıcak denizlere inip avrupada tam anlamıyla bir tehdit oluşturmak için ve oraları etkisine almak için.

not: kapitalizm insanları sömüren boş bir düzendir.kapitalist dostu olduğum sanılmasın.

• Ufak Küba'm içinde söylediklerin içimi acıttı.Küba şuan biraz kötü durumda olsada şartlara göre ayakta durması ve yanındaki adalardaki ülkelerden çok çok çok çok iyi durumda olmasınıda öğrenmen gerek.Küba dünya devletlerinden ambargo yiyor.Tek geçim kaynağı nerdeyse turizm çünkü adada yetişen ürünve yeraltı madeni sınırlı.Tek ticaret yaptığı Çin,Kuzey Kore ve diğer ufak komünist devletler.Şimdi Aynı durumda Türkiye'yi düşün?Şuan bu durumda işsizlik %20 ve yarı sömürge durumunda bulunuyorsak kuba'nın yerinde olduğumuzda ABD'ye bağlanmıştık bile.

@oviedo

Dünya'nın her yerinde komünist düzeni kurma gibi idealimiz var ama dünya komünisttir demiyoruz.......Yoksa elbetteki dediğin gibi Türkiye'nin Sovyetlerle arasıda bu yüzden bozulmuştur.Zaten komünizm dünyadaki tüm ülkeler sosyalist olup birleştiği zaman tam uygulanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArjesT -- 27 Mayıs 2010; 19:19:13 >

• quote:

Çin'le ilgili yazılanları okumanı tavsiye ederim.Çin'in ekonomik gücünün 20 yıl içinde ABD'yi geçmesi bekleniyor.Belki daha az bunu ben değil uzmanlar sölüyor.Atatürk tanrı değildi.Atatürk'ün bazı yaptıklarını doğru bulmamız bazı yaptıklarını yanlış bulmamız gayet doğal.Polisler baştaki emparyalistlerin robotlarıdır.Polisler eylem yapan gençlere emparyalistlerin emirleri üzerine itiraz edemeden saldırıyorsa bizde karşılık veririz.O robotlar TEKEL İŞÇİLERİNDE itiraz edemeden dövmüşlerdir.Dev-Genç 80lerle kapanmıştır.Şuan dev-genç'in izinden gelenler vardır sadece.Bunlarda bugün IMF'nin adamına ayakkabı atan,Çoğu zaman tekel işçilerinin yanında duran insanlardı.Atatürk'ün kurduğu düzeni beceremediler.Ülkenin%20si işsiz.Birileri ekrana çıkıp 2 slak şarkı okuyup orasını burasını açarak milyon dolarlar kazanıyor.DEvletin başındakiler Hortum yapıp zengin oluyor.Kapitalist düzende bir taraf çok mutlu olurken diğer taraf her zman mutsuz olucaktır.Çünkü mutlu olmak için ezmek zorundasındır.Ve insanlar pgözünü para hırsı bürümüş domuzdan başka bişey değildir.Bu yüzden orta seviyeli yaşamı beğenmiyorsunuz.

Yemin ederimki şuan gülüyorum sana

Evet şu an Çin ekonomik büyümede 1 numaradır, hatta elinde 2 trilyon dolarlık karşılığı bile gösterilemeyen tahvil ve hisse vardır, ama Çinin bugünkü durmunu sen komünizme bağlıyorsan yuh sana beee yuh başka bişey değil. Çinde yaşayanlar köpek gibi aç olduğu için hertür işi yaparlar,çinin ekonomik büyüme sağlamasındaki en büyük sebep ülkede sürekli gerçekleşen develüasyonlardır, biraz iktisat bilgin varsa aç bak bi neden bu şekilde okuda öğren oldumu.

