Şimdi Ara

Türkçe EPUB kitaplar için yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
27.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhabalar, bende bu gün itibarı ile e book araştırmasına girdim. Yaklaşık 8-10 saattir bütün e book markalarını gezdim. Sonuç olarak Reeder, Kindle ve Nook arasında kaldım. Benim e book'ta asıl aradığım özellik sadece ingilizce türkçe sözlüğü olması. Alacağım e book ta hiç bir zaman Türkçe kitap okumayacağım. ingilizcemi daha da ilerletmek istiyorum onun için kendimce böyle bir yol düşündüm. Sizce hangi ürüne yönelmeliyim. Aşağı yukarı 3 marka da aynı sayılabilir. ama benim için önemli olan ingilizce türkçe sözlüğünün olması.
    Kindle'de sözlük var demişsiniz. Nasıl kullanılıyor internette bunun la ilgili video felan var mı merakımdan soruyorum sonuçta 500 - 600 tl gibi bir para vericem hata yapmak istemiyorum. Son olarak burada Kindle En-TR sözlük linki verilmiş easy shareden 3.5 mb lik bir şey. O felan satın alsak nasıl yükleniyor yüklenmesi kolay mı.

Şimdiden Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: zuluraptor

Merhabalar, bende bu gün itibarı ile e book araştırmasına girdim. Yaklaşık 8-10 saattir bütün e book markalarını gezdim. Sonuç olarak Reeder, Kindle ve Nook arasında kaldım. Benim e book'ta asıl aradığım özellik sadece ingilizce türkçe sözlüğü olması. Alacağım e book ta hiç bir zaman Türkçe kitap okumayacağım. ingilizcemi daha da ilerletmek istiyorum onun için kendimce böyle bir yol düşündüm. Sizce hangi ürüne yönelmeliyim. Aşağı yukarı 3 marka da aynı sayılabilir. ama benim için önemli olan ingilizce türkçe sözlüğünün olması.
    Kindle'de sözlük var demişsiniz. Nasıl kullanılıyor internette bunun la ilgili video felan var mı merakımdan soruyorum sonuçta 500 - 600 tl gibi bir para vericem hata yapmak istemiyorum. Son olarak burada Kindle En-TR sözlük linki verilmiş easy shareden 3.5 mb lik bir şey. O felan satın alsak nasıl yükleniyor yüklenmesi kolay mı.

Şimdiden Teşekkürler.

fiyatları 500-600 tl değişde 250-300 tl ye bulabilirsin.
    kindle amazon da şimdilerde 114 $, nook içinde ebayden ucuza 100 $ bulabilirsin. artı bunlar için nakliye ödemen gerekecek.

bende nook var. sözlük var diye biliyorum ama hiç kullanmadım.
    kindle a da satın alıp yükleyebiliyorsun.

http://forum.donanimhaber.com/m_43731405/mpage_1/f_/key_//tm.htm#43731405
    linkte var bişeyler.
    DH d ebunu epeyidir tartıştık. 3-4 farklı konuda açılmış durumda.

http://gofret.wordpress.com/2010/12/18/turkiye%e2%80%99deki-en-kapsamli-e-kitap-okuyucu-arastirmasi-ve-incelemesi/

burada da kapsamlı bir araştırma var.

sadece ing diye kendini sınırlama. türkçe olarak da yavaştan e-kitaplar piyasaya çıkıyor. ayrıca, pdf makale vs okumak içinde gayet kullanışlı bir alet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Waveform

http://calibre-ebook.com/download_windows

Bunu yazmak için girdim,süper program.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarikosman7

merhabalar,

promonew in dediği gibi doc uzantılı dokümanları epub a çevirdim. ancak bazılarında hala hata veriyor. mesela, ilk kez dosyayı attığımda "auto flowing text" ve "drop from desktop" yazılarını göremiyorum. gördüklerimde herhangi bir karakter sorunu olmadan epub olarak görebilirken bazı doc larda bu oluyor. bu konuda yardımcı olabilirseniz makbule geçer.

