Şimdi Ara

Türk ailelerindeki tıp sevdası(hikâyeli) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
1.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Homo.sapiens.sapiens

Para para para ve tıptan başka bir bölüm bilmiyorlar cahil çoğu 0 vizyon

Katılıyorum....

• Konu hortlamış. Diş 4. Sınıfım şimdi, yaşlı teyzeye yenik düştüm beyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi William0 -- 29 Ağustos 2021; 21:13:20 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Konu eski zaten yeterince yorum yapılmış ama ben bir genel çıkarımımı da eklemek istiyorum.

Eskiden de öğretmenlik, mühendislik, doktorluk bunların hepsi okuması şartlar gereği çok zordu hem maddi imkansızlıklar hem de az sayıda üniversite, az sayıda öğrenci ve rekabet.
    Bu yüzden bu 3 mesleğe de eski zamanda aşırı saygı duyuluyordu, birbirlerinden saygı babında farkı yoktu.
    Gelgelelim 1980lerden başlayan 81 ile 81 üniversite projesi, haddinden fazla sayıda mühendislik kontenjanları, kalifiyesiz eğitim, daha fazla mezuna karşılık piyasada daha az arz, vesaire faktörler yüzünden mühendislik ele ayağa düştü. Çok fazla işsiz, asgarili, asgarinin bi tık üstünde çalışan mühendis var. Çoğu teknisyenin yapacağı işi yapıyor. Bu yüzden saygınlığı kalmadı.
    Bugün aynısı hukuk fakültesine de olacaktı, yetkililer erken uyandı hemen reformlar getirdiler, barajı yükselttiler.
    Sonuç olarak mühendislik yanlış politikalar sonucu ele ayağa düştü. Tıp da o yolda ilerliyor, bakan 2023te hekim açığımız kalmayacak diye açıklama yapmıştı. Ayrıca son düzenlemede de doktor maaşlarına zam getirmemişler.
    4-5 sene evvel ilk 10-12 binden alan tıp fakültesi geçtiğimiz sene 23 binden, bu sene de tahminimce 25 binden falan almaya başlayacak. Parası, popülaritesi ve sonucunda saygınlığı azalacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vezhack2 kullanıcısına yanıt
    Ee bunu hepimiz biliyoruz bu ğlkede saygınlığı olan bir şey yok zaten

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Şaka yapıyorum hocam. Teyze diş hekimliğini mühendisliğe tercih ediyor diye öyle dedim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.