Şimdi Ara

Türkiye'nin ikinci astronotu uzay yolculuğuna hazırlanıyor: Tuva Cihangir Atasever (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben bu duruma çok negatif değilim ama sanki halkın refahı ile paralel gitmeli gibi. Devletin itibarı da önemli ama

mesela Hindistan güneşe sonda gönderiyor yine de gözümde itibarı yok. Çünkü halkı sefalet içinde, hijyensiz yaşıyor.

Daha uygun ekonomik sıkıntı olmayan bir zamanda itibar amaçlı yapılabilir, ona karşı değilim. 55 milyon normalde devletler ölçüsünde büyük bir para değil.

Geçen yıl yaşadığımız deprem, evsizler, beklenen İstanbul depremi derken şu an itibar kasmak için para harcamak çok uygun değil gibi.

• Seçim reklamı hepsi parayı evsizlere kullansalar daha iyi olurdu

• Astronot kelimesini her gördüğümde aklıma Halil Kayıkçı geliyor :D

• Bence. Refarandum. Oylaması olsun. Uzaya gitsinmi gitmesin mi diye halka sorulmalı ??

• Türkiye dar boğazdan geçerken yüksek enflasyon ve kötüye giden bir ekonomi ve sürekli artan döviz yüzünden vatandaşın alım gücü düşüp halk fakirleşirken oy toplamak uğruna uzay araştırmalarında bizde varız demek için milyon dolarları harcamak bence doğru bir karar değildir. İlk astronotumuz Alper Gezeravcının yaptığı deneylerin Türkiye'ye ne kadar katkı sağladığını da uygun dille anlatsınlar anlayalım.Emekli 10. 000 lira maaşla geçinmeye çalışıyor bu nasıl mümkün olur bunu araştırsınlar

• 55+ 55 = 110 milyon dolar. Bu parayi kim amerikaya veriyor ? Kimin cebinden cikiyor ? Uzaya parayla astronot göndereceginize halkinizi besleyin ilk önce. Yada kendi firlatma binasini ve roketini yapin öyle gönderin.

• çok saçma ve yapay bir çocuk ayrıca bunun ust7nddn hanginyalan dolan çevrilecek bakalım....nerden buluyorlar bu yapay çocuk tiplerini anlamadım doğrusu geçen izledim birileri söylee yapay böyle yao demiş anlaşılan aşırı sinir oldum tipe.bu ne yapacakmış uzayda çiğ köfte ni

• 55 milyon dolar ver uzaya gidiyorum diyorlar bunlari goturende nasil turizm sirketi varsa onun gibi uzaya turist goturuyor yaaa Türkiyede uzay ile ilgili neyi var ekonomi batmiş insanlar aclik ainirinin altinda gecinemiyor 55 milyon dokari uzaya atiyor CB halen neyden bahsediyorsunuz ilk önce ekonomimiz duzelmeli uzay araştirnalari icin bir yer yapilmali 1 ay önce bir gencimiz uzay bilmem ne bölümünü bitirmiş iş bulamadi intihar edip öldü şimdi uzaya adam gönderiyoruz diye erdoğan show yapiyor sizce akilli mi yaptiklari bu kadar sıkıntı icındeyken Türkiye neyin pesinde babasinin parasi gibi dagitiyorlar bilime karşi degilım ama bunu bilimlenyakindan uzaktaan alakasi yok bunlari secim malzemesi icin kullanacaklar

• Depremler oluyor bilimadamlari bas bas bagiriyor ama bosverin yerdekiler ölsün bizim isimiz goklerle uzaya cikalim (!)

• İtibarı, propagandayı, bilimsel çalışmaları, yatırımları geçtim hani kadın bir astronot gönderecektik ikinci gökmen olarak

• Arkadaşlar deney diyor ya astronot arkadaş bir tanesini dünya ile paylaştı çok önemli bir deney ne o diye merak ediyorsanız UZAYDA EŞYALARIN İLERİ DOĞRU ATILMASI öteki uzaya gidenler bunu nasıl düşünmemiş

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.