Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1609. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
51.422
Cevap
243
Favori
4.016.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16071608160916101611
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Malesef bende 8 Mbps ınternet kullananlardanım yıllardır :) Uzun bekleyişlerimin ardından şaşırtıcı bir şekilde türk telekom ağustos ayında bulundugum bölgeye 7 den fazla saha dolabı koydu bunların coğu tip 7 , tip 23 saha dolapları tabi bunun üzerine 3 ay önce bölgemden sorumlu genel müdürlüğe gittim. Adresime Vdsl altyapı geleceğini söylediler ama süre bilgisi vermediler bende beklemeye devam ettim benim hattımın geçtiği yerdeki tip 7 dolaptan yaklaşik 20-25 gündürde fan sesi geliyor tabi başka gelişme yok 10 gün önce altyapı sorgulamada ADSL altyapı görünüyordu ama şimdi VDSL altyapı görünüyor fakat hız bilgisi yazmıyor sizce hangi aşamada ne kadar zaman kalmıştır benım tahminim dolap test aşamasında sanırım yada aktarmayı bekleniyor o yüzden hız bilgisi gözükmüyor. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim :) TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam bende görünen o şekilde ancak modem arayüzünde WAN için DHCP IP adresleri de görünüyor. Oradan binada kurulu cihazın lokal IP adresini görüyorum ve bende 10.183.80.1 IP adresi kayıtlı. Buraya çıkan değer ortalama 3ms şeklinde.
    Arkadaşa ben de cevap verdim diye hatırlıyorum hocam. İptal ettirdim Oris'i. İlgilenen yok, müşteri hizmetleri yok, kafalarına göre interneti kesip kafalarına göre veriyorlar. Hızlar yerlerde sürünüyor. Çözümünü net şekilde söylediğim sorunu 1,5 ayda çözdüremedim.

Milleni'nin memnun etmesi için şehirdeki SOL omurgasının iyi olması gerek. Örneğin Konya'da iyi durumda. Oris Telekom ile SOL omurgasına geçtiğimde CGN'ye rağmen 11ms ile İstanbul'a ulaşabiliyordum. Ancak @smart0201 ise 24ms ile ulaşıyordu. Ancak gördüğüm kadarıyla Türkiye içi omurgada SOL, TT'ye göre çok daha iyi durumda. O yüzden Millenicom denenmesini ben tavsiye ederim.
    Hocam bizim fiber daha yapılmadı

Sizce yıl sonu bulur mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaklaşık 3 aydır türknet kullanıyorum bende hocam. santrale mesafem 1km olduğu için max 25 mbit hız değeri göebildim. uğurmumcu mahallesinde fiber internetin 2020yılı sonunda aktif olacağı bilgisini nereden öğrendiniz paylaşabilir misiniz
    Santral tarafında darboğaz olsa sonraki hop'ların üstüne eklemesi gerekmez mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Ocak, şubat gibi belli olur. Muhtemelen 5 milyar TL civarı bir bütçe çıkacaktır.
    cevap için teşekkürler hocam peki kadın telefonda doğru mu konuştu 2020 plan dahilindesiniz dediler yoksa geçiştirdiler mi inanin artık telekom ne derse inanmıyorum artık geçen sene o kadar uğraştım sonuç alamadım alternatifleri de yok burada ilçede oturuyorum
  • Yahu şu an oturduğum sokağın köşesinde TT fiber kabini var. Bizim apartman da köşenin yanı. Yani kabinin bize uzaklığı 10 metre falan. Fakat bu kabin bizim sokağın içerisinde bulunmasına rağmen bizim sokağı dikine kesen sokağa hizmet ediyormuş. TT’yi arayıp sorunca size 142 metre uzaktaki kabinden vdsl verebiliriz diyorlar. Hemen yandan fiber alamıyor muyuz diyorum, dilekçe yazın diyorlar. Yok mu şu işi hızlandırmanın bir yolu? Telefonla bölge müdürlüğünü arayıp talep oluşturulmuyor mu? Yani gerçekten komik, her sokağa girişimde gözüme gözüme batıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • emretepe54 E kullanıcısına yanıt
    hocam hangi siteden sorguladın acaba söylermisin
  • Merhaba.

Bölgeme herhangi bir yatırım var mı yok mu nasıl öğrenebilirim ?
    Veya kendim bir şeyler yapabilir miyim bu konuda?

