Şimdi Ara

TÜRKİYE'NİN İLK MOD AMFİSİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
1
Favori
19.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beğenen arkadaşların hepsine teşekkürler. Takdir edilmek güzel şey. Sormak istediğiniz şeyler varsa sorabilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışırım.
  • sadece göze değil kulağada hitap ediyor özelliklerine bakılkırsa
  • Tebrikler oldukça güzel gözüküyor.
    Eagle programında hazırladığınız PCB'leri de (eğer cihaz üzerinden gelir kazanma amacınız yoksa tabii ki!) burada indirmeye sunmanız, birçok yeni başlayan arkadaşlar için oldukça yararlı olacaktır.
    Saygılar
  • quote:

Beğenen arkadaşların hepsine teşekkürler. Takdir edilmek güzel şey. Sormak istediğiniz şeyler varsa sorabilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışırım.

trafoyu sardırdın mı
  • quote:

Orjinalden alıntı: mau

quote:

Beğenen arkadaşların hepsine teşekkürler. Takdir edilmek güzel şey. Sormak istediğiniz şeyler varsa sorabilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışırım.

trafoyu sardırdın mı

Evet trafo sardırıldı. Karaköy deniz tarafında. Fiyatını bilemiyeceğim çünkü ben eskiden sardırmıştım. Ama 60-70 ytl civarı olabilir
  • abi pcb ler yesil siz mi yaptınız
    ayrıca subwoofer devresini bi anlatsan iyi mi yani
  • pcb ler eagle programıyla çizilmesi bize ait. Piyasaya siparişle yaptırdık.
    Sub devresinde left right girişleri ayrı ayrı. Bu iki giriş birleştirilip 100 Hz altını geçiren filtreden geçtikten sonra subwoofer amfisine gidiyor. Gayet güzel çalışıyor. Baya derin basları var.
    http://www.geocities.com/modamfi/Subwoofer_out.gif

quote:

Orjinalden alıntı: mau

abi pcb ler yesil siz mi yaptınız
    ayrıca subwoofer devresini bi anlatsan iyi mi yani
  • osman abi yaptırdığınız pcblerin maliyeti ne oldu yesilli olarak
    subwoofer devresinde 100K potans mı
    ustteki direnc acıklamaları cıkıs frekansı icin mi yani direnc değerleri değistirilerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mau -- 26 Şubat 2006; 15:02:29 >
  • PCB ler cihaz başına 40 ytl ye yapıldı. 100 k olan trimpot evet. Çıkış kazancını ayarlamak için. Volume gibi bişey yani. Direnç açıklamaları da çıkış frekansı için. Ben 100 Hz e göre taktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 26 Şubat 2006; 17:24:26 >
  • toplam maliyeti nedir üretip satabilirmisin nerde üretiyorsun
  • Ds1669 ları nerden aldınız.

Tda7294 lerin orjinallerini mi aldınız.Piyasa çakma tda7294 kaynıyor.Nerden aldınız.
  • arkadaşım ne yazıkki Türkiyedeki TDA7294 entegrelerinin çoğu patates baskı!

Yurtdışında birim fiyatı 14 euro ya satılan TDA 7294 memleketimizde sadece 4 YTL sencede anarmol değilmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: taka8604

arkadaşım ne yazıkki Türkiyedeki TDA7294 entegrelerinin çoğu patates baskı!

Yurtdışında birim fiyatı 14 euro ya satılan TDA 7294 memleketimizde sadece 4 YTL sencede anarmol değilmi?

WALLAHİ BEN BIR URU YAPTIM TDA7294 ENTEGRESI ILE AMFİ BABALAR GİBİ HARIKA CALIŞIO....ARABALAD İÇİN OLAN AUDİOBAHN 500W WOOFER I BAGLADIM VALLAGI MAHALLEDEKILER AYAKLANDILAR NE OLUO DIE

• ya çok özür dileyerek araya gireceğim ama. bu ampli yi kullanmanızın sebebi nedir. önceki konulardan işte dönüşmüş ses sinyali salınımlarını (titreşimlerini) büyüten ve kuvvetlendirdiğini örendim ama tam olarak kullanımı veya sağladığı fayda nedir??
  • daha yüksek ses şiddeti ile ses dinlemek amaç.
    sadece bu anlayacağınız. bir walkman in sesi ile bir müzik setinin ses şiddetleri arasındaki farkı bu cihazlar sağlıyor.
    Saygılar.
  • e peki eve aldığımız bu 5+1 sistemde buna gerek var mıdır ki. zaten onlar oluyo 700Watt. ampli ye bi daha ne ihtiyaç var ki?
  • tamam ozaman. binlerce dolar ver al. 700 watlık sistem. kendi el emeğinden bişey olmasın. bizimle ne alakası var senin konunun?
    quote:

Orjinalden alıntı: zibidi_gonzales

e peki eve aldığımız bu 5+1 sistemde buna gerek var mıdır ki. zaten onlar oluyo 700Watt. ampli ye bi daha ne ihtiyaç var ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 1 Mart 2006; 15:56:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: osman_goksel

tamam ozaman. binlerce dolar ver al. 700 watlık sistem. kendi el emeğinden bişey olmasın. bizimle ne alakası var senin konunun?
    quote:

Orjinalden alıntı: zibidi_gonzales

e peki eve aldığımız bu 5+1 sistemde buna gerek var mıdır ki. zaten onlar oluyo 700Watt. ampli ye bi daha ne ihtiyaç var ki?

abi niye kızıyosun. ben sizin yaptığınız işi taktir ediyorum. ama ben ne sormuşum? ev sineması gibi bir sistemin yanında bir de ampliye ihtiyaç varmı demişim. sen sinirli bi şekilde de olsa ne demişin? gerek yok demişin. eyw. bundan sonra her soru soracağımızda yeni topic açarız.

• aman açmayın deermişiim.
    Herhalde yaani 5+1 i olan bir kişiye gerekmiyor ama burada zaten amaç el yapımı bir cihazın kullanım zevkini tatmak. Buna amatör zevk de deniyor. Zaten cihazın resimlerine bakarsanız bu işin tamamen hobi amaçlı ama kaliteli bir ses sistemi kullanma zevkine yönelik olduğunu anlayabilirsiniz. Bu bir nevi kendi yaptığı model uzaktan kumandalı arabayı kullanmak gibi birşey. Normalde insanlar mesela 3-4 bin $ lar harcayarak muhteşem arabalar alıp kullanabildikleri halde bunun yanında tamamen kendi yaptıkları cihazları da kullanabiliyor. bir nrvi böyle düşünün yani.
    Saygılarımla.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.