Şimdi Ara

Türkiye'nin her il veya ileçesinde neler ekilir gibi bilgilerin olduğu bir kaynak veritabanı var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türkiye'de hangi bölgede şehirde ilçede vs.(en küçük birimi neyse artık) ne üretilir(ekilir biçilir) buna varana kadar gösteren bir tarım haritası var mı ya da herhangi bir data da olabilir bununla alakalı. Yardımcı olursanız çok sevinirim özelden de yazabilirsiniz, bu konunun devamına da yazabilirsiniz alıntılayarak. Eğer başka bir başlıkta açıldıysa belirtirseniz o da yeterli olur.

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.

• Kesinlikle yok,olanlarda basma kalıp dedikleri bilgiler.
    Yani tam olarak nerde ne yetişir veya ne yetişmez diye kesinleşmiş bilgiler yok. Daha çok deneme yanılma yöntemiyle veya başarılı olan birilerini takip etme şeklinde oluyor.
  • Teşekkürler bilgilendirme için.

• secondzero S kullanıcısına yanıt
    Ben açıköğretim Tarım okuyorum, tarım ve Ziraat konusunda özellikle bir bilgiye ihtiyacınız varsa , veya merakınız varsa, bildiğim kadarıyla yardımcı olabilirim.
  • Genel geçer bilgi olarak sadece bölgenin iklim koşullarına göre bir sonuç haritası çıkartılabilir. Konunun özelindeyse toprak ölçümüyle beraber iklim koşulları dikkate alınırsa kesin sonuç çıkartılabilir. Eğer amacın tarımla uğraşmaksa bulunduğun bölgenin ilçe tarımı size en doğru bilgiyi verecektir. Proje ödevi için araştırıyorsanız iklim haritası üzerinden çıkarım yapmanız gerekecektir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.