Atatürke Allah diyen yok zaten, ama Atatürkün kurduğu düzeni yıkıpda yerine komünizm isteyen bir adam benim gözümde değil tüm herkesin gözünde vatan haininden başka birşey değildir.
    Sen nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama ben tekel eylemlerini çok çok iyi biliyorum, otobüsler çevirlip GBT yapıldığında Pkk dan dolayı içeri girip çıkmış adamlar çıkıyor o otobüslerden nieyse.
    F tipini protesto ettiğiniz 2000 li yılların başınıda çok iyi biliyorum, sizin sosyal devlet anlayışınızıda çok iyi biliyorum, siz ne leninin nede Marxın afedersin b.ku kadar bişe olamazsınız.

son olarak, dev genç denen terörist kurumun devamı olan bir örgüte üyesin yada değilsin, ama üye olmasan bile ona karşı sempati duyduğuna eminim, bu durumda sen teröristsin, hatta sen terörist bile olamazsın, zamanında sallandırılan ağabeylerin gibi sadece bir PİYONsun.
    Ama artık yok oluyorsunuz, hepinizin sonu aynı olsa keşke

• Dünyaya hükmetmeyi tüm topraklara sahip olmayu sanan arkadaşlara acıyorum. Kanuni döneminde dünyada Osmanlı ne diyorsa o olmuştur. Bu da dünyaya hükmetmektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: v_arif_v

Dünyaya hükmetmeyi tüm topraklara sahip olmayu sanan arkadaşlara acıyorum. Kanuni döneminde dünyada Osmanlı ne diyorsa o olmuştur. Bu da dünyaya hükmetmektir.

Acımana gerek yok kardeş, bunlar Osmanlı düşmanı olduğu için normaldir, tüm topraklar Osmanlıda olsaydı bile bu sefer uzay Osmanlının değildi.
    Ben Osmanlının torunuyum soyum O'nlardan geliyorda, bunu inakr edenler rumdanmı ermenidenmi onu kestiremedim

• quote:

quote:

Çin'le ilgili yazılanları okumanı tavsiye ederim.Çin'in ekonomik gücünün 20 yıl içinde ABD'yi geçmesi bekleniyor.Belki daha az bunu ben değil uzmanlar sölüyor.Atatürk tanrı değildi.Atatürk'ün bazı yaptıklarını doğru bulmamız bazı yaptıklarını yanlış bulmamız gayet doğal.Polisler baştaki emparyalistlerin robotlarıdır.Polisler eylem yapan gençlere emparyalistlerin emirleri üzerine itiraz edemeden saldırıyorsa bizde karşılık veririz.O robotlar TEKEL İŞÇİLERİNDE itiraz edemeden dövmüşlerdir.Dev-Genç 80lerle kapanmıştır.Şuan dev-genç'in izinden gelenler vardır sadece.Bunlarda bugün IMF'nin adamına ayakkabı atan,Çoğu zaman tekel işçilerinin yanında duran insanlardı.Atatürk'ün kurduğu düzeni beceremediler.Ülkenin%20si işsiz.Birileri ekrana çıkıp 2 slak şarkı okuyup orasını burasını açarak milyon dolarlar kazanıyor.DEvletin başındakiler Hortum yapıp zengin oluyor.Kapitalist düzende bir taraf çok mutlu olurken diğer taraf her zman mutsuz olucaktır.Çünkü mutlu olmak için ezmek zorundasındır.Ve insanlar pgözünü para hırsı bürümüş domuzdan başka bişey değildir.Bu yüzden orta seviyeli yaşamı beğenmiyorsunuz.

Yemin ederimki şuan gülüyorum sana

Evet şu an Çin ekonomik büyümede 1 numaradır, hatta elinde 2 trilyon dolarlık karşılığı bile gösterilemeyen tahvil ve hisse vardır, ama Çinin bugünkü durmunu sen komünizme bağlıyorsan yuh sana beee yuh başka bişey değil. Çinde yaşayanlar köpek gibi aç olduğu için hertür işi yaparlar,çinin ekonomik büyüme sağlamasındaki en büyük sebep ülkede sürekli gerçekleşen develüasyonlardır, biraz iktisat bilgin varsa aç bak bi neden bu şekilde okuda öğren oldumu.

