Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
51.347
Cevap
244
Favori
4.013.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ata sporumuz iş makinası izleme etkinliği
    Doğru alıntı yaptım Türk insanlarını kötülemekten başka bir açıklamasını bulamıyorum.
    Ayrıca burdaki bilgili bir çok kişi Türk Telekom santralinde veya bilişim işleriyle uğraşıyor bundan dolayı Türk Telekom veya ona benzer altyapı sağlayıcıları hakkında fikir ve bilgi paylaşımı yapıyoruz.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim proje il müdürlükleri tarafından hazırlanıyor Türk Telekom Ankara İl müdürlüğüne gönderiliyor onay ve ödenek çıktığından ise Tekrar geri il müdürlüğüne geliyor ve izinler alınıp çalışma yapılıyor.
    Benim bilgim bu şekilde bizzat bu şekilde saha dolabına fiber optik altyapı çekildi.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Doğru ancak eksik. İstanbul 2. bölge planlama departmanındayım. Bizim bütçemiz her Ocak ayında bize tebliğ ediliyor örneğin 2016 yılı için 300 küsur milyon TL ayrıldı. Bizde santrallerde, tüketici biriminden bölge bölge analizleri alıyoruz ondan sonra fiber planı hazırlıyoruz. Ankara'ya B bölgesi için plan yaptık deyip faxla onaylarını alıyoruz bütçemiz hazır olduğu için işlemler başlatılıyor.

Sizin dediğiniz ise planda olmayan şeyler için geçerli. Örneğin B mahallesinde bakır hat koptu yada yetersiz kaldı, bu bizim planımızda olmadığı için durumu Ankara'ya onaylatıp bütçe istiyoruz.

Hatta bu sistem tamamen değişmek üzere, analize göre değil başladığın ilçeyi bitir şeklinde ilerleniyor. Diğer türlü sonu gelmeyen bir döngüyle uğraşıyoruz.
    Bu ankara olayı planda yoktu zaten bizim binamızın sorunu olduğu için bakır hat çektiler bundan dolayı projelendirme felan baya uğraşmıştık.
    Saha dolabına fiber gelmesi için yaklaşık 2 yıl geçti aradan baya bir şikayet dilekçe felan uğraştık halen dolap koymadılar aralık veya ocak gibi koyarlar bundan dolayı bu işlemler baya uzun sürüyor bence ödenek çıktığında Proje ve Saha dolabına elektrik çekilmesi önceden hazırlanıp harekete geçirilmelidir.
    Hocam size bir sorun olacak saha dolabına fiber çekildi.Dolap konulmadı Google maps kroki olarak saha dolabı ve benim evimi hesapladığımda 200 metre gibi bir rakam çıkıyor kaç mb en fazla hız verilebilir ortalama hız ne kadar olur.
    Ankastre kutusuna kadar Cat6 FTP kablo ile çekildi ve ordan sonrasında Bakır hat ile ek yapılıp saha dolabına yer altından gitmekte yokuş aşağı doğru saha dolabına gidiyor.
    Almanya gibi ülkelerde 35b olarak kullanıyor biz 17a olarak alıyoruz bu ne zaman Türkiye'de aktif olur bir kaç arkadaşın ulaşabilir hızı 180-200'e yaklaşmıştı bilgi almak isterim açıkcası teşekkürler.

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Dolar kurundan dolayı şu anda dolap siparişi yok, geçtiğimiz aylardan verilen siparişler var. Eğer takılırsa onlardan biri takılacak birde bu DSLAM'ların içindeki donanımlarda değişiklik düşünülüyor. Bu yüzden de sizin dolapların koyulması gecikmiş olabilir. 200 metrede 17a profiliyle 35-50 Mbps arası bir hız verilebilir. Ancak yeni fiber dönüşüm yapılan yerlerde 17a kullanılmıyor genelde 30a kullanılıyor. 30a profiliyle aktif olursa 200 metrede teoride 100 Mbps alınabilir. Türkiye şartlarında bakırların durumu düşünüldüğünde 60 - 85 Mbps arası bir hız çıkıyor. Önümüzde 30a profili, upload yükseltme ve IPv6 gibi süreçler var. 2017 yılında yavaş yavaş bunlara başlayacağız. Lakin kur çok zorlayacak gibi, dolabın özellikleri artmadı ancak maliyeti arttı. Yeni gümrük vergileri, ÖTV derken şu anda durum biraz belirsiz vaziyette.
    Tam anlamıyla ne zaman Türkiye'deki tüm Adsl altyapıları vdsl'e geçmiş olur?
    Gelecekte Türk Telekom pingler için çalışma yapacak mı?
    Superonline'ın yurt dışı çıkışları aynı adsl hattında Türk telekom'un yurt dışı çıkışlarına oranla çok daha düşük ping veriyor.
    Ayrıca yeni aboneler port sorunu yaşıyor.
    Bu sorunların çözümü için çalışmalarınız var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exent4246o -- 19 Kasım 2016; 19:17:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
    http://i.hizliresim.com/kGZ6zq.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 19 Kasım 2016; 19:49:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bm07tr

Tam anlamıyla ne zaman Türkiye'deki tüm Adsl altyapıları vdsl'e geçmiş olur?
    Gelecekte Türk Telekom pingler için çalışma yapacak mı?
    Superonline'ın yurt dışı çıkışları aynı adsl hattında Türk telekom'un yurt dışı çıkışlarına oranla çok daha düşük ping veriyor.
    Ayrıca yeni aboneler port sorunu yaşıyor.
    Bu sorunların çözümü için çalışmalarınız var mı?

