Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (770. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 768769770771772
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    35 Mbps versinler de onu yapılması geçti 5G 1Yıl kaldı. 1 Yıl filan su gibi geçer. Ortalama 50 Mbps olması lazım.

2020 de 5G nasıl bir deneyim olur ki ? Kişi başı 300 Mbps verse veya 200 Mbps sinirsiz verse güzel olur.

Btk bir şey yapmıyor. Toplu etkinlik yapılması gerekiyor.

Btk diyecek kaç Yıl ne kadar fiber yaptı Fiber kablo neye göre hesaplıyorsun ve metro ethernet için çekilen Fiberleri de normal fiber içine dahil ediliyor mu ?

Baz istasyonu çekilen fiber dahil mi ?

Ev internetti için çekilen Fiber Kaç kilometre diye sormalı ve en önemlisi altyapısı bulunmayan için ne planlama yapılıyor. Boş Port olmayan yerde abone olacaklar için ne yaptınız.

Santral'den uzak olan kişilerde ne zaman Fiber gelecek ?

Santral uzak abone özel tarife yaptınız mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD386127B -- 21 Aralık 2018; 20:45:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Hocam daha zaman olduğu düşünüyorum.

Turkcell kendi servislerine bol internet versinde

Steam

YouTube

Torrent

netflix

Daha bir çok servis engelleme çalışmak hata olur.

Bu servisler gelmez ise Turk Telekom çok buyuk kayıp olur veri maliyetini her şekil de artması lazım biz upload ediyoruz. Turkey de kalmıyor. O veriyi işleyip bize geri satıyorlar Turk Telekom Turkcell Turknet netspeed millenicom Ispler birleşip Ortak ortak olarak çağırmalı.

Veri merkezleri sofia gidiyor.

Turkcell alanda Turk Telekom alanda steam oyun alıyor.

GTA 5 Olmuş 70 80 GB oyunlar 100 GB üzerine çıkıyor.

The Walking Dead 2018 çıktı dosya buyut olarak 40 GB

Daha sam 4 çıktı allah bilir kaç GB sam 3 20 GB vardı.

call of duty black ops 4 40 GB var. daha saymadıklarım var.

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    herkese aynı cevap gönderiliyor bu ülke de ÇÖZÜM nedir, sorunun temeline inelim nasıl çözeriz vatandaş mağdur olmasın yaklaşımı yok yok yok

1100 şikayet yazmışım btk sayfasına orası da boş btk direkt okumadan mesajları telekom veya ilgili kuruma havale ediyor onlarda kendi personelleri aracılığı ile cevap yazıyor yine çözümsüz ilgisiz kalıyor madem çözüm yok göstermelik sayfaları neden açıyorsunuz , sinir küpü olmamak elde değil ...
  • 100mbit ev interneti + sınırsız mobil internet + kyivstar içi sınırsız dakika + ukrayna ve diğer ülkelere 300dk + televizyon + çift sim kart toplam ücret 225uah yani 43₺ bu nasıl olabilir anlam veremiyorum nasıl bu kadar ucuza verebiliyorlar.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    İnternet pazarı buyuk verir tabi

Hocam bu Cosmote, Yunan Hükümetinin telekom firması değil mi? Gerçi adamların sektör bizden veter, normaldir.

Bu arada Nperf'teki haritalamalara falan bakmıştım, bizim Turkcell gibi her yeri LTE-A yapmışlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5G'den bence çok şey beklememek gerekiyor. Tek olayo bence IoT ve geniş siling imkanı. Her G de aynı terane. Dünya değişecek...

• 5G'den bence çok şey beklememek gerekiyor. Tek olayı bence IoT ve geniş siling imkanı. Her G de aynı terane. Dünya değişecek...

