Şimdi Ara

Türkiyede Mu Online öldümü? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: |ı N3SRi ı|

ohaa ya anılarım depreşti hakkımı yemeyin bende iyiydim şimdi :))

vaay nesri seni buralarda gormeyeli uzun zaman oldu :D
  • muonline değilde inşaat işiyle uğraşıyoruz artık :))
  • quote:

muonline değilde inşaat işiyle uğraşıyoruz artık :))

kim muonline ile ugrasıoki mazide kaldı herşey :D

ama bi server fena olmazdı :P
  • gaz mı veriyorsun :) unuttum desem inanırmısın saçma geliyor sadece ortamı gerçekten hoştu kazandığım insanlar var
  • quote:

gaz mı veriyorsun :) unuttum desem inanırmısın saçma geliyor sadece ortamı gerçekten hoştu kazandığım insanlar var

aynen ortamı cidden hoştu bende sadece ortamı için seviodum o oyunu :) serverda herkez birbirini tanırdı S.a hoşgeldin vs :)
  • Muonlineyi ben insanın kanına giren bir "virüs" olarak tanımlarım kanımca.Sebebi ise zamanında bilenler bilir Türkiyenin sanırsam ilk muonlie serveri "darklordmu" idi.Versiyonu tabiki versiyonların babası 97 d.O zamanlar pc olmadığı için arkadaşımınn bakkalına gider oyunu izlerdim.sanırsam ya 2002 yada 2003.daha sonra internet kafade muturk ile tanıştım.Kesintisiz saatlerce pc basında mu oynadığım zamanları bilirim.En kral Türk serveri benim için Kingmu idi.Sansarın kingmusu.Tam bir aile ortamı oluşturmuştuk.Ben muonlineyi hep muhabbet için oynarım.O yüzden en zayıf karekter ve kolay kasılan karekter olan "MG" kasarım.Aslında muonline ölmedi.Yukarıdaki arkadaşlarımızında bahsettiği gibi hem güvensizlik ortamı var ortalıkta hemde grafikleri bahsedildiği gibi hep aynı.Hiç bir zaman knight ve metini sevemedim.Eğer onlardaki grafik muonlinede olsa asla vaz geçilmiyecek bir serüven olurdu.Benim açımdan en kral versiyhon 97 d.yeni çıkan hiç bir versiyonu sevmiyorum.O zamanlar yaşları küçük olan kardeşlerim beni ara sıra muonline oynarken görürken "Abi hala bırakmadınmı" dior.yani tatlı ama bağımlılık yapan bir "virüs" muonline.Bence Türkiyede de ölmedi.Biraz araştırısanız 5-6 yıldır ayakta duran serverler var.yeterki araştırıp bulun.

• iyi bilirdik ne diyelim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: RE5P3CT

iyi bilirdik ne diyelim :)

Aha herkes toplaştı bi server kurda oynuyak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faewox

quote:

Orijinalden alıntı: RE5P3CT

iyi bilirdik ne diyelim :)

Aha herkes toplaştı bi server kurda oynuyak

kısmet diyelim alperim bakarsın o da olur :)
  • İnşallah olur abi.. Ben MuOnline ile tanışmam 7. sınıfta ikendi yani 9 sene olmuş vay be.. Reality mu oynanırdı tüm kafelerde nevşehirde beni de bir arkadaşım half lifeye alıştırmıştı onlarla giderdik arada sonra bunu gördüm tabii imrene imrene izlerdim çok hoş gelirdi lorenciadaki küçücük böcükler bile:D

Sonra bende başlamak istiyorum dedim kafeci pislik üyeliğin paralı olduğunu söyleyerek 20tlmi çarpmıştı tabii ingilizce yok:D O gün bir başladım günde 5-6 saat dershaneye gitmez kafede sadece mu oynardım. Bir kere kavga ettim burnum kırılıyordu neredeyse ne için?!! 1 BLESS İÇİN:DD Sonra server kapandı, psychic,dragon,israil vs vs derken ingilizcem gelişti. Çok güzel combo yapmaya başlamıştım psychic 1.02N'de en güçlü karakter bendi hatta Hyon set dizmiştim Lucklu+13:D Helmi kimsede yoktu:D Ekranı kapatıp öyle basardık arkadaşlarla o denli zevkli günlerdi..

