Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (858. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 856857858859860
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yakan değil 100 kişşye fiber verip 10 milyon kişi kullanıyor demek ise aynı 15 milyar dolar veya 20 milyar dolar ancak yenilenir aktyapı doğru söylemiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selodonanımhaber kullanıcısına yanıt
    Turkcell aşırı sinsi bir operatör ve bunu çok iyi bir şekilde gizliyor. Adamların Türkiye'de mobil arabağlantısı bile sadece TT ve Vodafone'dan ibaret. Türknet, Milleni gibi operatörleri adam yerine koyup mobil şebeke için arabağlantı dahil yapmıyorlar. Mobilde tekeller ve mobil transmisyon ücreti 96 kbps başına / 15 TL. Bu yüzden bütün herkes Avea'dan kiralayıp sanal operatör oluyorlar. TT'nin port ve transmisyon ücretlerine bütün zamları rekabet kuruluna getirirler ama kapasite kirasını yükseltmesine bişey demezler çünkü kendi menfaatleri de var. Daha geçen Aralık başında kapasite ücretlerine zam getirdiler Turksat'ta daha fazla trafiği TT'ye yönlendirdi. Milleni de daha fazla trafiği TT'den yönlendirecek.

Türk Telekom farklı mı? Değil. Hepsi aynı şeyin laciverdi ama eğer tekel şirket TT yerine Turkcell olsaydı bugün alternatifler bu seviyede internet hizmeti veremezdi. Daha tekel değilken TT'den yüksek kapasite kirası istiyorlarken, bir de tekel olsalar kim bilir ne olur.

• mustifb M kullanıcısına yanıt
    Turk Telekom çok mu farklı ?

• warchief46 W kullanıcısına yanıt
    TT bu cihazların orijinal yazılımlarını silip kendisi baştan yaptığı için hepsinde belli sorunlar mevcut. Çok iyi yazılım uzmanlarımızda olmadığı için sorunsuz olması çok zor. TP Link'lerdeki sorun cihazın belli belirsiz sürekli reset atması. Bazen saatte bir bazen günde bir kez cihaz kendine reset atıyor. Orijinal yazılımda bu problem olmadığı için bu TT kaynaklı sorun o yüzden geri topladılar. Düzelttikten sonra yeniden vereceklermiş.
  • Son kısmı okumamışsınız sanırım.

Türk Telekom farklı mı? Değil. Hepsi aynı şeyin laciverdi ama eğer tekel şirket TT yerine Turkcell olsaydı bugün alternatifler bu seviyede internet hizmeti veremezdi. Daha tekel değilken TT'den yüksek kapasite kirası istiyorlarken, bir de tekel olsalar kim bilir ne olur.
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Çözümü basit müşteri kaybedince anlayacaklar. Dünyanın her yerinde tekel şirketler bu tür aptallıklara girişir, eğer karşılık bulamazsa geri adım atarlar. Zaten tıpatıp AKK sisteminin daha kötü halini tarife diye çıkarması bile saçmalık.
  • Yanlız tivibu ip tv bu zamana kadar nasıl almamışım aklım almadı hayatımda ilk defa telekomun birşeyini beğendim

• Zaten speedtest yaparken türkcell seçin yurt dışını dolaşıyor kendi zaten boşuna yurt dışına ekstra veri çıkarak zararına yol açıyor akn olayıda türkcell işi değil miydi Metro ethernet sınırsız simetrik interneti sunuyordu sitelere satın aldı getirdi kotayı vanalarıda kıstı türkcell ilk önce kendine baksın sonra başka İSS'lere laf etsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Turk Telekom müşteri nasıl davranmasını ne yapması geretiğini bilmiyor geçen 100 Mbps akn'sız alacak adam için fiber çekildi demiştiniz aynısı 2018 de 2019 da bende teklif etdim kabul etmediler. böyle uzakta bile değildi 100 metre ilerim de 48 li veya 24 lü fiber var ek yapacaklar.

Superonline müşter hizmetleri arayın sonra Turk Telekom arayın Superonline müşter hizmetler çok iyi fiyat olarak fahiş fiyat mobil de olsun sabit internet de olsun fakat kaliteli müşter hizmetleri var .

