Şimdi Ara

Türkiye'den takım çıkmıyor mu ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: PhTx3

quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Bravo

1 yıl 1 ay önce Türkiye içi Asus 3 vs 3 online turnuvaya katıldık. O zamanlar ranked tecrübem bile yok. 30 level olan ortalama playerlardan biriyim. Yarı finalde elendik. Ama çok kötü ezilerek yenildik. Adamların 3'ü de 1800 üstü eloydu. Ağzımız açık kalmıştı. Şöyle diyeyim benim 300 normal win'im varken adamın 900 ranked win'i vardı.

Çeyrek finalde başa baş bir mücadele sonunda oyunu kazandığımızda , takım arkadaşımın all chat'ten " bu muydu yani , çok kolaydı gençler " gibi bir şey yazması epey sinir bozucuydu. Yani profosyonel bir takım kurmak zor. Player'lık atla deve değil inanın ki. Adam akıllı bir gamer destkop ve sağlam bir internet ile çoğu kişi iyi performans gösterebilir. Keşke imkan ve ortam olsa da bir şekilde yükselip bir şeyler yapabilsek.

*Wickd'ın steamlerini izleyeler bilir. Smurf hesabında 39 oyunda 37 win yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Ama her oyunda duo girdiği bir arkadaşı vardı. Adamı 10K kişi izliyor. Takımdakiler wickd'ı tanıyor ona göre oynuyor. Karşı taraf da korkuyor tabii ki 1200 elodaki adam korkmasın da ne yapsın. Adama izin veriyorlar solo top için , arkadaşı da sadece jungle oynuyor. Bu 39 oyunun 25'inde Renekton , 10'unda Riven oynamıştı zaten. Main herosunu da alıyor parçalıyor.

*Ben ranked başladığımda ne oldu ? 1200 eloda AD Karthus'lar , AD Malzaharlar. Çoğu maçımda support pickledim sırf istemiyorlar diye. İyi de support oynarım. Bütün support herolarım vardı. Eksiksiz bütün supportlara sahiptim. Ama bir türlü çıkamadım hell elo'dan. Bir ara 7 maç üst üste solo top oynayıp hepsini kazanmıştım. Ondan sonra yine abuk subuk 4-5 maç kaybedip yine düştüm.

*Yeni account'umda iyi yerler hedefliyorum rank anlamında.

Alex Ich'in M5 domine etmeye başlamadan önce XP kurulu ve tek kelimeyle çöp olan bilgisayarı olmasa demek ki Alex tek başına dünyayı ele geçircekmiş.
    Yani bunlar bahanesi değil pek. PC olsaydı, o olsaydı bu olsaydı falan. Dyrus hala window mode default ayarlar kullanarak oynuyor mesela. -Ki o şekil oynarken FPS lag yapmayacak bir makine gayet ucuza bulunur.-
    Ya da CLG Koreye ilk gittiğinde gayet internet cafenin tekindeki çöpten bilgisayarlarla scrim atıyordu ve gayet kimse suçu makineye bağlamıyordu.

Ping de bir sorun değil bu arada, pingin sorun olcağı zaman sürekli 100 ping ile oynarken o oyun 250 ping ile oynamak zorunda kaldığın zamandır. -Avrupa takımlarının ön elemeler için US Turnuva client'ında maç atması bu yüzden sorun çıkarıyor, ve IPL de bu yüzden çok fazla avrupalı takım yok.-

Ayrıca, Hotshot'ın takımına geldiği için feedleyen koreliler. Saint sadece jungle oynadığı için rage pick jungle yapan adamlar da gördü bu oyun. Sen de ilk accountın ile turnuvaya gidip "profesyonel top lane oyunucusu" olarak ün salarsan sana da izin verirler oyunlarının 90%ında. İnsanların aklına free win alırız yaşasın düşüncesi uyanıyor çünkü. Bunun wickd'ın çok süper bir adam olmasıyla veya stream yapmasıyla ilgisi yok yani. Senden nefret edenler gelince troll'ler, etmeyenler gelince istediğini yapmana izin verir.

Not: Polonya'nın bile adam gibi oyunu oynayabilen 5 tane oyuncusu var. En azından turnuvaya katılıp takılabiliyorlar. Polonya'nın interneti çok mu iyi? Polonya çok mu gelişmiş bir ülke? Yapmayın yani. 15 yaşında çocukların 2 tanesinin birinin elinde 2milyarlık telefon olan bir ülkede yaşıyosunuz, yine de herşeyin bahanesi imkansızlık. İnsan kendini imkanını kendisi yaratır.