Yazarken bile tüylerim diken diken inanır mısınız.. Hep hayal etmiştim bir server açmayı admin olmayı..

Tabii zamanla ilk aldığım o zevki arar oldum. Lorenciadaki ilk budge dragon kesişimi yada onlarca saat cyclope kestiğimizi.. Kundunları kesmek için 1.5 saat uğraştığımızı.. Yıllar geçti hala zevki bitmedi.. Bir özelliği yok aslında ama muıhabbeti çok ayrı.. Öyle dostlar kazandım ki bu oyunla.. Sonra admin oldum kendi serverimi açtım, çok güzel gidiyordu herşey sabah 8lere kadar uğraşıyordum tam sistemi oturttum herşey tamam forum bile vbulletin derken.. Bir sorun çıktı özel hayatımda kapatmak zorunda kaldım.. Daha tadını alamamıştım bile ama ne yapalım nasip..

Hala o ilk günlerimi düşünmekteyim ve hala combo yapmanın tadını arar haldeyim ama bıraktım.. Tutuyorum kendimi başlamayacağım.. Yine de söylenecek son söz:

NE KAVGAMIZ BİTTİ NE DE SEVDAMIZ.. BİR AŞKTIR MU ONLİNE..

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan1992

İnşallah olur abi.. Ben MuOnline ile tanışmam 7. sınıfta ikendi yani 9 sene olmuş vay be.. Reality mu oynanırdı tüm kafelerde nevşehirde beni de bir arkadaşım half lifeye alıştırmıştı onlarla giderdik arada sonra bunu gördüm tabii imrene imrene izlerdim çok hoş gelirdi lorenciadaki küçücük böcükler bile:D

Sonra bende başlamak istiyorum dedim kafeci pislik üyeliğin paralı olduğunu söyleyerek 20tlmi çarpmıştı tabii ingilizce yok:D O gün bir başladım günde 5-6 saat dershaneye gitmez kafede sadece mu oynardım. Bir kere kavga ettim burnum kırılıyordu neredeyse ne için?!! 1 BLESS İÇİN:DD Sonra server kapandı, psychic,dragon,israil vs vs derken ingilizcem gelişti. Çok güzel combo yapmaya başlamıştım psychic 1.02N'de en güçlü karakter bendi hatta Hyon set dizmiştim Lucklu+13:D Helmi kimsede yoktu:D Ekranı kapatıp öyle basardık arkadaşlarla o denli zevkli günlerdi..

Yazarken bile tüylerim diken diken inanır mısınız.. Hep hayal etmiştim bir server açmayı admin olmayı..

Tabii zamanla ilk aldığım o zevki arar oldum. Lorenciadaki ilk budge dragon kesişimi yada onlarca saat cyclope kestiğimizi.. Kundunları kesmek için 1.5 saat uğraştığımızı.. Yıllar geçti hala zevki bitmedi.. Bir özelliği yok aslında ama muıhabbeti çok ayrı.. Öyle dostlar kazandım ki bu oyunla.. Sonra admin oldum kendi serverimi açtım, çok güzel gidiyordu herşey sabah 8lere kadar uğraşıyordum tam sistemi oturttum herşey tamam forum bile vbulletin derken.. Bir sorun çıktı özel hayatımda kapatmak zorunda kaldım.. Daha tadını alamamıştım bile ama ne yapalım nasip..

Hala o ilk günlerimi düşünmekteyim ve hala combo yapmanın tadını arar haldeyim ama bıraktım.. Tutuyorum kendimi başlamayacağım.. Yine de söylenecek son söz:

NE KAVGAMIZ BİTTİ NE DE SEVDAMIZ.. BİR AŞKTIR MU ONLİNE..