Atatürke Allah diyen yok zaten, ama Atatürkün kurduğu düzeni yıkıpda yerine komünizm isteyen bir adam benim gözümde değil tüm herkesin gözünde vatan haininden başka birşey değildir.
    Sen nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama ben tekel eylemlerini çok çok iyi biliyorum, otobüsler çevirlip GBT yapıldığında Pkk dan dolayı içeri girip çıkmış adamlar çıkıyor o otobüslerden nieyse.
    F tipini protesto ettiğiniz 2000 li yılların başınıda çok iyi biliyorum, sizin sosyal devlet anlayışınızıda çok iyi biliyorum, siz ne leninin nede Marxın afedersin b.ku kadar bişe olamazsınız.

son olarak, dev genç denen terörist kurumun devamı olan bir örgüte üyesin yada değilsin, ama üye olmasan bile ona karşı sempati duyduğuna eminim, bu durumda sen teröristsin, hatta sen terörist bile olamazsın, zamanında sallandırılan ağabeylerin gibi sadece bir PİYONsun.
    Ama artık yok oluyorsunuz, hepinizin sonu aynı olsa keşke

Çinin büyümesini ben komünizme bağlamadım sen komünist devlet diye eleştirdin.3. dünya ülkesi dedin.Yoksa Çin'i katmazdım bile.Diğer saydığın büyük devletlerin büyümek için sömürdüğü halklara bak bakalım.Saydın ya büyük diye.Ayrıca bi dönem ülkenin en büyük gençlik hareketi olmuş gençlik örgütüne hala terörist demen kızdırıyor beni.Amerikan yanlısı faşist cunta tarafından asılan ve öldürülen Deniz Gezmiş ,Hüseyin İnan,Yusuf Arslan ,Mahir Çayan,Hüseyin Cevahir ve niceleri sizden daha halksever sizden daha çok vatanseverdi.Atatürk'ün kurduğu düzeni beğenmiyorum kapitalist tüm düzenlere karşıyım.Benim düşüncemdir herkezin sizin düşüncenizde olmanızı bekleyemezsiniz.Nazım Usta'dan tüm vatan hainlerine gelsin o zman..

"Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.
    Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi Hikmet.
    Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ."
    Bir Ankara gazetesinde çıktı bunlar, üç sütun üstüne, kapkara haykıran puntolarla,
    bir Ankara gazetesinde, fotoğrafı yanında Amiral Vilyamson'un
    66 santimetre karede gülüyor, ağzı kulaklarında, Amerikan amirali
    Amerika, bütçemize 120 milyon lira hibe etti, 120 milyon lira.
    "Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi Hikmet
    Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ."

Evet, vatan hainiyim, siz vatanperverseniz, siz yurtseverseniz, ben yurt
    hainiyim, ben vatan hainiyim.
    Vatan çiftliklerinizse,
    kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
    vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
    vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
    fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
    vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
    vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,
    ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
    vatan, Amerikan üsleri, Amerikan bombası, Amerikan donanması topuysa,
    vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
    ben vatan hainiyim.
    Yazın üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla :
    Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.

NAZIM HİKMET

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArjesT -- 27 Mayıs 2010; 19:36:46 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aferim genç.Seni olgun biri sanıp cevap verdim ama

imzandaki saçmalığı görünce bende senin olgun olmadığını anladım.
    Atatürk muhabbetleri yapar Atatürkçüyüz dersiniz, ama ne hikmetse komünizmle yönetilmek için ölür, rusyanın kübanın hayranı olursunuz, madem Atarükçüsünüz niye Atatürkün Cumhuriyet rejimine karşı durursunuz, komünizm diye saçma yönetim şekli yoktur, yıknamış beynindeki saçma bilgileri burda insanlara kabullendirmeye çalışma
    cahil

