Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1399. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
51.347
Cevap
244
Favori
4.013.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13971398139914001401
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam Geçende 4G ile 220 mbps değerleri çok rahat aldım acaba frekans birleştirme ile aldığımı düşünüyorum.

2600 mhz olarak 4G'den verseler çok ciddi bir hız seviyesine çıkarım 3 frekans birleşimi ile rahatlıkla en az 300 mbps'leri görürüm.

5G üzerinden sinyal vereceklerse 4G üzerindeki 1800 mhz sinyalini alıp frekansı birleştirir mi cihaz şimdi ona takıldım tek 5G olarak 2600 mhz ilk başlarda sorun yaratmayacaktır ama 5G'ye geçen insan sayısı fazla olunca haliyle yavaşlayacaktır ama etki alanı az olduğundan dolayı belirli bir bölgeye sunabilirler hocam aslında 3.5 ghz gelmesi daha yararlı olurdu bizim için.
  • Okumak yerine anlatım olarak dinlemek isteyenler:https://www.youtube.com/watch?v=_2vzG0bFYrw

Dünyanın yüzde 56'sı internet kullanıyor!

Online istatistik portalı Statista'da yer alan verilere göre, bu yılın temmuz ayı itibarıyla dünyada internet kullanımı yüzde 56'ya yükselerek 4,33 milyar kişiye ulaştı.
    Dünyada internet kullanımı, bu yılın temmuz ayı itibarıyla yüzde 56'ya yükselerek 4,33 milyar kişiye ulaştı. Online istatistik portalı Statista'da yayımlanan raporlardan derlenen verilere göre, dünyada internet kullananların sayısı yükselmeye devam ediyor.

Bu yılın temmuz ayı itibarıyla dünyada internet kullanımı yüzde 56'ya yükselerek 4,33 milyar kişiye ulaştı. Doğu Asya bölgesi 1 milyar internet kullanıcısı ile zirvede yer alırken, Doğu Asya bölgesini 803 milyon ile Güney Asya bölgesi takip etti.

TÜRKİYE'DE 69 MİLYON KİŞİ İNTERNET KULLANIYOR

Statista'da Mart 2019'da yayımlanan verilere göre, ülke bazında değerlendirildiğinde, Çin, 829 milyon kullanıcı sayısı ile internet kullanımında zirvede yer alıyor. Çin'i, 560 milyon ile Hindistan ve 292 milyon ile ABD takip ediyor.

Türkiye ise rapordaki verilere göre 69 milyon kullanıcı sayısı ile dünyada en çok internet kullanan 12. ülke olarak ön plana çıkıyor.

EN HIZLI İNTERNET SİNGAPUR'DA

Verilere göre, en hızlı interneti 195.88 Mbps hız ile Singapur kullanıyor. Singapur'u, 173,54 Mbps ile Hong Kong, 144,99 Mbps ile Güney Kore takip etti.

Online dünyada en çok kullanılan dil yüzde 25,2 ile İngilizce olurken, İngilizceyi yüzde 19,3 ile Çince ve yüzde 7,9 ile İspanyolca takip etti.

E-TİCARET SATIŞLARI ARTIYOR

WhatsApp, 1,6 milyar aylık aktif kullanıcı sayısı ile dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması oldu. WhatsApp'ı, 1,3 milyar aylık aktif kullanıcı sayısı ile Facebook Messenger takip etti. Facebook ise 2,4 milyar aylık aktif kullanıcısı ile en büyük sosyal ağ oldu.

ELON MUSK, BÜTÜN DÜNYAYI "ONLİNE" YAPMAYI HEDEFLİYOR

Bu arada, neredeyse dünyanın diğer yarısının halen internete erişememesi, büyük girişimcilerin de iştahını kabartıyor.

SpaceX Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, devam eden projesi Starlik ile bütün dünyayı uydu ile internete bağlamak istiyor. Proje kapsamında geçen aylarda 60 uydu uzaya yollanırken, toplamda 12 bin uydunun proje kapsamında uzaya gönderilmesi hedefleniyor.

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından yayımlanan "Sürdürülebilir Gelişme için 2030 Ajandası" raporuna göre de 2030 yılına kadar her yetişkinin dijital ağlara, dijital finans ve sağlık hizmetlerine erişmesi hedefi bulunuyor.
    https://www.ntv.com.tr/teknoloji/dunyanin-yuzde-56si-internet-kullaniyor,-ONSoFT9tE6rBUwxMzeFFw

