Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

Türkiye’nin İnternet Kalite Haritası Çıkarılıyor !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
7
Favori
4.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türkiye’nin İnternet Kalite Haritası Çıkarılıyor !!!
  • Hocam Netspeed neden yok?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusobreak

Hocam Netspeed neden yok?
    Merhaba,
    Aslında şu an için abone sayısı yüksek belli başlı operatörlerle başlattık uygulamamızı. Önümüzdeki günlerde gelecek olan güncellemeyle birlikte yeni İSS'leri de sisteme dahil etmiş olacağız
  • Haritaya veri konusunda desteklerinizi bekliyoruz arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel uygulama. Ekleme yaptım. Umarım duyulur Türkiye bazında, belki bir umut firmalar bunu göz önünde bulundurur.
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Bu verileri xDSL ve FTTx olarak ayırma durumu olabilir mi?
  • Veriler gonderildi basarilar 👍🏾

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    FTTx demek bina mahalle yada eve kadar olabilir demek. siz FTTH demek istedini sanırım.
    Verileri adsl vdsl gpon ve docsis olarak ayırdık. adsl,vdsl ve gpon FTTx e girmektedir.
    Yok, ben şunu söylemeye çalıştım ;
    FTTx olarak fiber(ONT ve binaya kadar) ===> FTTH+FTTB
    xDSL olarak ===> ADSL+VDSL

Şikayet kısmı genellikle kronik altyapı sorunu olan xDSL'den geliyor ve ISS'ler (Taşeronlar) bu yüzden sürekli eleştiriliyor.
    xDSL altyapı SoL'ün de TT'nin'de olsa kronik bir sorun olduğu zaman Oris, Netspeed, Milleni, VDF vs. sürekli şikayet çıkıyor.
    O yüzden bakır altyapıyla fiber altyapının memnuniyet verisini ayırsak daha iyi olur gibi?
    FTTB için VDSL ile hizmet alan da bir çok yer var. Sorunların büyük bir kısmının xDSL de olma sebebi abone sayısının xDSL de olması.
    Sistem içinde değerlendirmeler ayrı ayrı yapılcak şekilde tekrar planlanabilir.
  • Bildiğim 2 mevki için giriş yaptım elinize sağlık, faydasını görenler mutlaka olacaktır.

Teşekkürler.
    O zaman daha kapsamlı bir eleme yapmak daha mantıklı olmaz mı?
    Modeme RJ11 yada RJ45 kablosu mu giriyor?
    RJ11 giriyorsa xDSL, RJ45 giriyorsa FTTx gibi?
    Koax giriyorsa zaten kablonet altyapı.
    Detaylı bilgi almak bizimde işimize gelir ama sadece ufak bir kitleyi değil genel olarak hitab etmemiz gerektiği için çok fazla detay bilgi istemiyoruz. Detay bilgi istediğimiz bunun büyük kısmı gelişi güzel yada hatalı doldurulduğunu hatta çok fazla bilgi istenince kullanıcılar tereddüt hissediyor yada üşendikleri için formları doldurmamaları gibi bir durumda var. Buda elimizde hatalı ve daha az veri birikmesine sebep oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ULTILIX -- 1 Eylül 2019; 3:10:33 >
  • Arkadaşlar destekleriniz için teşekkürler. Destekleriniz sayesinde dikkat çekecek veri sayisina yavaş yavaş ulaşmaya başladık. Daha fazla ses getirebilmek için daha fazla yardımınıza ihtiyacımız var.

• Türk Telekom'un abone sayısı 40 milyonun üzerindeyken, bölge bazlı da olsa diğerleriyle bir tutmak bana doğru gelmiyor. Anca TT Fiber ve SOL Fiber abonelerini karşılaştırırsak bir şeyler çıkar. Öyle de TT'un fiber abone sayısı SOL'u katlar. Kaça katlar bilemem. 40 milyon abonenin içerisinde kim bilir ne kadar memnun abone var. Onların sesleri pek çıkmaz. Bizim sitede 300-400 tanesinin sesi hiç çıkmıyor mesela.
  • Site için bir öneri yapmak isterim en azından ben görmedim bunu ama adres arama özelliği olması iyi olabilir insanlar taşınacağı yerdeki kullanıcıların yorumlarını da görebilir böyle konum özelliği olunca bulunduğun konumdan farklı bir yere bakmak zor oluyor
  • alicandogu A kullanıcısına yanıt
    Şuan için haritadan istediği konuma yakınlaşarak bakabilirler. Arama özelliği ilerleyen günlerde belki getirebilir.
    Cok yararli bir sey yapmissiniz tebrik ediyorum fakat tekrar eskisi gibi nasil kullanicagim/iz

• quote:

Orijinalden alıntı: Talhac21

Cok yararli bir sey yapmissiniz tebrik ediyorum fakat tekrar eskisi gibi nasil kullanicagim/iz
    Eskisi gibi kullanmaktan kastınız tam olarak nedir acaba? Yardımcı olmaya çalışalım, teşekkürler

• serhatyucell kullanıcısına yanıt
    Ben yanlis kullanmisim ama yinede gps acik olmasina ragmen acin diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Talhac21 -- 14 Eylül 2019; 13:9:52 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.