Şimdi Ara

Türkiye de ilk HD7970 Kullanıcı İncelemesi(X3627-P10018) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
387
Cevap
0
Favori
16.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6850 fiyat/performans kriterlerine göre 7970 den 2,5 kat daha üstün :))
  • Olmazmi poyri
     Türkiye de ilk HD7970 Kullanıcı İncelemesi(X3627-P10018)
  • Aslına bakarsan bu resmi görmek istemediğimi biliyordum. Adam çok güzel yapmış ama o kadar kabloyu sleevelersen sana bu sistemi vericem deseler ben yapmam büyük olasılıkla
  • Merhaba arkadaslar, bende dun MSI 7970 aldim vatandan. Sistemi kurdum driverlari guncellestirdim falan BF3 te ultra ayarlarda 45-50 arasi bir fps aliyorum. 1Ghz'a O.C. yaptim. Sizce normal mi? Birde MSI,Asus,XFX falan arasinda bi fark var mi?
    Yanitlariniz icin tesekkurler.

Edit:
    Ayrica oyunca 72 Derece falan oluyor sicaklik bu degerde normal mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emir302 -- 29 Ocak 2012; 17:49:07 >
  • Değerlerin normal gibi. 1125e 1575 e overclocklarsan fps biraz daha artar. O markalar arasında hiç bir fark yok hepsi aynı sıcaklıkta çalışır ve aynı performansı verir.
    Benim kartımda bf3 de genelde 72-73lerde çalışıyor

• Ben gidiyom

Hayırlı uğurlu olsun bu arada. benim emektar 9500GT'de ağlıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

Olmazmi poyri

Hocam bunun nitrojenini falan koydunuz mu?

Bunca zamandır bilgisayar diye dijital kol saati kullanıyormuşum da haberim yokmuş

Yanlız bu resmi polis falan görmesin! Atom bombası düzeneği zannedip alırlar içeri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxbat -- 29 Ocak 2012; 22:03:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

demek öyle poyri geliyorum
    />

Uff harbiden bu giriş fenaydı :) GTX 6XX serisinde güzel bir salvo gelecek belli ki
  • Daha demin kartı biraz daha zorlayayım dedim 3d mark 11 de extreme de 3627 puan aldı herhalde daha da ileri gitmesi bu soğutma ile imkansız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyri!!!

Daha demin kartı biraz daha zorlayayım dedim 3d mark 11 de extreme de 3627 puan aldı herhalde daha da ileri gitmesi bu soğutma ile imkansız

kanka gitmez bende denedim yemiyor :D :D
  • quote:

Olmazmi poyri

şans oyunlarından para gelirse (ki memur olduğum için başka yerden gelme ihtimali yok) 40-50 bin liralık bir sistem yapmayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

quote:

Olmazmi poyri

şans oyunlarından para gelirse (ki memur olduğum için başka yerden gelme ihtimali yok) 40-50 bin liralık bir sistem yapmayı düşünüyorum.

Aynisi hepimiz icin gecerli galiba

• o zaman bol evga'lı bir sisteme amin diyelim.
  • quote:

o zaman bol evga'lı bir sisteme amin diyelim.

Hayallerinizi sınırlamayın. Ömürlük ürünler var aşağıda:
    Bir zamanlar genç bekar delikanlıyken bundan 2 adet hayal ederdim
    4 milyon yen 2 tanesi pazarlıksız Bir Tanesi 79 KG

Onların üstünde de pre katı için pre amp ve kontrol ünitesi
    Bu kontrol ünitesi dahil 1.5 milyon Yen'cik

Cd çalar olmadan olur mu? 500 bin Yen

O zamanlarda 6 milyon Yen yani o günkü USD/YEn ile 75000 USD. Şu an hepsi Denon Japonya Müzesinde Yani paranın alamayacağı bir yerde...

