Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.812
Cevap
136
Favori
183.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • superboxa geçeli 1 hafta oldu. 10 megabit sınırsız tarifeyi kullanıyorum. ilk 2 gün sıkıntım sadece oyunlarda yaşanan pinglerdi. fakat sonrasında kesilmeler de başladı. 3-5 dkda bir bağlantı gidiyor ve 10 saniye sonra tekrar geliyor. stabil, kesilmeyecek bir bağlantı isteyen işlemlerimi superbox üzerinden değil telefonumu modeme çevirerek yapmak zorundayım maalesef. kullandığım modem ise bu. huawei modem ile değişim talep edeceğim.

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

bu modemi almayın aldırmayın. mahallenizde altyapı varsa veya gelecekse superboxa da bulaşmayın. ben vanda merkeze uzak bir mahallede yaşıyorum. el mahkum bulaştık.

• barkar kullanıcısına yanıt
    Mobil cihazlardan youtube, twitter, instagram, google play gibi uygulamalarda verinin gelmesinde bir gecikme söz konusu. Veri trafiğinde araya kendi katmanlarını koydukları anlaşılıyor ve neden böyle bir şey yaptıklarına anlam veremiyorum.

yazdığınız yazıyı @TurkcellMusteriHizmetleri ne sordum aldığım cevap bu şekilde bir durum söz konusu bile değildir.
    sizin modem huawai mi?

• blackforreal kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim eğer karar verip alırsam bunu aklımda tutacağıma emin olabilirsiniz
  • İlk mesajımda da belirttiğim gibi hem kendi evimde hem de köyde ki evimde kullanma fikri cazip geldiği için araştırıyorum. Şuanda sözde 35 Mbps hızında fiber internet var. 100 TL ödüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mborazan

Mobil cihazlardan youtube, twitter, instagram, google play gibi uygulamalarda verinin gelmesinde bir gecikme söz konusu. Veri trafiğinde araya kendi katmanlarını koydukları anlaşılıyor ve neden böyle bir şey yaptıklarına anlam veremiyorum.

yazdığınız yazıyı @TurkcellMusteriHizmetleri ne sordum aldığım cevap bu şekilde bir durum söz konusu bile değildir.
    sizin modem huawai mi?
    Merhaba hocam.
    Sizinle bugün ilk mesajları aynı zamanda yazmışız. Sizin mesajınızdan 1-2 dk sonra benim mesajım var, orada da yazdığı gibi modemim ZTE.
    Yalnız bu sıkıntı diğer arkadaşlarda da yani huawei modemlere sahip onlarda yaşanıyor diye biliyorum. O yüzden birkaç sayfa geride arkadaşlar telefona yüklenmesi için uygulamalardan bahsetmişlerdi, o cevaplara bakabilirsiniz.

Turkcell tabii ki öyle bir şey yapmıyoruz diyecektir ama en basitinden instagram'a girdiğimde yukarıdaki bannerı enjekte ediyorlar.

Yani siz sayfaya ulaşmaya çalışırken veriyi instagram'dan alıyorlar ama size iletmeden önce kendileri de bir şey ekliyorlar. Şu tweet serisinde data detaylı bilgi var :https://twitter.com/cemshid/status/1181833105939865600

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barkar -- 14 Ekim 2019; 13:51:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Noir Guy

superboxa geçeli 1 hafta oldu. 10 megabit sınırsız tarifeyi kullanıyorum. ilk 2 gün sıkıntım sadece oyunlarda yaşanan pinglerdi. fakat sonrasında kesilmeler de başladı. 3-5 dkda bir bağlantı gidiyor ve 10 saniye sonra tekrar geliyor. stabil, kesilmeyecek bir bağlantı isteyen işlemlerimi superbox üzerinden değil telefonumu modeme çevirerek yapmak zorundayım maalesef. kullandığım modem ise bu. huawei modem ile değişim talep edeceğim.

bu modemi almayın aldırmayın. mahallenizde altyapı varsa veya gelecekse superboxa da bulaşmayın. ben vanda merkeze uzak bir mahallede yaşıyorum. el mahkum bulaştık.
    Hocam modem değişim talebinin sonucusunu yazar mısınız geldiğinde ?

bu olay telefon ile girerken de var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mborazan

bu olay telefon ile girerken de var mı?
    Mobil veri ile girince sıkıntı yok ama superbox ile wifi ile girdiğimde sonuç aynı.

