Şimdi Ara

Turkcell ve yurtdışı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yakın zaman içerisinde yurt dışına çıkmam gerekiyo, hazırkart kullanıyorum...
    benim istediğim sadece türkiyede bulunan bi tanıdığımla msj laşabilmek ve arama yapabilmek, başka hiç bi servise ihtiyacım yok.. acaba bunun için ne yapmam lazım? ya turkcell sitesinden bakıorm bi sürü şey yapmışlar, yok şuraya gir diyo, yok şunu açtır diyo, yok böle yaparsan wap+gprs+mms kullanamazsın diyo..

bilen arkadaşlar varsa bana bi zahmet buraya yazarlarsa gerçekten çok minnettar olurm...

yurt dışına çıkmadan önce hattımı orada da kullanabilmem, türkiye ile görüşme yapıp sms atabilmem için neler yapmam gerekir??? (ya bide ücretlendirme hakkında bilginiz varsa onu da yazarsanız sevinirim)

not: yurt içinden görüşme yapacağım numarada turkcell abonesi...

Şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhAk -- 8 Ağustos 2005, 14:52:09 >

• *111# yapıp yes diyorsun. bu kadar. bu işlem ücreti için ne kadar kontor alıyorlar bilmiyorum
    eskiden 1 mesaj 10 knt aramalar ise minimum 25knt/dk dı. yeni düzenlemeler yapıldı fiyatlar indi ama bilmiyorum ne kadar?
  • yapma yaa, o kadar pahalı mı gerçekten?? desene telefon yurt dıişına çıkıştan daha masraflı olucak...
  • fiyarlar indi bu kadar değil sanırm şu anda.

mesela hangi ülkeye gideceksin?

yalnız sitesine bi baktım baya bi karışık :-) sen en iyisi 4440535 i ara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deville -- 8 Ağustos 2005, 15:17:36 >
  • ya yunanistana gidicem gidebilirsem, ama işte şimdi müşteri hizmetlerini arican, çıkıcak biri iki saat onla uğraş yok anlamıcak fln diye diorm, forumda cevap ariym dedim önce.. burdaki kişilerin müşteri hizmetlerinde karşıma çıkıcaklardan daha bilgili olduğuna inanıorm çünkü...
    ama olmazsa yinede müşteri hizmetlerini ariycam... ;)

ilgilendiğin iiçin saol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhAk -- 8 Ağustos 2005, 16:03:55 >
  • eskiden çok zordu yurt dışı açtırmak şimdi bu kadar kolaylaştı ha iyi o zaman. kurum bilgisi isterlerdi kredi kartı ekstresi falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DhAk

ya yunanistana gidicem gidebilirsem, ama işte şimdi müşteri hizmetlerini arican, çıkıcak biri iki saat onla uğraş yok anlamıcak fln diye diorm, forumda cevap ariym dedim önce.. burdaki kişilerin müşteri hizmetlerinde karşıma çıkıcaklardan daha bilgili olduğuna inanıorm çünkü...
    ama olmazsa yinede müşteri hizmetlerini ariycam... ;)

ilgilendiğin iiçin saol

Heee...O kadar çok hatalı bilgi var ki burada.. Üstelik sana hatalı bilgi verildiği için mağdur olursan herhangi bir hak da iddia edemezsin..En azından müşteri hizmetleri sana yanlış bilgi verse bile itiraz ettiğinde sana kontör iadesi yaparlar..

• ya en azından yurt dışına çıkan birileri fln vardır yani, bi görüş istiyorum bilen yazsın nasıl olucak diye
  • selam...

ben su an da fransadayim...faturali benim hattim...farketmez kontor fatura...gidip bi turkcell ekstradan actirirsan bazi yerler 2 milyon aliyo...mesaj atayim dersen 2 gun sonra aciliyo...en guweli arican 4440532
    konus 5 dakkada hallet...yanniw dikkat et sen uluslararsi dolasima actircan...