• quote:

Orijinalden alıntı: ruaF1912

hocam hangi siteden sorguladın acaba söylermisin
    bu site galiba

https://www.extranet.com.tr/altyapi/

• cormen kullanıcısına yanıt
    Cihaz ping sorgularına geç cevap veriyor olabilir. Paketleri normal şekilde geçiriyor olsa da icmp sorgularına yanıt vermekte gecikebilir. Resetlenmesi veya daha iyi konfigüre edilmesi gerekli. Ancak anladığım kadarıyla zaten internet sorunsuz şekilde aktarılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: k8s

Arkadaşa ben de cevap verdim diye hatırlıyorum hocam. İptal ettirdim Oris'i. İlgilenen yok, müşteri hizmetleri yok, kafalarına göre interneti kesip kafalarına göre veriyorlar. Hızlar yerlerde sürünüyor. Çözümünü net şekilde söylediğim sorunu 1,5 ayda çözdüremedim.

Milleni'nin memnun etmesi için şehirdeki SOL omurgasının iyi olması gerek. Örneğin Konya'da iyi durumda. Oris Telekom ile SOL omurgasına geçtiğimde CGN'ye rağmen 11ms ile İstanbul'a ulaşabiliyordum. Ancak @smart0201 ise 24ms ile ulaşıyordu. Ancak gördüğüm kadarıyla Türkiye içi omurgada SOL, TT'ye göre çok daha iyi durumda. O yüzden Millenicom denenmesini ben tavsiye ederim.

Hocam neye geçtiniz? Ben TT a dönmek için gün sayıyorum.

Türk Telekom TR altyapısı bence çok iyi.Geçilen cihaz sayısı az trafik engelleme yok.Hız kısıtı 3-4 sn sonra başlıyor gibi.Mesela 24 mbit kullanıcısı belirli bir kaç saniye 40-50 mbit alıyor indirme sürekli devam ederse hızı 24e sabitliyor.

Milleni de mesela 3.hoptaki ping yüksekliği direk olarak trafik engellemedir.Mesela sürekli olarak çoklu olarak ping atarsanız bir süre sonra ping atamaz duruma gelirsiniz.Bu duruma Milleni de çok daha hızlı ulaşıyor.CS GO da favorilerimdeki 10-12 sunucuya 2-3 kez ping attıktansonra cevap alamz duruma geliyorum.Ama tekil olarak ip yazarak bağlanmak istediğimde bağlanıyor..

Bence FPS oyuncusu için gerçek altyapı hariç geri kalanı macera.

Hat değerleri atın

• onder.t O kullanıcısına yanıt
    bağlı bulunduğun bölge müdürlüğüne gidip daha detaylı bilgi alırsın onlar sana yardımcı olur

• Şükür az önce dolabın yanina gittim ve görevli reglet takiyordu ne zaman aktif olur dedim dolap yarın bir sorun olmazsa aktarım yapacagiz dedi 😊😊 TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Hayırlısı olsun güzel günlerde kullanmak nasip olsun.Çöplere bak rezillik bi gelişemedik ya bu kadar rezil durumdayız.
  • HAAltuntas kullanıcısına yanıt
    aynen bu siteymiş hocam, teşekkür ederim :)
  • ecay kullanıcısına yanıt
    Milleni'deydim hocam. Oris'e geçmiştim, geri Milleni'ye geldim. Ben memnunum fazlasıyla. Statik IP ile denediniz mi?

Bakan torpilli birkaç il dışında TT'nin TR altyapısı leş durumda. Pingler aşırı yüksek, saçma rotalarda size ülkeyi gezdirebiliyorlar. Kendi şehrim için örnek vereyim, TT ile SOL omurgası arasında İstanbul'a ulaşma süresinde tam 2 kat fark var. SOL omurgası çok daha iyi.

CS GO için ise resmi sunucularda oynuyorum ben o yüzden yorum yapamam. Oris ile SOL omurgasında iken 40ms ile oynuyordum. Milleni Konya'da TT omurgası kullanıyor. Pinglerim 50ms'e çıktı o yüzden vie.valve.net için. Bu yıl başında SOL omurgasına alırlarsa eğer 40ms'in de altına iner diye umuyorum.
    Tip 23 değil mi ?

• 
Sayfa: önceki 16071608160916101611
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.