Şimdi Ara

Turkcell Fiber 200 Mbps Hız Şenliği (10GB Cepte Modem Paketi Hediyeli) (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
903
Cevap
11
Favori
77.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xDeathwing

Ileri tarihli paket degisikligi talebi gondermeye calisiyorum "undefined" hatasi veriyor. Musteri hizmetleri dijital operatorden deneyin diyor, oyle bir secenek yok. Yardim > Talep Ilet menusunden yapin diyor, Turkcell Asistan diye salakca birsey acilip fatura kesim tarihi guncellemeye yonlendiriyor.

Cozum bulan soylerse sevinirim :)

web sitesinden girdim , 200 megabit için ileri tarihli başvuru yaptım , onayladı

----

arkadaşlar

https://www.superonline.net/yardim/modemler/zte-zxhn-h267a

Zte ZXHN H267A

bu modemle uyum WİFİ güçlendirici almak istiyorum , var mı?

ilk defa böyle bir şey yapacağım , bilmiyorum  

https://www.mediaclick.com.tr/tr/blog/access-point-nedir

access point deniyorMUŞ sinyal güçlendiriciye

bu access point cihazını illa modeme kablo ile bağlamak zorunda mıyız? öyleyMİŞ okuduğum kadarıyla , zannediyordum kl;

modem ile access point cihazını kablosuz olarak eşleştireceğiz , sonra access point cihazını başka bir yere götürüp , prize takıp , sinyali uç noktalara kadar dağıtabileceğiz

nedir doğrusu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 27 Ocak 2021; 22:56:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: heyysanadiyom

web sitesinden girdim , 200 megabit için ileri tarihli başvuru yaptım , onayladı

----

arkadaşlar

https://www.superonline.net/yardim/modemler/zte-zxhn-h267a

Zte ZXHN H267A

bu modemle uyum WİFİ güçlendirici almak istiyorum , var mı?

ilk defa böyle bir şey yapacağım , bilmiyorum  

https://www.mediaclick.com.tr/tr/blog/access-point-nedir

access point deniyorMUŞ sinyal güçlendiriciye

bu access point cihazını illa modeme kablo ile bağlamak zorunda mıyız? öyleyMİŞ okuduğum kadarıyla , zannediyordum kl;

modem ile access point cihazını kablosuz olarak eşleştireceğiz , sonra access point cihazını başka bir yere götürüp , prize takıp , sinyali uç noktalara kadar dağıtabileceğiz

nedir doğrusu?

Alıntıları Göster

Hocam binanız FTTB mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6D5F6704F

Hocam binanız FTTB mi?

Alıntıları Göster

bilmiyorum , nasıl bakılır? modem arayüzüne gireceğim ama şifremi unuttum

başka modem takarım sanıyordum , öle bişi olmuyormuş , reset atınca modem kaldığı yerden devam ediyormuş

modem arayüzünden fttb olduğu belli oluyor diye okumuştum bir sayfada , yanlışım yok ise

• quote:

bilmiyorum , nasıl bakılır? modem arayüzüne gireceğim ama şifremi unuttum

başka modem takarım sanıyordum , öle bişi olmuyormuş , reset atınca modem kaldığı yerden devam ediyormuş

modem arayüzünden fttb olduğu belli oluyor diye okumuştum bir sayfada , yanlışım yok ise

Alıntıları Göster

Evinize kadar fiber kablo geliyor mu? Fiber kablo dairenize kadar geliyorsa GPON, ama binaya kadar gelip oradan normal CAT6 kablo geliyorsa FTTB.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6D5F6704F

Evinize kadar fiber kablo geliyor mu? Fiber kablo dairenize kadar geliyorsa GPON, ama binaya kadar gelip oradan normal CAT6 kablo geliyorsa FTTB.

Alıntıları Göster

cat6  

200 megabit hız alamıyorum   100 megabit ile yetinmek zorundayım    

100 megabit 130 lira

200 megabit 150 lira

binaya kadar da gpon gelmediğini söylediler , telefondakilere , kaç para gpon arkadaş , verelim yaptıralım diyorum

sonuç alamadım , bina yöneticisine mi söylemeliyim yoksa 6 blok var sitede , site yönetimine mi danışmalıyım bu konuyu?