Başlarsın başlarsın

• Ozaman bütün şu ana kadar server Kurmuş arkadaşları Kar Amacı Gütmeyen Bir server Kurmaya Çağırıyorum çağırım ses getirirse başlayalım :)

Edit: Amaç fazla kişi ile düzgün server kurmak olur fazla kişi olduğundan herkez bi elinden tutsa server yürür AMA KESİNLİKLE KAR AMACI düşünmeden yapılmalıdır olduki EKSTRA kazanç sağlandı Ekstra KAZANÇ tatmamen server adına kullanılır boylece sıkıntı olmaz dediğim gibi belli bir sure kendi cebimizden ayarlarız daha sonra Kendini Çarkını döndürebilecek kadar kazanç getirse bile yeter amaç BÜTÜN Eski Muonline oyuncularını tekrar bir araya getirmek Haftada 1 kez olsa CS kapışmalarına girmek eğlenmek muhabbet etmek :) yanlışım varsa Düzeltin Bu konuya yazan arkadaşların çoğunun server açtığını biliyorum hepimiz yönetimde olsa en azından MuOnline i bi şekilde yaşatmış oluruz ben MuOnline Çok güzel oyun demiyorum az çok herkezin anısı var benimde ilk MMO m olduğu için hala nekadar basit bir oyun gorsemde Çok farklı bir bakışım var :) hiçbirzaman o bakış açımın ölüceğine inanmıyorum.Server açan arkadaşların çoğunun hayatını değiştiğini biliyorum çoğu belki PC başında bile vakit geçirmiyor ama eminimki Foruma geldiğinde MuOnline Sekmesine bir kere tıklıyor ve ne olup bittiğini görmek için girdiklerinden eminim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inspiretr -- 9 Kasım 2012; 14:31:15 >

• Helal olsun. Duygularıma tercüman olmuşsun aynen öyle bakmadan duramıyorum ne yazıkki:D

Dediklerin ancak şu şekilde olabilir bence; mesela 6-7 kişi olsa farklı farklı test falan yapılır vs. server test sürümde açılır, daha sonra bakıldı 1 ay sorun yok server resmi bir şekilde açılır ama açılacağı zaman bu 6-7 kişiden en fazla 2 kişi kalmalı diğerleri çekilmeli. 2 kişi bile Adminlikte çok ama 6-7 imkansız sinirlenir, tartışır, onun arkadaşı item ister, o birine söz vermiştir coin verir vs vs. Bu işi yapacak kişilerin Admin olabilecek olgunluğa sahip olması da çok önemlidir.

x kişisi vardı mesela benim GM'imdi adamın arkadaşları sürekli item istiyordu ben vermedim tabii işler iyi gitmedi, Gmlikten çıkarttım, başka bir X kişisi gizlice arkadaşlarını kasıyor GM karakterle vs. gerektğinde cezayı verebilecek yani bunu yapabilecek kişiler olmalı, sabırlı ve dürüst.

Bakınız Gla-diatus oynuyorum, herşey son derece resmi en küçük bir şeyde cezanı çekersin. Bu sistemi oturtmamız gerekir ilk olarak. Türkiye MuOnline'ları bu yüzden ilerlemiyor.

Son söz: Ben görev almaya hazırım ama işin içine kesinlikle donate girmemeli. 3-5 kişi birleşsek kralını yaparız emin olun. Ama olgun kişiler olması şartıyla ve ilk başta biraz vakit ayırmak gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BigOTTOMAN1453 -- 9 Kasım 2012; 18:42:36 >

• Oyunu açsak oyuncu yok hocam
  • quote:

Helal olsun. Duygularıma tercüman olmuşsun aynen öyle bakmadan duramıyorum ne yazıkki:D

Dediklerin ancak şu şekilde olabilir bence; mesela 6-7 kişi olsa farklı farklı test falan yapılır vs. server test sürümde açılır, daha sonra bakıldı 1 ay sorun yok server resmi bir şekilde açılır ama açılacağı zaman bu 6-7 kişiden en fazla 2 kişi kalmalı diğerleri çekilmeli. 2 kişi bile Adminlikte çok ama 6-7 imkansız sinirlenir, tartışır, onun arkadaşı item ister, o birine söz vermiştir coin verir vs vs. Bu işi yapacak kişilerin Admin olabilecek olgunluğa sahip olması da çok önemlidir.

x kişisi vardı mesela benim GM'imdi adamın arkadaşları sürekli item istiyordu ben vermedim tabii işler iyi gitmedi, Gmlikten çıkarttım, başka bir X kişisi gizlice arkadaşlarını kasıyor GM karakterle vs. gerektğinde cezayı verebilecek yani bunu yapabilecek kişiler olmalı, sabırlı ve dürüst.