Ağzından bal damlıyo :) harbi aklımdan geçenleri yazmışsın helal olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ztaofeelthepower

quote:

Orijinalden alıntı: PhTx3

quote:

Orijinalden alıntı: ztaofeelthepower

Rusya'dan turnuvalara katılan hiç bi takım yoktu bizim ülkemiz gibi. Bakın Moscow five hakkını vererek bi yerlere geldi. Gerek taktiksel, gerek zihinsel olarak. Biz de onlar gibi yapıp katılabiliriz bu tür turnuvalara.

Moscow Five, LoL üstüne kurulu bir takım değil. Oldukça iyi DotA ve CS 1.6 takımları da var onların. Ne yazık ki dediğin şey bir tek TSM ve CLG ikilisi için geçerli sanıyorum. Diğer takımların hemen hemen hepsi büyük takımların bünyesine giren League takımları.

Ben sadece LoL'den bahsetmiştim. CS vs DotA takımlarının olduğunu biliyorum zaten.

İmkansızlıklar üstüne durulduğu için, köklü bir takımın altından LoL ayağı olmak pek fazla imkansızlık olarak nitelendirilmez diye demiştim ben. Türkiye de M5 gibi köklü olan bir takım var mı? Açıkçası CS ve DotA competitive scene ile aram iyi değil o yüzden tam bilmiyorum, ama pek var gibi durmuyor. -Adamları yurt dışına gönderebilicek falan böyle bir takımdan bahsediyorum-

• sağa sola ferrari hediye eden haaayır sever abiler birazda eSport a destek olsalar belki türkiyeden çıkar bir takım bizi avrupada temsil eder
    fakat nerde babamdan rp almak için para istediğimde ne için sorduğunda oyuna bir şey edicem demeye utanıyorum benim bilgisayardımda düzgün birşey sayılmaz 2005 model yarı ramlı birşey

fakat internet konusunda ttnet saolsun habire kesip duruyor oyunda 10 kere reconnect yaptım geçende harita üzerinde lane başı 150 den fazla minion birikti bilgisayar falan kalmadı dona dona bişeler yapmaya calısıyordum oyunu bırakasım gelmişti

şuanda türkiyeden bir takım cıkmasının tek yolu var oda 5 kişi bir takım oluşturup live stream yapacaklar eğer iyi oynarlarsada istanbula açılan riot dan destek istiyecekler eğer riot dan destek alıp turnuvalarda dereceye girerlerse bu haaayır sever abi ablalar paranın kokusunu alıp direk sponsor olurlar zaten veya ünlü olmaya calışanlara yeni bi kameraya poz verme çeşidi olur

• turkiyeden takim ciksaydi asım la (foreversima) atakan i (elit3 ) bu takimda olurdu herhalde gerci atakan cok civitiyo oyunda ama gozu kapali fizz oynuyo asimda her heroyu main herosu gibi oynuyo
  • byeler bişi diyimde o kadar takım çıksa bilen tek tük olur dotada dünya kupasına gidip kazanmış adamım HsT İle weplada ismini söylesek bir şek bile demiyolar hala sod diyolar ama yendik ama bişi diyimmi bizim insanımız araştırmıyo sora niye türkiyeden takım çıkmıyo çıksa zaten destek yok sponsor yok :/
  • Genelde bu tür büyük turnuvalara kendisini kanıtlamış takımlar davet ediliyor. Misal CLG, TSM, M5, ESC, WW, AAA, Fnatic vb. Büyük takımlarda oyuncuları maaş vererek çalıştırıyor. Misal MYM clanı. Benim 1-2 sene önce farklı oyunlarda beraber oynadığım arkadaşlarımın hepsini MYM takımına aldılar. Şuan maaş veriyorlar. Kazanılan turnuva başına da prim. MYM'nin onları nasıl bulduğuna gelirsek, takımca EU-WEST sıralamasında ilk 10'a çıkmışlardı. (exGBT olarak) MYM LOL takımını tamamen bozdu ve takımca onları aldı.

Aslında Türkiye'de yetenekli oyuncu çok fazla, ama organizasyon sorunu var ve oyun kültürü gelişmiş değil. Mesela Polonyalı vb. oyuncuların yaklaşık 10 yıllık bir oyun kültürü var. En iyi CS oyuncuları vb. genelde bu tip ülkelerden çıkıyor. Bizde bu yok, yakın gelecekte olacağını da sanmam. İşin ucunda maddiyat ve 3. sınıf dünya ülkesi olmanın verdiği zorluklar var... Adamın ders çalışmaktan, iş kovalamaktan kendine ayıracağı hiç vakti olmuyor.