Kemalist değilim.Mahir Çayan'da kemalist değildi.Atatürk'ü sevmek Kemalist olduğumuz anlamına gelmez.Bu yolda ölen insanlar son sözlerini Komünizm için sölüyorsalar Kemalist değildirler.Kimsenin hayranı değiliz kuba,CCCP gibi onurlu devletlere elbetteki saygı ve aşırı sevgi duyarım.Ve sosyalizm ve komünizm hakkında karl marx ve Lenin'in kitaplarını okursan görürsün saçma olup olmadığını.Sizler hala kapitalist düzenden komünizmi düşünürseniz elbetteki saçma gelir.

Ya henüz büyümüdin yada gerçekten zeka ile ilgili bi problem varki gerçkleri göremiyorsun.
    1. dünya ülkelerini sayıyorum sana

ABD
    Japonya
    Batı Avrupa
    Avustralya

senin hayranı olduğun çin ve küba 3. dünya ülkesi bile olamayacak kadar kötü durumdalar, açlık, sefalet, cinayet, pislik hertürlü şerefsizliğin olduğu ülkeye hayran oluyorsan seni ayakta alkışlıyorum.

Ayıca ben sana kemalistsin gibi birşey söylemedim, Atatürkün kurduğu düzene karşı gelen, elinden gelse bu ülkeyi komünist düzenle yönetecek kadarda vatan hainisiniz, benim gözümde bu ülkeye şeriatı getirmek isteyen ne ise sizde öylesiniz, hatta siz onlardan dahada - puandasınız, onlar eylem yapıp sokaktaki kaldırımı söküp benim polisime atmıyor, benim vergimle alınan milli server olan polisin arabasını yakmıyor, esnaf dükkanlarını taşa tutup ülkeye zarar vermiyor.

Buraya okadar çok yazarımki ama yazmaya bile değmeyecek kadar basitsiniz işte

ergenekonun baş mimarlarından olan, Apo denen köpeğin elini sıkan şahsiyetsiz, şereften yoksun bir insanın kurduğu dev-genç adı altında yapılan vatan hainliklerini görmezden gelip, bana burda devgenç, devsol, devrim ayakları yapma.
    Beğenmiyorsanız bu şekilde yönetilmeyi, gidin rusyaya, çine, kübaya

• Sen takıl arkadaş, kendi haline bırakıyorum seni çünkü söylediklerimle ikna olmayacak kadar yıkanmış senin beynin.
    Muhtemelen sen aile geçindiren bi insan değilsin, ekonomik sıkıntılar yaşayan bir öğrencisin belkide, sürekli arkadan ittirmelerle " bak onlar okula arabayla geliyor, bak onun bilmemne cep telefonu var, bak o çocuğun kendi odası var ps3 oynuyor, bıdı bıdı lay lay loy loy" gibi laflarla dolduruşa getirilmiş beyni yıkanmış bir arkadaşsın.
    İlerde bi aile kurduğunda, bu düşüncelerinin hiç birisinin olmayacağına, sadece ailen için çalışıp daha fazla kazanmak için yırtınacağına, komünizmi ara sıra aklından geçirip " ne aptalmışım ulan" diyeceğine eminim

Tartışacak zaten bi konu kalmadı, söylediklerimi kabul etmiyor, üstüne üstlük polisi taşlayan, polisin arabasını yakan, devlet malına zarar veren insancıkları ve örgütü savunuyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: v_arif_v

Dünyaya hükmetmeyi tüm topraklara sahip olmayu sanan arkadaşlara acıyorum. Kanuni döneminde dünyada Osmanlı ne diyorsa o olmuştur. Bu da dünyaya hükmetmektir.

