Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.812
Cevap
136
Favori
183.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Chazı alıp meydana götürüp denediniz mi? Bir de band değiştirirken mi yoksa yeni bağlanırken mi ne cihazdan çıt diye bir ses geldiği oluyor mu sizde?
  • abalta kullanıcısına yanıt
    Yok götürmedim, götürsem bile aynı hızı verir mi emin değilim. Telefon kesin ondan hızlı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    Zaten bize verilen modemler gerçekten çok kaliteli değil daha kaliteli modemler ileri zamanlarda çıkacaktır fakat kart eşleşmesinden dolayı yararlanamıyacağız. Wifi kapsama alanı bile çok yetersiz karşımdaki komşu (35 metre)da bile çekmiyor. Siz başka bir modemde de deneyin veya daha açık alanda denemeler yapın eğer başka yerde çekim gücü artarsa zaten anlarsınız problemi.
    Sizin adınıza üzüldüm,dbm değeriniz kaçtı öncesinde ve anteni takınca kaç oldu belirtebilir misiniz ? Merak ettim o kadar pahalı bir antende ne kadarlık bir sinyal değişimi olmuş.Bana kalırsa turkcell cihazı kısıtlamış,daha öncedende söylediğim gibi sinyal değeri yükseliyor ancak hız artışı hiç olmuyor.Telefon konusuna değinmiyorum bile benim konumumda telefon 2 kat fazla hız alıyor.

• tıvester T kullanıcısına yanıt
    Kart eşleşmesinden dolayı başka cihazda simkart deneme imkanımız yok zaten. Neden başka cihaza takamıyoruz modemi bir bilsem, cihazı zaten geri alıyor bir de tutup kısıtlama yapıyor. Saçma sapan şey.

Bugün modemi telefonun 230 aldığı yere götürüp deneyecem ama değişim olacağını pek sanmıyorum.

@WomenBeta
    Cihazın dbm değeri - 95 100arası değişiyordu ve anten ile 80 bekliyordum açıkçası ama olmadı. Anten ve antenli çok fark yok ama ben anten girişinden şüpheleniyorum biraz. Pigtail denilen 15 20 cmlik kablolar var, smadan ts9a çevrili konektör direkt cihaza takılıyor ve biraz oynama yapıyor. Bana biraz o sorun çıkarıyor gibi geldi.
    Alixpressten kablo sipariş ettim, 1 aya gelir heralde o zaman çatıya koyup bakacam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcwolf28 -- 14 Ocak 2019; 12:42:35 >
  • merhaba arkadaşlar yaklaşık 10 gündür internet provider turknet olarak gözüküyor önceden turkcell yazıyordu turkcell artık turknetin ip havuzundan mı alıyor nerden bilgi alabiliriz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imanpowerxd -- 14 Ocak 2019; 19:19:33 >
  • Merhabalar.
    Sınırsız tarifeyi alıp komşularla ortak kullanmayı düşünüyorum.
    Bu cihazdan Cat6 kablosu ile interneti diğer dairelere paylaşmak mümkün mü?
    Komşularla ortak kullanan superbox sahipleri tecrübelerini yazarlarsa sevinirim.

6 kişinin aynı anda farklı cihazlardan video izlediğini varsayalım. Böyle bir paylaşım için tatmin edici minimum hız ne olmnalıdır. Bu sorunun cevabına göre evde turkcell hatlı bir telefonla hız testi yapıp bu tarifeye geçme konusunda kararımı vereceğim.

karşı komşum sadece 1 test yaptı ve şu sonuçları aldı:
    download 37,1 mbps
    upload 1.16 mbps

benim dairenin konumu daha iyi ama.

bu sorulara cevap verebilen olursa sevinirim.
  • arkadaşlar ben tam anlamadım o yüzden sizlere sormak istiyorum. Ben şehir merkezinde oturuyorum. Ama köydeki evimizde telefon hattı bile alamıyorum. 120 tl ye alabilir miyim? Köyde başvurup satın aldıktan sonra şehir merkezindeki evimde de kullanabilir miyim?