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    hocam trt haber de demişti
    2020 ye ne kaldık ki hocam şurada 4 ay var bakalım bir de 2020 hangi ay aktif olacak o var
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    4G ile aynı olabilir mesela 4G'ye 1 nisan 2016'da geçmiştik belki 1 ocak'ta geçebiliriz bilmiyorum belki de Türkcell hiç 5G vermeyebilir frekans ücretleri yüksek.
    Hocam uzakta band 20 şart. Düşüş var sinyal seviyesinde kapalı ortamda çekmiyor artık. Geçen sene böyle değildi bir 30 mbps verirdi hatta. Şikayet kaydı oluşturdum umarım kısa sürede çözerler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    o da olabilir fakat niye bas bas 5G reklamları yapıyor sonra demesin müşteri öyle 5G niye gelmedi niye ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 9 Ağustos 2019; 0:24:10 >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    hocam 3G çekiyorsa hiç bir şey yapmazlar belki benim avea band 20 kullanıyor kış aylarında sinyal geliyor bir yağmurlu havalarda neden bilmiyorum superbox bile yağmurlu havalarda çok iyi ping veriyor bu arada afyon ve denizli de deprem oldu denizli 6.5 idi sonra tekrar olmuş 5.5 idi sanırım
    Hocam var olan sinyalin gitmesi çok kötü bir durum. Yarın babamın teldende şikayet oluşturucam.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    yapın bakalım avea gibi telefon'a suç atmaz turkcell belki
    hocam ev telefon sorgulama yaptım önceden vdsl veya adsl var derdi ?

Mevcut operatörünüzden fiber ya da kablo internet hizmeti alıyorsanız ve bulunduğunuz yerde bakır telefon hattı şebekesi yoksa size hizmet veremeyebiliriz. Böyle bir durumda ev telefonunuzu girerek hizmet alıp alamayacağınızı kontrol edemeyebilirsiniz. Eğer fiber ya da kablo internet hizmeti alıyorsanız TurkNet’e başvururken, telefon numarası yerine adresini girerek, size hizmet verip veremeyeceğimizi öğrenebilirsiniz.
    Telefon sorgulaması doğru sonuç vermeyebilir.

Sonuçta direk hattı sorguluyorsunuz ve gelen ekip zaten Vdsl2'e geçirmeyecektir.

Her şey Türk Telekom'a bağlı her ne kadar hipernet alabilirsiniz deseler bile bu çokta mümkün olmuyor.

Bir test yapabilir misiniz?
    https://www.meter.net/

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

hocam superbox bir süre yok
    turk telekom adsl
    superbox ile yapmış olduğum test vardı

Sizin süperbox'un pingleri çok yüksek siz sabit altyapıya mecbursunuz.

Sabit altyapınız da çok kötü bilemiyorum sizin durumunuz da zor.
    hocam superbox çıkış noktası uzak direk istanbul avrupa yakası

ilçe de vdsl alanlar ulustan çıkar ise 36 ile 56 arasında pubg oyunuyor
    il müdürlüğü fiber olduğu halde 30 bin tl ye yaparız diyor genel müdürlüğü ise 7 bin tl olur diyor 5G iyi olmaz ise fiber çektirecem hocam mustafa hocam bilir nasıl olduğunu benim fazla bilgim yok özel fiber değişik oluyor gibi herkese farklı fiyat veriyorlar

edit: 30 bin fiber'e kesinlikle vermem
    2600 de olsa tabii ki daha yüksek olacaktı hız.

Şu anda zaten pek fazla ya da hiç tek başına 5G'de çalışan şebeke yok. 5G + 4G çalışıyorlar. Yani bu açıdan 4G bantları ile birleştirme mümkün.
    Ancak 4G'deki tüm bantları birleştirsen yine de 3500'deki tek bir 100 MHz bant kadar bant genişliğine sadece Turkcell'de sahip oluyor. Yani var olan frekanslarla 5G vermek, ben aboneme kitleyeceğim demekten başka bir şey değil. 😂 5G frekans varsa güzel, yoksa bir anlamı yok.
    Anladım 30 bin tl çok ama 7 bin tl olabilir ama zaten sizden para alıyorlar faturanıza hani ben bu şirketlerden ve altyapısından bir şey anlamadım avrupa'da olsa mahkeme açar ve ciddi para kazanır ama bizim memlekette her şey mübah serbest bu rahatlıkta halka yansıyor.

Mbps'e kadar nedir yahu ben bunlardaki kafayı hiç anlamış değilim.

Eğer imkanınız varsa çektirin 7 bin tl 3.5 aylık asgari ücret sonuçta az para değil hemde paketiniz 100-200 tl her ay ödeyeceğinizi varsayarsak ciddi bir rakam.

5G 3.5 ghz'den verirlerse bu çok iyi olur ilerleyen günlerde göreceğiz.

• sis651 kullanıcısına yanıt
    4G ile birleştirme yaparlarsa ciddi hızları görürüm hocam ama tek başına 5G ile en az 200 mbps alırsam bu bile bana rahat yeter ama 100 mhz'den yapacakları garanti midir ?

Geçende frekans alırken mimo'ları ayırmışlardı en yükseklerini türkcell almıştı.

• 
Sayfa: önceki 13971398139914001401
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.