şimdiden teşekkürler.

Sayın Arkadaşım,

Bilimsellikte griler yoktur. Bir olgu ya siyah ya da beyazdır. Şunu demek istiyorum ki, digital ortamda bir kural ya başarılı ya da başarısızdır. Bazan oluyor bazan olmuyor olamaz. PDF dosyalarınızı word.doc formatına çevirdiğinizde kullandığınız "Converter" programı dökümanı hangi formatı kullanarak TR ye aktarıyor?! Bunu incelediniz mi?
    Adobe InDesign CS5 default font olarak "Garamond" fontunu kullanır. Yapmanız gereken ms.doc formatındaki dökümanı önce "select all" yaparak Garamond ve font size 14'e çevirmek olmalıdır. Ondan sonra Adobe InDesign CS5'e beslediğinizde hatasız sonuç aldığınızı göreceksiniz.
    Yoğunluklu bir dosyanın tamamını çeviremiyorsanız InDesign programınız demo modunda olabilir. O zaman ya satın alacak veya crack'li tam program edineceksiniz demektir. hotfilesearch.com bu konuda çözüm olabilir. önüne üç dublüve eklemeyi de unutmazsınız tabi :)

• Calibre'de diğer formatlardan ççevirirken sorun olmuyor ancak pdf'den çevirirken türkçe karakter sorunu oluyor, ya da biz ayarlarını yapamıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rucar

Calibre'de diğer formatlardan ççevirirken sorun olmuyor ancak pdf'den çevirirken türkçe karakter sorunu oluyor, ya da biz ayarlarını yapamıyoruz.

yeni reeder2'ler bu sorunu çözüyor:http://www.reeder.com.tr/reeder2.asp
  • quote:

Orijinalden alıntı: zuluraptor

Merhabalar, bende bu gün itibarı ile e book araştırmasına girdim. Yaklaşık 8-10 saattir bütün e book markalarını gezdim. Sonuç olarak Reeder, Kindle ve Nook arasında kaldım. Benim e book'ta asıl aradığım özellik sadece ingilizce türkçe sözlüğü olması. Alacağım e book ta hiç bir zaman Türkçe kitap okumayacağım. ingilizcemi daha da ilerletmek istiyorum onun için kendimce böyle bir yol düşündüm. Sizce hangi ürüne yönelmeliyim. Aşağı yukarı 3 marka da aynı sayılabilir. ama benim için önemli olan ingilizce türkçe sözlüğünün olması.

Şimdiden Teşekkürler.

Sözlük arıyorsanız ve aşağıda sıraladığım daha önce de yazmıştım; bence hala açık ara en alınası en kullanışlı cihaz e-ink ekranlarda reeder, neden mi:

1- epub, PDF, doc, xls, ppt, htm, html, rtf destekliyor
    2- Türkçe karakter desteği, Calibre'de hazırlanan dokümanlarda PC'de dahi (ADE'de) bozuk görünen karakterleri çözümlüyor
    3- dokunmatik e-ink ekran
    4- Türkçe dokunmatik sözlük (kelimenin üzerine çift tıkla çevirisi pop up pencerede çıkıyor)
    (bu arada işletim sistemi linux) FW'ini de firma paylaşıyor, içindeki libleri değiştirierek aslında istediğin sözlüğü yükleyebiliyorsun; bu açık kaynak olma olayı en büyük güzlelliği
    5- TR'deki en bilinen ve idefix & D&R e-kitap altyapısını destekleyen cihaz
    6- eskiden fiyatı pahalıydı evet, ben 649TL'den aldım Mayıs 2010'da Teknosa'dan ama şu anda 299TL; üstelik hediye kitaplarla geliyor.

http://vimeo.com/34779344
    http://vimeo.com/33439346

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.