Şimdi Ara

Türkiye'de 5G hazırlıkları l Turkcell'e sorduk (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Mustafa Dmrl

Bunlar teori hocam o pingler için mükemmel hava şartları lazım stabil bir bağlantı çok zor uydu ile yerdeki istasyon arası 25-35ms arası belki olabilir ama asıl macera ondan sonra başlıyor zaten.

teori filanda sadece bu iş için bir uydu gönderilmediğini unutmamak lazım, misal 5g icin 1 ms ping sürelerinden bahsediliyor yer istasyonu sıkıntısıda çözülecek belki, tabi bizim altyap sıkıntılı simdi pingime bakiyim dedim 70 ms cikti, ülkemizdeki bağlantılarda çok verimli değil bu konuda.benim elestirdigim zaten bu olur olmaz meselesi değil bu ismin 10 sene 20 sene sonrasını görmesi gerek, teknoloji dünyasında milliyetçilik yapmak istiyosan bu ülkede teknoloji üreteceksin, data üzerinden milliyetçilik yapmak nedir Allah aşkına , küçük esnak kafası bunlar onların derdi yabancılar data center açmaya gelsin bizde ordan nasiplenelim kafasındalar, yoksa sen en buyuk datanı, yani telekomu zaten araplara satmissin.datan gitmesin mi istiyorsun, kurarsin data merkezlerini yaparsın arama motorunu googledan , yandexten veri çekmeyip kendi robotlarınla veri topladığın, kurarsın youtube'unu video yuklenirken bekletmezsin adamı cazip hale getirmeye çalışırsın o zaman verilerin burda kalır.bizim şirket yöneticilerimizin vizyonlari küçük, şirketin banka hesabındaki milyar dolara bakiyorlar, elon musk gibi adamlar geleceğe yatırım yapıyorlar o yüzdende şimdi imkanlı görmediğimiz şeyler 10-20 sene sonra adamlar yapmış biz izlemiş olucaz malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratai

quote:

Orijinalden alıntı: ErdalTanyeri

quote:

Orijinalden alıntı: HakanG22

5-10 GB kotayla 500 Mbps hız yerine, sınırsız 5 Mbps hızı tercih ederim

Mobil internette aşırı hız bireysel kullanıcı için gerekli değil, ayı yarılayamadan biten kotalar kaldırılmalı. Ben en çok diğer ülkelerdeki internet kullanımını, paketleri, tarife içerikleri, fiyatlarını, kullanıcıya sınırsız tarife sunulabiliyor mu yoksa bizde olduğu gibi 3G den kalma kotalarla şişirme LTE (4G) reklamı yapılıyor mu ve bizde buçuklu olan hizmetin buçuk olmayan diğer ülkelere göre artısı mı var yoksa tam tersi eksik mi kalıyoruz bunları merak ediyorum. Gurbetçi arkadaşlarda bulundukları ülkelerdeki LTE kullanımını bizlerle paylaşırlarsa güzel olur.

Taylandda
    1 mbit sınırsız akksız, kotasız, Allahına kurban 3g/4g internet 321 baht = 38.42 tl
    4 mbit olanı ise 481.5 baht yani 57.63 tl
    6 mbit olanı ise 588.5 baht yani 70.43 tl

bu sadece internet paketi, konuşma sms vs yok.
    konuşmalı bol gb li paketler var ayrı ama bu direk sınırsız 3g/4g ve ülkenin her yerinde 3g/4G var, 2g ye düşmüyor telefon hiç.

Böyle secenekler sunulsa can feda ama hersey bizde kısıtlı bizde sınırlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuşmanın özeti: regülasyon ve data. Geç!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devilonur -- 18 Şubat 2018; 1:28:32 >
  • muratai kullanıcısına yanıt
    Ama yukarı baktın mu gökyüzünü göremiyorsun çünkü her taraf telefon kablosu

Bizim burada iki metre kablo döşemek için elli tane izin alıyorsun. BELEDİYE ye dünyanın haracini ödüyorsun. Bazısı zaten hiç kazı izni bile vermiyor.

• Sence hangisi daha iyi?

Eski elektrik direklerinden heryere serbestce fiberoptik ve telepfn kablosu cekilebilmesi ve iletisim ozgurlugu mu yoksa belediye tekelinde asiri pahali yeralti fiber dosenmesi mi?

Turkiyede mustakil eve veya 5-6 daireli apartmana fiber hayatta gelmez burda köydeki ahsap evlere dahi fiber var!

• Alt yapısı bozuk interneti yapamadılar aylardır telefona 5g getirseler ne.olacak tukurukcell.ftw

• Dayının ışıldayan kafasına sağlam bi şaplatıp Türkçe fabrika ayarlarına geçiresim geldi. Support etmek nedir yahu? Destekliyor desene. Backbone olarak kullanacakmış da replace edecekmiş... Töbe töbe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahir40 -- 18 Şubat 2018; 23:10:12 >
  • ne 5g sinden bahsediyosunuz? 3 5 gb kota ile verdiğiniz max hız 50 mbit(MEGABAYT ULAN MEGABAYT) neyin kafasında bu plaza dili yani uydurukça konuşan arkadaş.istanbulun orta yerinde 50mbit üzeri hız görmedikki bırakın gbit'i 300 500mbit görebilen varsa lütfen yazsın ya.

• bizde gerizekalıydık yedik
    3 gb kota ile saniyelik indirme 1000 petabayttt olsa kaç yazar bu dille salakları kandırırsınız ancak...
    .
    alın o hızı......... kışa saklayın

• Ensarcell iftiharla sunar : "5G"

• gurkanse kullanıcısına yanıt
    megabit ayrı megabayt ayrı. senin telefon hangi kategori modem kullanıyor da gigabit hız istiyorsun merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToisAndro

megabit ayrı megabayt ayrı. senin telefon hangi kategori modem kullanıyor da gigabit hız istiyorsun merak ettim.

benim telefonum mi 6 ve farketmeden yanlış yazmışım yoksa ikisinin farklı olduğunu biliyorum ama 30 50mbit ten fazlasını görebilen birileri varmı şu memlekette şehir merkezi dışında? benim söylemek istediğim bu. 4g ye geçtik 300mbit göremedik.şimdi 5g diyorlar o zaman gbit leri görmemiz lazım telefonda ama 4g rezalet olduğu için 5g de çok farklı olacağını zannetmiyorum.bilmem anlatabildim mi hocam.ayrıca gbit desteklesin bu memleket ilk ben alıcam o destekleyen telefon ne ise.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.