Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
32.091
Cevap
124
Favori
1.674.640
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Türk Telekom Fiberoptik Altyapı Çalışması [ANA KONU]
Giriş
    5064 Mesaj

AKK'li haliyle 7 TB'ı geçen adamlar vardı bunlar için kötü haber. 10 TB kullanın demiyorum ama 10 TB kullanınca dava açılması, hat iptalinin yasal dayanağı yok. Hiçbir operatör için yok, karşı koyarsanız kazanırsınız.

Vodafone şaka yapıyor herhalde 400 GB günümüzde çoğu kişinin ulaşabileceği bir sınır.

Bir başka haber de Türk Telekom'un Ek Paketli Hızları;

8 Mbps 100 GB/200 GB -- Ek Paket Hızı 3 Mbps
    16 Mbps 100 GB/200 GB -- Ek Paket Hızı 5 Mbps
    24 Mbps üzeri 100 GB/200 GB -- Ek Paket Hızı 8 Mbps olacak şekilde paketler çıkaracak.
    |
    |
    BoraNb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu 3 büyük operatör çakallıkta master yapan bir firma. Hele Turkcell enflasyonla mücadele reklamları yapıp benim Platin 15 GB pakete yıl içinde (Nisan - Ağustos - Aralık) 3 kez zam yaptı. Ben aldığımda taahhütsüz fiyatı 104 TL idi şimdi 147 TL olmuş.

Bu hotspotu paralı yapmayı geçen yıl TT kendisi düşünüyordu ama daha fazla abone kaybederiz diye girişmediler. İmkanları olsa hepsi yapardı.
    |
    |
    dr20mouse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ona para istemeleri acayip saçma sınırsız internet verse eyvallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Sabah insana huzur veren deniz gece ürkütür bakınca gerçek işte öyle.
  • Yarbay
    9722 Mesaj

Hocam tt internet hattımın iptaline başvurdum aynı gün dsl sinyali de kesildi ama ben hala online işlemlere girebiliyorum.

Size sorum şu benim hattım iptal oldu mu yada kesin olarak öğrenmemin bir yolu var mı?

Sonradan hattı kapanmadığı için ücret çıkarttıkları oluyor böyle bir mağduriyet yaşamamak adına neler yapabilirim?

|
    |
    Bahsedilenler: mustifb

Çakllık çok, kullanıcılarda ne zaman ki hakkıyla çakal olurlarsa iyi bir kapışma yaşarız. Bilinçli kullanıcıyı hiçbir firma sevmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 1 Ocak 2019; 16:40:45 >
    |
    |
    mustifb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

7tbde 5tbde normal zaten okadar ceken kullanıcının bireysel tarife almaması lazım(ha trde buna bakmıyolar o ayrı mesele)
    |
    |

İptal işlemleri 8 iş günü içinde tamamlanır, 8 iş günü içinde hala online işlemlere girebiliyorsanız hizmet iptal olmamıştır size verilen iptal formuyla birlikte işlem yaptığınız yere gidin.

Ek ücret çıkartırlarsa da iptal formuyla tüketici hakem heyetine gidin o ücreti ödemeyin.
    |
    |

Vodafone'dan 200 mbps alanlar vardı kötü olmuş 200 mbps alıp en fazla 400 gb kullanabilmek.

Ayrıca bence paket ek pakette verilen hız en düşük alınacak olmalı Türksat prime timeda 25 mbps diğer saatler 100 verdiği paketler çıkardı onun gibi ama satılırken sadece 25 mbps denilerek satılmalı bence diğer saatler altyapıdaki rahatlığa göre daha yüksek hızlar sunulsun 50 mbps 100 mbps belki daha bile yüksek.

Böylece müşterilerde mutlu olur bence sonuçta 25 mbps diye alıyorsun bazen firma daha yüksek bile veriyor Telekom'un marka değeri için de iyi olur.
    |
    |

Bazen bilinçli kullanıcı da olsanız derdinizi anlatamazsınız karşı taraf nato mermer nato kafa olabilir.

Basit bir olay;

TT'de her santralde en az 2 MSAN vardır dinamik IP ya da CGN içinde olan biri her modem resetlediğinde o anda hangi MSAN boşsa ondan hizmet alır. Adamın santraldeki MSAN'lardan birinin kapasite sorunu varmış statik IP aldığında IP o kapasite sorunu olan MSAN'daki IP'lerden bir IP düşmüş. Kapasite problemi için ilk önce müşteri hizmetleri, sonra CEO, sonra BTK üzerinden şikayetler yapmış sorun çözülmemiş. Adam da tüketici hakem heyetine gitmiş, TT bir savunma vermişki THH yazanlardan hiçbir şey anlamamış olsa gerek şirket haklıdır kararı vermiş. Bir süre sonra işte elemanın oturduğu yerde bir arıza varken bizi çevirdi sorunu anlattı hemen santrale gidip anında sorunu çözdüm. Sonra adam teşekkür filan edip "YAA SİZ NASIL BİR ŞİRKETSİNİZ TOPLAMDA 1 DAKİKA SÜRMEYECEK İŞ İÇİN BİR YIL UĞRAŞTIM" dedi. Tüketici Hakem Heyeti'ne TT'nin gönderdiği savunmayı ben anladım ama oradakiler anlamadı dedi.
    Dedim işte o yüzden böyle istedikleri gibi at koşturabiliyorlar kimse mevkiye hakkıyla gelmiyor.
    |
    |

Yalnız hocam bunlar AKN'nin aynısı olmuş.