2 sey var...dolasim-gorusme...sen dolasima actircan...

fiyat konusuna gelince mesaj cok pahali degil...arama biraz fazla...fikir vermesi acisindan benimkini soliyim...

15 gundur burdayim hergun 5 dakka kadar gprs kullaniyom hergun 2 mesaj atiyom...toplamda da 10 dakkalik konusma yaptim su an faturam 19 milyon...

ama fiyat gittigin ulkeye gore degisir ulkenin operatoru fiyati belirliyo...

umarim yardimci olur bu bilgiler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyondream

selam...

ben su an da fransadayim...faturali benim hattim...farketmez kontor fatura...gidip bi turkcell ekstradan actirirsan bazi yerler 2 milyon aliyo...mesaj atayim dersen 2 gun sonra aciliyo...en guweli arican 4440532
    konus 5 dakkada hallet...yanniw dikkat et sen uluslararsi dolasima actircan...

2 sey var...dolasim-gorusme...sen dolasima actircan...

fiyat konusuna gelince mesaj cok pahali degil...arama biraz fazla...fikir vermesi acisindan benimkini soliyim...

15 gundur burdayim hergun 5 dakka kadar gprs kullaniyom hergun 2 mesaj atiyom...toplamda da 10 dakkalik konusma yaptim su an faturam 19 milyon...

ama fiyat gittigin ulkeye gore degisir ulkenin operatoru fiyati belirliyo...

umarim yardimci olur bu bilgiler...

öncelikle bilgilendirmen için teşekkür ederim

ya peki merak ettiğim bişey, internet sitesinden girdim baktım az önce, online işlem merkezine girdim, orda uluslar arası görüşmeye açıp kapama diye bi kıısım var, sanırım burası senin yukarıda "görüşme" diye belirttiğin kısım bu.. bide altına kontörlü uluslararası dolaşım servisi diyo, bu da sanırım "dolaşım diye bahsettiğin kısım ama bunu açınca kafa karıştırıcı bi kısım çıkıyo;

Yurtdışında da anında kontör düşüşü ile ücretlenerek sesli çağrı yapabilmek ve SMS gönderip alabilmek için Kontörlü Uluslararası Dolaşım'ı aktive edebilirsiniz. Kontörlü Uluslararası Dolaşım servisi aktif olduğu sürece SekreterCell de dahil olmak üzere Yönlendirme, GPRS, WAP, MMS ve kısa servis numaralarından alınan SMS servisleri kullanılamamaktadır.

yani ben sms alıp yolliyamicakmıyım, yoksa bana şebekem reklam vb. tarzı şeyler mi yollıyamıyacak???

ya ne karışık bişe bu yaa, vizeden çok bunla uğraştırıo insanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhAk -- 8 Ağustos 2005, 17:48:19 >

• 7532 tarzındaki numaralardan sms alamıyorsun normal sms'ler geliyor.
    http://www.turkcell.com.tr/index/0,1028,66100,00.html

http://www.turkcell.com.tr/index/0,1028,63600,00.html
  • arkadaşlar hepinize teker teker teşekkür ederim

ama sin_err e ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum, çünkü o siteden link de vermiş, böle sölememe bakmayın sabh bnde girip baktm turkceln sitesne yarm saat ter döktüm ekran başnda, o kadar karşık ki, aradığm şeyi bulmam imkanksız

çıkarken Kontörlü Uluslararası Dolaşım'ı aktive ettiricem, geriye şimdi bir tek ücretlendirme kaldı, o da başlı başına bi sorun daha zaten, her bişeyi farklı farklı yerlere yazmışlar yaa

bulan olursa yazarsa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhAk -- 8 Ağustos 2005, 19:00:32 >

