Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Türkiyede sabit internet penetrasyon oranı %45 seviyelerinde yani 70 dairenin %45 i abone olsa 32 daire eder abonelerin hepsi aynı anda tam kapasite internete girmeye çalışırsa abone başı teorik olarak 32mbit düşer buda gayet yeterli bir sayı önemli olan o kabinde yeteri kadar port varmı ve bu kadar kişi aynı anda internete girerse stabil bir internet deneyimi verirmi hiç sanmam ama tüm aboneler aynı anda böyle bir kullanım yapmayacağı için sorun olmaz sanırım :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Hat değerinin yüksek olmasının yegane sebebi mesafedir. Öncelikle gerçekten o T11'e mi bağlısınız? O kadar darma dağın iş yapan ekip sizi yanlışlıkla ana kabine bile bağlamış olabilir. Bir diğer sebepte kabinin içerisindeki kablodaki sorun olabilir. Nadiren de olsa bazı kabinlerde abone-port eşleştirmesinde kablo çok düğüm içinde yada sıkıştırılmışsa sorun oluşabiliyor.

Kabinin kapasitesi yetersiz dahil olsa bu hat değerini etkilemez. Yani abone tamamen sorunsuz modemde 100 Mbps'i görür ama kapasite yetersiz olduğu için POP'a gidene kadar hız çeyreğine düşer.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam bağlıyan gerizekalı coğu aboneyi aynı hatta bağlamış.
    Evet hocam veyada şeyden şüphe ediyoruz kablo ek yerlerinde bi yanlışlık yapılmış diye baya bi problem var binada.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Evet hocam bağlı valla kutudan 120-130 mbit çıkıyor ama sonrasında ne oluyor bilmiyoruz binaya 90 mbit geliyor.
  • Salimania kullanıcısına yanıt
    Kasım 2017 ye kadar ben 50 ye 4 uploadı çok rahat şekilde kullanıyordum
    Kasımdan sonra uploadı 2 ye düşürdüler, bence upload konusunda umutlanmayın gördüğünüz gibi yükseltmek yerine elimizdeki hızıda aldılar. Modem arayüzünde 45 megabit upload destekli görünüyor üstelik 17a profilinde ama vermiyor lanet telekom..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    6 core sayısını FO fiber optik olduğunu Y ise yer altı kablosu olduğunu belirtiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Valla hocam, işte insan bir iş yaparken bitsin de gideyim diye düşünürse sonuç bu oluyor. Mustifb hocamın da belirttiği gibi kabin içindeki kablolarda sorun olabilirz sizin de deiğiniz gibi ek yerlerinde sorun olabilir, sorun sorun sorun yani. İnşallah bir an evvel sorun çözülür.

Hocam size yardımcı olurmu bilmiyorum ama benim kendi çektiğim kablo vardı ucunu kendim çakmıştım sorunsuzdu sonra modemi düşürdüm bizim

35 mbite kadar düşmüştü bizim

anlayamadım ne oldgunu daha sonra çaktigim ucu tekrar kontrol ettim kopardım yenisini düzgünce çaktım gene eski haline dönmüştü bunlar bile etkileyebiliyor

rj 11 ucuna çakilan kablonun bakir ucu 2 3 mm ya oynamıştır yada oynamamıştır ama hız 120 130 kusurden 35 e düştüydü

Sizin kadar bilemem iyi ama bende böyle bir sorun olmuştu

Ek olarak
    Bizim binanin kablo yerleri kotu olduğu için tt bulaşmadı yeni kabloya bende bina dışından sarkıtıp çekmiştim bina kötüyse yada muteahhit uğraşmamışsa kesinlikle kablolarin durumu içler acısıdır 65 mbit kaldıran hat kablo çektikten sonra uçuşa geçmisti

Sizde biliyorsunuz gerci bunlari kullanıcı ve kabloyla uğraşmış biri olarak yorumum olsun istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkeironnWH -- 10 Şubat 2018; 17:4:20 >

SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    Valla kayıt kapanmış sorun çözüldü diyede pazartesi kendim işlem yapıcam tamamen 100 mbite sabitlenmesi lazım çünkü bu hattın daha önce tip 7 bağlı iken mesafe 10 metre vardı daha iyiydi değerler.

