Şimdi Ara

Türk Telekom internet sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telefonumda 72.54 TL kontör vardı. Daha yeni yüklemiştim. Ve 4 gb internet paketim vardı. Bugün pakete güvenip google'da bir şey arattım. Ama sadece bir şey arattım. Ardından kontörümü kontrol ettiğimde 0.04 tl yazdığını gördüm maalesef. Mesajlara baktığımda ise aslında önceden "5 şubatta internet paketiniz yenilenmeyecektir" şeklinde bir bilgilendirme mesajı atmışlar. Yani aslında benim eşşekliğim bunu kabul ediyorum. Gene de sırf bir google aratması nasıl 70 tl mi benden alır diye düşünmeden edemiyordum. Ve tuhaf bir şekilde, az evvel kontörüme baktığımda 28.54 TL olduğunu gördüm. Ulan ne oluyor a*k. Size soracaklarım şunlar; bir google aratmasıyla nasıl kontörüm 4 kuruş kalır? Daha sonra ne oldu da 28.54'e çıktı? Ve bir şekilde 72 tl mi geri kazanma yolum var mıdır?

• Türk Telekom'dan google'da aramak yapmak 70 TL hahahaha tam komedi ya.

28,54 TL gelmiş hesabına, kalan 50 TL ile paket falan mı tanımlandı? Yoksa oda mı yok?

Mh ara dicem de, hiçbirinin birşeyden haberi yok. Yinede ara sor bakalım o aramada ne kadar kesilmiş, geri kalan ne diye alınmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 12 Şubat 2019; 21:56:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Yok valla paketle ilgili bir şey de yok. Herhangi farklı bir yerden kesilme ihtimali de yok. Mh ne bu arada :D
  • Çınarlı01 Ç kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetleri yani

Yahu nasıl sistemleri var. Ne için o parayı senden aldıklarını bilmemek veya görememek nasıl bi saçmalıktır.

Mh ara ve bu parayı ne için kestiniz diye sor bakalım, az bir para değil. Düpedüz gasp etmektir bu.

O 28 lirayada bir paket neyim yap, oda yalan olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 12 Şubat 2019; 22:7:19 >
    Parayı ne için kestiklerini bilmemek deyince aklıma geldi Türk Telekom Online İşlem uygulamasına bir bakayım dedim. Orada yazıyormuş :D 4.15 mb için nasıl 44 tl alıyorlar anlam veremiyorum. Gerçekten bildiğin gasp bu :D

Türk Telekom internet sorunu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çınarlı01

Parayı ne için kestiklerini bilmemek deyince aklıma geldi Türk Telekom Online İşlem uygulamasına bir bakayım dedim. Orada yazıyormuş :D 4.15 mb için nasıl 44 tl alıyorlar anlam veremiyorum. Gerçekten bildiğin gasp bu :D

4.15MB boyutunda ne aratmış olabileceğine mi üzüleyim, yoksa onun için 44 TL aldıklarına mı bilemedim. Çok değerli bir bilgi arattın herhalde

Hakkını ara dicem ama pek ümidim yok. Yinede önce mh ara, olumlu dönüş almazsan BTK'ya yaz.

4.15MB için 44 TL almak saçmalıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 12 Şubat 2019; 22:24:58 >

Valla onu ben de anlamadım bir Google aratmasının 4 mb tutması da ilginç bir olay :D Ve evet dediğini yapacağım. Teşekkür ederim ilgin için.
  • Online işlemlerden ilgili tarihteki kullanım detayını ekrana getirip ekran görüntüsünü buraya atabilirmisiniz.
    (Tamam,ben yazarken göndermişsiniz)

Haksız TL düşümlerine ve itiraz sonucu TL iadelerine çok örnek var. Bu konuda hiç bir operatör güvenilir değil.

Sikayetvar sitesinde de bu forumda da bunun örnekleri var. Geçen ay Vodafone bir hattımdan 14 TL'yi çekmiş. Aradım sordum,bağlanan musteri hizmetleri data harcanmış dedi,itiraz ettim datayı bedava saatleri arasında kullandım dedim. Başvuru doldurdu. Ertesi gün cevap gelmeyince aradım,bu sefer başka çalışan 7 aylık telsiz kullanım ücreti alınmış dedi. Her ay telsiz kullanım ücreti ödediğimi,bu konuda ödenmemiş borç olmadığını söyledim ve kontrol etmelerini ısrar ettim,BTK'ya değil savcılığa başvuracağımı söyledim.
    5 saat sonra çekilen 14 TL 40 kuruş eksik iade edildi,buna da arayıp itiraz ettim. 40 kuruş neden eksik dedim,inat ettiler sizde 14 TL yokmuş diye. Tamam ben hukuki işlemler başlatacağım bir daha da arayıp sormam dedim. Kız şuan hattınıza 1 tl iade ediyorum dedi ve 1 TL geldi.
    Bu inadı para için yada TL için yapmadım,bu konuda operatörler şansını deniyorlar ve bu yönteme malesef başvuruyorlar. Abone hakkını arayamazsa haklılığını kanıtlayamazsa yanlarına kâr kalıyor. Hiç bir operatör bu konuda sağlam değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekli Komutan -- 13 Şubat 2019; 0:36:24 >

• Gerçekten inanılmaz. Bildiğin rastgele herhangi bir abonenin hesabından durup dururken para çekiyorlar yani. Bu insanlığın kaçıncı derecesi. Neyse siz en azından hakkınızı savunup paşa paşa yola getirtmişsiniz. Bakalım bize ne diyecekler.
  • Çınarlı01 Ç kullanıcısına yanıt
    Faturasız hatlar için standart cepten internet tarifesi 09.09.2014 tarihinden itibaren internet apn üzerinden yapılan kullanımlarda 1 TL/100 KB olarak uygulanacaktır.

diyor Paketsiz internete ne olursa olsun girilmez zaten 4mb zaten sadece arama için gitmemiştir internet açıldığı zaman veri bağlantısını kuran uygulamalar iletişime geçer
  • Kilobaytı lira olunca internet sayfası yüklense bile o kadar alınıyor. Geçen 9 liram gitti benim de. Unuttum bir saat sonra açmam gerekirken bir saat önceden veriyi açtım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.