Bakınız Gla-diatus oynuyorum, herşey son derece resmi en küçük bir şeyde cezanı çekersin. Bu sistemi oturtmamız gerekir ilk olarak. Türkiye MuOnline'ları bu yüzden ilerlemiyor.

Son söz: Ben görev almaya hazırım ama işin içine kesinlikle donate girmemeli. 3-5 kişi birleşsek kralını yaparız emin olun. Ama olgun kişiler olması şartıyla ve ilk başta biraz vakit ayırmak gerekiyor.

Açılacak olan bir serverda bırak 2 admini, yeri geldiğinde 4-5 yönetici bile yetmeyecek durumlarda bulundum. Hani bu saatten sonra bir server açmayı düşündüğümden değil ama, açmayı düşünecek arkadaşların başarıya ulaşmalarında etken yaratacak ufak birkaç tüyo verebilirim. Server açmayı planlayan arkadaşlar;

Öncelikle iyi anlaşabildiği, hiçbir konuda fikir ayrılığına düşmediği bir takım kurması gerekmektedir.
    Takımdaki kişilerin bol vakti olmalıdır, keza en ufak bir sorun çıktığında anında müdahale için
    En önemli etken ise takımın kafasında bir hedef olmalıdır. Sürekli büyük düşünmeleri gerektiğini unutmamalıdır.

Ekip son maddeye ne kadar uyum sağlayabilirse buda sizi o kadar çok profosyonel yapar.

Evlendiğim için bu tarz işlerden elimi ayağımı çektim. Fakat sağlam bir takım kurmuş birileri server açtığında desteğimi eksik etmem. Umarım mu online'ın sadece fullenip set yapmaktan ibaret olmadığını anlamış, oyuncuya boş gezme fırsatı vermemek mentalitesiyle bir server açılır da bende ranking'deki yerimi alırım.

• Benim demek istediğim sıradan bir server ile kendini ıspatlama çabası deil amaç Türkiyede MuOnline Camiasını tek bi serverda (Kolay bir server tercih sebebimdir neden derseniz dediğim gibi birçok arkadaş elini kolunu oyunlardan kesti mesela Xobi evlendim ilgilenemiyorum diyor bu arkadaş gelipde gece yarılarına kadar char kasmaz ..) Canlı tutmak muhabbet ortamı sunmak ve Haftada 1 gün herkezi 1 araya topluyacak şekilde CS savaşlarının olması kanısındayım .Hani bir aile ortamı gibi bir ortamı oluşmasını istiyorum açıkcası akşamları arkadaşların gelip deviasta muhabbet etmeleri gibi.

Açıkcası ben elimden geldiğince Destek vermeye hazırım ki destek görürsek :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xoßi

quote:

Helal olsun. Duygularıma tercüman olmuşsun aynen öyle bakmadan duramıyorum ne yazıkki:D

Açılacak olan bir serverda bırak 2 admini, yeri geldiğinde 4-5 yönetici bile yetmeyecek durumlarda bulundum. Hani bu saatten sonra bir server açmayı düşündüğümden değil ama, açmayı düşünecek arkadaşların başarıya ulaşmalarında etken yaratacak ufak birkaç tüyo verebilirim. Server açmayı planlayan arkadaşlar;

Öncelikle iyi anlaşabildiği, hiçbir konuda fikir ayrılığına düşmediği bir takım kurması gerekmektedir.
    Takımdaki kişilerin bol vakti olmalıdır, keza en ufak bir sorun çıktığında anında müdahale için
    En önemli etken ise takımın kafasında bir hedef olmalıdır. Sürekli büyük düşünmeleri gerektiğini unutmamalıdır.

Ekip son maddeye ne kadar uyum sağlayabilirse buda sizi o kadar çok profosyonel yapar.