Önceki mesajımda belirttiğim gibi birkaç sayfa gerideki yorumları okursanız daha detaylı bilgi alırsınız.
  • Bugün gittim başvuruya sadece 50 GB ve 500 GB kotalı var diger paketlerimiz yok dedi. Bana ilginç geldi. 20 mbit başvuru yaptım sınırsız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 14 Ekim 2019; 14:21:58 >
    bende 10 mbps paketteyim. composer ile bir paket kurarken bile bazen veri akışı duruyor. ayrıca mobil tarafında google Play, twitter vb. problemler var, ZTE.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bana sadece 50 ve 500 GB oldugu söyleniyor kotalıda ısrarla sistemimimizde 200 ve 100 yok deniyor. Durum nedir kalktı mı bunlar?
  • Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    kalktıysa şaşırmam, Turkcell çok şımarmış

• quote:

Orijinalden alıntı: bomi01

kalktıysa şaşırmam, Turkcell çok şımarmış
    Ben sordum hangi m0odem veriliyor diye Huawei denildi inşallah bir sorun çıkmaz.
  • Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    kotalılar Huawei evet

• Mogolo kullanıcısına yanıt
    Dalgalı şekilde ama net 1.25

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bomi01

kotalılar Huawei evet
    200 gb kotalı için gittim yyok dediler ben sınırsız 20 mbit aldım Huawei verecegiz dediler. Mecburen aldık yoksa en az 1 ay internet yok burada ve altyapı rezalet ping birden 300e fırlıyor. Kabloları çalmışlar (5. defa oluyor bu olay bu arada her seferinde 1-2 ay internet yok. evet 2020 yılına girecegiz ve olan olay bu ) Neyse onların yanında Turkcell müşteri hizmetlerini aradım MH diyor 200 gb var adam diyor bizde görünmüyor sadece 50 ve 500 var. ikisi de sonra alla alla hangisi dogru acaba diyorlar. Adamların kendilerinden haberi yok, Turk telekomdaki aynı laçkalık burada da var demekki. Kimsenin kimseden haberi yok. Ülkemizden şaşırtmayan bir manzara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 14 Ekim 2019; 15:35:13 >

• merhabalar. ben de bugün itibariyle aranıza katılmak adına 10mbit sınırsız internet için başvuruda bulundum. Ev ve işyeri için ttnet'ten absürd bir fiyat çekilince el mahkum superbox'a kaldık. kullananlar memnun mudur acaba? illaki sorunlar olmuştur, olacaktır da. öyle çok fazla indirme yapan birisi değilim. bilgisayar güncellemeleri, steam üzerinden indirmede vs sorun oluşturmadığı sürece benim için bir sorun bulunmamakta. bir de bu ZTE modemleri vermeye devam ediyorlar mı? Gördüğüm kadarıyla sorunlu bir modemmiş. Aradıklarında huawei isteyeceğim kesinlikle ama ZTE getirme ihtimalleri var mı onu bilmek istiyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

ekleme: bir de 10 mbit'in genelde ne kadarı kullanıma müsait? 8 mbit alabiliyor muyuz yoksa 10 mbit'in tamamı kullanıma uygun mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rdlsln -- 14 Ekim 2019; 16:39:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barkar

Hocam modem değişim talebinin sonucusunu yazar mısınız geldiğinde ?

Alıntıları Göster
    demin superbox ekibi geldi evime. zte modemler hakkında yalnızca benden değil başkalarından da şikayet geldiğini söyledi. ayın 16'sında turkcellin modemleri güncelleyeceğini ve büyük ihtimalle bu sıkıntıları çözeceğini söyledi. ayın 16sını bekleyin dedi. ayın 16sından sonra da sorun devam ederse huawei modem ile değiştirecek misiniz dedim. hayır onu yalnızca kotalı tarifelere verebiliyoruz, bayi olarak böyle bir şey yapamayız, yine de genel merkez ile iletişime geçin belki onlar bunu sağlayabilir dediler. bakalım, 2 gün daha bağlantı kesintilerine ve ping artışlarına sabredeceğiz.

• arkadaşlar 10mbps paketinde upload hızı 5mg nezaman 2mb indi bir aralar 5mbt idi eylülde 5mbit alan varmı 10mbps paketi için
  • rdlsln kullanıcısına yanıt
    Hocam zte modemin problemi akıllı telefonlarda ortaya çıkıyor. Ben bilgisayarımda repeater aracılığıyla LAN üzerinden bağlanıyorum. Steamde ve bilgisayar güncellemelerinde herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.