Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (797. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam onlarda CGN havuzundaymış öyle olmasa ona da bakardım ama annem ev telefonu da istiyor bu yüzden Türknet'e başvurdum. Statik ip 12 liraydı aylık olmadı alıcam artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    pubg bende ping 48 kadar düşüyor Turk Telekom

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    hocam 10 MBps simetrik olan 159 TL o iyi de biraz indirme hız olarak 16 MBps yapsalar mis gibi olur.
  • Benimde öyleydi hocam telekomdayken şimdi 75 ms

bende o yuzden iptal edim ping sıkıntısı var turknet afyon dan istanbul gayrettepe çıkış veriyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BD386127B

bende o yuzden iptal edim ping sıkıntısı var turknet afyon dan istanbul gayrettepe çıkış veriyordu.
    Ben istanbuldayım hocam o kadar fark olacağını zannetmem. Bu arada iptv'mi ve almanyadaki VPS sunucumu denedim iptvde sorun yok şu saatte Vps sunucu içinde yaklaşık 10 ms ping artışı olmuş.
  • https://azure.microsoft.com/tr-tr/free/ deyin 40 gbps veriyor.
    hız teslerinde turkcell yazıyor geçen birisi fatura öderken de turknet değil turkcell diye çıkmış.

• Turkcell meselesini forumdaki turknet yetkilisine yazdım yarın cevap verir muhtemelen.

Hocam mevcuttaki vps serverimden memnunum kurulumuyla tekrar uğraşmamak istemem.

• Alternatifler arasında iyi yok oris desen müşteri hizmetleri yok ulaşamadım , türknetinde müşteri hizmetleri yok problemli , millenicom şikayetvar açıp bakın ben kullanmadım ama çevremde kullanan oldu onlarda çok problem çekti aslında altyapı türk telekom oldukça istediğin firmaya git aynıdır ha netspeed , türk telekom'a daha yakın ve omurgası iyi olduğundan dolayı tavsiye ediyorum yoksa zamanında türknet iyi iken türkneti tavsiye ediyordum sonra batırdılar.
    afyonda ısp bulmak sıkıntı oluyor. fazla seçenek yok turk telekom veya superoline alıyorlar.
    fixnet vardı 24 ay taahhüt şart gelmiş
    Hocam Romanya bükreş deneyin ping farkı azalıyor.Ayrıca hocam bazen bulgaristan 20 ping alıyorum rahatça internette dolaşıyorum.
  • Netspeed geldiğinde alırsınız yoksa alternatiflerden uzak durun hocam büyük firmalar'da takılın derim.
    hocam altyapı kontrol yapın çok yanlış çalışıyor gibi ?
    http://onlineabone.oristelekom.com/HizSorgula/Index

• Eskişehiri altını üstüne getirdi SuperOnline her yerini delik deşik etti. Ama aradan 3 sene geçti 3 senede hiç bir yere adam gibi fiber çekemedi. Sadece merkezde var fiber. bomboş kablolar duruyor hala bizim mahallede. Bir kaç kere fiber kablo çekiliyor diye gördüm ama ya apartmanca toplanıp başvuracaz herhalde logardan bizim apartmana da hat çekin diye ya da böyle bir hizmet yok sadece evin önünden geçen kabloya bakacağız :D

Turk telekom yeni saha dolabı koydu tam apartmanın köşesine. Sorgularda bilgi çıkmıyor şu anda. Dolabı koyduktan sonra sorgu yaptığımda da ADSL ve VDSL çıkıyordu sadece.

Yani yıllarca para verdiğim Telekom bir arpa boyu yol alamadı hala. Allahtan Turksat hizmeti var bölgemizde. Bu iki saçma sapan kazıkçı firmadan da hizmet almak zorunda değilim.

Neden yazdım bunları, çünkü yok şu kadar fiber döşedik yok bunu döşedik şöyle yaptık. Merkezdim yahu bende merkezde, şehrin köklü eski yerleşim yeri burası. Taşrada bile fiber var zahmet edip ne SO ne TT bina içine bir fiber kutusu koymadılar. İlla gidip yalvarmak imza falan mı toplamak gerekiyor. Hadi turksat olmadı yok bölgede diyelim, bizim 3 bloklu apartmanda daha doğrusu sitede yaşlı nufus çoğunlukta ne anlar internetten. Onları ikna etmek için mi çabalayacağım.

Bir saçmalık var ama anlamadım ben. Neyse dedim ya turksat var hizmeti de iyi Eskişehir'de. Taşeron firması da nazar değmesin on numara çalışıyor. Ama düşünüyorum hep ya olmasaydı, ya buradan Turksat alt yapısı olmayan bir yere taşanırsam ve fiber geçtiği halde mahalleden ADSL e muhtaç kalırsam ?

• Bulunduğunuz konumda alabileceğiniz

Tahmini Hız :14 Mbps

Maksimum Hız : 16 Mbps

Mevcut Altyapı : Bakır

Doğru sanırsam biraz da sallıyor .