Turk Telekom Yapması gereken yüklümlüğü olan Bir şirket Fatih Projesinde her okul için fiber çekildi değil mi ? benim ilçe de tum liselerde fiber var 1 Gbps simetrik veriyor sıkıntı olmadan aylık fatura ise 1250 TL 1000 TL geliyormuş. her akıllı tahta için bu hızlar veriyorlar. ek binalar bile fiber çektiler Metro ethernet kuruldu bunun parasını kim verdi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 12 Ocak 2019; 23:12:49 >
  • İyi akşamlar arkadaşlar bugün itâbiriyle fiber ftth alt yapım aktif oldu hemen telekomu arayip teyit edip fiyat istedim fiyatlar çok komikti birde başka isslerde daha uygun onlardan alırım dedim oda kimseden alamazsiniz sadece biz veriyoruz diye yalan söyledi yanlisiniz var dedim ama arkadaş israr edince teşekkür edip kapadım.

Şimdi hangi iss yi önerirsiniz millenicom 100 mbps 85 tl ama 9 tl modem kirasi alicaklarmis her ay yeni çıktı basimiza 94 tl ye geliyor netspeed var 50 mbps 76 lira modem ücretsiz ikisi arasında kaldım artı netspeed 12 ay fiyat garantisi verdi diğer iss vermedi kararsız kaldim başka iss de bulamadım bir oris telekom var ama onada güvenemiyorum açikcası 50 mbps yeterli olur bizim için gecen yil 6 mbps kullanan biri olarak uçak gibi gelir😀 önerilerinizi bekliyorum teşekkür ederim.

• canb20 C kullanıcısına yanıt
    Netspeed 50 Mbps al Turk Telekom alınmaz oldu ?

Ben tilgin'in wi-fi performansı zayıf diye değiştirmek istemiştim. Bu da ondan çok iyi değil. Tt, üreticiye özellikle belirtiyor herhalde wi-fi çekimi zayıf olsun diye.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    İnşallah sorunsuz kullanırsınız. allah bozması arza olmadan kullanın

Çok saçma hocam. Yaptıkları her şey. Superonline ile ortak altyapı kurulabilir ama şöyle, altyapı yatırımları ve anlaşmalar superonline tarafından yapılır, kabloyu superonline çeker, alınacak olan cihazları Vodafone alır ve yurt dışı çıkış ücretlerini vodafone karşılar. Vodafone Global ülkemize sağlam kapasiteli bir hat çekse (~30Tbps) ve çıkışları bunun üzerinden sağlasalar -ki vodafone'un yurt dışı arabağlantıları çok iyi- tüm yatırımı altyapıya kaydırabilirler. Ve hızlıca TT rakibi olabilirler. Son zamanlarda Vodafone iyi atağa geçti. Bu gazla global ile ilişkileri düzenleyebilirler umarım. Zira global biraz bile taksaydı, Vodafone çok daha düzgün bir yerde olurdu.

Turkcell ile Mobil olarak anlaştıkları, ilk çeyrekte mobilde Vodafone'un Turkcell üzerinden hizmet vereceği söyleniyor. Buna istinaden sormuştum hocam.
  • Altyapı elinde istediği gibi at koşturur tekel sonuçta ileride bu fiyatlar pek sürmeden inecektir alternatif firma 100 mbps 80 liraya satarken sen 350 liraya satıyorsan buna rekabet kurumunun müdahale etmesi lazım.
  • Teşekkür ederim hocam yarın evrakları göndericem bakalım deneyimleri mi yazarım.

• TAHMİNİ HIZ
    10 Mbps
    Bulunduğunuz adreste alabileceğiniz tahmini hız 10 Mbps'dir. Sizin için tanımlayacağımız paket; download hızı 16 Mbps'ye kadar, upload hızı 1 Mbps'ye kadar olan AKN'siz ADSL Özgür İletişim Paketidir.

hiç mi altyapıyı desteklemez bi ttnet ya. Rezillik artık şu rakamlar
  • Arkadaş hız sabitleme yüzünden gene tartışıyorum
  • yalnızaslan kullanıcısına yanıt
    Çok sürmez. Bir iki haftaya aktif olacaktır.

• deepb D kullanıcısına yanıt
    Kabinin fotoğrafını atabilir misiniz?

• 
Sayfa: önceki 856857858859860
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.