aynen türk telekom neden ping konusunda çalışma yapmazken diğer iss ler direk sorunu çözme odaklı oluyor süperonline gidince direk tracert testini at diyorlarmış ama türk telekomda biz pingle ilgili işlem yapamiyoruz diye sürekli cevap veriyorlar sebebi nedir bunun ?
  • Şimdi ne desem yalan olur şunu söyleyebilirim 2020 yılına kadar tamamen VDSL'e geçmeyi umuyorlar ancak ülkede hiç kimse sözünü yerine getiremediği için kesin o tarihte biter diyemiyorum.
    Pingler tamamen sunuculardan kaynaklanıyor, server ve sunucularımız çok eski oldukları için en basit işlemleri dahil yerine getiremeyebiliyorlar. Serverların değişimide başladı ilk 700 bin sipariş verildi ve test ediliyor.
    Port sorunu ise alternatif ISS'ler sebebiyle kaynaklanıyor. Örneğin ben 200 nüfuslu A mahallesine fiber getirdiğimi alternatif ISS'lere söylüyorum. Bazıları şu kadar kiralayacağız derken, bazıları kiralamayacağız diyor. Ancak ben o sürede kiralayacak ISS'ler ve o aradaki nüfusu baz alarak 500 port koyuyoruz. Bir süre geçtikten sonra alternatif ISS'de çıkıp bende kiralayacağım diyor. Ve alternatif ISS'ler her geçen gün artıyor ancak hiçbiri kendi altyapımı kurayım demiyor. Port sorununun çözümü şu anda yok, tekel olduğumuz içinde birkaç kişi için kimse yeniden plan yapmak istemiyor.

• 0365634b kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle sizin orada VDSL var ancak VDSL portları dolduğu için size VDSL hizmeti veremiyorlar. Eğer VDSL yoksada getirelecektir ancak ne zaman gelir kesin bir tarih vermek zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Büyük ihtimalle sizin orada VDSL var ancak VDSL portları dolduğu için size VDSL hizmeti veremiyorlar. Eğer VDSL yoksada getirelecektir ancak ne zaman gelir kesin bir tarih vermek zor.

Benim sormak istediğim diğer soruda fiber internet alt yapısı her yere aynı kalitedemi gidiyor yani rizedeyim burada var ama buradaki ile büyük şehirlerde yapılan alt yapı farklımı ilerde eve kadarda getirilebilir mi benim bulunduğum yerdeki alt yapıyla? yoksa hiç boşa beklemeyelimmi sizde olmasanız kafamızda binlerce soru işareti olacak teşekkürler
    hocam süperonline vdsl var diyord 24Mbps alırsın filan dediler geçen sene onay filan verdim sonra port yok dediler bu arada afyon turk telekom planmaya gitcem gine proje yok derse ne yapmalım baya yer fiber getirmişler ilçede okullar olan fiber daire verdiler gibi turk telekom bakıyorum fibernet alabilirsiniz diyor hocam saha dolapı 400 metre arası var
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 19 Kasım 2016; 20:25:14 >

• SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    Hayır herhangi bir kalite farkı yok anlaşmalı olduğumuz firmalar belli. Şu anda siteler ve konut bölgeleri dışında evlere kadar fiber getirilmiyor. Öncelikli sebebi ise her geçen gün kötüye giden ADSL altyapısı. Firma öncelikli olarak herkese en düşük 16 - 24 Mbps hız vermek istiyor bunun içinde FTTC için daha çok plan çıkıyor. Şu an için evlere fiber beklememek daha iyi olacaktır. Estağfurullah, keşke bizim elimizden bişey gelse bütün ülkeyi hemen fiberle donatsak.
  • 0365634b kullanıcısına yanıt
    Hat değerlerinize göre bölgenizde VDSL filan yok. Eğer projede varsa sizede fiber getireceklerdir ama yoksa toplu dilekçe yazmadan işlerin hızlanacağını zannetmiyorum. Dilerim en kısa sürede fiber altyapısı gelir.
    Samimi cevap verdiğiniz için teşekkürler.
    Artık beklemeye devam edeceğiz mecbur.

Yeni tarifeler ne zaman açıklanır 1 aralıkta bir değişiklik öngörülüyor mu birde internetin ucuzlaması söz konusu mu ulaşturma bakanı geçenlerde bir açıklaması vardı

• talip68 T kullanıcısına yanıt
    Ocak ayından önce açıklanacağını zannetmiyoruz, çünkü BTK'ya bildiğim 13 yeni tarife gönderildi henüz 4'üne onay geldi diğerlerine onay gelmediği için Aralık ayında açıklanacak olsa bile bu 1 Aralık olmaz. Şu anda ucuzlama değilde yılbaşı için bir zam olmadığını söyleyebilirim.
    Vdsl tarifelerde kota artışı genel mi uygulancak yani 24 vdsl 75 gb kota otomatik 2 katına yada 3 katına mı çıkacak yok 75 gb kotayı koruyup yüksek kotalı tarife mi gelecek çok detay sordum galiba

Saha dolabına fiber altyapı çekildi.
    İlçe Türk Telekom ekibi Haziran'da ödenek çıkmıştı bizim bölgelere yatırım yapılacaktı 5 mahalle kazıldı olan altyapı ile götürüldü.
    Saha dolabını daha önce almış olabilirler 35b profili santral ile alakalımıdır yoksa saha dolabıylamı ayrıca bu profilden hizmet alabilmek için ekstra modemi değiştirmek gerekmez midir ?
    Dümdüz 200 metre mesafeden 50 mb hız maksimum eğer altyapı hazır olduğundan modem hat değerinin resmini atarım hocam
    hocam peki bu sistemler hipernet olarak görünüyor sorun olmaz mı acaba altyapı var diyip geçerlere ise ? hocam en iyisi fiber projesi yok derseler planlama yapılmasını isteyem o zaman ne kaybetcem denemiş olurum
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.