Kasım ayında kalkıştıkları sistem daha iyi değil miydi?

24'ler 10'a, 35'ler 20'ye falan düşüyordu. Yani, alterantif olarak bunu getirmesinler demiyorum ama Ek Paket Hızlarında bir tık iyileştirme beklerdim.
    |
    |

Hocam 30 paralel bağlantı derken, router'a aynı anda 30 cihaz bağlarsak mı karşı önlemler alacaklar.

Gerçi 30 cihaz evde nasıl bağlansın da iş yerlerinde kurumsal olmayan abonelikler için sıkıntı çıkabilir bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    5064 Mesaj

Adamlar en iyi ben bilirim havasında olduğu için anlatamıyorsunuz. Ayrıca bu paketi zaten düşük fiyat ödemek isteyen alacak yoksa limitsiz isteyen adam 104 TL ya da 120 TL verip 24 ya da 35 Mbps alacak diyorlar. Marka imajını iyileştirmek için artık uğraşmazlar nasılsa hedefleri müşterilerin alternatif firmalara gitmesi.

25 Mbps de düşükte hadi neyse bir derece 100 Mbps alan adama 100 ya da 200 GB kotası dolan adama 8 Mbps hakaret gibi bişey. Altyapın ancak 8 Mbps'i kaldırıyorsa da şirketi kapat git zaten.

Zaten bütün herşeyi karman çorman yaptılar 1 ay içinde 2-3 geri vites yaptılar. Son dönemde yüksek fiyatlardan sattıkları paketlerle daha da antipati topladılar.
    |
    |
    Mr.Data kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İlk önce açıklayıp daha sonra gelen tepkilerden dolayı caydıkları, kota bitiminde ücretsiz ek paket tanımlanan sistem mi ? Bir nevi AKN başka isimle geri gelecek diyebiliriz yani
    24 üzerini 8'e düşürmek de baya saçma değil mi ? Adam 50 - 100'den 8'e düşecek, hayır biraz daha zorlayıp eskisi gibi herkesi 3mbit'e düşürselermiş bari
    |
    |

Bu arada hocam Vodafone'da 400 GB siz yine iyi söylemişsiniz. O en üst limit. :) Herkese onu da vermiyor. Vodafone sitesinden tam metni aldım:

quote:

Abonenin ay içerisindeki veri kullanımı (download), seçilmiş olan paketine göre, 8 mbps’e kadar olan paketlerde 200 GB, 16 mbps’e kadar olan paketlerde 250 GB, 24 mbps’e kadar olan paketlerde 300 GB, 50 mbps’e kadar olan paketlerde 350 GB, 100 mbps’e kadar olan paketlerde 400 GB kullanım eşiği olacak şekilde belirlenmiştir.
    |
    |
    Bahsedilenler: mustifb

Hayır 30 farklı cihaz değil 30 paralel bağlantı modem aynı anda 30 bağlantı kurarsa önlem alacaklarmış. Ama 30 paralel bağlantı günümüz için artık çok normal sadece Facebook'ta gezerek 8-10 paralel bağlantı kurulur. Bir sekmede de indirme işlemi, diğer sekmede de internet gezintisi 2-3'de başka cihazlar olsa 30 bağlantı çok normal.

Özellikle mobilde aynı anda 50 bağlantı bile olabilir. Sosyal medya bildirimleri, Google/Apple Adresleri ve internette gezinmekle 50 paralel bağlantıyı çok kez gördüm herkes görebilir.
    |
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kasımda kalkıştıkları sistemde mevcut müşterileri de bu sisteme dahil edeceklerdi. Taahhütlü müşterilerde mevcut koşullardan daha kötü olacak şekilde yapamayacakları için daha iyiydi. Şimdi bunlar yeni abone olacakları için isterse kota sonrasında hizmeti durduracağız da diyebilirler. Ama şaka gibi hızlar belirlemiş bari AKK düzenlemesine göre bişey yapsalardı 100 Mbps kullanan adam 8 Mbps'e düşürülmez.
    |
    |
    BoraNb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Niye böyle bir karar almışlar ki, hele bir de ben çok sekme açmayı severim. Kötü olmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    1777 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

"LİMİTSİZ" yazmasına aldanmayın. 7 TB'ı aşana uyarı için bir web sayfasıyla uyarı gönderecekler, 10 TB'dan sonra şebeke kaynaklarını fazla tükettiği için abonelik iptali için dava açacaklar.

Turkcell'de bu limiti 5 TB ve 30 paralel bağlantı olarak belirlemiş.

Vodafone 400 GB olarak belirlemiş.

Türknet'te 3 TB, Netspeed'de 1.5 TB Limitsiz limit var.
    Hocam netspeed kullaniyorum bu bilgiye nereden ulastiniz

Evet bildiğimiz AKK sisteminin çağ dışı versiyonu. Resmen şaka gibi üstelik 100 Mbps kullanan bir adamın 200 GB'ı aşması çok zor değil ben 50 Mbps ile zaten o kadar kullanıyorum.
    |
    |
    sonholigan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bunlar görülmez kurallardır Netspeed ve Türknet için kesin diyemiyorum şirkette çalıştığım için "aşırı tüketim" uyarısı göndermelerinden kendimce ortalama çıkardım. TT, Superonline ve Vodafone kendi sözleşmelerinde yazıyor.
    |
    |
    Hamikisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,937
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.