Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1919. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ispanak Namık Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19171918191919201921
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Maillerden sonuç gelmedi ise bir ilçe müdürlüğüne gidip teknik personele sormanız gerekiyor. Bağlı olduğunuz dolap aktif mi bir baktırın.
    Nihayet bugun altyapi sistemlerde gozukmeye basladi. Kabin aktif hocam, karsimdaki apartmanda sorgulamada vdsl cikiyor ben de cikmiyordu. Kablolar ayni direkten geliyor zaten. İlginctir ama o apartmanda vdsl 81mbit cikiyor ben de 53mbit.

Az once 35mbit paket icin basvurdum. Bakalim gecebilecegiz mi vdsl e. Hat degerlerini gordukten sonra 50mbit e gecebilirim. Ben hala inanamiyorum gecebilecegimi :) 12 yildir bu evde, 16 yildir bu ilcede yasiyorum. 20-30 mbit bizim icin hayaldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hommate01 H kullanıcısına yanıt
    Benimki de hala interleavedde

Güya beni de 100 mbps'e geçireceklerdi 6 gün oldu geçirmediler. Bakalım ne olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: sorumsuzadam

Nihayet bugun altyapi sistemlerde gozukmeye basladi. Kabin aktif hocam, karsimdaki apartmanda sorgulamada vdsl cikiyor ben de cikmiyordu. Kablolar ayni direkten geliyor zaten. İlginctir ama o apartmanda vdsl 81mbit cikiyor ben de 53mbit.

Az once 35mbit paket icin basvurdum. Bakalim gecebilecegiz mi vdsl e. Hat degerlerini gordukten sonra 50mbit e gecebilirim. Ben hala inanamiyorum gecebilecegimi :) 12 yildir bu evde, 16 yildir bu ilcede yasiyorum. 20-30 mbit bizim icin hayaldi.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun size de. Sabah 8mbit diyodunuz güncelleme gelmiş akşama herhalde :))
    35mbit hangisine başvurdunuz?
    Bende biraz baktım,
    24 ay taahhütlü Tivibu süper paket + 35mbit sınırsız 119,90₺ + (FTTH için) 6₺/ay ek ödeme 126₺ ye geliyor.
    —————————————
    Bir de 1 ay ücretsiz 23 ay fatura,
    İndirimli modem 35 Mbit sınırsız 105,90₺ + 8₺ modem + (FTTH için) + 6₺/ay ek ödeme 120₺ ye geliyor.

Bir de konu dışı bu sorum araştırdım bulamadım.
    Bizim yeni bina daireye kadar sarı fiber FTTH sistem kurulu TTNET tarafından. Ben şimdi süperonline fiber’e başvurabilir miyim? Yoksa sadece TTNET ve ttnet altyapısını destekleyen iss lere mi başvurabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: FNDR

Hayırlı olsun size de. Sabah 8mbit diyodunuz güncelleme gelmiş akşama herhalde :))
    35mbit hangisine başvurdunuz?
    Bende biraz baktım,
    24 ay taahhütlü Tivibu süper paket + 35mbit sınırsız 119,90₺ + (FTTH için) 6₺/ay ek ödeme 126₺ ye geliyor.
    —————————————
    Bir de 1 ay ücretsiz 23 ay fatura,
    İndirimli modem 35 Mbit sınırsız 105,90₺ + 8₺ modem + (FTTH için) + 6₺/ay ek ödeme 120₺ ye geliyor.

Bir de konu dışı bu sorum araştırdım bulamadım.
    Bizim yeni bina daireye kadar sarı fiber FTTH sistem kurulu TTNET tarafından. Ben şimdi süperonline fiber’e başvurabilir miyim? Yoksa sadece TTNET ve ttnet altyapısını destekleyen iss lere mi başvurabilirim?