@SkeironnWH hocam bina ankastresinede aynı hız geliyor.
    Hocam bina ankastresi dediginiz t11 mı yoksa t11 den hat çekilip binadaki telefon kutusuna gidecek şekilde mi yapılmış 75 metreden t11 ile 130 mbit alıyorum ben arada 0 ek ile modemden t11 e gidiyor neden bu kadar mesafe uzun diye sorarsanız t11 diger binanın köprülü giriş yerinin altına koyulmuş ve 8. Katta olduğum için o kadar uzun çektim aradaki butun ekleri kaldirip

kablosu sağlamsa bu arkadaşın hattının en az 120 mbit görmesi lazım onun modemle kabin arasındaki mesafesi benden daha az bide sanırsam

Profesyonelce yorumlarım değil hocam kullanıcı olarak yapıyorum sizin işi ize karışmak gibi olmasın

Sorun çözülmüş ise iyi o zaman durduk yere nasıl çözüldüyse
  • SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    Bina içindeki normal telefon kutusu t11 dışarda mahalleye hizmet veriyor bide belediyenin yapmış olduğu kültür merkezi - iski ptt ismek vb şeyler var oraya veriyor.

Hocam sorun çözülmedi daha :) nerde o günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 10 Şubat 2018; 17:20:9 >
    Hocam benim kablonun ek olan tek yeri modeme girdiği kısım ne zaman oraya dokunsam çok fazla crc hatası geliyor darbeden dolayı birde ttnetin verdiği 5650 klasik modemi vardi hat zayıflatmayı 0 gösterirdi bende hattim mükemmel diye sevinirdim ne zaman asusa geçtim hattimin gerçek değerlerini verince anladım kablonun sıkıntılı olduğunu

Yanı kabloda sorun olup olmadığını crc hatasından anlayabilirsiniz bir nevi ve o arkadaşın hat zayıflamasının 0 olmadığına adım gibi eminim

Ama anladigim kadariylada kablo çekilmesi pek mümkün değil gibi o t11 nereye koyulmuş merak ettim şimdi

Benim edindiğim tecrübeler bunlardı kendi işimi çözmeye çalışırken allah size kolaylık versin
  • altuntepe2 kullanıcısına yanıt
    CEO'ya twitter üzerinden 10'u geçkin sefer yazdım.Yüksek upload'lı paketlerin geliceği söylendi.Tarih vesaire verilmemekle birlikte tahminimce 1 Mart itibariyle paylaşırlar. Yoksa Netspeed'e geçip 50 mbit AKK'siz 4 mbit upload alırız TTNet altyapısından :D
    Umarım dediğiniz gibi olur bende uğraşmaktan yoruldum pes ettim artık.. Upload 2 olunca 50 megabit resmen darboğaz yaşıyor 4 iken çok daha iyiydi. Ayrıca bulut depolama ve dosya paylaşımlarını çok sık kullanıyorum neredeyse download kadar çok. Ama yöneticiler interneti sadece indirmekten ibaret sanıyor. Nasıl bir kafa yapısına sahipler gerçekten hayret
    Eğer kutudan 120-130 Mbps çıkıyorsa binaya gelen hatta bir sorun var demektir. Kutu yakın olduğu için yeni kablo alıp binaya gelen kabloyu değiştirebilirsiniz.
    Yüksek upload içeren paketler "yeniden" BTK'ya gönderildi. Bu kez müşteri talepleriyle birlikte gönderilmiş umarım hayırlı olur. Daha önce de yüksek upload içeren paketler hazırlanmıştı ama tekel olduğu için onaylamamışlardı. O yüzden şahsi kendi beklentim düşük.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Yer altindan geliyor hocam o problem biraz.

• Yav abicim bu nasıl iş projemiz onaylanmamış ne yapmam lazım şimdi bilen varsa söylesin Allah için çok üzüldüm

• Informed I kullanıcısına yanıt
    Kamu kurumlarında kullanılması yasaklanıyor, kaskpersky antivirüs gibi.Zaten bir çip abd sınırları içinde üretilmemiş ise o çipi veya onu içeren cihazı devlete satamazsın(yanlış hatırlamıyorsam 1994-1995 gibi çıkmış kanun var) onun için amerika onlarca yarı iletken üretim tesisi var işlemci wafer(yufka, onlarca işlemci içerir) orada üretilip uzakdoğuda paketleniyor nihai ürün haline dönüşüyor.

Ama sade vatandaşın kullandığı ürüne karışmıyor devlet , çok kızarsa devlete hizmet veren altyapı konusuna el atabilir ama çok fazla birşey çıkacağını sanmıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.