Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (2061. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: davidoff26 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 13 Misafir (3 Mobil) - 11 Masaüstü3 Mobil
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20592060206120622063
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cevap için teşekkürler. Yani haklısınız ben de 1.5 senedir altyapının yapılmasını bekliyorum VDSL e hayır diyecek halim yok tabii. Merak ettiğim için soruyordum sadece ya. Bir de aklımı karıştıran şey 1-2 hafta önce turknet bir kaç sokağa sticker yapıştırmıştı gigafiber ile 1000mbps' e kadar hizmet alabilirsiniz tarzında ama onların sitesine bakınca altyapı gözükmüyordu. Bölge Kocatepe/Bayrampaşa bu arada Forum İstanbul' un yakınları.

• loonatic L kullanıcısına yanıt

turknet o altyapıyı kendi yapıyor turkneti arayıp bilgi al apartman ve site gibi yerlere çekebilirler

• pkblgn P kullanıcısına yanıt

kutu eski olsada cihazları yeniliyorlardır 8 yıllık cihaz zaten ölmüştür

• Dostlar bugün millenicom 50mbps den 100mbpsye geçtim. Kafama şurda yazan 99998 takıldı ya. Normalde 100 mbpsye geçenlerin modem değerlerinde 102 küsür bişey yazıyodu ama bende niye böyle ? Arkadaşlarımda 100mbps kullanıyor onlarında modeminde 102 küsür yazıyor acaba müşteri temsilcisi acemiliği ile elle klavyedenmi yazdı bu rakamı ?? Başka millenicom kullanan veya 100mbps kullanan kişiler değerlerini söyliyebilirmi.. Merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadakat16 -- 12 Ekim 2020; 19:45:44 >
  • sadakat16 kullanıcısına yanıt

Hız testi ne çıkıyor peki hocam?

1-2 mbit önemli değil hattın 100 mbiti kaldırıyor önemli olan o

• umtcnkrt kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim Namık Kemal mahallesi Esenyurt bize avcılar Telekom bakıyor valla bizimki çok hızlı oldu bende çok şaşırdım özellikle yıl sonuna kadar avcılara bağlı yerler ADSL yerler özellikle fibere geçecekler bunun bilgisini gelen Telekom çalışanları söyledi bizimde bu hafta aktif olucak onuda Telekom’daki arkadaş söyledi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com/turk-telekom-kesif-ve-projelendirme--145966539 fikri olan var mı başka gpon gelir mi sizce 3 daireli bina müstakil :(

• 2020'nin sonuna geldik. Yaşadığım yerde hala 16 Mbps ADSL alabiliyorum. İlçedeyim diye hayıflananlar hallerine şükretsin. :)

• Anatolian20 A kullanıcısına yanıt

speedtest sitesinde 93.7 10 kere yaptım hep aynı sonuç. 50mbps kullanırken 48 çıkıyordu mantıken 2 katı olması yani 96 çıkması gerekirken 93.7 çıkıyor. Diyorum işte modem değerine 102 küsüratı girilmediğinden oluyor bu olay

• biliyorum ama kafama takıldı herkes 102 küsüratlı değer verilirken modem arayüzünde bende 99998

• cormen kullanıcısına yanıt

merak etme 15 yıldır 200kbps ile indirme yaptım şu bi kaç aydır bu değerleri alıyorum .. Sen asıl şükür ey hocam :))

Yarıştırıyoruz sandın herhalde :)

• Bugün daire içi kablolama bitti telekom müdürlükten aradılar bakırdan dönüşüm olduğu için bayiye gidip fiber dönüşüm yaptırmanız gerekiyor dediler bu taahhüt içinmi isteniyor?

• Bugün santralden vdsl e geçtim değerlerim nasıl arkadaşlar yorumlarmısınız eski değerlerimide ekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • furkann406 F kullanıcısına yanıt

Hocam kaç gün sürdü daire işi kablolama binanızda? Bir de turuncu kablo geldikten sonra kaç gün beklediniz kablolama için gelmelerini?

• Anatolian20 A kullanıcısına yanıt
    8 temmuzda kazı yapıldı 21 temmuzda turuncu kablo binaya geldi daha sonra 18 eylülde kutu takıldı dünde daire içi kablolama bitti bugün aktif olmasını bekliyorum.Tamamlanması yaklaşık 3 ay sürdü.

• furkann406 F kullanıcısına yanıt

Gözünüz aydın diyelim. Baya uzun sürmüş, ama iyi yönünden bakarsak çoğu bitmiş azı kalmış :)

Darısı başımıza.

• Bu rakamlar FTTH'da hattın mevcut kapasitesini mi göstermekte?

• quote:

Orijinalden alıntı: sarumana

Bu rakamlar FTTH'da hattın mevcut kapasitesini mi göstermekte?

Evet teorik hızlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 20592060206120622063
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.