Şimdi Ara

Tupperware ürünlerinden şüphelenmeye başladım!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
1
Favori
94.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: sserdar93

Eve hayatta plastik sokmuyoruz.ozellikle mutfaga

Günümüzde plastiğin zararları üzerine medya vb. yerlerde kulaktan dolma bilgilerle bir sürü yazılar yazılıyor; çiziliyor. Fakat bahsi geçen plastiğin ne tür bir plastik olduğundan hiç bahsedilmiyor! Öyle ya, nasıl ki cam ve kristal arasındaki değer ve bedel farklıysa, pazarda satılan plastik kaplarla Tupperware ürünleri arasında da dağlar kadar fark vardır.

TUPPERWARE ÜRÜNLERİ HANGİ MADDEDEN YAPILIYOR?
    Yumuşak kapaklar POLİETİLEN maddesinden üretilir. Bu madde yapay kalp kapakçığı üretiminde de kullanılır!

Gövdeler kapaklardan biraz daha serttir: POLİPROPİLEN maddesinden yapılır. Bu madde de;
    *Buzdolaplarının iç gövdesinin hammaddesidir.
    * Ayrıca protez kol, bacak vs. yapımında kullanılır.

Cam görünümlü Kristalin serisinin hammaddesi POLİKARBONAT tır. Bu madde de miyop, hipermetrop gibi göz rahatsızlığı bulunan kişilerin taktığı LENS in hammaddesidir.

Silikon kalıpların hammaddesi de bildiğimiz göğse, dudağa vs. konulan SİLİKON maddesiyle aynıdır!

TÜM BU MADDELER ZARARLI OLSAYDI, VÜCUDUMUZ BU MADDELERİ KABUL EDER MİYDİ SİZCE?

*Tüm ürünler direkt hammaddeden üretilir.
    Yani sizin kullandığınız Tupperware ürününün daha önce leğen, lazımlık vb. başka plastik bir ürün olarak kullanılmış olma ihtimali yoktur! 10 yıl garantiyle satılan bu ürünlerin herhangi bir çatlama, kırılma durumunda iade edilip yenisini bedelsiz olarak aldığımızda, verdiğimiz kırık ürünler bile dönüşüme uğrayıp başka bir ürün olarak kullanılmak üzere BAŞKA fabrikalara satılır.
    Servis Kalitesi
    Tupperware hizmetlerinin en önemli özelliklerinden biri de müşteri memnuniyetini sağlamak için servis kalitesini her zaman en ön planda tutmaktır.

Tupperware Garantisi

Tupperware Ürünleri, en yüksek kalite standartlarında, binlerce araştırma ve kalite testinden sonra üretilen ürünlerdir. Her hangi bir sorunla karşılaşıldığında, danışmanınız tarafından garanti kapsamı altında yenisiyle değiştirilecektir.

• Ev dolu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: srkndg

quote:

Orijinalden alıntı: sserdar93

Eve hayatta plastik sokmuyoruz.ozellikle mutfaga

Günümüzde plastiğin zararları üzerine medya vb. yerlerde kulaktan dolma bilgilerle bir sürü yazılar yazılıyor; çiziliyor. Fakat bahsi geçen plastiğin ne tür bir plastik olduğundan hiç bahsedilmiyor! Öyle ya, nasıl ki cam ve kristal arasındaki değer ve bedel farklıysa, pazarda satılan plastik kaplarla Tupperware ürünleri arasında da dağlar kadar fark vardır.

TUPPERWARE ÜRÜNLERİ HANGİ MADDEDEN YAPILIYOR?
    Yumuşak kapaklar POLİETİLEN maddesinden üretilir. Bu madde yapay kalp kapakçığı üretiminde de kullanılır!

Gövdeler kapaklardan biraz daha serttir: POLİPROPİLEN maddesinden yapılır. Bu madde de;
    *Buzdolaplarının iç gövdesinin hammaddesidir.
    * Ayrıca protez kol, bacak vs. yapımında kullanılır.

Cam görünümlü Kristalin serisinin hammaddesi POLİKARBONAT tır. Bu madde de miyop, hipermetrop gibi göz rahatsızlığı bulunan kişilerin taktığı LENS in hammaddesidir.

Silikon kalıpların hammaddesi de bildiğimiz göğse, dudağa vs. konulan SİLİKON maddesiyle aynıdır!

TÜM BU MADDELER ZARARLI OLSAYDI, VÜCUDUMUZ BU MADDELERİ KABUL EDER MİYDİ SİZCE?

