Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM GPON FİBER TILGIN VE ZYXEL MODEMİ SORUNUN(ÇÖZÜLDÜ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
17.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar , Türk Telekom altyapımızı nihayet bitirdi. caddede bulunan fiber kabloyu binanın altında bulunan kutuya kadar çekti. Evlere ise cat6 kablo çıkıyor ? Şimdi biz fibernet mi hipernet mi alacağız ?? . Binanın altına koydukları kutunun resmini ekliyorum . Bu kutudan yukarıya yani evlere cat6 kablo çıkıyor , bunun hipernet olması gerekmiyor mu ? Gpon fibernet denilen sistemde kablosuz iyi değilmiş , tılgın modem kullanılıyormuş ... Eğer hipernet olursa daha cazip kampanyalar var . Baya araştırma yapıp okuduktan sonra sizlerden yardım talep ediyorum .

edit:Arkadaşlar tılgın ve zyxel 8324 türk telekomdaki yetkili operatörler tarafından detaylı biçimde bridge baglantısı yapılsa bile sinyali asus router'a köprüleme işleminin yapılamadıgını anladım.Yogun ugraslar neticesinde bu olaydan sıkılıp tılgın modemin(zyxel 8324 bendeki)portlardan birine access point ozellikli eski adsl modemi takıp kablosuz agımı genişletme yoluna gittim.En azından kablosuz agımı iki kattada çekmesini bu şekilde sagladım.Su andaki dusuncem ise access point özellikteki iyi bir router alıp hız normal turk telekomun modeminin gerçek hızının dagıtabilmek herkese iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ata_kaya5 -- 31 Temmuz 2017; 0:53:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• https://hizliresim.com/OLvrXQ Telefondan girdiğim için resmî bu şekilde yükledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ata_kaya5 -- 17 Temmuz 2017; 20:46:29 >
  • ata_kaya5 kullanıcısına yanıt
    Bu gpon degil fttb ethernet bu yuzden cat 6 cikiyir ordaki portlara baglanacak kablolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 17 Temmuz 2017; 20:54:23 >
  • Fibernet alacaksiniz bunlarda zyxel de veriliyor diye biliyorum başka bir evimizde de aynı sistem var zyxel verildi kablosuz fena değildi

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Gpon sistemlerine de veriyorlar zyxel o tamamen sans isi sanırım.

Yani verilen bağlantı fiber mi hiper mi ? Okuduklarından çıkardığım bu fiber değil , geniş bant internet , vdsl? Müşteri hizmetleri ile görüştüm . Fiber olması için eve kadar çekilmesine gerek yok diyor . 100 mbbit vdsl alamaz mıyız Burada?

• Ana konuda bu konuda baya açıklama var. Bize uyan sistem sanırım fttb . Ama t11 mi yoksa gpon mu anlayamadım.

Fiber bağlantı, 1000 megabit bile alabilirsiniz bu altyapıyla.
    Baglanti fiber 100 mbps alabilirsiniz ama vdsl degil bu binaya kadar fiber turk telekom eve kadar olanlarda gpon kullaniyor diger evdeki cihaz ve kutuyu atayim benzerligi gorursunuz

Eve kadar fiber değil , çünkü cat6 ile çıkıyor . Aşağıya koyduğu kutunun içinde ericson calix 7220 gpon cihazı var. Ortaya karışık bir şey oldu bence .

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Açıkcası vdsl isterdim bunun yerine. 1000 Mgb hızım var Akk 100 gb 😃

Şuan sokaktaki t7 kutusundan vdsl almak mantıklı çünkü istediğin şirketten hizmet alabiliyorsun ama fiber kablo binaya kadar gelirse mecbur tek alternatif türk telekom oluyor ayrıca 1000 megabitte akk yok ama fiyat aylık 999 liracık :)
    aman 999 liracık çok ucuzcuk . İsveçte 1 gbit download 400 mbit upload 30 euro neredeyse aynı değil mi fiyat
  • Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Tabiki neredeyse aynı türk telekomda 1000 megabit indirme hızına karşılık 2 megabit gibi oldukça yüksek bir yükleme hızıda var
    Ben 100 de 4 aliyorum ama yinede 1000 icin 4 te az

• binanıza kadar fiber çekilmiş zaten bina içerisinde dairelere kadar cat5 veya cat6 kablo kullanılıyor fiber de binanızın saha dolabına uzaklığına göre çok yüksek hızlarda fiber den faydalanırsınız hayırlı olsun güzel olmuş..
  • Bu kutu Ericsson marka bir cihaz. Aynısına sahibiz sitemizde Abone olunan daireden bu kutuya cat 5veya cat 6 çekilir. Evde prizden modeme de aynı şekilde cat 6 ile ulaşılıyor. Binaya kadar fiber deniyor. Eve kadar fiberden tek farkı birinde buna benzer kutuya,dairenizden fiber kablo aracılığıyla diğerinde cat 6 ile ulaşılması. Ben 35 mbit abonesiyim ve hız ve performanstan memnunum. Fiyat artık pahalı geldiği için kablonete geçeceğim. Ben verdikleri modemi Bridge moda aldırıp kendi routerımla kullanıyorum ve gerçekten fiyat uygun olsa daha yüksek hıza geçer devam ederim. Kablonet varken ttnet tercih edilecek gibi değil. Hayırlı olsun altyapınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • drdogan79 kullanıcısına yanıt
    Siz galiba uydunetin yeni tarifelerinden bihabersiniz ? Artık uydunette sadece 24 mbit 150 gb kotalı tarife uygun diğerlerı kotalı tarifeler , akıllı duran (internetiniz kesiliyor kotanız bitince) ve sınırsız tarifeler yani tek ucuz tarifesi var onda da hızınız 8 mbite düşüyor . Sizin şuan 35 mbit hızda hızınız 16 mbite düşüyor . İyice bir düşünün tarifeleri iyi inceleyin derim .
  • Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Uyarınız için teşekkür ederim. Ben 100 mbit /100 gb kotalı bir paket var tv ve telefon dahil 80₺ ona geçmeyi düşünüyorum. 100 gb benim için yeterli aslında. Ttnette de kotam bu kadar. Kotalı olsa bile gece 2-8 kotadan sayılmıyor biliyorum. Eğer gece 2-8 işi yoksa kesinlikle geçmem. Beklerim 2019u. Zaten o zamana kota kalkacak deniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drdogan79 -- 18 Temmuz 2017; 0:32:59 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • drdogan79 kullanıcısına yanıt
    Peki bu bağlantı tipinde Asus dsl ac55u modemi kullanabilir miyim ? Sizin modeminiz nedir ? Ewan bağlantısı fiber mi oluyor ? Sizin bağlantıda yukarıya tılgın modemmi verdiler ? Eğer prizden cat6 ile alıyorsanız Asus dsl ac 55 u kullanabilir miyiz

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.