Sobafire.com takımı olarak stream yapmaya çalıştık biz, ama upload hızımız yeterli olmuyor. 0,65 mbps upload var. Belki ayarlarla vb. oynayarak tekrar deneriz yayın yapmayı. Genelde takım olarak oynadığımız için (ayrıca skype konuşmaları vb.) izlemesi zevkli olur. Bu akşam bir deneyelim bakalım. Takılma vb. olmazsa yayın yapabiliriz. :p

Büyük turnuvalardaki kontenjana gelince; ESL EMSX turnuvasını düzenledi Türkiye çapında. Clan olarak bizde dahil yaklaşık 30 clan katıldı. Kazanan clanı (Dark Passage'ydi yanılmıyorsam) uluslararası bir turnuvaya davet edeceklerini söylemişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aristona_ -- 9 Nisan 2012; 11:01:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aristona_

Genelde bu tür büyük turnuvalara kendisini kanıtlamış takımlar davet ediliyor. Misal CLG, TSM, M5, ESC, WW, AAA, Fnatic vb. Büyük takımlarda oyuncuları maaş vererek çalıştırıyor. Misal MYM clanı. Benim 1-2 sene önce farklı oyunlarda beraber oynadığım arkadaşlarımın hepsini MYM takımına aldılar. Şuan maaş veriyorlar. Kazanılan turnuva başına da prim. MYM'nin onları nasıl bulduğuna gelirsek, takımca EU-WEST sıralamasında ilk 10'a çıkmışlardı. (exGBT olarak) MYM LOL takımını tamamen bozdu ve takımca onları aldı.

Aslında Türkiye'de yetenekli oyuncu çok fazla, ama organizasyon sorunu var ve oyun kültürü gelişmiş değil. Mesela Polonyalı vb. oyuncuların yaklaşık 10 yıllık bir oyun kültürü var. En iyi CS oyuncuları vb. genelde bu tip ülkelerden çıkıyor. Bizde bu yok, yakın gelecekte olacağını da sanmam. İşin ucunda maddiyat ve 3. sınıf dünya ülkesi olmanın verdiği zorluklar var... Adamın ders çalışmaktan, iş kovalamaktan kendine ayıracağı hiç vakti olmuyor.

Sobafire.com takımı olarak stream yapmaya çalıştık biz, ama upload hızımız yeterli olmuyor. 0,65 mbps upload var. Belki ayarlarla vb. oynayarak tekrar deneriz yayın yapmayı. Genelde takım olarak oynadığımız için (ayrıca skype konuşmaları vb.) izlemesi zevkli olur. Bu akşam bir deneyelim bakalım. Takılma vb. olmazsa yayın yapabiliriz. :p

Büyük turnuvalardaki kontenjana gelince; ESL EMSX turnuvasını düzenledi Türkiye çapında. Clan olarak bizde dahil yaklaşık 30 clan katıldı. Kazanan clanı (Dark Passage'ydi yanılmıyorsam) uluslararası bir turnuvaya davet edeceklerini söylemişlerdi.

Bunun dışında takım olarak ladderda yükselirsen zaten ön eleme için davet yolluyorlar sana. Büyük takımlar gibi direk davet alamasan da öneleme de olma şansın oluyor. (Monomaniac dı sanırım, kendi adıma bu turnuvadan önce offline bir turnuva da görmemiştim kendilerini.)

Yani, sadece sponsor olayı değil.

@FacelessMan, Riot hiç bir takımın sponsoru değil. Riot turnuvayı destekler, takım desteklemesi doğru olmaz. Yani Riot'ın türkiye açılması turnuva sponsorluğu olarak biraz birşeyler yapabilicekken takımların sponsor bulması acısından pek fazla bir şey yapamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: RixTy

Dark Passage (adını tam bilmiyorum)bir türk takımı ve hiçte fena oynamıyorılar ve siz bunları nasıl unuttunuz anlamıyorum.

http://www.esl.eu/tr/news/186496/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neroth

byeler bişi diyimde o kadar takım çıksa bilen tek tük olur dotada dünya kupasına gidip kazanmış adamım HsT İle weplada ismini söylesek bir şek bile demiyolar hala sod diyolar ama yendik ama bişi diyimmi bizim insanımız araştırmıyo sora niye türkiyeden takım çıkmıyo çıksa zaten destek yok sponsor yok :/

bu dünya kupası hakkında bi link falan veririmisin.6 sene dota oynadım son 1 sene haric takip etmiyorum turnuvaları daha önce hic duymadım adınızı internetten bi kac video izledim hst yarı final macı diye hero itemleri cok kötüydü oyun kaliteside garenadaki ortalamanın altında bi oyundan farksızdı.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.