*Tüm ürünler direkt hammaddeden üretilir.
    Yani sizin kullandığınız Tupperware ürününün daha önce leğen, lazımlık vb. başka plastik bir ürün olarak kullanılmış olma ihtimali yoktur! 10 yıl garantiyle satılan bu ürünlerin herhangi bir çatlama, kırılma durumunda iade edilip yenisini bedelsiz olarak aldığımızda, verdiğimiz kırık ürünler bile dönüşüme uğrayıp başka bir ürün olarak kullanılmak üzere BAŞKA fabrikalara satılır.
    Servis Kalitesi
    Tupperware hizmetlerinin en önemli özelliklerinden biri de müşteri memnuniyetini sağlamak için servis kalitesini her zaman en ön planda tutmaktır.

Tupperware Garantisi

Tupperware Ürünleri, en yüksek kalite standartlarında, binlerce araştırma ve kalite testinden sonra üretilen ürünlerdir. Her hangi bir sorunla karşılaşıldığında, danışmanınız tarafından garanti kapsamı altında yenisiyle değiştirilecektir.

Tek sebep saglik degil ki,ben plastik kullanmayi sevmiyorum cam veya porselen seviyorum mesela.

• madem cam ve porselen seviyosunuz ona lafım olamaz... ama tupper ürünlerinde, pazar plastiği tadı ve kokusu asla olmaz.
  • Son günlerde hakkında hiçte iyi şeyler duymadım. Kanserojen bir madde içerdiğini, biberonlarda da bu madde kullanıldığı için Kanada'da bu tip plastik malzemelerin yasaklandığı ve toplatıldığını öğrendim. Araştırmalarım devam ediyor, kesin bilgilere ulaşınca veya şahsım adına ikna olunca sizlerle de paylaşıcam bildiklerimi.
  • arkadaşlar bu ürünlerin sulukları koku yapıyormuş, araştırmalarımda nette birkaç kişi bundan şikayet etmiş nedir ilk olkula giden çocuğum için almak istiyorum ne dersiniz önerirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulaş2014

arkadaşlar bu ürünlerin sulukları koku yapıyormuş, araştırmalarımda nette birkaç kişi bundan şikayet etmiş nedir ilk olkula giden çocuğum için almak istiyorum ne dersiniz önerirmisiniz

Kesinlikle tavsiye etmem. Bu ürünlerin altında üçgen geri dönüşüm işaretinin içinde rakamlar oluyor. Mesela almayı düşündüğünüz suluklarının altında 5 yazıyor. Aynı işaret piyasa malı olan Türkiye'ye İstanbul İstoç'tan dağıtılan birçok markada var. Yani piyasada satılan diğer ürünlerden hiçbir farkı yok. Sadece plastik kalınlığı biraz daha kalın ve kapak kısmından hava almadığından insanlara cazip geliyor.

Eşim istediği için 500 ml olanından aldım. Bir müddet kulandıktan sonra kapağı kokmaya başlıyor. 1 yıl geçmeden ürün tamamen koku yapıyor. Geçenlerde çöpe attık ürünü. Bir daha da almayı düşünmüyorum. Birde diyor ki; saklama kabına salata yapıp koyun, 15 gün sonra açıp ilk günkü gibi yeyin. Zaten bir ürün salatayı 15 gün bozmadan saklıyorsa o saklama kabında kimyasal olmama ihtimali %0 dır.

• kimyasal saklama dolabı hakkında bilgi verebilir misiniz ?
  • SAĞLIK İÇİN CAMDAN İÇECEKSİN,CAMDAN MALZEME KULLANACAKSIN...
  • Evde 3_4 tupper imiz var. Kadınlar birbirini gazlayip aldırıyor. Yeşillik icin kocaman hava almaz kap aldik, ondan önce üçsan plastik, 5numara, kilitli alti izgarali plastik saklama kabimiz vardı o daha iyi koruyordu. Sonra tupper larin altına bakmaya basladim bazılarında "4 ve 5"numaralari var. Ve benzer o tarz ürünler almaya basladim. 1numaraya göre az pahalı ama bilinen bir zararları tespit edilememis tupper gibi.

Marka derseniz üçsan ve gondol. Çağdaş market,gimsalardan, metrolardan tupper in 4te bir fiyatına alabilirsiniz ve aynı yada daha iyi olabilir. Hemde yerli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06onur -- 15 Ekim 2016; 20:38:56 >
  • ulaş2014 kullanıcısına yanıt
    Geç oldu biraz, suluk koku yapıyor evet ama 2 gün bekletirseniz yapar. Ben sabah okula giderken dolduruyorum akşama kadar herhangi bir koku olmuyor. Sabaha kalırsa su kokuyor.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.