Bunlardan önce sektördeki vergiler ve kazı izni sorunu çözülsün. Zaten bu iki sorun sektörün önünü tıkıyor, bunları çözsek gerisi gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 21 Aralık 2018; 21:38:4 >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Orada sorun sadece hükümet değil ISS'lerde bizimkiler gibi tembel teneke. Tamam vergiler filan yüksekte bizim kadar yüksek değil buna rağmen ülkede doğru düzgün veri merkezi bile yok. Koskoca ülkede 3-4 tane veri merkezi var onlarda santralden hallice. Ülkede bankalar bile verilerini Bulgaristan ya da Türkiye'de barındırıyor. Mobilde de onların tekeli Wind vardı, Vodafone ülkede kendisi 4G ağı kurmasa kimsenin kurmaya niyeti yoktu. 4G'yi ilk ben getirdim diye de bandların büyük çoğunluğu Vodafone'a kaldı tabii.
    Vergiler düşmez ülke vergiler ile dönüyor. Kazı izini her yerde gerekli olmuyor. Bazı yerde Kanal açık Turk Telekom direk fiber çekiyor geçiyor. Kazı izin çözülse bile kazı parası almıcak devlet diyecek parasına hemen başka bir yerlerde Fiber çek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD386127B -- 21 Aralık 2018; 21:45:19 >
  • ayhann06 A kullanıcısına yanıt
    Durumun ne kadar vahim olduğunun kanıtı. 1100 şikayete ben aynı cevabı kopyalayıp yapıştırmaktan utanırım. BTK'da bu şikayetlere önceden birileri bakıyordu öncede bazı sorunlar (modem kilidi, sim kilidi, Avrupa garantisi, dolaşım ücretleri) çözülmüştü. Ama belli ki şimdi kimse bakmıyor. Zaten eyvah denetim var hizmeti kötü olan müşterileri çözün diye korktuklarında başbakan Ahmet Davutoğlu idi (siyasi amaç yok). Şu anda denetime gelenler için de görünüşe önem veriyorlar.
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Microsoft POP noktası kursun diye para veren ülke orası. Burada o ülkenin ürünü Yandex'i bile üstün bürokrasimiz veri merkezi kurmaktan vazgeçirdi. Ama Rusya da devlet şirketlerine yönelik pozitif ayrımcılık had safhada. Yandex'in vergi ödemeyip, Mail Ru'nun ödemesi gibi. Yine Rostelecom'un uluslararası kolu RETN örneği var adamlar dünya rekoru zarar açıklamasına rağmen dünya genelinde fiber yapıyorlar. 2-3 yıl önce RETN'nin sadece baltık ülkeleri ve Rusya'da POP noktaları vardı. Sadece 3 yılda POP noktalarını 100'ün üzerine çıkardılar. Trafik taşıma piyasasında ilkleri başardılar. Hoş Rusya'dan bahsediyoruz çok şaşırmamak lazım da o zararın içinde bir şirket nasıl ayakta kalıyor üniversitelerde ders olur.

Vergileri düşürmelerinden geçtik artırmasınlar yeter diyeceğim ama o da yok. Alternatif ISS'lerin kiraladığı port ücretlerindeki vergilerde %18 KDV, %25 yükselmiş bunu da daha yeni öğrendim. Bence hedef internet vergilerinde dünya lideri olmak.
    TBMM de internet kullanımı için vergi alınmaması önergesi sunulmuştu sonuç Red ededilmişti. nasıl olacak bu ülkede iyi bir internet hayal kırıklığına uğrattıyor. Btk desem 200 Mbps Paket onay vermez.

Devlet zam yapar vatandaş ödesin vatandaş ne yapsın bir kulak arkası kadı.

asıl zoruma giden bu geçen yaz sokağın başına vdsl hizmeti geldi ve benim bu kadar şiakyetim dikkate alınmadı bana uzaklığı max. 100 metre ... 11 yıldır müşteriyim ve binada vdsl hizmeti istiyor ve 6 abone var buna rağmen vermediler bakalım ocak 25 te taahhüt bitiyor fiyatlara göre farklı firmalara taahhüt vereceğim
    Hocam hep kısa vadeli düşünmekten işte. Tamam vergi kısa vadede iyi güzel de vergileri indirsen daha fazla kazanacaksın.

• TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Hocam bu T11'ler 70Mbps'lerde takılı kalmaya bayılıyor 90Mbps ulaşılabilir 84Mbps tanımlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 21 Aralık 2018; 22:43:4 >
    T11 den hizmet alacağıma hiç almasam daha iyi en azından sinirlenmem benlen aynı değerler kaderimiz böyle :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 21 Aralık 2018; 22:44:46 >
    Bizim sonumuz ne olacak merak ediyorum kyivstara baktım küçük bir iss de değilmiş mobilde en büyük iss miş vikipedide yazana görede 800 bin hanede fttb altyapısı varmış 43 liraya bu hizmeti verebilmeleri yinede çok zor ama
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Hocam ben yanlış hesapladım. Unuttuğum şey ben IPTV de kullanıyorum HD yayınlarda 7-8Mbps yiyor. 84Mbps tanımlı bana 82 gelse 8Mbps'i IPTV yese geriye 74Mbps kalır. Normal. Benim hat değerleri gün içinde sürekli dans eder 100Mbps'i geçince de test ederim. Bina içi kabloları elden geçirmenin vakti geldi tabii. En son CRC'ler şov yapıyordu

• 
Sayfa: önceki 768769770771772
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.