Şimdi Ara

Türk.net VoWifi (Wifi Arama) Hizmetini Engelliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
486
Cevap
11
Favori
25.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tüm senaryoları denediğimizden emin olmak için yazıyorum maksat turknet e tam güçle yüklenmek, varsa-bulabilir iseniz modemi tt - sol username ile internete bağlayın, orada olur ise modem tt - sol user name i ile vowifi ye bağlanıyor sizin username ile bağlanmıyor diye yüklenmek için yoksa modem vs sayıklar durur bunlar (kendi evinizdeki turknet in portundan(vae de) herhangi iss inin username i ile online olunabilir - belki tt de port-username eşleştirmesi vardır emin değilim -sol de denenebilir)

maksat müşteri taraflı denenmedik senaryo kalmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

tüm senaryoları denediğimizden emin olmak için yazıyorum maksat turknet e tam güçle yüklenmek, varsa-bulabilir iseniz modemi tt - sol username ile internete bağlayın, orada olur ise modem tt - sol user name i ile vowifi ye bağlanıyor sizin username ile bağlanmıyor diye yüklenmek için yoksa modem vs sayıklar durur bunlar (kendi evinizdeki turknet in portundan(vae de) herhangi iss inin username i ile online olunabilir - belki tt de port-username eşleştirmesi vardır emin değilim -sol de denenebilir)

maksat müşteri taraflı denenmedik senaryo kalmasın
    ben türknet yapadayım.
    modem ile alakalı değil tanıdığımda vmg3312 var turk telekom yazanlardan vowifi çalışıyor.
    sorun turknet ile alakalı.

aile profilinde vowifi çalışıyor diyorlardı. şimdi ona geçiş yaptım. sonucu yazarım
    ekleme: aile profilinde vowifi çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 25 Aralık 2019; 21:37:33 >

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    iyi dediniz sonucu bekliyoruz, aile profilinde gelir ise cgn dendir. Senin yapa da olduğunu sanki hatırlar gibi oldum o yüzden vae diye belirttim. Ama ben vmg3312 kullanır iken v7 v2 firmware e takıldığımdan çok eminim duyum değil kişisel test. Aile profilinde gelmez ise v2 e downgrade etmeyi deneyebilirsin.

tanıdığında çalışıyorda firmware i bilmiyoruz (ben tt yazan ile test etmiştim)

gerçi vr400 var demiştin

en iyisi sonucu bekleyelim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

iyi dediniz sonucu bekliyoruz, aile profilinde gelir ise cgn dendir. Senin yapa da olduğunu sanki hatırlar gibi oldum o yüzden vae diye belirttim. Ama ben vmg3312 kullanır iken v7 v2 firmware e takıldığımdan çok eminim duyum değil kişisel test. Aile profilinde gelmez ise v2 e downgrade etmeyi deneyebilirsin.

tanıdığında çalışıyorda firmware i bilmiyoruz (ben tt yazan ile test etmiştim)

gerçi vr400 var demiştin

en iyisi sonucu bekleyelim :)
    aile profiline geçiş yapıp denedim vowifi çalıştı.
    yarın durumu whatsapptan turknete ileteyim incelerler umarım.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    aynı şekilde bende aile profiline geçince wowifi bağlandı.bu durumun düzelmesi gerekli.insanlar profil seçmek zorunda değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, TurkNet kullanıcısıyım ve şuan bile sıkıntısız VoWifi kullanıyorum. Cgn denilen illetten dolayı sorun yaşıyorsunuzdur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rastgele dolanirken konuya denk geldim. Sasirdim. Arkadasimin evinde telefon az cekiyor. Dolayisiyla wowifidan konusmak cok daha mantikli. Ama cogu zaman wowifi calismiyor. Normalde az cektiginde hemen gecis yapiyor baska yerlerde. Gecenlerde wowifi oncelikli yaptim. Farkli modem ve baglantilarda(kablont superonline ttnet) wifi actigim an wowifi acarken evinde turknet olan arkadasimda wowifi genelde aktif olmuyor. Aile profili secmek disinda cok net bir cozum olmamasida kotu bir durum gercekten.

• quote:

Merhaba, Network birimi bakıyordu o konuya haberdarlar

bu cevabı verdi bugün turknet whatsapptan.
  • Arkadaşlar bende aynı dertten muzdaribim 1 haftadır mi9t cihazımla wowifi den konuşmaya çalışıyorum evde türk telekom tenda v1200 modem ki 2 gün öce aldım ondn önce zyxel modem yine lmadı dün işim gereği safranboluya gittim kaldığım otelin türk telekom iss ve zyxel aynı bendeki modm wowifi aktik oldu kendi kendine şimdi modemde ayar yapmam lazım gliba cgn ayarı ama tenda modemde bir türlü dediğiniz ayarları bulamadım ttneti aradım port açmak istiyorum diye sabit ıp almanız gerek yıllık 240 tl ücret istediler
  • @TurknetDestek bilgi verebilir misiniz?
  • Aile profiline geçmeden, normal profilde modem arayüzüne girip "PORT TETİKLEME" kısmından 500(hepsine) portunu TCP/UDP olarak kaydedip, modemi kapatıp açıp deneyebilir misiniz ? muhtemelen düzelecektir.
  • Yapa kullanıcısıyım vowifi kullanabiliyorum.

• bu problem ne zaman çözülecek? Türkiye deprem bölgesi. Bu özellik baz istasyonları olmadan iletişimi sağlayan bir hizmet. Lütfen bu konuyu ciddiye alın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2010490035

Aile profiline geçmeden, normal profilde modem arayüzüne girip "PORT TETİKLEME" kısmından 500(hepsine) portunu TCP/UDP olarak kaydedip, modemi kapatıp açıp deneyebilir misiniz ? muhtemelen düzelecektir.
    işe yaramadı
  • bu sorunu hala yaşamaktayım çözüm bulunmadı mı henüz yardım edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: canergiray77

bu sorunu hala yaşamaktayım çözüm bulunmadı mı henüz yardım edin
    Turk net vae kullanıcıyım vo-wifi sorunsuz çalışıyor
  • rehber_ R kullanıcısına yanıt
    Hocam Turknet vae kullanıcıyım fakat benim neden olmuyor süperonline türk telekom'da kullanıyorum evde kullanamıyorum
  • canergiray77 C kullanıcısına yanıt
    Farklı modem ilede denediniz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • modemle alakası yok. aile profiline alınca çalışıyor vowifi.
    forumdaki turknet yetkilisi destek kaydı açmamı söyledi bugün. açtık bakalım ne diyecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

modemle alakası yok. aile profiline alınca çalışıyor vowifi.
    forumdaki turknet yetkilisi destek kaydı açmamı söyledi bugün. açtık bakalım ne diyecekler.
    Gelişmelerden beni de haberdar eder misiniz aynı yöntemleri yapayım ve ne diye kayıt açtınız fotoğraf atar misiniz

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.