Evlendiğim için bu tarz işlerden elimi ayağımı çektim. Fakat sağlam bir takım kurmuş birileri server açtığında desteğimi eksik etmem. Umarım mu online'ın sadece fullenip set yapmaktan ibaret olmadığını anlamış, oyuncuya boş gezme fırsatı vermemek mentalitesiyle bir server açılır da bende ranking'deki yerimi alırım.

Xobiye sonna dek katılıyorum.Bu arada mutluluklar dilerim kardeşim.Mu online server açan arkadaşların bence gözden kaçırdıkları bir konu var.Demiyorumki herkes hatalı yada yanlış yapıyor.Benortaya konuşuyorum kimseyi kasdetmiyorum yanlış algılanmasın.Her işte başarının sırrı iyi bir ekip,güvenilir insanlardır.Eğer Mu onlinede sağlam bir ekibiniz varsa ve olaylara çıkar amacı gütmedenanında müdahale edebiliyorsa o işten verimalırsınız.Sonuçta han gi server olursa olsun hiç bir playerin sorunu,isteği bitmez.Bu işler "server benim işinegelirsenkasarsın gelmezse ...!" ilede olmaz.
    Çok sabırlı bu işlere gönül vermiş güvenilir insanlar olmalı.Öncelikle hedeflerin açık oması ve her konuda görüş birliğine varılmış olmalı.Varsayın gm aldınız adam gizlice arkadaşlarına jewel,set parçası vermemeli,party atıp onu kasmamalı ki serverin güvenilirliği olsun.En kral serveri kurun,hiç açığı buğu olmasın ,eğerki takımınızın zincirlerinde bir hazarlı halka var ise,o zincir ilerde geride kopar.Zaten mu onlinede de bir playerin hakkını yerseniz ne onu nede başkasını artık o serverde tutamazsınız.

Yıllarca mu online oynayan,adminlik gmlik yapmış biri olarak azıcıkta olosa tecrübelerimdenyola çıkarak yukarıda da xobi kardeşime hak veriyorum.Ben her zamanki yazılarımda olduğu gibi yine bahsedeceğim ki,diğer bir konu Türkiyemizde server sahiplerinin çoğunun birbirine düşmani şekilde bakması.ben bu olayı bir türlü çözemedim arkadaşlar.
    Türkiyede isterimki bir çok yi server olsun,rekabet olsun.Rekabet kaliteyi doğurur.İyi hizmeti doğurur.Rekabet demek ,bir başkasının serevrini acaba nasıl hacklerim demek deil!Bunlar emeklerle oluyor.İşte o yüzden Mu online playerlerinin güveni kalmadığından serverlere,mu oynamak pek iztemiyor kimse.
    Neden herkes eski mu online anılarını anlatıyor?Çünkü o zmanlar bu kadar çekememezlik ve hırs yoktu.Bir çok kişide bu işten anlamıyordu.Şİmdilerde herkes server kuruyor.Önemli olan server kurmak deil,önemli olan playerlerin dilinden anlamaktır.

Gm,Admin olunca insanlara hava atmak deildir,server sahibi olmak veya açmak.Gerçek yaşamda bile ürün pazarlarken öncehedef kitlenin isteklerine önem verilir,kaale alınır,yeri gelir öz veride bulunulur.Amacım kimselere akıl vermek deil asla ama benim görüşüm bunlar.İsteyen hak verir isteyenolumsuz bulur ,görecelidir.Her şeyin hayırlısı.Belki bir gün güzel bir kaç server olur,herkes yine toplanır,gönlünceeğlenir.
    kim bilir......

• quote:

Hadi Ama sadece 1 arkadaşmı benle aynı düşüncelere sahip :)?

• kurulumunu anlattım çoğu kişi yazdı üst konuydu sonra kaldırdılar kuran 2 gün sonra kapatıyo... osiris ( murat abi ) h4pp3 ( evren ) nelerini kurdular bizde nelerini kurdukda a rtık eskisi gibi oynayan yokki hacı yeni oyunlar çıktı çoğu kişi bıraktı
  • mu başka ya.. Grafiğin gözümde fazla önemi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.