Şimdi Ara

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM (918. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25.144
Cevap
87
Favori
729.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 916917918919920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla Cat6'dır demiş isem kusuruma bakmayın yanlış bilgi vermişimdir. İnternette ben bir bilgi bulamadım. Ayrıca Band 7 desteklemiyor sanırım. Şebeke için maalesef biraz zayıf bir cihaz, ya Cat4 ya da Cat6 modemi vardır, büyük ihtimalle Cat4. Cat6 ise 2 frekansı birleştirebilir. Cat4 ise birleştirme yapamaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Frekans birleştirme olayını nerden öğrenebilirim?

Dediğim gibi hep netmonster da tek frekans gördüm. Hiç X + X frekans görmedim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Telefonda Cat4 modem varsa birleştirme yapmıyor da olabilir veya Netmonster Oppo'larda birleştirmeyi göstermiyor da olabilir, benim Sony'de Netmonster LTE-A'yi görebiliyor ama hangi bandlarla birleştirdiğini göremiyor, sadece ana bandı gösteriyor.

Hiç LTE-A yazdığı oldu mu netmonster'ın yoksa sürekli LTE mi yazıyor?

Hep Vodafone 4G°LTE yazıyor ve yanında hangi frekansda olduğu yazıyor.

• O zaman birleştirme yapmıyordur %90. Yapıyor olsa LTE-A yazardı. Cell Mapper'dan da kontrol edin derim, bakalım onda da LTE-A gözükmeyecek mi?

CellMapper yüklü ama neresinden bakacağım hocam?

Siz screenshot atabilir misiniz?

• Cat4 bile olsa yine de güzel 150/50 veriyormuş çok iyi. Gözüm yok 300, 400 mbps'lerde hocam zaten o hıza 10 GB kota yetmez :)

CellMapper'dan da baktım hiç LTE-A göremedim.

• Uygulamayı açtığınızda sinyal değerleirnin yanında LTE veya LTE-A yazar.

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

LTE-A yazmıyor.

• 150 Mbps veriyor ama tek frrkansla bunu yapmaya çalıştığı için pratikte her zaman mümkün olmuyor.

• Şuan bulunduğunuz yerde LTE-A yayını da olmayabilir. Onu hesap etmek lazım. Garanti LTE-A yayını olan bir yere gidşo bakarsak daha sağlıklı nir netice alırız.

Peki Turkcell'e geçsem değerler değişir mi ?

Onuda hesaba katmadık. Türk Telekom'a geçeceğim bakalim ne olacak.

• Hrz20 kullanıcısına yanıt
    Turkcell genel olarak mobilde daha iyi tabi Telekom'dan. Ama bölgenizde iyi altyapısı bulunmayabçlir veya iyi altyapısı bulunsa da yoğunluktan ötürü Telekom'dan daha yavaş hızlar verebilir. Tabii ki tam aksine çok iyi hızlar da verebilir. Bunun için bölgenizde Turkcell kullanan varsa rica edip hız testi yapıp bir de Samsung telefona denk gelirse *#0011#'den ekran görüntüsü alırsanız geçiş yapmanın mantıklı olup olmadığı anlaşılır.

Yani mesele beklenti mevzusu. Memnunsanız Telekom'dan, 100'lerin 2000'lerin havada uçuşması çok önemli değilse sizin için Turkcell'ek ekstra para vermek bence pek mantıklı olmaz. Ancak Telekom'dan memnun değilseniz veya yüksek hızları deneyimlemek sizin için önemliyse, parası mühim değil diyorsanız geçilebilir elbette.

• İnşallah telefon Cat6 modeme sahiptir.

Anladım çok teşekkür ederim.

• Hrz20 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

İnşallah hocam ama ben hız düşkünü biri değilim bana 20 mbps olsa da yeter. Ama cat4 olsa garanti kaç hız alırım 150 demiştiniz 150'sinide almak mümkün mü?

Verdiğiniz bilgiler ve yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

• Bölgemde Turkcell'de yoğun saatlerde 1 mbps alıyorum. Yoğun olmayan saatlerde 4 mbps, ve etrafım binalarla kaplı sinyal bu yüzden girmiyor olabilir evime. Ama baz istasyonu talebi açtım inşallah olumlu sonuçlanır. Eğer olumlu olur ise hattı RaHat'a taşıyacağım.
    Olmaz ise TT Mobil A.Ş beni bekliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A0BECBC3 -- 19 Haziran 2021; 1:4:54 >
  • Detaylı bilgiye sahip değilim ama bazı bölgelerde bütün operatörler aynı bazı kullanıyor bence. Bulunduğum konumda bütün operatörlerden birbirine yakın sonuçlar alıyoruz.

• 
Sayfa: önceki 916917918919920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.