Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (1262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
51.347
Cevap
244
Favori
4.013.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12601261126212631264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bina yeni bina içi kablolama mevzuatı ile yapılmadı o zaman hocam, 2017'den eski mi?
    Çünkü bina boyutuna göre sistem odası olmalı, eğer bina ufak ise, kabin yerleştirilmesi için belirli bir miktar duvarda boş alan olmalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Aman hocam, siz fiber gelse gelmese de aramızda kalın, muhabbetiniz yeter. Altyapı işin bahanesi.

• Görkem3535 G kullanıcısına yanıt
    Hocam, ekran gönrüntüsü atabilir misiniz? IOS kullanmadığım için ezbere bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

10Gbps tabii ki bir çok istasyona yetecektir, zaten daha üstü kapasitede olan istasyonlara illaki fiber çekerler artık bir zahmet.

R/L haliyle ölmez ama fiberin önemi elbette artacak. Ha tabii fiber de bir yere kadar yaygın. R/L'siz de fibersiz de bir 5G olmaz.
    R/L de hedef D bandında 100 gbps,az kaldı... ericsson ve japonlar çok sıkı çalışıyorlar. bu arada D bandı 130 GHz'de
  • Hocam zaten ben kolay kolay belirli teknolojilerin biranda silinip gideceğini düşünmüyorum.

Yemek pişirebiliyor muyuz onda acaba

• quote:

Hocam, ekran gönrüntüsü atabilir misiniz? IOS kullanmadığım için ezbere bilmiyorum.
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Bu ikisi yeterli değilse daha ekran görüntüsü alabilirim

o zaman bakır alt yapısı olanlar adsl ile devam edecekler telekom da yeni sıfır binalara fiber vererek yeni müşteri tutacak ve maliyeti azaltacak demektir....ama adsl kullananlar da çağın gereksinimi yüksek hızlar gerekiyor artık..
    Hocam hızın düşük olması çok normal, band20'de 10Mhz olarak bağlanmış.

Şimdi bandların performansı aşağı yukarı şu sıralamada

Band7 (2600Mhz)
    Band3 (1800Mhz)
    Band1 (2100Mhz)
    Band20 (800Mhz)
    Band8 (900Mhz)

Aşağıya doğru gittikçe hız azalır, kapsama alanı artar.

Bir de. band genişliği meselesi var. Ne kadar büyük, p kadar hızlı diyebiliriz. Siz 10Mhz ile bağlanmışsınız. Yani düşük bir genişlik.

Zaten yüksek hız için band3'ün de dahil olduğu, bir kaç frekansı birleştirmek gerekir genelde. Ama her yerde bu yayınlar olmuyor maalesef.

• quote:

Hocam hızın düşük olması çok normal, band20'de 10Mhz olarak bağlanmış.

Şimdi bandların performansı aşağı yukarı şu sıralamada

Band7 (2600Mhz)
    Band3 (1800Mhz)
    Band1 (2100Mhz)
    Band20 (800Mhz)
    Band8 (900Mhz)

Aşağıya doğru gittikçe hız azalır, kapsama alanı artar.

Bir de. band genişliği meselesi var. Ne kadar büyük, p kadar hızlı diyebiliriz. Siz 10Mhz ile bağlanmışsınız. Yani düşük bir genişlik.

Zaten yüksek hız için band3'ün de dahil olduğu, bir kaç frekansı birleştirmek gerekir genelde. Ama her yerde bu yayınlar olmuyor maalesef.
    O zaman 4.5g ismen var getirmedik demesinler diye :)
    Aynen öyle, benim de bölgemde aynı sorun var. Bunun bir de daha kötü olanı var oda band8 kullanılarak yapılan L900 kurulumları. Kurulum dediğime bakmayın, normal 3G baz, uzaktan hem 3G hem de 4G olarak sinyal yayınlamaya başlayacak şekilde ayarlanıyor sadece. Vodafone çok sever mesela.
  • quote:

Aman hocam, siz fiber gelse gelmese de aramızda kalın, muhabbetiniz yeter. Altyapı işin bahanesi.
    Hocam basiretsiz bölge müdürü ve onun altyapı sorumlusu çalışanlarının ne yapmaya çalıştıklarını anlayamıyorum. Koskoca büyükşehir olacak kadar nüfusu olan Bağcılar ilçesinin 22 mahallesinin 12 tanesinde adsl dışında altyapıları var. Geriye kalan 10 mahalle Allah’a emanet şekilde.

Fttc kabin işi biterse her eve fiber götürmeleri imkansıza yakın bağcıların neredeyse yarısını kazmaları lazım. Nasıl bir altyapı sorumlusu bunu düşünemez ki? Koy biran evvel fttc kabinleri geç. Burası eski bir yerleşim yeri değil ki benim mahallemdeki çoğu bina depremden sonra yapılmış. Boşta arsada yok. Mahallemdeki telefon kabloları da nispeten yeni sayılır 20 senelik varlar. Mahallem çevresindeki 7 okulun 5’i depremden sonra yapılmış bu 5 okulun 3’ü son 10 yıl içerisinde eskisi yıkılıp yenilenmiş olanlar. Bildiğim kadarıyla hepside fatih projesi için dönüşümü yapılmış akıllı tahtalara sahipler. Halkalı-Kirazlı metrosu mahallemin içinden geçiyor bir durağı da saha dolabımın bulunduğu caddenin yaklaşık 200 metre yukarısında inşaat halinde. Son bir aydır havai elektrik hatları yer altına alınması çalışması başlatıldı 3 sokak üstümde kaldırımları kazıp elektrik kablosu döşüyorlardı.