MESELA; TÜRK TELEKOM , DAİREME 19 MEGABİT HIZ VERİYOR , DİLEKÇE VERDİM 100 MEGABİT İÇİN , ŞAK ARADILAR

SİTE YÖNETİMİ İZİN VERSİN , KAZI VS YAPMAMIZ GEREKİR , O ZAMAN HALLEDERİZ DİYORLAR , TABİ BU BAŞVURU İLE ALAKALI , ÇOĞUNLUK İSTEYECEK , SONRA TÜRK TELEKOM GENEL MERKEZE GİDECEK , GENEL MERKEZ ONAY VERİRSE KAZI VS YAPACAKLAR MIŞ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 27 Ocak 2021; 23:36:59 >

• quote:

cat6  

200 megabit hız alamıyorum   100 megabit ile yetinmek zorundayım    

100 megabit 130 lira

200 megabit 150 lira

binaya kadar da gpon gelmediğini söylediler , telefondakilere , kaç para gpon arkadaş , verelim yaptıralım diyorum

sonuç alamadım , bina yöneticisine mi söylemeliyim yoksa 6 blok var sitede , site yönetimine mi danışmalıyım bu konuyu?

MESELA; TÜRK TELEKOM , DAİREME 19 MEGABİT HIZ VERİYOR , DİLEKÇE VERDİM 100 MEGABİT İÇİN , ŞAK ARADILAR

SİTE YÖNETİMİ İZİN VERSİN , KAZI VS YAPMAMIZ GEREKİR , O ZAMAN HALLEDERİZ DİYORLAR , TABİ BU BAŞVURU İLE ALAKALI , ÇOĞUNLUK İSTEYECEK , SONRA TÜRK TELEKOM GENEL MERKEZE GİDECEK , GENEL MERKEZ ONAY VERİRSE KAZI VS YAPACAKLAR MIŞ

Alıntıları Göster

Benim bir fikrim yok açıkçası, benim de FTTB ve 200'lük tarifeyi bana vermiyorlar, binanız desteklemiyor diyorlar. Bina da hiç mi gbit port yok anlamadım ki...

• quote:

Orijinalden alıntı: İstanbul Beyefendisi

Bende sonuçlar bu şekilde. Upload 5 mbit'ti. Aradım taahhüt yenilemek istiyorum dedim. Hemen 10 oldu.

-----

100 MEGABİT / tv+ KULLANIYORUM

hız 97-96-95-94 vs geliyor

tv plus açıkken 85 lere düşüyor   

tv plus açıkkken , 100 megabit sabit hız almak için ne yapmam lazım?

• heyysanadiyom kullanıcısına yanıt
    Bir şey yapamazsınız cihazın portu 1000 mbps olması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: luzumsuzdur

Bir şey yapamazsınız cihazın portu 1000 mbps olması lazım

---

nerden bakılıyor?

• Ileri tarihli paket degisikligi talebini olusturdugumda SMS geldi, isleme alinacaktir cart curt falan diye. Bugun baktim, tamamlandi olarak gozukuyor paket degisikligim ama niyeyse hala 100 Mbps gozukuyor paketim. Ilginc...

• quote:

Orijinalden alıntı: ekonomisty

200 mbps pakete dün akşam başvurdum, sabah gelip kurdular, getirdikleri cihaz, Huawei OptiXstar HG8245X6 GPON terminal diye bir şey, fiber optik kablo doğrudan cihaza takılıyor. Bu durumda kendi routerımı kullanabilir miyim? Arka odada çok da iyi çekmiyor çünkü.

henuz deneyen olmadi ama ya aliexpressden huawei ONT almak lazim, ya da zte gibi ONT ayri cihaz istemek lazim o durumda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

Apartman altındaki switch'in portları 1Gbps ise geçiş yapabiliyorsunuz. Modem arayüzüne girip kontrol edebilirsiniz, WAN sekmesinde 1000/1000 yazıyorsa geçiş yapabilirsiniz.

bizim cihaz Huawei S5321-28X-SI-AC ama modem arayüzüne girdiğimde 100M Tam Çift Yönlü yazıyor hocam portumda bu cihaza takılı 1000 görünmemesinin sebebi nedir sizce ?