Alıntıları Göster
    Tesekkur ederim. 9mbit adsl altyapi. 1 aydan fazla oldu kabinler. 1-2 haftadir da aktif idi, karsi apartmanda vdsl gozukurken bizim apartmanda adsl gozukuyordu. Altyapiyi nedense yarisi once tanimladilar. Bir kac yere mail filan attim faydasi oldj mu bilmiyorum ama bu aksam bizde de gozuktu. 24mbit e 99, 35mbit e 110, 50mbit e 127 dediler. 12 ay kaldi sozlesmemenin bitmesine. Sozlesme uzatmadan fiyatlar bu sekilde. Ben de 35 mbit yalin a gecme talebinde bulundum. Tivibu kullanmıyorum.

Superonline ve turk.net kullanamiyorsunuz diye biliyorum. Millenicom, fixnet filan kullanabiliyorsun. Fiber altyapi olmadigi icin ben de tam arastirmadim ama superoline ve turk.net kesin olmuyor.

Modemde vdsl gormedikten sonra inanamıyorum :) sanki bir sorun cikacak da biz size vdsl veremeyiz diyecekler geliyor nedense

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Bulunduğunuz bölgeyle alakal denebilir bu konu. Genel olarak en iyi performansı Türk Telekom'da alırsınız ancak bu her yerde en iyi performansı Türk Telekom veriyor manasına gelmez. Şehire göre değişir.
    Mesela il olarak kocaeli deyim ben.. İle göre hangi iss daha yararlı gibi bir ölçek felan değerlendirme varmıdır?

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    ya boyle bisi olamaz halen yapamadilar halen fastpatch moduna aktarmadilar mh bilmiyor il mudurlugunden calisan muhendis ariyor o bile yapamiyor benden gizleyeme calisiyor sadece bu kadar zormu ya 100 mbit e gecemiyorum ne scma sistemleri var bunların böyle.

• Arkadaşlar merhaba, tt saha ekibinden birisiyle görüştüm. Bulunduğum bölgeye fiber altyapı geliyor (3-5 sokak yukarida tip7 fiber dolabı gelmiş). Sultangazi Cebecideyim bu arada.

Saha ekibindeki arkadaş dolaba kadar fiber, gerisi bakır olur dedi. Bu sistem vdsl oluyor bildiğim kadarıyla. 100 mbit mümkün mü bu durumda?

Bu sene içinde gelir ama virüs olayları geciktirir dedi bakalım. :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zQrba -- 26 Nisan 2020; 13:20:29 >
  • XaViEsTa kullanıcısına yanıt
    Kocaeli'de bir tepe vardı üniversiteye yakın sayılan orda arkadaşım kalıyor Superonline fiber kullanıyor

Sizin kabinde alu değii mi hocam

• zQrba kullanıcısına yanıt
    Bakırda problem yoksa muhtemelen alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Kocaeli'de bir tepe vardı üniversiteye yakın sayılan orda arkadaşım kalıyor Superonline fiber kullanıyor
    Eyv hocam ben tam sınırdayım. Kocaeli - istanbul arası sınırda.

SOL altyapımız yok maalesef. TT dan alacagız sanırım hizmeti. Diğer firmalar sonuç olarak tt dan alıyor altyapıyı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XaViEsTa -- 26 Nisan 2020; 14:15:0 >
  • sorumsuzadam kullanıcısına yanıt
    Valla şu süreçte yaşadıklarımızdan dolayı bende sizin gibi kendimi icraat görmedikçe umutlandırmamaya çalışıyorum 😄
    Gece 04:16 da gelen sms’e bakın bazen gözlerimden yaş geliyor.
    Şimdide kaçırmamak için telefonu cevaplandırın yazmışlar 😄

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Valla şu süreçte yaşadıklarımızdan dolayı bende sizin gibi kendimi icraat görmedikçe umutlandırmamaya çalışıyorum 😄
    Gece 04:16 da gelen sms’e bakın bazen gözlerimden yaş geliyor.
    Şimdide kaçırmamak için telefonu cevaplandırın yazmışlar 😄

Bize de bugün dairelere sarı ince kablolar çekildi.. Bitti sayılır bütün daireler. Usta sinyal kontrol edeceğim dedi en son. O aşama son aşamamıdır yani? Bugun kabloları çekmeye gelmeden önce elemanlar fibert altyapı sorgusun da bulunamadı çıkıyordu. Süreç nasıl devam edecek acaba?