• ne onlar abi? ilk cd çalar filan mı?
  • Denon poa S1 yani her biri bir speaker için. Ayrıca sadece power katını ayrık olarak temsil ediyorlar. Yani power amplificatör.
    Hemen alttaki de pre katı için pre amp ve bu modele özgü konrtrol ünitesi. Ton ve ses ayarı bunlarla yapılıyor.
    E olmuşken DVD player ile de MP3 dinlenmez yani bunda Zaten speaker amp ne yaparsan yap işlevi sadece audio CD çalmak olan CD player yoksa işin yarısı yolda ölmüştür.
    Hepsi komple tek bir sistem. Home cineması yk zaten bu tip insanların jargonunda hakaret sayılıyor. Bunlar için evde mekanda ayrı hazırlanır. Özel iç yalıtma zemin kuvvetlendirme. Kablo desen metresi 100 usd olan kablo kullanan olur....

Bugün şu an Amazonda Evga bakyıroum ya, o zamanlar Denon singapur'da satışı vardı 2002 veya 2003 her gece açar bir kere daha bakardım bunlara. Şimdi artık Denon'un müzesinde olduğunu bu gece öğrendim.... HiFi Legends oluyorlar artık.
    Yalnız Ejder'im bunlar 20-30 yıl arıza yapmaz. O konu sabittir. 10 sene önce 2500 USD'ye alınan çok cihaz bilirim eş dostta hala taş gibidirler. Bu tarz ürünlerde toroidal trafo kullanılır. Ayrıca mosfetleri tüm devreleri özeldir. Bakımları Philips mavi sprey tarzı hava spreyleri ile düzenli yapılırsa ömürlük olurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 5 Şubat 2012; 0:22:34 >

• vay be yaşayan tarih ben de küçükken dayımın müzik setini hatırlıyorum, audio track cd, taş plak, kaset filan herşeyi çalıyordu, 1m'den büyük kolonları vardı. sony yada pioneer'dı tam hatırlamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: setek01

Denon poa S1 yani her biri bir speaker için. Ayrıca sadece power katını ayrık olarak temsil ediyorlar. Yani power amplificatör.
    Hemen alttaki de pre katı için pre amp ve bu modele özgü konrtrol ünitesi. Ton ve ses ayarı bunlarla yapılıyor.
    E olmuşken DVD player ile de MP3 dinlenmez yani bunda Zaten speaker amp ne yaparsan yap işlevi sadece audio CD çalmak olan CD player yoksa işin yarısı yolda ölmüştür.
    Hepsi komple tek bir sistem. Home cineması yk zaten bu tip insanların jargonunda hakaret sayılıyor. Bunlar için evde mekanda ayrı hazırlanır. Özel iç yalıtma zemin kuvvetlendirme. Kablo desen metresi 100 usd olan kablo kullanan olur....

Bugün şu an Amazonda Evga bakyıroum ya, o zamanlar Denon singapur'da satışı vardı 2002 veya 2003 her gece açar bir kere daha bakardım bunlara. Şimdi artık Denon'un müzesinde olduğunu bu gece öğrendim.... HiFi Legends oluyorlar artık.
    Yalnız Ejder'im bunlar 20-30 yıl arıza yapmaz. O konu sabittir. 10 sene önce 2500 USD'ye alınan çok cihaz bilirim eş dostta hala taş gibidirler. Bu tarz ürünlerde toroidal trafo kullanılır. Ayrıca mosfetleri tüm devreleri özeldir. Bakımları Philips mavi sprey tarzı hava spreyleri ile düzenli yapılırsa ömürlük olurlar.

sedat abi yazdıklarını büyük bir zevkle okudum benim bu nacizane bilgisayar sistemim ile kullandığım jvc ax f3000 anfim yaşı tahminim 12 falan hala taş gibi çalışmakta hala ve hala sesi %40 açtığımda ısınmaz ve odada ne varsa titretir buna pvc camların incede olsa titreşimleri dahil bence bu tür cihazlar evladiyelik bu anfiye o zamanlar babam bu tür işlere meraklıydı yanlış hatırlamıyorsam doğubankta 2000 dolar gibi bir para vermişti ama tam emin değilim