birde arkadaşlar yeni alacaklar için 10 mbps sınırsız olacak değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notebookmania -- 14 Ocak 2019; 20:55:3 >
  • notebookmania N kullanıcısına yanıt
    adresinize indirim yapılıp yapılmayacağını buradan kimse bilemez. müşteri hizmetlerini arayıp adresinizi verip sorgulama yaptırmanız lazım.

cihazı turkcell in çektiği her yerde kullanabilirsiniz (ancak prize takılı olması gerekiyor. kendi bataryası yok ve bunu çalıştırabilecek kolay bulacağınız bir powerbank yok. ama yakında bir çözüm bulunur. yani evet, iki evinizde kullanırsınız ama sokakta kullanamazsınız. )

10 mbps hızında sınırsız kotasız limitsiz internetiniz olacak. isterseniz 24 saat youtube da takılın. ama torrent kullanımı engellenmiş ve engeli aşmak zahmetli diyorlar.
  • labibi L kullanıcısına yanıt
    hızlı ve açıklayıcı cevaplarınız için çok teşekkür ederim hocam. Peki indirimden yararlanırsam aylık 120 tl her şey dahil ücret mi ekstra herhangi bir şey var mı? Ne bileyim mesala vergisi vs. Tahattüt sanırım 2 yıl.
    aylık 9 tl kadar da vergi var. 130 lira civarında bir şey ödersiniz. taahhüt 2 yıl evet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: labibi

aylık 9 tl kadar da vergi var. 130 lira civarında bir şey ödersiniz. taahhüt 2 yıl evet.
    hocam son bir sorum var. Ben şimdi merkezde oturuyorum yani ikametgahım merkeze kayıtlı. Köye de sık sık gidebiliyorum 40 dakikalık mesafede. Köydeki evde ikametgahım kayıtlı olmasada ora için kayıt açtırabilirim miyim?
  • labibi L kullanıcısına yanıt
    Hocam torrent kullanımı engelli değil hiçbir sorun yok

O adres için adınıza kayıtlı fatura istiyorlar ben kredi kartı ekstresi ile çözdüm

• quote:

Orijinalden alıntı: geleceginmühendisi

O adres için adınıza kayıtlı fatura istiyorlar ben kredi kartı ekstresi ile çözdüm
    köyün su elektrik faturaları dedemin adına kayıtlı :) o zaman dedem adına alırım napayım
    kendi adresinize alıp sonradan istediğiniz yere götürebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: geleceginmühendisi

kendi adresinize alıp sonradan istediğiniz yere götürebilirsiniz
    köye almak istememin sebebi orada kablolu dsl bağlantısı yok indirimden faydalanırım diye düşündüm. ama yarın arayıp bir görüşeyim bakalım indirim varsa burdan yazarım
    bakın iki ayrı konu var. birincisi şu: turkcell sabit internet veremediği (superonline adsl ya da fiber satamadığı) müşterilere 4,5 g internette indiirm yapıyor. bunun için evinize internet bağlanamıyor olması lazım. bu indirimden sen yararlanabilir misin= bununcevabını sadece turkcell üşteri hizmetleri verir. arayıp adresinizi beyan edeceksiniz. onlar da size indirim olur ya da olmaz diyecek.

ikinci konu: bu superbox cihazını ve 4,5 g interneti indirimsiz de alabiirsiniz. (2 yıl taahhütlü veriyorlar sadece). aldıktan sonra şebekenin çektiği her yerde kullanabşilirisniz.
    bu köydeki evin elektrik faturasını kim ödüyorsa onun adına alabilirsiniz sanırım
    size dm atmayı denedim ama beceremedim. kardeş 80 mpbs mi çekiyor evde? 80 mpbs yetmiyor mu neden anten vs ile uğraşıyorsunuz? bende mesela 50 mbps çekse 5 ayrı kişi 5 ayrı cihazdan video izleyebilir m?
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.