Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1495. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14931494149514961497
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Makaranın kaç metre fiber optik barındırdığını göremedim. Dediğiniz gibi FTTH bir sistemde olabilir. Yönetici yerine bize zimmetlendirdiler anlamadığım bir şekilde, sanırım zamanında çok uğraştım diye bana zimmetlendirdi arkadaş.
  • RuffneckTR R kullanıcısına yanıt
    Kaç dairelik bina yada site hocam ?

500 metre veya 1 km felan veriyorlar ben şöyle hesapladım binanın yüksekliği ve pay olarak daire şeklinde böldüm dubleks en üst 25 metre * 4 = 100 metre kafadan en üste gidiyor ondan dolayı 500 metre dedim.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Sitede oturuyorum ben. Her binada kapıcı dairesi dahil 17 daire mevcut.
    Eğer FTTH kuracaklarsa mutlaka 32'lik cihaz kurdurun.

Bana dediler ilk 8 abone alırız sonra bakarız abone sayısı artarsa bir 8 daha koyarız.Dedim 16 daire + 1 dükkan var kurumsal o şikayet ederse sıkıntı yaşarsınız dedim 32'lik kuracaklar.

O soldaki kutunun içinde ne var acaba baktınız mı ?

Kalın fiber kablo'nun üzerinde ne yazıyor çekip atar mısınız ?
    Soldaki kutuda beyaz çubuk kanallar mevcut. Şu an o fiber optik makarası depoda. Evden çıktığım zaman tekrar inceleyeceğim üstündeki yazıyı. Bu arada 32'lik cihaz dediğiniz 32 portlu bir cihaz mı? Rica etsem açabilme şansınız var mı biraz?
    Fiber kaset deniliyor GPON için.

Turuncu kablo'dan bahsettim binanıza gelen makarada ki kablonun bir önemi yok.

Üzerindeki yazılanı gönderirseniz sevinirim.
    Dışarıdan gelen turkuaz kabloyu kast ettiniz galiba. Daha kazmadılar dışarısını. Sadece bunlar geldi şimdilik :) Bu arada binamıza 32'lik kurmazlarsa kaçlık kuruyorlar bilginiz var mı?
    8'lik var 16'lık var ama size ne kurarlar onu bilemem gidip türk telekom'da müdürün yanına çıkın kaçlık kuracağını sorun 32'lik kurarlarsa ileride de sıkıntı yaşamazsınız.

Çok garip bize hiç bir makara felan vermediler fiber çektiler test için bekleyeceğiz ondan sonra vereceklerini söylediler.
    Peki 8'lik, 16'lık ve 32'lik arasında ne fark var acaba? Ne kadar boş slot olursa o kadar iyi mi oluyor?
    Sanırsam eskiden alcatel 1 ont cihazından 4 çıkış sağlanıyormuş yeni huawei cihazlarda 1 ont'den 1 çıkış sağlanıyormuş.

8'lik veya 16'lığın anlamı şu diyelim 24 dairelik bir site var siz buraya ilk etapta 8'lik koydunuz ama burada internet abonesi sayısı 17 diyelim ilk 8 abone fiber internetten faydalanıyor sonra bir 8'lik daha koyuyorlar toplam 16 abone faydalanıyor ama geri kalan 4 abone avucunu yalıyor.Bazen bu fiber kasetler ellerinde olmayabiliyor baya bir süre beklemek zorunda da kalabiliyor abone bundan dolayı baştan kaç abone ise fazlasını kurdurun ki ileride sıkıntı yaşamayın.
    Müdürlüğe gidip ileticeğim bu dediğinizi. Teşekkürler.
    Belki de onlar 32'lik koyar bilmiyorum.Altyapı birimiyle de görüşebilirsiniz.
    Merhaba,

Konuyu hala Türk Telekom toptan satış ekibi ile takip ediyoruz ama henüz somut bir gelişme yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Ftth altyapımız var ama 100 mbps talimiz ayrıca upload da çok kötü hani millenicom fiber abonelerine uygun bir paket sunarsa çok minnettar kalırım vodafone fibermax 1000 mbps'a kadar 399 tl kampanyalı fiyat 24 ay taahhütle hani sizden de böyle bir paket görmek isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul,Eyüp,Güzeltepe Mah yeryer konmaya başlayan kutular telekom coştumu ne.

Ben bekliyorum 1 senedir[simage]resimag.com/p1/4fecb40b96c.jpeg[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emo5313 -- 28 Eylül 2019; 22:29:6 >
  • Çok şükür 100mbps e kadar desteklenen fiberim geldi. Türktelekom altyapısını kullanıyormuş. Ama fiyatlara bakınca 6 ay öncesine göre yüzde 15 artmış. Şimdi hangi tarifeye geçeyim bilmiyorum fikriniz, öneriniz varmı?
    Artı olarak görüşme yaptığımda +9tl modem ücreti ödememiz lazımmış. Elimde 1000tl'lik modem var. Satıcı bana çok özel modem olan tılgın modem veriyoruz diyor. :) Modem işinizi nasıl çözüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SDEOEUS -- 29 Eylül 2019; 12:0:52 >
  • Hocam istediğiniz hıza göre önerilerde bulunayım isterseniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sanırım telekomun mobil şebekesi hala problemli.
  • Turk Telekom, Turkcell ve Vodafone ile masaya oturup acil durumlar için tüm baz istasyonlarının ortak kullanımı için bir çalışma yapar mı? Ya da hükumet bir düzenleme getirir mi bu şekilde Btk aracılığıyla.

Yurt dışından gelen biri yurt dışı sim kartı ile Türkiye deki istediği oparatorden internet arama sms hizmeti alabiliyor

Bu sistemin aktif edilmesi çok zor bir şey değil gibi geliyor bana.

Böyle bir şey olursa Türk Telekom ne gibi tavizler vermek zorunda kalır merak ediyorum. Bu zamana kadar hep Turkcell, Vodafone peşinde koştu Telekom un. Şimdi işler değişti gibi.

Yıllarca Telekom kullandım. Bu tarz problemler çok oluyordu Telekom da. Bayram namazı sonrası. Yılbaşına girdiğimiz anda. Bu tarz yoğun saatlerde bir çok kez arayamadıgim oldu. Bu sorunu çözmek kısa vadede zor gibi geldi bana bunun içinde ciddi yatırım yapması gerekiyor gibi.

Acaba yatırım mi yapmayı tercih eder. Yoksa bu şekilde belli tavizler vererek turkcell ve Vodafone ile ortak çalışmayı mi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeroww

Hocam istediğiniz hıza göre önerilerde bulunayım isterseniz.
    Hocam aslında nisan sonu düğünüm var, burada çok önemli hız olmasına gerek yok. Ne bileyim tutar olarak 60-70tl olsa yeterli. Sözleşme olmasın yeter 7-8 ay kullanacağım. Annemler devam ettirirmi bilmiyorum.
    30mbps olsa yeterli olur gibi, sabah 8 de evden çıkıp akşam 6 buçukta eve gelip en fazla 1-2 film izlerim.

• 
Sayfa: önceki 14931494149514961497
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.