Yan binada T21 var olaya bak.

Bulunduğunuz konumda alabileceğiniz

Tahmini Hız :35 Mbps

Maksimum Hız : 50 Mbps

Mevcut Altyapı : Bakır
  • 35 mbit max 50 diyo ahahahah

• mustifb M kullanıcısına yanıt
    Hocam bahsettiğiniz bölgeler yoğun nüfus ve yeni altyapı ile donatılmış yerler beylikdüzüzünde bir çok site var ve türkcell baya altyapısını getirdiği bölgeler var hocam oralar normal göztepe'de aynı şekilde mesela esenyurtta beklemem bu sorunu hocam tamam siteler ve nüfus çok ama insanları kültürsüz suriyeliler ele geçirmiş gibi mobille takılıyorlar yada ortak kullanıyorlar.

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Eve taşınırken ilk bakacağın yer altyapı olsun biz adsl ile paramızla rezil oluyoruz.

Eskişehir evet güzel bir şehir türkcell süperonline baya iyi çıkış yaptı altyapısını harıl harıl döşüyordu ve hizmet vermeye başlıyordu sonuç olarak diğer firmalarıda rekabet ettirdi açıkçası sonra baktı sabit internet ortak kullanıma açıldı sabit yatırımı durdurdu mobile yöneldi daha fazla kişiye hizmet veriyordu ve daha fazla kazanıyordu son zamanlarda zaten süperbox ile devreye girdi.

Bu saatten sonra ben geleceğini düşünmüyorum kocaeli'de kaç senedir altyapımız var demekte fakat alanı düşük şehir merkezlerinin çoğunda yok 3-5 sitede var gebze'de o kadar türksatta var ama eski binaların olduğu bölgelerde yatırım pek yapmıyor tek umut türk telekom oda adsl olarak hizmet veriyor 8 mbps olarak kötünün iyisi hayırlısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Eskişehiri altını üstüne getirdi SuperOnline her yerini delik deşik etti. Ama aradan 3 sene geçti 3 senede hiç bir yere adam gibi fiber çekemedi. Sadece merkezde var fiber. bomboş kablolar duruyor hala bizim mahallede. Bir kaç kere fiber kablo çekiliyor diye gördüm ama ya apartmanca toplanıp başvuracaz herhalde logardan bizim apartmana da hat çekin diye ya da böyle bir hizmet yok sadece evin önünden geçen kabloya bakacağız :D

Turk telekom yeni saha dolabı koydu tam apartmanın köşesine. Sorgularda bilgi çıkmıyor şu anda. Dolabı koyduktan sonra sorgu yaptığımda da ADSL ve VDSL çıkıyordu sadece.

Yani yıllarca para verdiğim Telekom bir arpa boyu yol alamadı hala. Allahtan Turksat hizmeti var bölgemizde. Bu iki saçma sapan kazıkçı firmadan da hizmet almak zorunda değilim.

Neden yazdım bunları, çünkü yok şu kadar fiber döşedik yok bunu döşedik şöyle yaptık. Merkezdim yahu bende merkezde, şehrin köklü eski yerleşim yeri burası. Taşrada bile fiber var zahmet edip ne SO ne TT bina içine bir fiber kutusu koymadılar. İlla gidip yalvarmak imza falan mı toplamak gerekiyor. Hadi turksat olmadı yok bölgede diyelim, bizim 3 bloklu apartmanda daha doğrusu sitede yaşlı nufus çoğunlukta ne anlar internetten. Onları ikna etmek için mi çabalayacağım.

Bir saçmalık var ama anlamadım ben. Neyse dedim ya turksat var hizmeti de iyi Eskişehir'de. Taşeron firması da nazar değmesin on numara çalışıyor. Ama düşünüyorum hep ya olmasaydı, ya buradan Turksat alt yapısı olmayan bir yere taşanırsam ve fiber geçtiği halde mahalleden ADSL e muhtaç kalırsam ?
    Hocam ben bağlar civarında superonline altyapısından vodafone kullanıyordum. Büyükdereye taşındık s/o altyapısı olmayınca mecbur ttye geçtik neyse daha sonra beni normal bir cep telefonu aradı işte hizmetimizden memnunmuydunuz vs gibi şeyler sonra yeniden abone olun tarzı bir şeyler söyledi altyapı yok deyince adresi alalım sisteme/planlamaya girelim tarzı bir şeyler söyledi ama min 4 daire olması gerekiyormuş kaldı öyle. Şuan büyükdere tarafında s/o turksatı bırakın tt bile yok adam gibi ve biliyorsunuz hep genç nüfus öğrenci feniks diye bir bela kullanıyor arkadaşlarım mecbur.

• şikayetçiyim türk telekomdan. evime internet çekmiyor. eskiden devletindi şimdi arapların sanırım niye çeksinler
  • 
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.