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkyyy
    sedat abi yazdıklarını büyük bir zevkle okudum benim bu nacizane bilgisayar sistemim ile kullandığım jvc ax f3000 anfim yaşı tahminim 12 falan hala taş gibi çalışmakta hala ve hala sesi %40 açtığımda ısınmaz ve odada ne varsa titretir buna pvc camların incede olsa titreşimleri dahil bence bu tür cihazlar evladiyelik bu anfiye o zamanlar babam bu tür işlere meraklıydı yanlış hatırlamıyorsam doğubankta 2000 dolar gibi bir para vermişti ama tam emin değilim

Bunlara harcanan para uzun vadeye yayınca ekran kartına göre yatırım bile sayılır CD çalarım bozulsa sadece gider 1000 Tl de olsa alırım. Sadece CD çalar yani hayatta MP3' üde çalanı almam. Tarzı ve teknik detayları düşük olurdu uymazdı o zamanlar aynı zamanda MP3 çalanlar. Şimdi bilmiyorum ne durumda. Uzun zamandır Audioereview gibi yerlerden uzak duruyorum

Bende de Denon AVR 3803 kaldı bir tek. Bir tane marantz monoblock bıraktım onu da Center için kullanıyorum Yer ve mekandan dolayı Homecinemayı tercih ettim. İntegrated amp ve denon POA 2800'üm vardı stero Power olarak iki tane de rear için marantz monoblock vardı. Sadece POA 2800 1500W çekerdi şebekeden. O cihazlar şimdi evde olsaydı elektrik faturam doğalgaz ile kafa kafaya olurdu
    Bir de duvara 1,5 metre uzak mesafeye koyulması gereken 200mm ikişer tane baslı Dali Evidence 870'ler kaldı.

Bunları eve ilk getirdim. Kurduk. O zaman kadıköyde Bekar yaşıyorum. Karşısına geçtik. Mumya DVD'yi taktık. Bas testi yapacağız. Bu işlerin esas adamı olan arkadaşım filmde uygun yerin 10sn öncesine geldi beklemeye başladık, 10 sn öncesinden izliyoruz. Şöyle söyleyeyim; yerden bize doğru birşey geldi Mide böbrek karaciğer bağırsak ne varsa 3-4 saniyede hepsi yer deiştirdi 3 kişi dönüp aynı anda birbirimize baktık. Sebebi ise Duvara çok yakın koymuştuk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 5 Şubat 2012; 1:40:07 >

• quote:

vay be yaşayan tarih ben de küçükken dayımın müzik setini hatırlıyorum, audio track cd, taş plak, kaset filan herşeyi çalıyordu, 1m'den büyük kolonları vardı. sony yada pioneer'dı tam hatırlamıyorum

Bunların da kavgası vardı. Yamahacılar, Denoncular. Bu işlerin esas adamı arkadaşım Ufuk Deniz'dir. biz Denon'cuyduk. Ufuk Özellikle Audio aleminde doğubank ve bağdat caddesinde nam salmıştır. Yakın arkadaşım olup Arpaçaylı'dır Doğubank Sirkeci'de bir zamanlar ölücü Ufuk olarak isim yapmıştır. Beraber çok takıldık. Kadıköyde ise Teknik saat/ Mehmet abi vardı, onun dükkana girdiğimizde bize gülerek ölücüler geldi derdi. Yani bizde ölücü olduk ama ekran kartında 25 TL için yapmadık. 2000 Euro denen cihazı 1200-1300'e aldığımız olurdu. 700 USD'ye satılan bütün Dali center'ları Ufuk kapanma aşamasında olan bir yerden 250 USD'den toplamıştı.
    Yurtdışı ile bizde acayip uçurum vardı. İki kat ve USD yerine EURO şeklinde. yani 1000USD burda 2000EURO gibi. Ne yapalım hayat zordu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 5 Şubat 2012; 1:36:39 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.