Ya bırak Allah aşkına teknoloji gelişmediği zamanlarda toprağını genişletmezsen söz geçiremezsin,o yüzden viyana kapılarına gitmedikmi ? ipek yolu için sefer yapmadıkmı? bu seferleri düzenlemezsen askeri gücünü görmezler kimsede seni kaale almaz borunu öttüremezsin? cevap toprak sahibi olmak önemlidir.
    Güneşin batmadığı imparatorluk diye lanse edilen Britanya o zamanlar neden süper güç olmuştur,sömürge alarak toprak kattığı için,Hindistan,Avustralya,Amerika,Afrika vs
  • min Türk bence on min Amerikalıyı yok eder yani
  • Birisi Günün 12 saati çalışıp asgari ücret alıyorsa diğeri popüler meslekte diye veya günün 5-6 saati işe gelip oraya buraya emir yağdırıp gidiyorsa ve milyarlar alıyorsa nerde çalışıp didinmenin faydası?(şarkıcıları filan unutmayalım(Ajdar,demet akalın,hülya avşar)Çalışıp kazanma hayalde kaldı.Ya sömürücen yada sömürülcen bu düzen o düzen.Hala saf hayallere kapılıp büyüynce öğretmen olucam.Mimar olucam param olucak ev alıcam,araba alıcam gibi şeylerle avutun kendinizi.Siz okuyun üniversiteleri babası zengin olan ilkokul adamı açsın fabrikayı veya işyerini sizde altında çalışın.Fakat o sizden 15 kat daha çok para alsın.Ülkenin %20si işsiz millet iş bulamıyor.Size süper düzeninizde mutlu yaşamlar.Amerikanın emrindeki hükümetin robotlarını her zamanda taşlayabilirim.Onlar aldıkları emiri yapan robotlardır.Onlar coplarla vursunlar bana bende bakayım.Silahla yaralasınalr ben bakayım.(PKK savunucu değilim.PKK amacından sapmış bir örgüttür.Hatta Terör örgütü olmuştur.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArjesT -- 27 Mayıs 2010; 20:00:56 >

• quote:

Birisi Günün 12 saati çalışıp asgari ücret alıyorsa diğeri popüler meslekte diye veya günün 5-6 saati işe gelip oraya buraya emir yağdırıp gidiyorsa ve milyarlar alıyorsa nerde çalışıp didinmenin faydası?Çalışıp kazanma hayalde kaldı.Ya sömürücen yada sömürülcen bu düzen o düzen.Hala saf hayallere kapılıp büyüynce öğretmen olucam.Mimar olucam param olucak ev alıcam,araba alıcam gibi şeylerle avutun kendinizi.Siz okuyun üniversiteleri babası zengin olan ilkokul adamı açsın fabrikayı veya işyerini sizde altında çalışın.Fakat o sizden 15 kat daha çok para alsın.Ülkenin %20si işsiz millet iş bulamıyor.Size süper düzeninizde mutlu yaşamlar.Amerikanın emrindeki hükümetin robotlarını her zamanda taşlayabilirim.Onlar aldıkları emiri yapan robotlardır.Onlar coplarla vursunlar bana bende bakayım.Silahla yaralasınalr ben bakayım.

Yazmayım diyorum dayanamıyorum, %20 işsizlikden kastın eğer DİE yani TÜİK in verileri ise boş konuşuyorsun demektir, 2003 senesinde Tüikde 1 yıl geçiçi memur olarak çalıştım. Tüikin bilgileri, sigortalı olarak çalışan insanları kapsar, ve istatistiki verilere dayanarak yapılır, türkiyede milyonlarca sigortasız olarak çalışan insan var, devlete göre bu insanlar işsiz, ama aslında işsiz değil.

Çok basit bir mantık vardır, çalışan kazanır, evinde amele gibi oturup çalışmazsan birşeyler için çabalazmazsan hiç bi halt olamazsın, bide utanmadan bu şekilde yaptıkdan sonra ben niye az kazanıyorum gibi bir saçmalığa düşüyorsunuz.

4 yıl okul okumuş, yüksek lisansını tamamlamış ve kendini geliştirmiş bir insanlar, bir işçinin bilgisi aynımıdır, senin mantığına göre aynı ücrete taabi olmaları gerekli değilmi bu smiley i koymaktan kendimi alamadım vallaha.