Bir yan mahallemiz yani komşu mahallemiz bahçelievler ilçesine bağlı gittiğim çoğu yeri fttc kabinlerle dolu. Hemde uzun zamandır böyle. Yer altından götüremedikleri yerde telefon direklerinden fiber kablo taşımışlar hatta. Bizim müdürlük ise yatıyor ancak.

Bu kadar çabaya rağmen telekomun isteksizliğinin basiretsiz yönetiminden geldiğine inanıyorum. Belediye başkanında da suç var telekom müdürlüğüyle belediye binasının arasında fazla mesafe yok koltuğundan kalkıp bir telekom müdürlüğüne baskın vermesi gerekirdi ben olsam öyle yapardım. Fen işlerine kadar çıkıp belediyeyi siz mi engel oluyorsunuz diye kendi kendilerine şikayet ettim bizden yana bir engelleme yok dediler. Belediye başkanını bulursam yüzüne vurucam bu konuyu

Açıkcası yazdıkca bile sinir oluyorum bu yüzden konuya gelmeyide bırakmak istiyorum başka telekom müdürlüklerinin yaptığı çalışmaları gördükçe bizim müdürlüğün basiretsiz yönetimi aklıma geliyor daha çok sinir stres yapıyorum.

Bundan sonra Turkcell’e baz istasyonunu iyileştirmesi için başvuruda bulunurum çalışma yapılmazsa 5g gelene kadar Türknet yapada kalıp telekoma minumum kazançla 5g’yi beklerim. Fttc kabin koyamayan basiretsiz telekom eve fiberi hayatta getirmez.

Sağlıcakla kalın hocam sizden öğrendiklerim ve konuda altyapı konusunda bilgi veren değerli üyelerin hepsine teşekkür ederim. Artık altyapı hakkındaki bilgilerin benim için bir önemide kalmadı zaten ben onun için müsaadenizi istiyerek konuyu favorilerimden çıkarmak istiyorum. Hoşçakalın

• ayhann06 A kullanıcısına yanıt
    Hocam burada yeni yapılan binalara da bakır çekiyorlar. Bir kaç tane büyük 10 kat üstü bina var onlarda ne var bilmiyorum ama 5 katlı apartmanlara bakır kablo çekiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    garip bir durum eski hizmeti vermek saçmalık ötesi .. bizim binamızda 2014 yapımı ve yan binada aynı yıl yapımı bizde bakır onlarda gpon fiber var malesef. bence ekonomik duruma göre hareket ediyorlar gibi geliyor bizim buraları önemsemiyorlar kaç mahalle yan yana sadece sıfır binalarda fiber var tek tük bir kaç binada da vdsl var ...
    Geçen sene inşaatı biten bir binaya da bakır döşediler. Babamın müteahhit arkadaşı 4 sokak aşağıda yeni bir bina bitirmişti babama söyleyeyim sorsun bir altyapısını ne yapmışlar öğreneyim. Gerçi bir bina için fiber çekecekerini de sanmıyorum. O kadar kazı yapacaklarsa o sokağa komple getirmeleri lazım her yeni yapılan tek tük binaya ayrı ayrı fiber çekerlerse vay halimize.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam evet, neresinden tutarsak tutalım izah edilemeyecek bir durum bu. Büyük de bir ayıp. Tamam bir iki mahalle fiberi bekliyor olsa tamam da neredeyse ilçenin yarısı ise bir sorun var demektir. İnşallah fiber gelir, keşke elimden daha fazlası gelse.

Hocam dediğim gibi işin altyapı tarafı bahane, maksat muhabbet olsun, aramızdan ayrılacak olmanıza üzüldüm açıkçası, tekrar teklif edeyim tabii ki, kalın bence Aksi halde ise müsaade vermek elbette bizim haddimize değildir, takdiriniz, ileride sizleri tekrar aramızda görmekten çok mesut olacağımı biliniz, mutlu haberlerinizle tekrar aramıza dönmeniz dileğiyle, Allah'a ısmarladık.
    Bunun ekonomik bir sebeple de izahı yok ki artık. Normalde artık bakır çekmiyorlar, ancak ısrarla hala bakır çektikleri yerler varsa (istisnalar haricinde), öyle ya da böyle bir şekilde oralardan ümidi kesmişlerdir herhalde.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    2013 yılında yapıldı. Herhangi bir oda yok. Fotoğrafını çekip yüklerim işleri bitince.
  • Methoxyphenyl kullanıcısına yanıt
    Yeni mevzuata tabi olması için sanırım projenin 2017'den itibaren çizilmiş olması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 18 Haziran 2019; 11:38:52 >
  • Argela, Clear5G'nin etkinliğine katılıyor, 17 haziran ile 21 haziran arasında İspanya, Valencia'da olacaklar. Kendilerini etkinlik alanındaki 19 numaralı hanede bulabilitsiniz.

• quote:

Bunun ekonomik bir sebeple de izahı yok ki artık. Normalde artık bakır çekmiyorlar, ancak ısrarla hala bakır çektikleri yerler varsa (istisnalar haricinde), öyle ya da böyle bir şekilde oralardan ümidi kesmişlerdir herhalde.
    merkezi olmayan gözden çıkarılmış mahallelerde bakır çekmeye devam ediyorlar.onlarda asla fiber gelmeyeceğini kabul ettiler.bu mahallelerin bir diğer özellğide sadece adsl portu bulunuyor oluşu. tesadüfe BAK!
  • 
Sayfa: önceki 12601261126212631264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.