• quote:

Orijinalden alıntı: savcı963

bizim cihaz Huawei S5321-28X-SI-AC ama modem arayüzüne girdiğimde 100M Tam Çift Yönlü yazıyor hocam portumda bu cihaza takılı 1000 görünmemesinin sebebi nedir sizce ?

Alıntıları Göster

bizim cihaz da huawei s5321, muhtemelen ya kabloda ya da kablo jaklarında problem vardır.

• quote:

bizim cihaz da huawei s5321, muhtemelen ya kabloda ya da kablo jaklarında problem vardır.

Alıntıları Göster

kablolar cat6 kablo hepsini kontrol ettim daireme giren kablonun jakları değişti . başka mantıklı bir sebebi ne olabilir sizce?

sol un sistemden güncellemediği için olma ihtimali var mı acaba ?

cihaz var kablo cat6 portumda s5321 e takalı modem zte ama 100M Tam Çift Yönlü yazıyor var mı bir başa yapmam gereken bilgi acaba?

• savcı963 kullanıcısına yanıt

bunlardan başka bir şey olamaz zaten. jaklarda sorun yoksa kabloda kopukluk olabilir o durumda da 1000/1000 yazmaz çünkü 8 kablonun tamamının aktif olması gerekiyor.

• quote:

bunlardan başka bir şey olamaz zaten. jaklarda sorun yoksa kabloda kopukluk olabilir o durumda da 1000/1000 yazmaz çünkü 8 kablonun tamamının aktif olması gerekiyor.

bakalım kayıt açtırdım gelip baktılar cihazın resmini çektiler ilgilenip dönüş yapacaklar göreceğiz bakalım sonucu tekrar

• @designr

100mbps paketle 80-85mbps görüyorsan arıza kaydı açman lazım düzeltile kadarda onaylamayın.

100mbps sol qos yapılandırmasından kaynaklı sanırım 96mbps gibi bir değer alıyor olmanız lazım.

ayrıca sol fiber sözleşmelerinde ekadar diye bir ibare yoktur yani hızı tam vermesi gerekir yasal olarak ama mh aradığınızda halen ekadar da olan btk dediği satılan paketin %75 alıyorsanız sorun yoktur deyip geçiştirmeye kalkıyorlar uğraşırsanız düzeltirler yasal olarak düzeltmek zorundalar sözleşmenize aykırı hareket edemezler.

@designr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaq999 -- 1 Şubat 2021; 16:2:11 >

• zaq999 kullanıcısına yanıt
    Ben çok uğraştım 1 hafta gelmeyen ekip kalmadı fakat yapamadılar düşüş normal dediler en son ben bıktım hergün evde teknik ekibin olmasına bıraktım tv yi açınca 80-85 devam ediyorum
  • Arkadaşlar 200mbit fiber kullanıyorum çok memnunum.

Tv plus da eklemek istiyorum ama merak ettiğim bir husus var.

Evde iki tane TV var. Tek cihazla sadece 1 TV izleyebiliyoruz değil mi? Diğer TV için ne yapmak gerekiyor?

TVPlus cihazı modemin yanındaki GPON cihazına mı bağlanıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

Arkadaşlar 200mbit fiber kullanıyorum çok memnunum.

Tv plus da eklemek istiyorum ama merak ettiğim bir husus var.

Evde iki tane TV var. Tek cihazla sadece 1 TV izleyebiliyoruz değil mi? Diğer TV için ne yapmak gerekiyor?

TVPlus cihazı modemin yanındaki GPON cihazına mı bağlanıyor?

https://m.superonline.net/turkcell-tv/evde-turkcell-tv

routerdan ethernet kablo cekiliyor. Ust sayfada yan oda paketi ve alternatif kablosuz cihaz paketi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.