Altta attığım resim ve sinyal almamız tam 1 hafta sürdü.
    Daireye kadar sarı kablolar çekildikten tam 1 ay sonra kabinden turuncu fiber çekildi(geçen p.tesi) ertesi gün bağlantılar yapıldı, sonraki gün sinyal çalışması. Cumartesi günüde adres sisteminde altyapı gözüktü.
    Bakalım önümüzdeki hafta sanırım bağlanır.

Ayrıca halen bu şekilde bekliyoruz. Sanırım haftaya modem kurulumu yapılır. Çok bekledik ya cidden mobil hatlara verdiğim paradan illallah ettim. Eşimle ikimiz aylık 300₺ yi buldu belkide geçmiştir mobil hat internet kullanımımız.

• quote:

Ayrıca halen bu şekilde bekliyoruz. Sanırım haftaya modem kurulumu yapılır. Çok bekledik ya cidden mobil hatlara verdiğim paradan illallah ettim. Eşimle ikimiz aylık 300₺ yi buldu belkide geçmiştir mobil hat internet kullanımımız.

Adınıza sevindim hocam.. Umarım en kısa sürede internete ulaşırsınız. Ben de superbox kullanıyordum mecburiyetten, genelde ps4 de online oyun için kullanıyorum ev halkının pek işi yok internetle. Ama superbox da bozdu kendni değerler stabil değil vs. Nihayet altyapı çekildi binaya ama işte karışık bir süreç var. Bakalım usta birazdan kabloları dairelere çektikten sonra sinyal kontrol edeceğim dedi. Duruma göre TT ile iletişime geçeceğim adreste altyapı görünmesi ile alakalı. Ustanın dediğine göre bu işlem son işlemmiş, yani sinyal var ise kontroller de direk başvuru yaparsınız servis sağlayıcılarına dedi. Bakalım beklemekten başka birşey gelmiyor elden. Allahtan superbox taahhüt üm gelecek ay bitiyor ugrasmayacagım bir de onlarla..

Sizede hayırlı olsun o zaman. Superbox çok düşündüm ama çok pahalı ve taahhüt olayı can sıkıyor. Aslında firmalar biraz daha kolaylaştırsa bu sistemi kablolarla uğraşmadan bu sistemden daha fazla abone alırlar. Çünkü altyapısı olmayan iskanı olmayan ciddi sayılarda binalar var Türkiyede.
    Sizde en kısa sürede kavuşursunuz inşallah.

• quote:

Sizede hayırlı olsun o zaman. Superbox çok düşündüm ama çok pahalı ve taahhüt olayı can sıkıyor. Aslında firmalar biraz daha kolaylaştırsa bu sistemi kablolarla uğraşmadan bu sistemden daha fazla abone alırlar. Çünkü altyapısı olmayan iskanı olmayan ciddi sayılarda binalar var Türkiyede.
    Sizde en kısa sürede kavuşursunuz inşallah.
    Ben indirimli kampanyadan yararlanmıştm. Önümüzdeki ay tam bir yıl doluyor.. Şansa taahhüt de bitiyor. Aman hocam iyiki bulaşmamışsn her ne kadar indirimli olsada akşam diyorsun iyi hizmet alayım kb değerler de download alıyorsun testler de. İlk günler bu sorun yoktu, ama talep çok olunca kullanım arttı baz istasyonları kaldırmaz oldu, evet altyapı olmayan yerler için güzel birşey ama mevcut yogunluk da mevcut baz istasyonları yeterli olmuyor.

• Türk Telekom altyapı çalışmaları kadar saçma bir çalışma görmedim. Arka sokağımda 75mbit vdsl var fakat ben 8mbit ADSL alıyorum.

• 
Sayfa: önceki 19171918191919201921
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.