Sen karşındaki insanın lafını dinlersen hiç birşey olmaz, polis sana basın açıklamanı yap git derse yapıcaksın, aksini yaparsan copu yersin, bu senin evindeki düzen gibidir, küçükken babanın lafını dinlemediğinde dayak yemen gibi, babanıda taşlarmıydın sen, ailendemi kapitalistti yoksa ?

az önce söyldiklerime cevap vermedin, lise son sınıftamısın yoksa universiteye yenimi başladın, Ankaradamı okuyorsun yada nerde
    Türkiye Cumhuriyet ile yönetilen demokratik ve gelişmekte olan bir ülkedir, ekonomik krize rağmen dış büyümede önlerde olan devletlerdeniz, Türkiye aslında kimsenin uşağı yada sömürgesi değildir, devlet adamlarının dirayetsizliği sebebi ile zaman zaman sıkıntı yaşanmıştır/yaşanıyordur ama b daimi birşey değildir.

• Türkiye hep gelişmekte bir gelişemedikBizimle veya bizden sonra kurulan bazı ülkelerin ekonomileri bizden daha büyük biz hala gelişiyoruz.Yerli sermaye gelişmeden nasıl gelişeceksin?Dükkana girdiğinde Türk malından çok yabancı marka var.Ha sende başka ülkelere satarsın belki ama onuda yapamıyoruz.Aldığımız mal hep verdiğimizden fazla.Yine kapitalist düzenden düşünüyorsun.Komünist düzende İş sahibi olmak daha kolaydır.Popüler meslekler olmadığı için insanlar tek mesleğe girmek istemezler ve bu yüzden gece gündüz salakça gerekli gereksiz ezberler yapıp sınava tabi tutulmazlar.Milyarlar dershaneye verilmez.Parası olmayan dersahaneye gidemediği için biryere yerleşemeden kalmaz.Devlet babam değil devlet biziz zaten.Düşündüklerimizi açıkça dile getiremiyeceksek hükümeti eleştiremiceksek halk olarak tepki veremiceksek ne anlamı kalır demokrasinin?YArı sömürgeyiz ve Amerikan uşağıyıyız.kendini kandırmaya devam...Sen burda aynı emekle 100ytl kazanıyorsan seni sömüren amerikadaki insan 1000 ytl kazanıyor.

• Nato mermer , nato kafa

Benden nokta, sorularıma bile cevap alamıyorum, açıklamasını yaptığım şeylerinde hala sorgusunu yapıyorsun, hadi selametle
  • All empires at their greatest extent
    British Empire – 33.7 million km2 (1922)[2]
    Mongol Empire – 33.0 million km2 (1270 or 1309)[3][4]
    Russian Empire – 23.7 million km2 (1866)[3][4]
    Spanish Empire – 20.0 million km2 (ca. 1740-1790)[5]
    Qing Empire, China – 14.7 million km2 (1790)[3][4]
    Yuan Dynasty – 14.0 million km2 (1310)[4]
    Umayyad Caliphate – 13.0 million km2 (720 or 750)[6]
    Second French Colonial Empire – 12.3 million km2 (1938)[5]
    Abbasid Caliphate – 11.1 million km2 (750)[4]
    Portuguese Empire – 10.4 million km2 (1815)[5]

hala osmanli diyen var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluedevil86

All empires at their greatest extent
    British Empire – 33.7 million km2 (1922)[2]
    Mongol Empire – 33.0 million km2 (1270 or 1309)[3][4]
    Russian Empire – 23.7 million km2 (1866)[3][4]
    Spanish Empire – 20.0 million km2 (ca. 1740-1790)[5]
    Qing Empire, China – 14.7 million km2 (1790)[3][4]
    Yuan Dynasty – 14.0 million km2 (1310)[4]
    Umayyad Caliphate – 13.0 million km2 (720 or 750)[6]
    Second French Colonial Empire – 12.3 million km2 (1938)[5]
    Abbasid Caliphate – 11.1 million km2 (750)[4]
    Portuguese Empire – 10.4 million km2 (1815)[5]

hala osmanli diyen var

şimdi bende baktım

19-Göktürk Khaganate - 6.0 million km2
    21-Uyghur Khaganate - 5.5 million km2
    24-Ottoman Empire - 5.2 million km2

toprak olarak 24.büyük imparatorluk osmanlı imparatorluğu

• quote:

Nato mermer , nato kafa

Benden nokta, sorularıma bile cevap alamıyorum, açıklamasını yaptığım şeylerinde hala sorgusunu yapıyorsun, hadi selametle

Senin gibi kendini çok bişey sanan insanla tartışanda hata açıklamısını yapmışta ben hala onları sorguluyormuşum.Neyine cevap vereyim?Koca gün köle gibi çalışıp 1 avuç para aldığın insan canının en ucuz olduğu sistemi savunmaya devam ediyorsun hala.Ülke gelişiyormuş diyosun bunu mu sorgulamıcam?Hergün dış borcumuz artıyor.Sen artık böyle yaşamayı kabul etmişin zaten kapitalist düzenin sizlere yaptığı baskıda bu.Baş kaldıracak cesaretin yok.Toplumdaki koyunlardan başka düşünenleri suçlu görüyorsunuz.Hergün ülkenin kanının emildiğinin emeğinin çalındığının farkında değilsin.Senin gibi bu düzene kader diyerek kabul etmiş insanların sözünle dönücek değilim.1 Mayısta Taksimde ''savaş bitmedi yeni başlıyor'' diye bağırıken bana orda su satan kişinin ''savaş hiç bitmediki yeniden başlasın yiğen'' diyen adam için Orda 1 Mayıs marşını tek bir ağızdan söyleyen işçiler,memurlar,çiftçiler ve diğer insanlar için uğraşan biriyim.

Yeter bu akdar madem.İnternettende siyaset bi yere kadar tartışılır.Anlatmak istediğim daha birçok şey var ama zamanım yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArjesT -- 27 Mayıs 2010; 20:52:56 >

• quote:

quote:

Nato mermer , nato kafa

Senin gibi kendini çok bişey sanan insanla tartışanda hata açıklamısını yapmışta ben hala onları sorguluyormuşum.Neyine cevap vereyim?Koca gün köle gibi çalışıp 1 avuç para aldığın insan canının en ucuz olduğu sistemi savunmaya devam ediyorsun hala.Ülke gelişiyormuş diyosun bunu mu sorgulamıcam?Hergün dış borcumuz artıyor.Sen artık böyle yaşamayı kabul etmişin zaten kapitalist düzenin sizlere yaptığı baskıda bu.Baş kaldıracak cesaretin yok.Toplumdaki koyunlardan başka düşünenleri suçlu görüyorsunuz.Hergün ülkenin kanının emildiğinin emeğinin çalındığının farkında değilsin.Senin gibi bu düzene kader diyerek kabul etmiş insanların sözünle dönücek değilim.1 Mayısta Taksimde ''savaş bitmedi yeni başlıyor'' diye bağırıken bana orda su satan kişinin ''savaş hiç bitmediki yeniden başlasın yiğen'' diyen adam için Orda 1 Mayıs marşını tek bir ağızdan söyleyen işçiler,memurlar,çiftçiler ve diğer insanlar için uğraşan biriyim.

Yeter bu akdar madem.İnternettende siyaset bi yere kadar tartışılır.Anlatmak istediğim daha birçok şey var ama zamanım yok.

Turkler dunyaya kac defa hukmetmistir

• Sen gelişen(!) Türkiye'yi izle.Türkiye Sömürülmüyor tabi.Amerika uşağıda değiliz.Çok tozpembesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArjesT -- 27 Mayıs 2010; 21:11:30 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.