• ya ben bide konuşma yaparken iki taraftan da ücret gidio fln gibisinden bişe duymuştum, bunun aslı yok heralde değil mi?
  • naapip et yurtdisinda trkcell kullanma sunda yutdisindaim sana yemin ediorm geldiimde 619 konturum wardui simdi 305 konturum war yarin gidip tmobile yada orange alicambu arada yurtdisina dun cikdim burann saatiyle aksam ustu 5-6 filandi dusun yani
  • yapma yaa, o kadar mı kötü...
    baksana sitesinde okudum bir kısa msj 12 kontr fln yazıyo, nedir bu saçmalık anlamadım zaten, avea hattım da var ona da bakarım olmazsa da bana ulaşıcak kişinin ki turkcel olduğu için turkcel bakıorm...
  • ya böle saçmalk olmaz, doğru dürüst fiyatları yazmamışlar, mesela beni türkiyeden arıyan ne kadara ariycak, bana sms yollarsa ne kadar kontrü gidicek, aynısı benim için geçerli, ben ne kadara ariycağm, ne kadara sms göndericem fln doğru dürüst hiç bişey yazmıyo...

-ya cidden bunda sms 12 kontr mu ?

-ayrıca bide konuşma yaparken iki taraftan birden bi gidiyo?? (gidiceğm ülkede USSD değil CAMEL teknolojisi varmış)

-benim hat turkcel, ben yurt dışında iken turkcell - turkcell mi daha hesaplı olur, yokse avea - turkcell mi? yani ben birini kullanıorm karşı taraf hep turkcell kullanıo iken, ki taraf için de en hesaplısı sizce nedir??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhAk -- 8 Ağustos 2005, 20:05:44 >
  • hadi ya sadce biraz daha yardım istiyorum arkdaşlar yaa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhAk -- 9 Ağustos 2005, 1:16:39 >
  • 440535 ara 5 dakikada ögrenirsin.buradan yazarak kafanı karıstırma..
    kontörlü uluslararası dolasıma actırmak istiyorum de.seni aktardıkları birimden de Yunanistan'a cıkacagını kontörlü kullanmak istedigini söyle.sen Turkcell'i aradıgında dakika olarak ücretlendirilirsin.Ayrıca sana Türkiye'den cagrı geldiginde de senden kontör düşecegi icin yanına ya Kazıkonus kartı al ya da yükleyerek dolaşıma çık.Gprs'e baglanacaksan da ayarlarını yaptır..
  • Milletlerarası Görüşme Ücretleri
    Yurtdışını %77'ye varan indirimlerle arayın, rahat konuşun.
    Uluslararası Grup 1:
    ABD, ABD(Alaska), ABD(Havai), ABD(PortoRico), ABD(Virjin Adası), Kanada, Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsrail, İsviçre, İsveç, İtalya, Norveç, Portekiz, Rusya, Slovak Cum., Yunanistan

Ücretlendirme
    Sabit hatları arama:

Turkcell faturalı hat kullanıcıları için 371.465 TL/dk - 0,371465 YTL/dk

Hazır Kart kullanıcıları için 4 kontör/dk

GSM hatları arama:

Turkcell faturalı hat kullanıcıları için 1,028571 YTL/dk - 1.028.571 TL/dk

Hazır Kart kullanıcıları için 12 kontör/dk

--------------------------------------------------------------------------------

Uluslararası Grup 2:
    Arnavutluk, Azerbaycan (Nahçıvan),. Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Finlandiya, Gürcistan, Kazakistan, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Moldova, Ozbekistan, Polonya, Romanya, Sırbistan&Karadağ, Suudi Arabistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna

Ücretlendirme
    Sabit hatları arama:

Turkcell faturalı hat kullanıcıları için 0,7776 YTL/dk - 777.600 TL/dk

Hazır Kart kullanıcıları için 9 kontör/dk

GSM hatları arama:

Turkcell faturalı hat kullanıcıları için 1,028571 YTL/dk - 1.028.571 TL/dk

--------------------------------------------------------------------------------

Uluslararası Grup 3:
    Andora, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Beyaz Rusya, Cebelitarık, Çin Halk Cum., Endonezya, Estonya, Fas, Filistin, Filipinler, Güney Afrika Cum., Güney Kore, Hindistan, Hırvatistan, HongKong, İran, Izlanda, Japonya, Katar, Kırgızistan, Kuveyt, Letonya, Libya, Lihtenstayn, Litvanya, Lübnan, Malezya, Malta, Mısır, Monako, Nijerya, Pakistan, San Marino, Slovenya, Singapur, Sri Lanka, Suriye, Tacikistan, Tayland, Tayvan, Umman, Ürdün

Ücretlendirme
    Sabit ve GSM hatları arama:

Turkcell faturalı hat kullanıcıları için 1.028571 YTL/dk - 1,028.571 TL/dk

Uluslararası Grup 4:
    Angulia, Antigua, Aruba, Afganistan, Arjantin, Asensiyon, Amerikan Samoa, Angola, Bahama, Barbados, Bermuda, Brezilya, Bangladeş, Batı Samoa, Benin, Burma (Myanmar), Butan, Bolivya, Burundi, Bostvana, Belize, Bruney, Çad, Burkina Faso, Cibuti, Diego Garsiya, Dominik, Dominik Cum., Ekvator, Ekvator Ginesi, El Salvador, Eritre, Ermenistan, Etiyopya, Falkland Adalari, Faroe Adl., Fiji, Fildisi Sahili, Fransız Polenezyası, Fransız Guy.,Gabon, Gana, Gambiya, Gine Bissau, Gine, Gronland, Guatemala, Guyana, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Guadelopu, Guam, Grenada, Haiti, Hollanda Antilleri, Hounduras, Irak, Ingiliz Virgin Adaları, Jamaika, Kambocya, Kamerun, Kap Verd, Kenya, Kiribati, Kolombiya,Komor Adaları, Kongo, Kuzey Kore, Kuk Adl., Kostarika, Kayman Adaları, Küba, Lao Dem. Halk Cum., Liberya, Lesotho, Madagaskar, Makao, Malavi, Maldiv Adl., Mali, Marshal Adl., Marian Adl.,Merkezi Afrika Cum., Mikronezya, Moris adaları, Martinik, Meksika, Mayotte Adaları, Moğolistan, Moritanya, Mozambik, Monserat, Namibya, Nauru, Nepal, Nikaragua, Nijer, Niue Adl., Norfolk Adl., Papua Yeni Gine, Paraguay, Peru, Panama, Ruanda, Reunyon, Sao Tome, Seyşel Adl., Senegal, Siera Leon, Şili, Solomon Adl., Somali, St. Helen, St. Piyer ve Mikelon, St. Kittis&Nevis, St.Lucia, St.Vincent&Grenada, Sudan, Surinam, Svaziland, Tanzanya, Tonga, Tuvalu, Togo, Trinadad&Tobago, Turk&Kaiakos Adaları, Uganda, Uruguay Vanuatu (Y.Hebrid), Valis Fatuna, Venezuella, Vietnam, Yemen A.C. (Sanaa), Yemen D.H.C.(Aden), Yeni Kaledonya, Yeni Zelanda, Zaire (Kongo Halk Cum)., Zambiya, Zimbabve

Ücretlendime
    Sabit ve GSM hatları arama:

Turkcell faturalı hat kullanıcıları için 2,249676 YTL/dk- - 2.249.676TL/dk

Hazır Kart kullanıcıları için 25 kontör/dk

Yabancı operatör numaralarına kısa mesaj gönderim ücretleri:
    Turkcell faturalı hat kullanıcıları için 0,21 YTL / 210.000 TL.'dir

* Yukarıdaki fiyatlara KDV dahil, ÖİV hariç'tir.

• ya iki tür mü yurt dışı olayı var yani bir beni arayabilirler birde hem arayıp aranabilme öylemi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.